Oficiální portál města

Pozor na uzavírku

Ve dnech 8. - 10. 8. 2014 prosíme počítejte v nočních hodinách s uzavírkou provozu pod železničním mostem "u Penzionu Vachta", kterou si vyžádají práce spojené s jeho rekonstrukcí. Zhotovitel bude provádět práce v časových blocích tak, aby umožnil omezený průjezd nákladní dopravy. Veškerá osobní doprava a lehká nákladní doprava bude přednostně převáděna na objízdnou trasu (Tovární ulice). Autobusová doprava nebude omezena v jejích pravidelných jízdních řádech. Nejedná se o stavební akci města, proto prosím berte tuto zprávu jako informativní. (PR)

Tisková zpráva č. 9 (1. Srpen 2014)

Nezaměstnaní pomáhají s úklidem ve městě
Uběhl právě jeden měsíc od doby, kdy nám s úklidem a údržbou města začali pomáhat dlouhodobě nezaměstnaní. Město Strakonice ve spolupráci s místním kontaktním pracovištěm Úřadu práce ČR podpořilo program aktivní politiky zaměstnanosti, který má za cíl aktivizaci dlouhodobě nezaměstnaných. Nyní pro Město Strakonice pracuje v rámci programu 16 lidí, na jejichž činnost dohlíží koordinátor. Více informací naleznete v příloze.

Kompletní tisková zpráva: 

Busta Josefa Režného dostává konečnou podobu

Letos v srpnu bude ve Strakonicích odhalena busta významného strakonického dudáka Josefa Režného. V současné době dostává konečnou podobu ve slévárně ve Staré Huti. Busta světově uznávaného dudáka Josefa Režného je kompletně vyrobena z bronzu a skládá se ze čtyř částí. Poslední a zároveň největší kus byl odlitý třetí červencový pátek a nyní se pracuje na jeho obroušení a začištění, poté bude možné dát jednotlivé části k sobě.

 

Závěr týdne bude ve znamení sportu

Strakonice žijí sportem: Vodní pólisté, milovníci tenisu nebo příznivci parašutismu a jejich fanoušci se mají na co těšit. Od posledního červencového dne do neděle 3. 8. bude jedna sportovní akce stíhat druhou. Plavecký stadion Na Křemelce se stane dějištěm mezinárodního turnaje ve vodním pólu CZECH OPEN 2014. Naše tenisové naděje zabojují v celostátním tenisovém turnaji a konečně v nejpřesnějším přistání budou soupeřit parašutisté v celorepublikové soutěži Strakonický bazén.

Výlet – Zážitkový park ZEMĚ RÁJ u Kovářova

ZEMĚ RÁJ: Máme pro Vás tip na výlet vhodný pro děti, studenty, dospělé i seniory. Pojeďte s námi ve středu 30. 7. na místo plné her, hlavolamů a dobrodružných úkolů, které vás a vaše děti zaručeně pobaví. Můžete se zúčastnit interaktivních programů v prostředí středověké vesnice nebo si projít přírodní stezku s mnoha úkoly. Krásu přírody zde můžete vnímat také prostřednictvím svých bosých nohou, všeho se můžete dotýkat, vše si můžete vyzkoušet nebo i ochutnat. Prosíme zájemce, aby se předem nahlásili na telefonu 773 165 696. Pořádá MC Beruška Strakonice.

Syndicate content