Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Oficiální www stránky města

Czech English French German Ukrainian
13. 12. 2013

Ve městě se stavby nezastaví ani v letošním roce.

Strakoničtí zastupitelé schválili vyrovnaný rozpočet města na rok 2014. Výše předpokládaných příjmů a výdajů činí 432,65 milionu, resp. 389,56 milionu korun. Nejvýznamnější investicí příštího roku z hlediska výdajů bude pokračující rekonstrukce úpravny vody v Pracejovicích.

Náklady na výše uvedenou stavbu činí zhruba 152 milionů korun, získaná dotace pokryje 88 milionů. V městském rozpočtu je na podíl města vyčleněno pro příští rok 60 milionů korun.

Za velmi důležité, i když rozpočet významně nezatíží, považuji rovněž stavební úpravy propojovacího krčku Základní školy Dukelská,“ říká starosta Pavel Vondrys. Na tuto akci jsou vyčleněny 4 miliony korun. Další podstatnou a především dlouho očekávanou investicí by měl být podíl města na vybudování kruhové křižovatky na Katovické ulici před vjezdem do Strakonic, které předznamená výstavbu dlouho očekávaného obchvatu.

Z jednání na Úřadu regionální rady soudržnosti Jihozápad jsme se včera dozvěděli o tom, že Strakonice získají dotace na další své projekty – jde například o dopravní napojení našich průmyslových zón Na Jelence a U Blatenského mostu a další část revitalizace strakonického hradu,“ dodává starosta. V rámci poslední jmenované akce by měl být opraven objekt, v němž sídlí dětské oddělení Šmidingerovy knihovny a studna na druhém hradním nádvoří by měla být vyhloubena. Nejen pro archeology to bude velmi zajímavé.