Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Czech English French German Ukrainian

Oficiální www stránky města

Otázka: 

Jak funguje program Strakonice nejensobě 2015. Včera 11.9. měla být dle programu na lávce u Pivovaru světelná a ohnivá show od 23.00 hod. Mnoho čekajících bylo velmi zklamáno, že nikdo z "účinkujících" nepřišel, ani asistující Městská policie nic asi nevěděla. Takže rodinky s dětmi, mladí i ostatní, co se prostě jen těšili odešli zklamáni domů. Moc dobrá vizitka nultého ročníku, který spolupořádá i MěKS Strakonice to tedy není. Takto ty Strakonice neoživíte- všichni zase skončili v hospodách po okolí nebo doma u TV. Škoda byl to hezký večer a děti se dost těšily. Váš názor nečekám, jen se podle toho zařiďte. Pozn. Je zajímavé, že v Písku to funguje báječně.

Odpověď: 

Dobrý den,

ačkoliv na názor nečekáte, dovolím si reagovat. Dle slov jednoho z pořadatelů festivalu Martina Vadlejcha došlo k naprosto nečekanému časovému posunu, který si vyžádala dramaturgie zmíněného večera. Bohužel již nebylo v silách pořadatelů tuto změnu ohlásit v dostatečném předstihu, aby se návštěvníci dle toho zařídili. Light show proběhla, bohužel v jiném čase. Pořadatelský tým se tímto omlouvá všem, kteří světelnou show zamýšleli navštívit a zároveň upřesňuje, že nešlo o chybu Městského kulturního střediska Strakonice. MěKS zaštiťovalo organizaci kulturních akcí na hradním nádvoří. 

Vzhledem k tomu, že se jednalo o nultý ročník takto rozsáhlé akce vyjádřil podporu organizátorům i starosta města Břetislav Hrdlička, který se o časovém posunu light show dozvěděl zprostředkovaně. "Jde o začínající organizátory, kteří mají stále ještě chuť zdarma pracovat pro všech dvacet tři tisíc obyvatel žijicích v  našem městě, proto bych se přimlouval za velkorysost se kterou se bude k této drobné nedokonalosti přihlížet," vyjádřil podporu starosta města Břetislav Hrdlička.

Markéta Bučoková, PR