Oficiální portál města

Strakonice vyhrály hřiště (4. Březen 2013)

Pro naše město rekordních 4892 hlasů

Strakoničtí si vybojovali nové hřiště pro děti. V hlasovací soutěži pořádané v únoru obchodním řetězcem, který hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun postaví a vybaví herními prvky, získalo naše město 4 892 platných hlasů a nechalo tak daleko za sebou soupeře ve všech kategoriích. Vám, kdo jste se do hlasování zapojili, patří velký dík!

Zvláště finiš, který Strakoňáci předvedli, byl hodný Emila Zátopka. Poslední den hlasování  zvedli své město ze šestého místa, aby nakonec pro ně získali nezpochybnitelné prvenství. Bez Rákosníčka se neobešla žádná společenská akce, která se v únoru ve Strakonicích konala. Hlasovalo se na plesech, při odměňování záchranářů i nejlepších sportovců. O hřišti padla zmínka i na zasedání zastupitelstva či na veřejném projednání. Podpora hřiště se postupně přenesla do úřadů, organizací, firem i do ulic. V posledních dnech byla leckde dokonce tématem pracovních porad.

Povedlo se! Strakoňáci s podporou hlasů jejich příbuzných a přátel z Čech, Moravy i Slezska nakonec předvedli ostatním vskutku buldočí zápal a vyhráli. Výsledky hlasování najdete zde.

Nové hřiště by mělo dětem sloužit ještě letos. O jeho vhodném umístění se bude jednat.