Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Czech English French German Ukrainian

Oficiální www stránky města

Adresa: 
Obecní úřad Úlehle, Úlehle 28, 387 19 Čestice
IČO: 
667 901
Telefon: 
382 211 823
e-mail: 
info@obeculehle.info
Úřední hodiny: 
Po 18.00 - 19.30
Starosta
Starosta: 
Bc. Luděk Vršek
Adresa: 
Švejcarova Lhota 2
Mobil: 
777 739 732
e-mail: 
ludekvrsek@centrum.cz
Je uvolněný ?: 
Ne
Zástupce
Zástupce: 
Michal Minařík
Adresa: 
Úlehle 30
Mobil: 
721 175 858
Je uvolněný ?: 
Ne
Části obce: 
Radkovice, Švejcarova Lhota, Úlehle
Památky: 

Obec leží deset km od Strakonic na silnici Strakonice Špic. První zmínka je z roku 1318. Na návsi je kaple a na pahorku nade vsí malá kaplička. Obec patří poštou a farností do Čestic, má obecní vodovod, plynovod. V obci je hostinec.

Osada Radkovice leží o 1 km dál směrem na Čestice. První zmínka je z roku 1359. V osadě je kaple, nad vsí u silnice malá kaplička. Farností i poštou patří do Čestic, i zde je obecní vodovod zavádí se plyn. 

 

Osada Švejcarova Lhota je od Strakonic vzdálená deset km, poslední dva km od autobusové zastávky na Kbílu vedou po obecní cestě. První zmínka je z roku 1329. Osada má už třetí jméno, Vorhaná Lhota, Mazancova Lhota a nyní Švejcarova Lhota. I zde je kaplička, poštou patří do Strakonic a farností do Kraselova. V osadě je malé koupaliště a pro potřebu občanů zakoupil OU buňku, kde se někdy scházejí. V katastru osady v lese Kbíl jsou dolmeny, pod kterými se nechá podlézt, říká se o nich, že mají hodně energie. Když se vyjde z Kbílu na louky, je zde krásný rozhled na část Šumavy a Volyňska. 

Dopravní dostupnost: 

autobus