Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Oficiální www stránky města

Czech English French German Ukrainian

 

V řekách Blanici a Otavě, a také v mnoha rybnících na území Prácheňska pobývají pohádkové perlorodky. Tajemné vodní bytosti jsou na ně hrdé a pečlivě je ochraňují a střeží. Na starost je dostává vždy ta nejpečlivější z rusalek. Protože místní mají rádi svůj půvabný kraj, těší je, když jej přicházejí anebo přijíždějí poznávat návštěvníci odjinud. Proto se rozhodli, že k tomu i sami pomohou. Rusalky dostaly za úkol, aby roznášely perly pohádkové perlorodky tam, kde si je zájemci budou moci opatřit, a ještě k tomu poznat zajímavé turistické cíle. 

 

Jak získat perlu?

Stačí navštívit od léta 2020 alespoň čtyři z mnoha zážitkových cílů na území Prácheňska a za návštěvu sbírat na putovní kartičku razítka. Při návštěvě posledního, čtvrtého místa získáte kromě razítka i poklad v podobě jedinečné prácheňské perly a sady kytiček, kterými si můžete svůj obrázek s rusalkou či vodníkem dozdobit a vytvořit si tak originální suvenýr z cest.

Aktuální seznam partnerů zapojených do Putování za Prácheňskou perlou obdržíte v informačních centrech nacházejících se v turistické oblasti Prácheňsko, či na www.prachensko.eu.