Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Oficiální www stránky města

Czech English French German Ukrainian
15. 7. 2015

Bohužel tentokrát jsme posly špatných zpráv. Za poslední velmi krátkou dobu se v safari přihodilo hned několik velmi nepříjemných událostí.

Na konci letošního června volně pobíhající pes neukázněného majitele přes plot pokousal jednu z malých holandských zakrslých koz a způsobil jí poranění  v oblasti horních nozder. Kozička sice napadení přežila, ale do konce života se bude vyrovnávat s defektem, který ji znesnadní dýchání a přijímání potravy.

Další případ se stal v pondělí 13. července. Opět, volně pobíhající černý labrador (identita majitele je známá) přeskočil do areálu výběhu zvířat. Tentokrát díky včasnému zásahu ošetřovatele pana Františka Lebedy vše dopadlo dobře, ale nebýt na místě, kdoví jak by celá situace dopadla.

Zvířata v hradním safari jsou tady pro všechny návštěvníky. Buďme rádi, že se jimi můžeme chlubit a že díky nim městské děti mojí možnost poznat jak funguje příroda a jak vůbec živé zvíře vypadá.

Proč tedy svým neuváženým chování pejskaři ničí to, co jiní uvádějí v život?

Zkuste si položit otázku vážená paní, vážený pane, jaké by to bylo, kdyby vám někdo napadl vašeho miláčka a jemu zůstaly ošklivé rány. Co by asi následovalo? Soud? Chtěli byste vymoci pro své bezbranné zvíře náhradu?

Naprosto stejně se cítí člověk, který svůj čas zasvěcuje péči o zvířata v hradním safari. Je  až dojemné s jakou něžností dokáže o svých svěřencích vyprávět a jak ho trápí a bolí, způsobuje-li jim lidská bezohlednost utrpení.

Vedení hradního safari velmi důrazně žádá o dodržování obecně závazné vyhlášky č. 2/2013 upravující pravidla pohybu psů na veřejném prostranství  jednotlivých lokalit města.

Pro oživení připomínám, že v okolí hradu, viz mapa níže, je zakázán volný pohyb psů.

Celá lokalita tedy bude nově opatřena informačními tabulemi, tak, aby každý kdo navštíví se svým čtyřnohým přítelem hradní safari měl neustále na očích, jak že se má chovat.

V případě nedodržení zákazu hrozí takovému majiteli, bude-li přivolána hlídka městské policie, pokuta.

Všímejte si i vy ostatní, kteří vyhledáváte tato místa plná klidu a pohody, zda se všichni chovají tak jak mají a pokud ne, pak ihned volejte linku 156. Prokážete tím službu nám všem. Zkrátka zákon se musí ctít, tady žádné ale a omluvy neplatí!

 

Markéta Bučoková, PR