Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Oficiální www stránky města

Czech English French German Ukrainian
19. 10. 2021

Milostivé léto = šance, jak se vymanit z některých dluhů

Máte dluhy a chcete je řešit? Slyšeli jste o legislativních změnách, ale ztrácíte se v paragrafech? Nevíte, jestli můžete požádat o odpuštění úroků a nákladů exekuce? Říká Vám něco „milostivé léto“? Přijďte se poradit k nám do krizového centra THEIA. O co se jedná?

Návrh na tzv. milostivé léto byl schválen letos v červenci. Tato jedinečná a neopakovatelná příležitost, umožní desítkám tisíc lidí vymanit se z dluhové pasti. Čas na řešení je ale velmi omezený. Běží od 28.10.2021 do 28.1.2022.  Lidem, kteří spadli kvůli dluhům u státních institucí do exekuce, budou odpuštěny veškeré úroky, poplatky advokátům či penále. Na dlužníkovi tak bude pouze zaplatit jistinu a 750 Kč + DPH exekutorovi za uzavření exekuce. Milostivé léto tak představuje šanci pro velké množství lidi vymanit se ze svých dluhů a začít znovu důstojný život.

Dluhy, které lze odpustit, musí být vymáhány exekutory a původním dlužníkem byla veřejnoprávní instituce. Pomůžeme klientům tyto skutečnosti zjistit a ověřit, zda jejich situace do tzv. Milostivého léta spadá a mají na tuto „úlevu“ nárok. Veřejnoprávním věřitelem jsou například obecní a městské nájmy, nemocnice, technické služby obcí a měst, dopravní podniky, zdravotní pojišťovny, Český rozhlas, Česká televize, apod. Podmínkou je k vyčíslenému dluhu (jistině) připočítat 750 Kč + DPH (náklady na zastavení exekuce). Při dodržení celého postupu exekutor ukončí exekuci.

Na co si dát pozor?

Jste již v oddlužení (insolvenci)? Byl vám uložen peněžitý trest (uložený v trestním řízení pro úmyslný trestný čin, na pohledávky z důvodu majetkové či zdravotní újmy) nebo dlužné výživné? Na takové situace se bohužel Milostivé léto nevztahuje.

Jednejte rychle. Nabízíme možnost konzultace vaší situace a pomoc v celé záležitosti a podání žádosti. Naše služby poskytujeme bezplatně, v rámci sociálních služeb.

 

Kontakty na naše pracoviště:

THEIA – krizové centrum o.p.s.

Adresa: Smetanova 533, 386 01 Strakonice

Kontakty: Mgr. Libuše Kozelková, DiS. (725 418 090 / kozelkova@theia.cz)

Na konzultace se doporučujeme objednávat. Více informací na www.theia.cz