Dotazy, náměty, připomínky

Zde můžete napsat své dotazy, náměty a připomínky adresované Městskému úřadu Strakonice.

Příspěvky do rubriky „dotazy, náměty, připomínky“ jsou přispěvovateli vkládány na základě dobrovolnosti. Po zpracování odpovědnou osobou budou příspěvky zveřejněny a to včetně uvedeného jména vkladatele příspěvku.

Vložit nový dotaz

Markéta

Otázka: 

Dobrý den, měli bychom takový dotaz.Chtěli bychom poprosit o úklid křoví u stromu Borovice z druhé strany co je hřiště u paneláků 1139.Někdo tu ořezal větvičky ale už to posobě neuklidil je to na Máji děkuji mockrát za předání.Ještě jeden dotaz bych měla.Jestli bychom mohli poprosit o výměnu modrého kontejnéru na papír nějaký sprejeři to posprejovali a my tu teť na to musíme koukat.Je to také na máji proti bílo modrému paneláku 1137.Když to popeláři otočí uvidí to.Děkujeme mockrát ale chceme tu žít v čistotě.Děkujeme za pochopení.

Odpověď: 

Vážená paní Markéto,

oba vaše podněty předávám na technické služby k řešení.

Přeji příjemné dny.

Markéta Bučoková, PR

 

Jindřiška

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o pomoc.Lidé si tady stěžují že se nechtějí koukat na počmáraný modrý kontejner na Máji .Chtěli bychom Vás poprosit jestli by šlo to vyměnit za čistý a tento dát někam kde by nato lidé nemuseli koukat.Zapomněla jsem dodat červený nápis od spreje děkujeme za pochopení SVJ.

Odpověď: 

Vážená paní Jindřiško,

obávám se, že výměna kontejnerů nezabrání dalšímu znehodnocování veřejné věci. Každopádně předám váš požadavek kompetentní osobě, která ho bude řešit.

Přeji klidné dny.

Markéta Bučoková, PR

Kroupova

Otázka: 

Jak bude otevren sberny dvur 8.5.2021?

Odpověď: 

Vážená paní Kroupová,

sběrný dvůr ve Strakonicích bude v den státního svátku 8. 5. 2021 uzavřen. Technické služby mají uvedeno na webových stránkách v kalendáři.

Markéta Bučoková, PR

Petr

Otázka: 

Dobrý den, nezavede město parovod na sídliště Jezárky a ulice Švandy dudáka a Prof. Skupy omezily by se emise z vytápění v rd

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

město v tuto chvíli o takové investiční akci neuvažuje.

Markéta Bučoková, PR

Jaroslav M.

Otázka: 

Dobrý den.
Z informací ze všech medií se na nás hrnou data jak pandemie ustupuje a jak bude vše lepší. Rozhodně, ale není nic u konce a návrat do dob kdy jsem já například musel plačící 32 leté slečně vysvětlovat, že i po smrti svého otce bude muset žít a postavit se na nohy.
Nerozumím tomu, proč již většina obyvatel přestává dodržovat i ty základní opatření proti šíření nákazy a to setkávání se a nošení řádné ochrany úst a nosu. Neuznávám neustálé plkání lidí, kteří tvrdí, že se "přece pokud budu bez roušky ve městě a kolem někoho jen projdu, tak k nákaze nemůže dojít". Nakažlivost mutací je jasným důkazem, že i jen potkání může být nebezpečné. V sousední firmě se prokazatelně povedlo jednomu člověku i potkáváním nakazit dalších cca. 50 dalších.
Tak tedy otázka. Již notnou řádku týdnů jsem nepostřehl, že městská policie něco koná ve snaze prohřešky v nadměrnému setkávání osob a nenošení ochrany úst a nosu, řešit a případně trestat. V těchto dnech již dle mého 80% obyvatel nedodržuje nošení ochranných pomůcek. Další neuvěřitelné je shromažďování osob. Pravidelně se pohybuji okolo bývalého Hotelu Bavor a obchodního domu Prior. Neustále, pokaždé a prakticky v jakýkoliv čas se zde hromadí skupiny zvláštně vyhlížejících osob bez roušek či respirátorů a zjevně je jim to docela jedno. Upozornit je na jejich prohřešek, tak to si člověk koleduje akorát o nepříjemnosti.
Kde je Městská police? (chápu, že zajišťuje očkování, ale všichni?)
Co s tonuto situací na onom místě bude do budoucna město dělat. Rozhodně se to samo nebude zlepšovat.
Hezký den.

Odpověď: 

Vážený pane Jaroslave,

městská policie dohlíží na dodržování pořádku souvisejícího s vládními opatřeními. To, že nařízení nejsou respektována jednotlivci, je řešeno domluvou. Pokud jste přítomen takovému jednání, jaké popisujete, pak bych doporučovala spíše než osobní upozornění, ihned volat MP. 

V tuto chvíli již vláda rozvolňuje opatření a je na úvaze každého jednotlivce, jak se sám bude chovat.

Přeji klidné dny.

Markéta Bučoková, PR

 

Evzenie Pavlova

Otázka: 

Dobrý den, když se v současné době nekonají žádné kulturní akce, tak je většina reklamních plakátovacích ploch (dříve vlastněných společností Rengl tuším) prázdná. A ty plochy vypadají strašně - jsou orezlé nebo rovnou zrezlé, oprýskané a prostě nehezké. Město by mělo využít této mimořádné doby a provést údržbu těchto ploch - těch, které vlastní a u těch, které nevlastní, by mělo vyzvat majitele ke stejnému. řeší se jarní výzdoba, ale že po městě jsou orezlé a ošklivé další okolní stojací plochy, to nikoho moc nezajímá. Fuj. A taky můžete natřít zábradlí na mostech a další, úředníci a kulturní referenti očividně nemají do čeho píchnout, když už uklidili panskou zahradu. díky Evženie

Odpověď: 

Vážená paní Evženie,

děkujeme za váš postřeh, avšak plakátovací plochy vlastněné městem procházejí již delší čas postupnou opravou. Kulturní středisko využívá právě této proluky, kdy jsou z důvodů vládních opatření kulturní akce zakázány, aby tyto plochy byly připraveny na znovuobnovení provozu kultury. Za úroveň výlepových ploch vlastněných soukromými subjekty město nenese odpovědnost. 

Úklid Panské zahrady byl zajištěn pracovníky kulturního střediska, kteří tak v rámci aktuální situace pomáhali šetřit náklady, které by za běžného provozu byly financované z rozpočtu MěKS. Panská zahrada se postupnou revitalizací změní v další místo pro kuturně-společenské akce.
Úředníci městského úřadu nadále vykonávají agendy tak, jak jim ukládá jejich pracovní náplň. Nouzový stav se nikterak nedotkl činností jednotlivých odborů.

Markéta Bučoková, PR    

Romana

Otázka: 

Dobrý den,

Chci se zeptat, jak budete řešit současnou situaci ve školství jako zřizovatel MŠ a ZŠ v našem městě?
Jak se stavíte k protizákonnému nucení do testování dětí a celodennímu nošení chirurgických roušek nebo respirátorů, které jsou pro děti škodlivé, aby jim bylo umožněno vzdělávání, na které mají dle Ústavy a Listiny základních práv a svobod nárok. Od kdy jsou pouhé metodické pokyny MŠMT a nařízení vlády více než Ústava???
Žádám vás tímto o vyjádření a doufám, že bude vstřícné vůči nám rodičům, kteří s týráním dětí nesouhlasíme. V opačném případě budeme nuceni podniknout další kroky, včetně žalob.

Děkuji
S pozdravem Škopíková

Odpověď: 

Vážená paní Romano,

město, jako zřizovatel základních a mateřských škol je podřízeno vládním opatřením a nařízením a to i těm, která jsou vydávána v souvislosti s pandmickou situací a je i jako zřizovatel ze zákona povinen tato respektovat a dodržovat. Ministerstvo školství vydalo k této záležitosti manuál pro všechna školská zařízení, ze kterého vyplývá, že pokud by ředitel školy porušoval mimořádná opatření nebo umožňoval jejich porušování ve škole, mohlo by jít o závažné porušení nebo neplnění právních povinností vyplývajících z jeho činností, úkolů a pravomocí na vedoucím pracovním místě ředitele. V takovém případě zřizovatel může ředitele školy v souladu s § 166 odst. 5 písm. a) školského zákona odvolat (pokud jde o školu veřejného zřizovatele).

Chcete-li jako rodič podniknou vámi zmiňované kroky, pak vám v tom rozhodně nic nebrání.

Markéta Bučoková, PR

 

Ratajová

Otázka: 

Dobrý den,
prosím o sdělení čísla vyhlášky, podle které se máme řídit v našem městěě,v případě zvýšené hlučnosti. Mám na mysli hluk ze stavby, hlučných zahradních aktivit apod. V kterých dnech a v jakých hodinách je nutno tyto aktivity omezit, st.svátky apod.
Děkuji za odpověd

Odpověď: 

Vážená paní Ratajová,

město Strakonice má OZV č. 7/2016 o nočním klidu. Ta ovšem neřeší hlukové znečištění v čase mimo noční klid způsobené běžnou lidskou činností. Taková vyhláška není zastupitelstvem města stanovena.

Markéta Bučoková, PR

Lenka Zvědavá

Otázka: 

Dobrý den,
Je pravda, že se bude stavět další obchodní centrum na louce proti Kauflandu? Kdy by mělo být hotové? Jsou známy obchody, které tam budou?

Odpověď: 

Vážená paní Lenko,

ano, v lokalitě, kterou popisujete by mělo vzniknout nové obchodní centrum. Zatím není vydané stavební povolení a záměry investora nejsme jako město schopni prezentovat.

Markéta Bučokvoá, PR

Iva

Otázka: 

Dobrý den paní Bučoková,

v úterý 16.3.2021 jsem odesílala dotaz ohledně kácení stromů v Ellerově ulici u Lidla a následně i dotaz na možné umístění zákazových značek kolem řeky Otavy od Zimního stadionu po Starou řeku až k nádražnímu domku. Dosud jste se mi k tomu nevyjádřila. Prosím, došel Vám můj dotaz?

děkuji

Odpověď: 

Vážená paní Ivo,

k dotazu týkajícímu se zákazových značek byla odpověď vložena. Tato věc musí projít posouzením policie. Dopravní komise se jím bude zabývat. Dotaz ke kácení jsem ale neobdržela. Nevím tedy na co jste se chtěla přesně zeptat, mohu jen v krátkosti zareagovat, že šlo o plánované kácení, kdy stromová alej byla z velké části proschlá a již tedy neplnila svoji funkci, navíc stromy byly v havarijním stavu a hrozilo reálné nebezpečí úrazu. Kvůli extrémním podmínkám se budou vysazovat odolnější jerliny japonské a trnovníky akáty. Kolem DDM pak lípy srdčité, javory červené a muchovníky stromové. Pokud byste potřebovala odpověď doplnit, neváhejte zaslat dotaz.

Markéta Bučoková, PR

Petr

Otázka: 

Dobrý den, neudělá pivovar eshop jako jiné pivovary?

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

podle vyjádření ředitele Dušana Krankuse tuto možnost nyní pivovar Dudák zvažuje. Vedení má zpracovanou analýzu prodeje a připravuje se kalkulace zřízení e-shopu, která by měla definovat, zda bude pro  pivovar ekonomicky výhodný.

Aktuálně je v nabídce každoročně oblíbený Velikonoční zelený speciál, a to jak v podnikové prodejně, tak v sítích COOP Jednota Volyně a ZKD Sušice. Doporučuji, nenechat si ujít.

Markéta Bučoková, PR  

 

Kristýna Anna Blandová

Otázka: 

Chtěla jsem se zeptat zda je možnost se někde ubytovat v tomto křížovek stavu. Byla jsem vyhozena z bytu kde jsem bydlela pouze na ústní dohodu. Nebo jestli je nějaká možnost požádat město o pomoc. Dekuju Blandova

Odpověď: 

Vážená paní Kristýno,

ocitla jste se v nelehké životní situaci a věřím, že naleznete řešení. Na přechodnou dobu Vám může město nabídnou ubytování v azylovém domě, zkuste tedy kontaktovat Městský ústav sociálních služeb. Dále můžete hledat náhradní bydlení prostřednictvím podání žádosti o městský byt, či přistoupit k pronájmu bytu v soukromém vlastnictví. Od věci by nebylo zkusit kontaktovat Odbor sociální Městského úřadu Strakonice. I zde by se našly možnosti řešení Vaší situace, nebo využít nabídky ubytoven. V případě potřeby nás kdykoliv kontaktujte. Hodně štěstí přeji.

Markéta Bučoková, PR

Evzenie Pavlova

Otázka: 

A prosimich, kde najdu kontejnery na třídění kovového odpadu. V okolních obcích mají šedou barvu. Dekuji

Odpověď: 

Vážená paní Evženie,

kontejnery na třídění kovového odpadu ve Strakonicích nenajdete. Tato komodita se třídí do kontejnerů určených pro plast s tím, že je s oprávněnou společností dohoda o vytřídění kovového odpadu na třídící lince. Vzhledem k tomu, že třídit tuto komoditu je finančně nerentabilní a umístěním dalších kontejnerů by město přišlo o další plochu, byla zvolena tato možnost. Piktogramy na kontejnerech na plast na možnost odložení kovových předmětů odkazují. Dále je možnost kovový odpad odkládat do sběrného dvoru.

Markéta Bučoková, PR

Bára

Otázka: 

Dobrý den,bylo by možné po Podskalí dát odpadkové koše?Směr od ostrova do města chybí hned tři za sebou,jsou tam jen tyče na ně a zároveň dát pytlíky pro psi,už tam nejsou celou zimu a ani teď,tak doufám,že dojde k nápravě,když jste zvedli poplatky za psa.A prosím o opravu trámu na lávce u ostrova,je tam schnilí trám a díra.Děkuji

Odpověď: 

Vážená paní Báro,

děkujeme za upozornění na chybějící koše, technické služby zajistí jejich doplnění. Proč nejsou na místě se můžeme jen domnívat, neboť účelově, např. z důvodu opravy, odstraněny nebyly. Bohužel často se stává, že je odinstalují kolemjdoucí a následně se najdou pohozené v řece...

Stejně tak budou doplněny sáčky.

Přeji klidné dny.

Markéta Bučoková, PR

Jana

Otázka: 

Vážení,

nerozumím fungování "třídění" odpadu ve Strakonicích. Byla jsem několikrát svědkem: Přijel sběrný vůz, vysypal kontejner s komunálním odpadem a vzápětí popelnici na bioodpad. Můžete mi to vysvětlit? Já tomu rozumím tak, že nemá smysl třídit, že je to jen naoko.

Odpověď: 

Vážená paní Jano,

systém třídění je nastavený optimálně, bohužel samotné třídění je katastrofální. Věc se má tak, pokud jsou ve sběrné nadobě určené k třídění bioodpadu uloženy například dětské pleny, pak posádce, která se stará o svoz bioodpadu nezbývá nic jiného, než pořídit fotodokumentaci, předat tuto informaci vedení TS a v následujícím svozu, který sváží komunální odpad vyvézt i odpad z bionádob. Bioodpad znehodnocený jiným odpadem odpovídající kompostárna nepřevezme a vrací ho. Tím naopak vzrůstají náklady na zpětný odvoz odpadu na skládku. Ruční třídění v této době není možné.

Jak tedy vidíte třídit odpad z domácností rozhodně smysl má, ale je podmíněno důsledností těch co třídí.

Pokud jste svědkem takové situace, pak se neostýchejte, oslovte posádku a nahlédněte do třídící nádoby, jaký je v ní obsah a dožadujte se vysvětlení, proč je právě tento druh tříděného odpadu svážen společně s komunálním odpadem.  

Tuto skutečnost bychom si měli uvědomit všichni a pokud chceme zachovat čisté město a zdravé životní prostředí pro budoucí generace, pak je důslednost číslem jedna, které se musí v třídění odpadu dodržovat. 

Přeji klidné dny.

Markéta Bučoková, PR  

Iva

Otázka: 

Dobrý den,

chtěla bych Vás požádat, zda je možné umístit značku pro zákaz vjezdu motorových
vozidel po celé délce obou břehů řeky Otavy. Mám na mysli od jezu u Zimního stadionu až po "Starou řeku." Jelikož je zde cyklostezka a chodí zde mnoho maminek s malými dětmi na procházky, přijde mi proto úplně šílené, když se zde musím vyhybat autům, nebo dokonce motocrossům. Dnešní rybáři chytají ryby nejlépe z auta, zahrádkáři zase nabírají vodu do konví s autem za zády. K řece se dá jít několika cestami, bylo by dobré značky ummísti všude, aby to lidé pochopili !!!

děkuji za odpověď

Odpověď: 

Vážená paní Ivo,

Váš postřech jsem předala odboru dopravy, který se jím bude zabývat v rámci dopravní komise.

Markéta Bučoková, PR

Václav

Otázka: 

Vážená paní Bučoková,

chtěl bych se zeptat, kde končí hranice mezi poslušností a zdravým rozumem?

Když vláda nařídí, aby chlapi nosili minisukně a ženy chodily nahoře bez, tak je musíme bezhlavě poslechnout?

Stejná blbost je nosit roušky venku. A už vůbec nemluvím o tom, pokud kolem Vás široko daleko nikdo není, jen bohužel zástavba.

Několik studií prokázalo, že nákaza covidem ve venkovních prostorech je téměř nereálná. Musel by na Vás někdo velmi intenzivně prskat po delší dobu. A naopak, není mi známa jediná studie (a to opravdu hledám různé zdroje), která by potvrzovala opak.

Je prakticky prokázané, že nošení nebo nenošení roušek venku, nemá naprosto žádný vliv na úmrtnost. Je to naprosto absurdní si myslet, že když půjdu přes město bez roušky, tak někoho ohrozím na životě.

Prosím tedy o info, jestli mám být poslušná nemyslící ovce, nebo mohu se zdravou špetkou rozumu doufat, že od policistů nedostanu přes držku, pokud budu po městě chodit bez roušky?

Může prosím úředník Městského úřadu nebo policista přemýšlet? Nebo jen musí poslouchat, ať již jsou nařízení jakkoliv stupidní a nesmyslná?

Děkuji za odpověď. I když, asi se ani nemusíte namáhat. Dovedu si představit, jak bude napsaná v diplomatické rovině, že se mnou můžete souhlasit, ale je to prostě nařízení vlády, kterou jsme si zvolili ... blá blá blá :-).

Děkuji a přeji hezký den!

Václav

Odpověď: 

Vážený pane Václave,

možná přesně v místě, kde si začínáme vážit svého vlastního života nebo životů našich blízkých.
Nikdo z úředníků městského úřadu, ba ani nikdo z policistů nejsou epidemiologové či virologové. Naší povinností je ctít zákony a v tomto případě pravděpodobně nezbývá nic jiného než důvěřovat odborníkům.
A pokud by tohle měl být jediný krok, který nás z této situace vyvede, pak si musí každý odpovědět sám, zda si ho vybere a jaké ponese následky.
Přeji nám všem především pevné zdraví a přes veškerá vládní nařízení, u kterých nám demokracie deklaruje právo na vlastní názor, zachování pozitivního myšlení a stálého úsměvu.

Markéta Bučoková, PR

Bára

Otázka: 

Dobrý den,ráda bych věděla,proč se zvedl poplatek za psa?Pytlíky si musím platit ze svého,poněvadž celou zimu a ani teď stále žádné nejsou po celém Podskalí kudy chodíme.Ráda bych věděla,kam ty peníze jdou?

Odpověď: 

Vážená paní Báro,

smyslem poplatku ze psů není posílení městského rozpočtu. Je vybírán pro snížení či vyrovnání negativních dopadů chovu psů ve městech a obcích. Výběr poplatku není účelově vázán, avšak je následně z části příjmové strany hrazen např. úklid psích exkrementů, sáčky pro psy, ale i provoz útulku pro psy.
Každoročně je náklad na psí sáčky v částce 70 000 Kč. To, že mnohdy na místech k tomu určených sáčky chybí, je způsobeno bezohledností obyvatel. Dochází ke zbytečnému ničení (kdy se najdou sáčky vyhozené u koše, ty následně nelze použít). 

V předchozí OZV č. 10/2012 byly poplatky ze psů rozděleny do dvou skupin - poplatek v případě, že pes byl čipován a pro nečipované psy. Nová OZV č. 3/2020 poplatek sjednocuje tak, že ruší sníženou sazbu pro čipované psy a oproti původní OZV č. 10/2012 snižuje ostatní roční sazby poplatku. Pravomoc vydat OZV dáva zastupitelstvu města zákon č. 565/1990 Sb. o místních poplatcích.

Markéta Bučoková, PR

Evženie Pavlová

Otázka: 

Když se smíme procházet jen po městě, tak jsem jeho velkou část prošli a zjistili zajímavé věci - tímto si prosím opravte informace tady na webu v sekci Turistika - Služby- Stravování ve Strakonicích:

- Agi Café bar - vyklizený, mimo provoz
- Cukrárna 7 - vyklizená, mimo provoz
- Bufet autobusové nádraží - vyklizený, mimo provoz

Sekce Kultura a sport - Volný čas - Šikovné ruce:
Plameňák - obchod a tvůrčí dílna: provoz ukončen již v roce 2019

Dotazy: Kdy bude zveřejněna zpráva o provozu infocentra za rok 2020 a jací zaměstnanci tam v roce 2020 pracovali?

Díky za všechny

Odpověď: 

Vážená paní Evženie,

děkujeme za upozornění, avšak domnívám se, že v aktuální situaci nelze informace upravovat, neboť není jasné, zda provozovna ukončila činnost, nebo je uzavřena z důvodů vládních opatření. 

Část dotazu týkající se infocentra jsem zaslala panu řediteli MěKS Christelbauerovi, který vám odpoví prostřednictvím uvedené elektronické adresy.

Markéta Bučoková, PR

Jitka

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych moc poprosit o vyčištění zastávky pod hvězdou.Někdo si tam pěkně maloval děkuji za ochotu.

Odpověď: 

Vážená paní Jitko,

děkujeme za upozornění. Technické služby se do toho hned pustí. 

Přeji vám příjemné dny.
Markéta Bučoková, PR

Jiří

Otázka: 

Dobrý den,

uplynulo již několik let, kdy jsem se dotazoval ohledně vybudování chodníku v lokalitě ze Starého Dražejova směrem na Virt. Co stále brání k vybudování chodníku v lokalitě a jestli se vůbec začne budovat? Hodně lidí chodí ze Strakonic přes Starý Dražejov, Virt, Nový Dražejov, Podskalí. Je to krásná procházka, ale v jednom úseku je zatáčka, kde není vidět. Tento úsek je tak pro lidi nebezpečný. A navíc je i neosvětlený. Děkuji

Odpověď: 

Vážený pane Jiří,

v dubnovém čísle Zpravodaje naleznete článek o plánovné výstavbě vámi zmiňovaného chodníku vedoucího z Nového Dražejova do lokality Virt. Jedná se o první etapu, která by měla začít v květnu letošního roku a dokončena by měla být v červnu 2021. Součástí chodníku bude i veřejné osvětlení, vybudování vjezdů k sousedním nemovitostem a odvodnění komunikace podél chodníku. Místa pro přecházení budou zhotovena ze zámkové dlažby a opatřena varovnými pásy s úpravou pro nevidomé. Aktuálně je vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele díla.

Markéta Bučoková, PR

Lada

Otázka: 

Dobrý den,

v obecně závazné vyhlášce
města Strakonice
č. 3/2020, o místním poplatku ze psů, jsou v článku 4 uvedené části města Hajská, Modlešovice, Střela,lokalita Bažantnice, V Holi, ulice
U Židovského hřbitova. Můj dotaz zní, proč držitelé psů těchto částí platí nižší poplatek za psa a z jakého důvodu jsou vybrány tyto části města. Proč se to netýká částí města např. Virtu nebo Starého a Nového Dražejova. Děkuji

Odpověď: 

Vážená paní Lado,

uvedené části města jsou historicky dané a byly platné i v předcházející OZV o poplatku ze psa z roku 2012. Tehdy se jednalo o OZV č. 10/2012. Poplatky byly tehdy rozlišeny skutečností, která reflektovala, na to zda je pes čipovaný či nikoliv.

Tehdejší zastupitelstvo města uvažovalo o jmenovaných lokalitách jako o okrajových, ve kterých je držitel psa zvýhodněn poplatkem, neboť pes zde slouží k ochraně osob a majetku. Navíc v takových lokalitách pes méně zatěžuje nežli ve srovnání s centrem města. Na lokality Virt, Starý a Nový Dražejov nelze pohlížet jako na okrajové či samoty.

Lokality tedy nová OZV převzala, nebyly nově stanoveny.

V případě vašeho zájmu mohu zaslat znění OZV č. 10/2012.

Markéta Bučoková, PR

Petr

Otázka: 

Dobrý den zajímalo by mne jaký je zdroj vody na vaření piva Dudák

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

pivovar Dudák používá jako jediný zdroj vody pro své produkty řeku Otavu. Voda pro výrobu piva musí projít poměrně složitou úpravou, která spočívá v několika stupňové filtraci tak, aby splňovala beze zbytku požadavky na pitnou vodu. 

Markéta Bučoková, PR

Petr

Otázka: 

Dobrý den, zajímalo y mne jak se daří pivovaru v této době doslechl se že se bude prodávat je to pravda?

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

asi tak jako každému pivovaru v této nelehké době. Je stejně jako jiní v gastro oboru, postižen uzavřenými restauracemi a čerstvě i omezením pohybu mezi regiony. Vypovídající je, že i přes rok trvající krizi, pivovar nepropustil jediného zaměstnance. Poměr mezi prodejem sudového a lahvového piva se otočil ve prospěch lahví, což svědčí o spokojenosti zákazníků a ochotě vracet se pro osvědčený regionální produkt. Pivovarští neustále připravují nové speciály, na velikonoční, se můžete těšit v nejbližších dnech.

Prodej pivovaru, dle vyjádření předsedy představenstva, teď rozhodně není na pořadu dne.

Markéta Bučoková, PR

 

Lenka Zvědavá

Otázka: 

Dobrý den,
Jsou ve městě jesle, kam je možné umístit děti mladší 3 let?
Děkuji

Odpověď: 

Vážená paní Lenko,

ve Strakonicích nejsou zřízeny jesle pro děti mladší 3 let. Ze zákona taková povinnost pro město nevyplývá. Nicméně, pracují v rámci města dětské skupiny, které zajistí dohled nad dvouletými dětmi. 

Jiný případ je, jde-li dítě k zápisu a jsou mu dva roky, takové dítě je přijato ke školní docházce, ale s tím, že nastupuje po dovršení věku 3 let.

Markéta Bučoková, PR

Pages

Oznámení o přerušení dodávky pitné vody   Technické služby...
Vážení spoluobčané, zúčastněte se, prosím, povinného Sčítání 2021, které končí už 11....
Oznámení o přerušení dodávky pitné vody - 29. 4. 2021  ...
Výzva Městské policie Strakonice k občanům využívajícím parkovací plochu před...
SPECIÁLNÍ OCHRANNÁ DERATIZACE Na základě zastupitelstvem města schválené OZV...
Oznámení o přerušení dodávky pitné vody 20. dubna Technické služby...
Prázdninový provoz linek MHD v rámci aktuální pandemické situace končí...
Online sčítání 27. 3. - 11. 5. 2021 Sčítání 2021 začalo rozhodným okamžikem o půlnoci...
Zápis do mateřských škol zřizovaných městem Strakonice pro školní rok 2021/2022...
S účinností nové vyhlášky o ochraně dřevin a jejich kácení se od 1. listopadu 2014 měnily...
3.November 2021
Pro děti narozené od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016 a všechny děti, které mají pro školní...
6.April 2021
Zápis je povinný pro děti narozené od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015 a pro děti, které měly...
14.March 2021
Nakládání s komunálními odpady, včetně třídění, u zdravých lidí Jednorázové ochranné...
26.February 2021
Narodilo se Vám miminko a chtěli byste se zúčastnit slavnostního obřadu vítání občánků?...
11.February 2021
V souladu s ust. § 26 zákona č. 255/2015 Sb., zákona o kontrole (kontrolní řád),...
5.February 2021
  a) Podle zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole(kontrolní řád) bude v roce 2021 provedena...
3.February 2021
V soutěži SPP, která je jedinou spotřebitelskou celorepublikovou anketou a zároveň...
Římskokatolická farnost Strakonice obdržela dotaci z EU ve výši 52,5 mil. Kč na...
Informační centrum je uzavřené pro veřejnost z důvodu vládních nařízení. Dále poskytuje ...
Od října mají zákazníci infocentra možnost zakoupit nové pohlednice. Devět, tedy ne...
Městské informační centrum vydalo nově dvě edice pexesa. Na straně obrázku, k němuž...
I v letošním roce se návštěvníci města mohou přijít v rozšířeném čase podívat do kostela...
Strakoničtí organizátoři Běhu okolo Kuřidla v rámci letošního již 40. ročníku  a zároveň...
  V řekách Blanici a Otavě, a také v mnoha rybnících na území Prácheňska pobývají...
Jihočeský kraj se rozhodl pro finanční podporu dovolené  v jižních Čechách a obnovu...
Vážený pisateli zprávy týkající se billboardu u komunikace, děkuji za poskytnutou...
Milí Strakoničtí, velikonoční svátky pro některé z nás představují vítání jara, pro část...
Svatý Václav, patron nejen České země, ale i míru, sládků a piva. Protože se blíží slavná...
Vážený pane Kovaříku, podobná slova jako ta vaše jsou mi velkou podporou pro další práci...
  Dobrý den, obdržel jsem dotaz od p. V. Normana: Proč květníky na Velkém náměstí brání v...
  Milí Strakoňáci. Moc a moc a moc Vám děkuji za vesměs kladné hodnocení MDF, ale i za...
Vážení občané. Toto okénko musím začít popřením ošklivých zpráv, které "kdosi" již dva...