Dotazy, náměty, připomínky

Zde můžete napsat své dotazy, náměty a připomínky adresované Městskému úřadu Strakonice.

Příspěvky do rubriky „dotazy, náměty, připomínky“ jsou přispěvovateli vkládány na základě dobrovolnosti. Po zpracování odpovědnou osobou budou příspěvky zveřejněny a to včetně uvedeného jména vkladatele příspěvku.

Vložit nový dotaz

Miroslav

Otázka: 

Dobrý den, mám dotaz ohledně poutě. Budou letos atrakce, stánky, kultůra atd.?
Za odpověď předem děkuji.

Odpověď: 

Vážený pane Miroslave,

letošní rok je v mnoha odhledech odlišný od předchozích. Strakonická pouť proběhne v zúženém režimu, což znamená, že stánkový prodej se nebude realizovat. Atrakce budou na obvyklém místě s tím, že prostor bude rozdělen na dva sektory, ve kterých se bude moci pohybovat max. 1000 lidí. Atrakce začnou do prostoru u řeky najíždět již v pondělí 14. září s tím, že v provozu budou od čtvrtka 17. září. Je žádoucí, aby místní obyvatelé k návštěvě atrakcí využili všední dny a naopak ty víkendové ponechali přespolním. Důvod je prostý, jasně dané limity 1000 osob neumožní vyšší počet návštěvníků na jednom místě.

Odpadne páteční ohňostroj.

Celá režie akce je ale závislá od aktuální situace. Doporučuji sledovat aktuální dění na sociálních sítích a webových stránkách města.

Markéta Bučoková, PR

Adam

Otázka: 

Dobrý den,
zajímalo by mě zda-li městská policie či PČR řeší občany na necertifikovaných motokolech,kteří ohrožují lidi na chodnicich,cyklostezkách a jiných cestách.
Děkuji

Odpověď: 

Vážený pane Adame,

ano, tato problematika je s občany řešena.

Markéta Bučoková, PR

Chcizustat v anonymitě

Otázka: 

Dobrý den,
Už rok mám požádáno o městský byt a stále se nic neděje. Jsme mladý pár, který na městský byt čeká jako na jistotu, kterou chce mít před založením rodiny. Rozumím tomu, že je žádostí hodně, ale zajímá mě, zda má vůbec smysl čekat. Také by mě zajímala kritéria. Oba žijeme i pracujeme ve Strakonicích, je k tomu přihlíženo?
Je vlastně vůbec dohledatelné, jakým způsobem jsou byty přidělovány? Kolik jich město vlastní? Musí se žádost nějak obnovovat?
Děkuji

Odpověď: 

Vážení,

přidělení městského bytu není nároková záležitost. Neznamená to tedy, že důvody, které uvádíte musí jasně vyústit k jeho přidělení. Pravidelně se touto problematikou zabývá bytová komise, která prioritně přihlíží k sociální situaci žadatele, individuálně posuzuje žádosti a na základě podaných informací se rozhoduje. Tento úkon se opakuje při každém jednání bytové komise, kdy jsou veškeré žádosti opakovaně předkládány. Nikoliv, žádost nemusíte obnovovat. Pokud je se všemi náležitostmi podána, není důvod ji obnovovat. Chcete-li znát podrobnosti, pak bych doporučila navštívit majetkový odbor, bytovou agendu, kde by se Vám pracovnice věnovala a vysvětlila podrobnosti.

Markéta Bučoková, PR  

Chcizustat v anonymitě

Otázka: 

Dobrý den,
Zajímalo by mě, zda je nějak postihnutelné přehrabování se osob v popelnicích. V ulici Arch. Dubského se s tím setkávám opakovaně, i několikrát denně. To, že jdu s košem a před mými zraky se v pytli začne hrabat nějaké individuum opravdu není příjemné.
Má cenu volat městskou policii?
Navíc občas vidím i děti (cca 8-13 let). Není to na oznámení sociálce?
Děkuji

Odpověď: 

Vážení,

obávám se, že v tomto případě nejde o přestupek ani trestný čin. Pokud vás taková situace zaskočí, řešte ji taktním přehlédnutím. Strážníci městské policie takové jednání mohou s dotyčnou osobou řešit maximálně slovně. V případě dětí je na zváženou, z jakého důvodu takto jednají.   

Markéta Bučoková, PR

Eva Nedvědová

Otázka: 

Dobrý den, všimla jsem si, že na oficiálních stránkách města jsou neplatné informace o MHD, včetně ceníku jízdného z roku 2018. Bylo by možné tuto stránku aktualizovat?
Také jsem se chtěla zeptat, zda během července byla nějaká hlášení městského rozhlasu. Jsem zvyklá číst si je na vašich stránkách, protože v mém bydliště jsou hlášení nesrozumitelná a od 2.7. žádné nepřibylo. Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážená paní Nedvědová,

na webových stránkách města je zveřejněna informace z 1.9.2018, kdy došlo k úpravě jízdného. Od uvedeného data je MHD ve Strakonicích zdarma, což je zveřejněno. Stejně tak jsou platné tarifní podmínky pro II. pásmo. Vzhledem k tomu, že od zmíněného data nedošlo ke změně, jsou platné stávající zveřejněné podmínky. 

V průběhu čevence, až na uvedené hlášení, nebyla prováděna žádná další. 

Markéta Bučoková, PR

Honza

Otázka: 

Dobrý den,
ještě k té Hajské - těm známým tam má jet kamion dlouhý skoro 8 m. Pro něj ta objížďka není vhodná, navíc se nedá dobře odbočit v Modlešovicích u zrcadle vlevo.
Takže si asi dovedete představit jejich pocity a názory.
A jestli Vám 5 měsíců přijde jako krátká doba? Proti stavbám dálnic určitě, ale zkuste se vžít do situace obyvatel Hajské.

S pozdravem
Honza

Odpověď: 

Vážený pane Honzo,

to vše je možné si představit a dokonce i pochopit. Ale máte jiné řešení? Rekonstrukce se zrealizovat musí a v kratším časovém úseku není možné stavbu zvládnout a to v důsledku technologických postupů.

Ovšem vezmeme-li do úvahy, že do Modlešovic zajíždí autobus, pak je s dostatečnou pozorností možný průjezd i kamionu.

Markéta Bučoková, PR

Miroslav Duriš

Otázka: 

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jakým způsobem bude upravený pozemek v okolí v budoucnu bourané lávky v ulici Katovická ? Před výstavbou lávky, t.j. v době,kdy v celé ulici Bavorova byla cca. 3 auta, byla tato čistá a upravená a pohyb lidí byl bezpečný. Nyní, když ulicí pravidelně jezdí desítky aut denně ( přesto že je slepá ) , nejen obyvatel, ale i dopravců, autoškoly atp. a v téměř každém domě jsou min. 2-4 auta, je pohyb chodců po ulici - není zde chodník - ne zcela bezpečný.
Auta navíc často stojí proti sobě s průjezdem "na zrcátka",parkují před popelnicemi, vlivem chybějících čar na parkování někdy zůstávají v plně obsazené ulici nesmyslné mezery mezi auty.
Lidé, kteří si tudy zkracují cestu do OC někdy "uskakují" před auty, která jim přijíždějí za zády.

Jsem přesvědčený, že bourání lávky s takto rozsáhlými stavebními pracemi, je vhodná příležitost minimálně k vytvoření plánu, jak této po léta zanedbávané ulic vrátit upravenost a rozumný koncept pro řidiče i chodce pro tuto dobu. Osazení ulice odpadkovými koši by rovněž prospělo.

Odpověď: 

Vážený pane Duriši,

projektová dokumentace na odstranění lávky se nezabývá Vámi zmiňovanou přilehlou ulicí. Bavorova ulice je řešená samostatnou projektovou dokumentací. 

Markéta Bučoková, PR

Josef

Otázka: 

Dobrý den,

zvažuje město Strakonice o snížení cen vodného a stočného v návaznosti na snížení DPH z 15 na 10 %? K dnešnímu dni je v celé ČR již pouze 7 měst s více než 10 000 obyvateli, které pokles DPH nepromítli do ceny pro občany!!
Nejvíce mi na celé situaci vadí, že TS se vůbec nestarají o infrastrukturu. Předminulý týden jsem potřeboval z důvodu výměny vnitřního uzávěru uzavřít venkovní vodovodní přípojku, což se bohužel z důvodu zareznutí venkovního uzávěru ukázalo jako neřešitelné. Na tuto skutečnost jsem emailem upornil pana ředitele TS, zatím bohužel bez odezvy. Přitom je mi známo, že většina pracovníků TS byla v průběhu koronaviru doma za 100 % mzdy. Nemohli tito pracovníci rozhýbat za tuto dobu zarezlá šoupata? Je nepříjemné žít s pocitem, že máme jednu z nejdražších vod v ČR, ale v případě havárie nelze přípojku zastavit a tudíž může dojít k vytopení domu.
Děkuji za odpověd.
Michálek

Odpověď: 

Vážený pane Josefe,

město Strakonice cenu vody snížit nemůže, neboť je vázáno smluvními podmínkami udržitelnosti dotace a naopak se snaží ji držet na nejnižší možné úrovni při dodržení jmenovaných podmínek.

Co se týče oprav a rekonstrukcí vodohospodářské infrastruktury. Dlouhodobě byla tato složka podfinancována a příliš se do ní neivestovalo. Postupně se stav mění a při každé rekonstrukci vozovky se souběžně opravuje i vodovodní vedení. Konkrétně vaše oprava je naplánována na srpen - září letošního roku. Z vyjádření vedení technických služeb se uzávěry "rozhýbat" v naprosté většině případů nedaří a ve vašem případě se ani nepovedla dohledat pod poklopem zákopová souprava. Domovní uzávěry a šoupata se mění průběžně  podle potřeby.  

Markéta Bučoková, PR

 

Hynek

Otázka: 

Dobrý den, kdo za město má na starosti plánování jízdních řádů MHD? Měl bych připomínky ohledně MHD spoje např. linka číslo 2 spoj s poznámkou 72 (směr od Sídliště na Autobusové nádraží) - který se tváří, že se jedná o MHD spoj určený pro školáky. V době prázdnin nejezdí. Tento spoj přijíždí na zastávku Elerova MŠ v 7:48 - děti, které by šly do ZŠ Dukelské nestihnou být ve škole a ve třídě na 7:55, kdy na této škole začíná výuka.
Další spoj je č. 4 - kdy opět je to spoj s poznámkou 72 (školní spoj) - tento spoj jede ze sídliště 1. Máje, tedy spádové oblasti pro děti pro ZŠ Dukelská a opět je na zastávce Elerova MŠ v 7:48 (pokud nebude na semaforech červená). Opět děti nestíhají vyučování, které začíná v 7:55. (Za 7 minut děti nestačí dojít do školy, v šatně se převléknout a dojít do třídy třeba v 2. patře a připravit si pomůcky).
Chápu, že je léto a je relativně čas, přesto bych výše uvedené připomínky chtěl projednat s kompetentní osobou včas. Úplně nám doma totiž není jasné, kdo těmi autobusy jezdí - školáci asi ne. Manželka má teorii, že asi důchodci, neb to jsou voliči na rozdíl od dětí. ;-) Tak nevíme...
Předem děkuji za předání kontaktu, rád bych v tom chtěl něco podniknout, aby spoj MHD ráno byl určený pro školáky a ne že je jako určený pro školáky, byť školáci ho pak stejně nevyužívají, neboť nestíhají výuku. Myslím, že by to šlo posunout o pár minut dříve v novém jízdním řádu od 12/2020, tak aby to dávalo smysl, když už je autobus vypravený.
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážený pane Hynku,

vaši připomínku jsem zaslala na ČSAD ST TRANS a na odbor dopravy. Každoročně jsou občané města vyzváni, aby se vyjádřili k jízdním řádům. Jsou požadavky, kterým lze vyhovět, ale bohužel jsou i takové, které neze, i přes velmi dobrou vůli, zařadit do změn. Vaším požadavkem se rozhodně tvůrci budou zabývat a pokud máte zájem sledujte Zpravodaj města či sociální sítě, kde bude výzva opětovně zveřejňována.

Není problém osobního jednání.

Markéta Bučoková, PR  

Lucie

Otázka: 

Dobrý den,
moc se mi líbí letošní květinová výzdoba města.
Mohu se zeptat, která firma zajišťuje květinové záhony?
Děkuji.

Odpověď: 

Vážená paní Lucie,

děkujeme za pochvalu. Ano, v letošním roce je ozvlášť zdařilá a na mnohých místech připomíná přímořské státy, které nám aktuálně chybí.

Vizuál jednotlivých záhonů je návrhem pracovníků odboru životního prostředí, pod vedením Jaroslava Brůžka. Samotná realizace a péče je následně na zaměstnancích technických služeb, což v příliš teplém počasí není nikterak jednoduchá práce. Nicméně, i přes její obtížnost, je výsledek famózní.

Přeji příjemný den.

Markéta Bučoková, PR  

Honza

Otázka: 

Dobrý den,
ode dneška (27.7.2020) bude asi půl roku uzavřena silnice na Hajskou s jedinou objížďkou přes Modlešovice - zajíźďka asi 4 km. Mám známé v Hajské, jak se za nimi dostanu jinudy? A proč nešlo zvolit nějaké řešení umožňující průjezd - např. semafor?
Děkuji.
Honza

Odpověď: 

Vážený pane  Honzo,

každá objížďka je nepříjemná, avšak nezbytná. Místo, kudy prochází je už tak stísněné a kyvadlový provoz by vzhledem k rozsahu prací, které budou prováděny, nepřipadal do úvahy. Jak sám píšete jedná se pouze o opatření v délce trvání 5 měsíců, které vykompenzuje budoucí nová komunikace.

Markéta Bučoková, PR

Bára

Otázka: 

Dobrý den,chci vaše vyjádření k tzv.kulturním akcím na Ostrove na Podskalí!Jak je možné,že jsou každý víkend?!!!Noční klid je od 22h,což se u žádné s akcí nedodržuje a řve to tady do ranních hodin!Tady také bydlí lidi v okolí letište a ačkoliv je víkend i tak tady vstávají brzo ráno do práce.Začnete to už nejak řešit?

Odpověď: 

Vážená paní Báro,

společnost je rozdělena na dva tábory. Pokud se ve městě nekonají kulturní akce, je nespokojená jedna skupina lidí, konají-li se, pak jsou nespokojení ti, kteří podobné akce nevyhledávají a raději kulturu vymění za obyčejné ticho. Pokud opětovně dojde k porušení nočního klidu, volejte linku 158 nebo 156. Výhradně represivní složky státu, určené k udržování pořádku, mohou řešit podobné situace. 

Markéta Bučoková, PR  

Jaroslava Tocksteinová

Otázka: 

Dobrý den,chci se zeptat,každých 10 let platím nájem hrobového místa na zdejším hřbitově ,číslo hrobové místa 5/6 o ploše 8,25m2.Nájem před 10 lety činil 12Kč/m2 i za m2 započatý.
Zajímalo by mě z jakého důvodu došlo nyní ke zdražení nájemného,když pozemek má stále stejný rozměr.Nyní je cena za nájem,který mám nyní zaplatit 26Kč/m2 z jakého důvodu?Nebo mi poraďte na koho se mám se svým dotazem obrátit.Děkuji za rychlou odpověď.
s pozdravem J.Tocksteinová Strakonice

Odpověď: 

Vážená paní Tocksteinová,

růst nájemného z hrobového místa je odvozen od zvyšujících se nákladů spojených se správou a údržbou hřbitova. Pokud byste chtěla znát přesné položkové náklady, pak se prosím obraťte na technické služby, konkrétně na ekonomické oddělení p. Vintra - 380 420 442.

Markéta Bučoková, PR

Petra Sladkovská

Otázka: 

Dobrý den, chtěla by jsem vás poprosit... ve Strakonicích na bikerové dráze se stal synovy ošklivý úraz a zlomenina ruky pod ramenem, byl převezen do nemocnice ČB. Dráha byla už dost vyježděná a trčely z ní kameny. Bylo by možné, aby se dráha povrchově upravila,z důvodu,aby se zde někdo další nezranil ? Děkuji mnohokrát Sladkovská

Odpověď: 

Vážená paní Sladkovská,

bikepark je ve výpůjčce a za stav je dle smlouvy odpovědný vypůjčitel. Již byl na tyto a jiné nedostatky upozorněn. Slíbil zjednat nápravu do dvou týdnů. 

Markéta Bučoková, PR

Dan

Otázka: 

Vy jste město roku zarostlý chodníky postříkat roundapem a víc s tím nic nedělat. Město zaplevelenych chodníků radši si najmete brigádníky na pletí chodníků než dělat z kruhových obězdů vrakoviště

Odpověď: 

Vážený pane Dane,

děkujeme za podnětné upozornění i radu. Postupně se na úpravách a úklidu intenzivně pracuje, rozloha města je velká a letošní klimatické podmínky příznivé pro růst plevelů. Přesto je patrné, že Strakonice lákají turisty na svoje rozkvetlé záhony.

Markéta Bučoková, PR

Jaromíra

Otázka: 

Začátkem března jsem zde zaznamenala dotaz, od kdy je opět Nerudova ulice obousměrná. Vzhledem k tomu, že by mě to též velmi zajímalo, sledují kdy se objeví odpověď. Dotaz však již také zmizel. Důvod?

Odpověď: 

Vážená paní Jaromíro,

důvodem ztráty některých dotazů a naopak zviditelnění ještě nezodpovězených dotazů byla techniká závada, která je již odstraněna.

Nerudova ulice byla na výslovné a písemně podložené přání obyvatel zde žijících opětovně zobousměrněna.

O znovu zavedení obousměrného provozu v Nerudově ulici ve Strakonicích byliobyvatelé informováni prostřednictvím úřední desky tzv. opatřením obecné povahy, se kterým se mohl seznámit naprosto každý.

Aktuální dopravní situace vzešla ze společného jednání zástupců obou stran. Tedy strany, která požadovala komunikaci zjednosměrnit, stejně jako strany, která naopak požadovala obousměrný provoz v předmětné komunikaci. Na základě vzneseného požadavku na obnovení obousměrného provozu a společného jednání zúčastněných stran, byla  rozeslána anketa každému obyvateli Nerudovy ulice, která měla za úkol zjistit reálné požadavky místních obyvatel. Z realizované ankety vzešlo rozhodnutí o zavedení obousměrného provozu. V anketě se vyjádřili naprosto všichni obyvatelé ulice, což je možné dokladovat zaslanými anketními reakcemi. Jak bylo již výše uvedeno, s rozhodnutím dopravní komise byla veřejnost seznámena prostřednictvím opatření obecné povahy. Stejně tak měli zástupci obou jednajících stran, kteří s výsledkem byli seznámeni na jednání dopravní komise, možnost informovat osobně obyvatele Nerudovy ulice o výsledku ankety a rozhodnutí dopravní komise.

Markéta Bučoková, PR

rodič

Otázka: 

Dobrý den,
budou letos vyplácena prospěchová stipendia žákům základních škol?

Odpověď: 

Vážený tazateli,

z důvodů bezpečnostních opatření souvisejícíc s nákazou COVID-19, bylo letošní předávání žákovských stipendií zrušeno.

Markéta Bučoková, PR

KP

Otázka: 

Dobrý den, mám dotaz ohledně vypouštění exhalaci z bývalého Fezka (Adient, Johnson control nebo co to dneska vlastně je)? Velmi často z této továrny uniká nepříjemný dávivý zápach a bílý kouř. Například včera v okolí této továrny byl okem viditelný kouřový opar, který se při zemi táhnul až do několika stovek metrů dalekého okolí. Dle mého názoru jsou vypouštěné exhalace v nadlimitním množství. Chystá město nějaké opatření proti tomuto tráviči ovzduší? Zajímal by mě postoj města k této situaci? Nebo vedení společnosti vykšeftovalo emisní povolenky? Prováděl někdo měření koncentrace škodlivých látek v ovzduší v době, kdy v této továrně na výrobu smradu probíhá laminace, která má údajně tento zápach na svědomí? Řešilo město tuto situaci? Mohla by to nějaká kompetentní osoba rozumně vysvětlit nebo raději s tím rovnou něco udělat? Soudě podle reakcí lidí v okolí určitě nejsem jediný, komu tento stav neuvěřitelně vadí. Tímto apeluji na město Strakonice, případně na občany, kteří také nechtějí žít v přiotráveném údolí o aktivitu.

Odpověď: 

Vážený tazateli,

doposud si nikdo na podobný problém nestěžoval. Jako samospráva nemáme žádné kompetence takovou stížnost řešit, ani společnosti uložit zjednání nápravy. Pokud jste přesvědčen o škodlivosti exhalací, pak byste se mohl obrátit na odpovědné orgány, např. Českou inspekci životního prostředí s tím, zda jsou v normě pachové emise. 

Markéta Bučoková, PR

Jana

Otázka: 

Dobrý den,poprosila bych zda máte kontakt na osobu, která je majitelem bílého kontejneru na Máji.Přetéká to tu oblečením a plno oblečení je poházené po zemi děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážená paní Jano,

budeme předpokládát, že máme namysli kontejnery na ošacení. Majitelem je Diakonie Broumov. Společnost je zodpovědná za vyvážení a opakovaně argumentuje pravidelným svozem. Je možné, že se kontejner naplnil ještě před cyklem svozu, pak by ti, kteří do něho ukládají obsah, měli vyhodnotit, zda by nestálo za zvážení vybrat jiné sběrné místo, nebo posečkat s uloženým, až bude kontejner vyprázdněn. Předpokládám, že ani tato společnost nemůže vyprázdnit kontejner mimo cyklus svozu.

Markéta Bučokový, PR

Dalibor

Otázka: 

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda město bude řešit rekonstrukci svých pozemků mezi garážemi u tenis. kurtů.Nyní po výstavbě dalších garáží, kdy je řešen výjezd z těchto garáží mezi souč. garáže + špatný stav kanálů a odvodu vody je stav povrchu mezi garážemi katastrofální.
Voda doslova teče pod garáže- nemá odvod do kanalizace. S novou přístavbou garáží se asi s opravou povrchů asi nepočítá- s čím jsme všichni počítali, že se to bude řešit jaksi komplexně.
Jaký je stav, případně výhled.
POzn. již jsem k tomuto tématu v minulosti podával podnět k řešení- se závěrem, že máme počkat.
Děkuji

Odpověď: 

Vážený pane Dalibore,

v tuto chvíli se s úpravou předmětné lokality nepočítá. Podnět jsem předala na majetkový odbor, který provede místní šetření.

Markéta Bučoková, PR

Evženie Pavlová

Otázka: 

Dobrý den, proč je tady nejen můj dotaz zveřejněn bez odpovědi? A proč jste během rekonstrukce letního kina neopravili i pódium pod plátnem, kde defilují dudácké a taneční skupiny, když na to upozorňují účastníci i tisk? A proč není na mětských plakátovacích plochách žádný plakát s programem kina Oko nebo letního kina? Děkuji za odpovědi na nejen mé, ale hlavně na otázky dalších tazatelů. Pavlová

Odpověď: 

Vážená paní Pavlová,

Váš dotaz zveřejněn byl a to včetně reakce. Patrně chybou systému došlo ke ztrátě odpovědi.

Kvůli koronakrizi se modernizovalo letní kino co do technického zajištění tak, aby bylo možné promítat v nejvyšší kvalitě. Vámi zmiňované podium projde celkovou rekonstrukcí v budoucnu. Program kina OKO je možné najít na webových stránkách MěKS Strakonice z pohodlí domova. Na plakátovacích plochách je velkoformátový program celého letního programu, včetně letního kina, pod názvem "Duha nad Otavou".

Markéta Bučoková, PR

Daniela

Otázka: 

Dobrý den,
proč se městské služby nepostarají o úklid v okolí prodejny COOP v ulici Čelakovského?
Je až tristní, co se v době pandemie a přísných hygienických podmínek v tomto prostoru toleruje. Krásně osázené záhony květin pár kroků od prodejny, kterými se město chlubí, tu špínu nemůžou zakrýt.
Díky za odpoveď.
Daniela

Odpověď: 

Vážená paní Danielo,

děkujeme za upozornění, ze kterého ale lze jen těžko definovat co je nezbytné uklidit. Pokud to jsou např. jednorázové rukavice, pak by měla jejich úklid zajistit prodejna, ale prvotně by je zákazníci měli uklízet sami. Na oblast se technické služby zaměří.

Markéta Bučoková, PR

 

Petr

Otázka: 

Dobrý den chci se zeptat od kud je zásobéné město pitnou vodou a do jakých vodojemů diky Petr

Věra

Otázka: 

Mám dotaz ohledně nepořádku v okolí krásného místa Podskalí. Žiji zde již 40 let, ale takový bordel, který se nachází na lesních cestičkách zde nikdy nebyl . Jedná se o smetiště plechovek, plastů, lahví od alkoholu, kusů koberců a matrací. Lesní cestička se nachází po kraji louky směr k chatičkám Kemp. Po této cestě chodí rádi místní obyvatele sídliště Mír, ale i hosté ubytovaní v chatách ,což nevrhá pěkné světlo na čistotu celého města. Hlavní trasa na Podskali je udržována v čistotě , ale tyto pěšinky, po kterých se rádi projdou lidé, kteří nemusí davy lidí jsou ostudou města. A pokud projde až na skalní vyvýšeninu směr Dražejov, kde bylo vždy krásné přírodní místo, je zde opět smetiště. Starší lidé, kteří již mají problém zdolat kopec dolu na Podskalí ze sídlitě Mír tyto pěšinky rádi využívají, a oči z toho pohledu bolí. Pokud se bude provádět očista sídlitě Mír, prosím pošlete úklidovou četu i za výměník na Míru, neboť zde se schází partička mladých a je zde již také smetiště.
Děkuji, na opět pěkné vycházky se těší obyvatelka Strakonic.

Odpověď: 

Vážená paní Věro,

děkujeme za upozornění. Je smutné, že si sami sobě tak příjemný kus přírody téměř v centru města ničíme, jen tím, že jsme neukáznění a nedokážeme odpad uložit kam patří, do koše, do popelnice. Je to především naše vizitka. Technické služby se na lokalitu zaměří.

Markéta Bučoková, PR

Jan

Otázka: 

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda ještě chodí strážníci na kontrolu správného parkování na sídlišti Mír. Auta parkují stále na žlutých čárách, na chodnících, v zákazech, brání tím příjezdu sanitek nebo požárníků, atd. Měšťáka tu neuvidíš. Občas MP projede sídlištěm přes den autem, ale večer,v noci nebo brzy ráno, kdy je situace hrozná, se tu neobjeví. A tato situace trvá už opravdu dlouho. Děkuji. Jan

Odpověď: 

Vážený pane Jane,

městští strážníci provádí kontrolu města v řádném plánu. Pokud by intervence na městské policii nepomohla, prosím volejte linku 158 a žádejte zajištění situace PČR.

Markéta Bučoková, PR

Pages

Na Městský úřad Strakonice od 29.7.2020 výhradně s ochranou dýchacích cest  ...
Zpráva KHS JčK k mimořádným opatřením na území obce Prachatice a území všech obcí, pro...
Nová opatření pro Jihočeský kraj v souvislosti s COVID-19   Dnes zasedal...
Infocentrum pro seniory je po koronavirové odmlce opět v "plné polní" připraveno na...
Plavecký příměstský tábor Strakonice
Ve dnech 25., 26., 29. a 30. června budou v oblasti Strakonic probíhat rozsáhlé...
V jednotlivých přílohách naleznete studii sídliště Šumavská rozpracovanou na čtyři etapy...
Neckyáda 4. července a registrace plavidel Drazí Strakoňáci, vážení spoluobčané, milí...
Konec topné sezony Teplárna Strakonice, a.s. ukončila otopné období v pondělí 8.6.2020...
S ohledem na aktuální vývoj situace v souvislosti s šířením nákazy COVID-19 a na platná...
14.August 2020
  Provoz v mateřských školách o hlavních prázdninách:   Mateřská škola středa 1.7...
27.May 2020
Rada města Strakonice rozhodla vyhlásit konkursní řízení na vedoucí pracovní místo...
12.May 2020
Zápis k předškolnímu vzdělávání proběhne v období od 2. května do 16. května 2020 bez...
6.April 2020
V souladu s opatřením MŠMT ČR k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní...
30.March 2020
v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích...
18.February 2020
V souladu s ustanovením § 26 zákona č. 255/2015 Sb., o kontrole (kontrolní řád),...
3.February 2020
Městský úřad Strakonice, finanční odbor, zveřejňuje v souladu s § 26 zákona č. 255/2012...
3.February 2020
I v letošním roce se návštěvníci města mohou přijít v rozšířeném čase podívat do kostela...
Strakoničtí organizátoři Běhu okolo Kuřidla v rámci letošního již 40. ročníku  a zároveň...
  V řekách Blanici a Otavě, a také v mnoha rybnících na území Prácheňska pobývají...
Jihočeský kraj se rozhodl pro finanční podporu dovolené  v jižních Čechách a obnovu...
V posledních dvou letech jsme se setkali se zvýšeným zájmem turistů o jižní Čechy....
Uvolnění dalších podnikatelských aktivit umožnilo znovuotevření městského informačního...
Myslíte, že znáte dobře své město? Pokud jste hraví a máte rádi poučení, pak jako tip na...
Výstava Zimní radovánky potrvá do 6. prosince Výstava výtvarných děl přihlášených do...
Město Strakonice zrenovovalo Naučnou stezku Podskalí, která začíná u mostu Jana Palacha a...
Vážený pisateli zprávy týkající se billboardu u komunikace, děkuji za poskytnutou...
Milí Strakoničtí, velikonoční svátky pro některé z nás představují vítání jara, pro část...
Svatý Václav, patron nejen České země, ale i míru, sládků a piva. Protože se blíží slavná...
Vážený pane Kovaříku, podobná slova jako ta vaše jsou mi velkou podporou pro další práci...
  Dobrý den, obdržel jsem dotaz od p. V. Normana: Proč květníky na Velkém náměstí brání v...
  Milí Strakoňáci. Moc a moc a moc Vám děkuji za vesměs kladné hodnocení MDF, ale i za...
Vážení občané. Toto okénko musím začít popřením ošklivých zpráv, které "kdosi" již dva...