2013

Hlášení městského rozhlasu - 20. Prosinec 2013

V sobotu 21.12. 2013 se od 16:00 hodin na zimním stadionu ve Strakonicích odehraje přátelské mezistátní utkání v ledním hokeji ČR – Rusko reprezentací do 16-ti let. Vstup zdarma.

Hlášení městského rozhlasu - 19. Prosinec 2013

V sobotu 21.12. 2013 se od 16:00 hodin na zimním stadionu ve Strakonicích odehraje přátelské mezistátní utkání v ledním hokeji ČR – Rusko reprezentací do 16-ti let. Vstup zdarma.

 

norman

Otázka: 

Dobrý den ,mám dotaz okledně webkamer. Na Vel. náměstí je umístěna pouze jedna Webkamera. Kamera ,která vůbec neobsahuje žádný záběr celého náměstí ,pouze donedávna informovala o části lešení a rozmazanou část něčeho ,(?)Otázka zní ,-proč nemůže být na Vel. nám.webkamer víc ,které by zabíraly celé vel.nám a informovaly o celém velkém náměstí Děkuji za odpověd s pozdravem občan Strakonic.

Odpověď: 

Dobrý den,

nejde o neměnný stav. Metropolitní síť se postupně rozvíjí, nicméně v současné době se o instalaci nových kamer na náměstí zatím neuvažuje. Stávající kamera byla zkontrolována, zda nedošlo k jejímu posunutí v důsledku stavebních prací. Záběr je nyní v pořádku.

Mgr. Irena Malotová, PR - vztahy s veřejností

Jenda

Otázka: 

Dobrý den. Kdy se začne budovat OD Tesco? Děkuji. Jenda

Odpověď: 

Dobrý den,

podle informací z minulého týdne je na stavbu vydáno platné územní rozhodnutí, ale žádné další kroky ze strany investora zatím učiněny nebyly.

Mgr. Irena Malotová, PR - vztahy s veřejností

Jaroslav P.

Otázka: 

Dobrý den, mám dotaz na parkování v ulici Dr. Fifky konkrétně proti dopravnímu hřišti školy poděbradky.V tomto místě na krátkém úseku jsou 3 křižovatky a dost velký provoz. Jsem názoru na umístění zákazové značky zákaz stání.Myslím že tento názor na bespečné a pohodlné projetí tohoto krátkého úseku nezdílím sám. děkuji Jaroslav

Odpověď: 

Dobrý den,

značka zákaz stání bude umístěna. Už se na tom pracuje.

Ing. Václav Býček, odbor dopravy

 

občan

Otázka: 

Dobrý den, mám dotaz kdo povolil umístění pojízdného bilbordu na křižovatce v Elerově ul. při výjezdu z ul. Na Křemelce,není vidět vozidla která přijíždějí od Hvězdy? Děkuji

Odpověď: 

Dobrý den,

o uvedeném víme, nikdo to nepovolil, jedná se o černou stavbu a jako s takovou s ní bude dle možností zákona naloženo.

Ing. Václav Býček, odbor dopravy
 

PETRA SLADKOVSKÁ

Otázka: 

KRÁSNÝ VĚNEC DOBRÝ DEN CHTĚLA JSEM VÁM MOC PODĚKOVAT ZA NÁDHERNÝ ZÁŽITEK Z VĚNCE PŘED PRIOREM-BYL TO PRO MĚ A DĚTI NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK.JSEM MOC RÁDA ŽE SE ZDE TAKÉ KOLEM VÁNOC NĚCO DĚJE A NEMUSÍME ZA VÝZDOBOU JEZDIT K NĚMECKÝM SOUSEDŮM.JE TO OPRAVDU OJEDINĚLÉ A ORIGINÁLNÍ. CHCI SE PŘI TÉ PŘÍLEŽITOSTI ZEPTAT,JESTLI SE BUDE NĚJAK RENOVOVAT BUDOVA PRIORU.DĚKUJI PETRA S.

Odpověď: 

Vážená paní Sladkovská,

děkujeme Vám za Váš ohlas a těší nás, že pravidelná nedělní setkání u adventního věnce dělají radost Vám, Vašim dětem i dalším lidem. K druhé části Vašeho dotazu sděluji, že budova Prioru není v majetku města, o tom, zda se chystá její renovace, nemáme informace.

S přáním příjemného prožití Vánoc

Irena Malotová, PR - vztahy s veřejností

Martin H.

Otázka: 

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem a možná i námětem na změnu týkající se řízení provozu křižovatky ulic Katovická-Husova v nočních hodinách. Z vlastní zkušenosti vím, že tato křižovatka je řízená světelnou signalizací i v pozdních nočních hodinách. Právě v této době si myslím, že řízení křižovatky postrádá význam. Z bočních ulic jen málokdy vyjede auto, když semafor zastaví provoz na hlavní silnici, tedy v Katovické ulici. Zdá se mi tedy naprosto zbytečné zastavovat zde projíždějící automobily, v době mimo dopravní špičku. Stejné principy řízení resp. volného průjezdu používají v pozdně večerních hodinách i jiná města na daleko větších křižovatkách. Výše popsaná úprava by bezpochyby zajistila plynulejší průjezd městem a s nižšími emisemi výfukových plynů při zachování bezpečnosti provozu v dané lokalitě. Předem děkuji za zvážení návrhu a Vaši odpověď Martin H.

Odpověď: 

Dobrý den,

na první světelné křižovatce při vjezdu do města je nastaven v nočních hodinách celočervený provoz z důvodu snížení rychlosti přijíždějích vozidel. V případě, že křižovatka je z ostatních směrů bez vozidel, při snížení rychlosti se objeví na semaforech zelená a jde projet. O případné změně signálního plánu by se případně uvažovalo až při příští aktualizaci.
Ing. Václav Býček, odbor dopravy
 

Pavlína

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy začne fungovat osvětlení na nově vybudovaném chodníku spojující Strakonice a Starý Dražejov nebo proč ještě nefunguje? Děkuji za odpověď.

Odpověď: 
Dobrý den ,
nové veřejné osvětlení mělo být dle žádosti o dodávku el.energie připojeno k síti E.ON distribuce a.s. do 10.12.2013. Vzhledem k tomu, že k připojení k síti nedošlo ani v pozdějším termínu, urgovali jsme naši žádost o připojení telefonicky na zákaznické lince businessline. Zde nám bylo sděleno, že došlo k odstávce informačního systému a náš požadavek bude zadán k vyřízení E.ON servisní ve čtvrtek 19.12.20013  s předpokladem připojení 23.12.2013.
Ing. Jana Narovcová, majetkový odbor

 

Martin

Otázka: 

Vážení. Chápu že český národ je národem pejskařů, ale neměl by pes při venčeni na sídlišti nebo někde jinde ve městě mít náhubek nebo aspoň vodítko? Vůbec se mně nelíbí skutečnost, že když jdu s rodinou na procházku, tak nás obtěžují volně pobíhající psi a po upozornění majitele se člověk dozví, at se staráme o své, že ten pes nic nedělá, také někteří psi ani nereagují na povely svých majitelů, kteří je nezvládají. Pokud to takto půjde dál, tak se nechám pokousat a budu se tvářit štastně a o sbírání exkrementů po těchto miláčcích ani nepíšu to je kapitola sama pro sebe ale to je vizitka každého pejskaře. Chodníky na sídlišti jsou samé "h...." a člověk samou radostí neví kam dřív šlápnout. A nejlepší je to na jaře, když roztaje sníh a odkryje schované poklady. Zkuste mi to vyvrátit. Nemohla by také MP používat kamery i na pejskaře.

Odpověď: 

Dobrý den,

pohyb psů na veřejném prostranství nově upravuje vyhláška č. 2/2013 ( viz vyhlášky na nařízení zde). Nevychovaní majitelé nevychovaných psů mohou být za porušování pravidel pokutováni. Stejně tak platí povinnost majitele (resp. toho, kdo psa venčí) po svém psu uklidit. Strážníci městské policie nemohou být všude, proto je dobré, pokud jste svědkem porušování výše uvedené vyhlášky nebo znečišťování veřejného prostranství, kontaktovat MP na tel. lince 156. Přestupek je možné zdokumentovat (např. fotoaparátem na mobilu, aby se viník, není-li strážníky přímo přistižen, nemohl vymlouvat). Děkujeme vám všem, kteří nejste lhostejní!

Mgr. Irena Malotová, PR - vztahy s veřejností

Michaela

Otázka: 

Dobrý den, chválíme výborný nápad vložit čtvrtku s pohledy, kalendáříčkem a plánem akcí do prosincového Zpravodaje. Hezky zpracované, příjemně nás to překvapilo a potěšilo.

Odpověď: 

:-)

Žáková Kateřina

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za pěknou výtvarnou soutěž "Vánoční zvonění", ale zároveň bych k tomu měla malou připomínku. V první kategorii neměli šanci jednotlivci, když vyhrávali jen celé mateřské školky. Navrhovala bych Vám lépe specifikovat pravidla, aby pak děti nebyli zklamané. Měli by jste udělat kategorii pro MŠ celé a při jednotlivce z MŠ. Myslím, že by jste měli i větší počet hlasujících. Nezlobte se, ale prostě se mi to nezdálo fér. S pozdravem Žáková

Odpověď: 

Vážená paní Žáková,

vánoční výtvarná soutěž má poměrně dlouhou tradici. Její pravidla se postupně měnila tak, abychom k účasti v ní nalákali více soutěžících. To se nám podařilo. Už několik let soutěží kolektivy i jednotlivci společně, o vítězích rozhoduje veřejnost svým hlasováním. Máte pravdu v tom, že jednotlivci jsou svým způsoben znevýhodněni. Na druhou stranu jsou ale každý rok na stupních vítězů i práce jednotlivců. Návštěvníci je ve svém hlasování dokážou ocenit.

Letos jsme dostali přes 500 hlasovacích lístků, nejvíc v historii, loni jich bylo skoro 300. S nedostatkem hlasujících se tedy nepotýkáme. Vzhledem k tak velkému počtu hlasujících se dá hovořit i o relativní objektivitě. Snažili jsme se totiž, aby každý návštěvník výstavy hlasoval jen jednou.

Zajištění výstavy je časově i finančně velice náročné. Pokud bychom na jednotlivce a kolektivy rozdělili jednu kategorii, museli bychom tak učinit u všech. Naše kapacity by na organizaci takové soutěže nemusely stačit a mohlo by se stát, že by soutěž zanikla. A to by bylo, vzhledem k pozitivním ohlasům na tuto akci, škoda.

Petra Měšťanová, MIC

Marcel B.

Otázka: 

Dobrý den, pročítal jsem si podklady k jednání Rady č.125 (27.11.2013) a je zajímavé, že v košilce k finančním výhledu je "Rada města po projednání schvaluje". Takže je to opět dohodnuté předem ?

Odpověď: 
Dobrý den,
nic není dohodnuté předem. Jde pouze o návrh na usnesení RM.
Ing. Jitka Šochmanová, finanční odbor 

Marcel B.

Otázka: 

Dobrý den, můžete nám sdělit kdo odsouhlasil, resp. objednal a za kolik ten nevzhledný "adventní věnec" před OD Prior ? Zbytečný kýč. Bude se dělat nějaká nezávislá anketa (tj. ne od PR oddělení MÚ či od Strakonického deníku) ? Třeba jak se lidem líbí a zda to není opět mrhání penězi. Děkuji za odpověd.

Odpověď: 

Dobrý den,

s nápadem ozdobit před Vánocemi prostor před Priorem, kterým každodenně procházejí stovky lidí a je jakýmsi druhým centrem města, přišli pracovníci odboru životního prostředí, jejichž zásluhou mají Strakonice bez nadsázky jednu z nejkrásnějších květinových výzdob. Adventní věnec je vánoční dekorací, a ta vynikne až po setmění. Anketu, zda se lidem líbí dělat nebudeme (ostatně minianketa již byla uveřejněna v místním tisku - Kýč vs. nádhera Týdeník Strakonicko č. 49). Tak, jako se ozýváte vy se svým odmítavým stanoviskem, máme ohlasy od lidí, jimž se věnec líbí. Konstukce, elektroistalace i výzdoba věnce stály zhruba 70 tisíc korun. Nejde o jednorázovou investici, věnec by měl sloužit jako vánoční dekorace i v dalších letech.

Mgr. Irena Malotová, PR - vztahy s veřejností

Pages

Aktuální situace v Domovech pro seniory MěÚSS Strakonice   V Domově...
Odbor dopravy Městského úřadu Strakonice, Krále Jiřího z Poděbrad 772, obnovuje...
Informační letáky Ministerstva zdravotnictví ČR k problematice nákazy covid-19
Dnes, 23. října v dopoledních hodinách začala předáním staveniště jedna z největších...
Vážení občané, v souladu s usnesením vlády ČR ze dne 21.10.2020 č. 1080 o přijetí...
Call centrum města Strakonice – Buďme pozitivní+   Město Strakonice zřídilo...
Oznámení o provádění prací na parkovišti – Povážská č.p. 358 Na základě zjištění...
Sdělení pro cestující   V souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným...
Oznámení o uzavření oddělení sociálně-právní ochrany dětí, Odboru sociálního MěÚ...
za účelem zamezení dalšího šíření epidemie infekčního onemocnění COVID-19, aby pro...
9.September 2020
S ohledem na aktuální vývoj situace v souvislosti s šířením nákazy COVID-19 a na platná...
14.August 2020
  Provoz v mateřských školách o hlavních prázdninách:   Mateřská škola středa 1.7...
27.May 2020
Rada města Strakonice rozhodla vyhlásit konkursní řízení na vedoucí pracovní místo...
12.May 2020
Zápis k předškolnímu vzdělávání proběhne v období od 2. května do 16. května 2020 bez...
6.April 2020
V souladu s opatřením MŠMT ČR k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní...
30.March 2020
v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích...
18.February 2020
V souladu s ustanovením § 26 zákona č. 255/2015 Sb., o kontrole (kontrolní řád),...
3.February 2020
Od října mají zákazníci infocentra možnost zakoupit nové pohlednice. Devět, tedy ne...
Městské informační centrum vydalo nově dvě edice pexesa. Na straně obrázku, k němuž...
I v letošním roce se návštěvníci města mohou přijít v rozšířeném čase podívat do kostela...
Strakoničtí organizátoři Běhu okolo Kuřidla v rámci letošního již 40. ročníku  a zároveň...
  V řekách Blanici a Otavě, a také v mnoha rybnících na území Prácheňska pobývají...
Jihočeský kraj se rozhodl pro finanční podporu dovolené  v jižních Čechách a obnovu...
V posledních dvou letech jsme se setkali se zvýšeným zájmem turistů o jižní Čechy....
Uvolnění dalších podnikatelských aktivit umožnilo znovuotevření městského informačního...
Myslíte, že znáte dobře své město? Pokud jste hraví a máte rádi poučení, pak jako tip na...
Vážený pisateli zprávy týkající se billboardu u komunikace, děkuji za poskytnutou...
Milí Strakoničtí, velikonoční svátky pro některé z nás představují vítání jara, pro část...
Svatý Václav, patron nejen České země, ale i míru, sládků a piva. Protože se blíží slavná...
Vážený pane Kovaříku, podobná slova jako ta vaše jsou mi velkou podporou pro další práci...
  Dobrý den, obdržel jsem dotaz od p. V. Normana: Proč květníky na Velkém náměstí brání v...
  Milí Strakoňáci. Moc a moc a moc Vám děkuji za vesměs kladné hodnocení MDF, ale i za...
Vážení občané. Toto okénko musím začít popřením ošklivých zpráv, které "kdosi" již dva...