Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Czech English French German Ukrainian

Oficiální www stránky města

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za pěknou výtvarnou soutěž "Vánoční zvonění", ale zároveň bych k tomu měla malou připomínku. V první kategorii neměli šanci jednotlivci, když vyhrávali jen celé mateřské školky. Navrhovala bych Vám lépe specifikovat pravidla, aby pak děti nebyli zklamané. Měli by jste udělat kategorii pro MŠ celé a při jednotlivce z MŠ. Myslím, že by jste měli i větší počet hlasujících. Nezlobte se, ale prostě se mi to nezdálo fér. S pozdravem Žáková

Odpověď: 

Vážená paní Žáková,

vánoční výtvarná soutěž má poměrně dlouhou tradici. Její pravidla se postupně měnila tak, abychom k účasti v ní nalákali více soutěžících. To se nám podařilo. Už několik let soutěží kolektivy i jednotlivci společně, o vítězích rozhoduje veřejnost svým hlasováním. Máte pravdu v tom, že jednotlivci jsou svým způsoben znevýhodněni. Na druhou stranu jsou ale každý rok na stupních vítězů i práce jednotlivců. Návštěvníci je ve svém hlasování dokážou ocenit.

Letos jsme dostali přes 500 hlasovacích lístků, nejvíc v historii, loni jich bylo skoro 300. S nedostatkem hlasujících se tedy nepotýkáme. Vzhledem k tak velkému počtu hlasujících se dá hovořit i o relativní objektivitě. Snažili jsme se totiž, aby každý návštěvník výstavy hlasoval jen jednou.

Zajištění výstavy je časově i finančně velice náročné. Pokud bychom na jednotlivce a kolektivy rozdělili jednu kategorii, museli bychom tak učinit u všech. Naše kapacity by na organizaci takové soutěže nemusely stačit a mohlo by se stát, že by soutěž zanikla. A to by bylo, vzhledem k pozitivním ohlasům na tuto akci, škoda.

Petra Měšťanová, MIC