Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Oficiální www stránky města

Czech English French German Ukrainian

Strakoničtí organizátoři Běhu okolo Kuřidla v rámci letošního již 40. ročníku  a zároveň v rámci 20. ročníku Memoriálu Františka Kováře připravili dlouhodobý závod nazvaný Kuřidlo online 2020. Tohoto závodu se zdarma mohou od 1. 8. do 30. 9. 2020 zúčastnit všichni závodníci bez rozdílu věku, ať už závodně či tréninkově či jenom ze zvědavosti. Závod může každý absolvovat v prostoru části města zvané Habeš opakovaně. Díky tomu může zároveň sledovat růst vlastní výkonnosti i porovnání s ostatními závodníky.

Jak na to?

Pro registraci do závodu je nutno použít aplikaci STRAVA, kterou je možno zdarma stáhnout do chytrého telefonu či sportovních hodinek se systémem GPS. Prostřednictvím aplikace na stránkách www.strava.com (pozor při zadání strava.cz se dostáváte do aplikace objednání jídel ve školních jídelnách) byl v okolí vrchu Kuřidlo vytvořen segment pod názvem Kuřidlo online 2020 v délce 4 km. Závodník se přihlásí prostřednictvím aplikace STRAVA, kde se zaregistruje, a po proběhnutí segmentu Kuřidlo online 2020 se jeho výkon automaticky uloží v aplikaci.
Výsledky v kategoriích mužů a žen (3 nejlepší v každé kategorii) budou vyhlášeny v rámci Běhu okolo Kuřidla 4. 10. 2020.

Letošní ročník online závodu je pilotní a testovací. V případě kladné odezvy by organizátoři ze Ski klubu Strakonice rádi závod rozšířili o další segmenty a kategorie.

Veškeré informace o projektu najdete na www.skistrakonice.cz