2025
Barbora 19.09.2025 18:37
Blíží se akce "Ukliďme Česko". Nebylo by v silách Technických služeb jednou za měsíc vylovit z atraktivního vodního prvku - Mlýnského náhonu, protékajícího centrem města nános odpadu (plastové lahve, plechovky, igelity apod.) od stupidních obyvatel našeho města ? Jednorázový úklid nemá efekt. Mohla by Městská policie důrazně postihovat znečišťovatele ?
Děkuji Barbora
Vážená paní Barboro,
děkujeme za upozornění. Technické služby ovšem na takovýto druh pravidelného úklidu nejsou vybaveny ani personálně, ani technicky. Pokud je zde větší problém znečištění, tak samozřejmě k místu vyjíždějí, ale jinak je úklid na skupinkách dobrovolníků, kteří se tomu ve volném čase, případně během akcí jako je Ukliďme Česko, věnují a patří jim za to veliké poděkování. Protože i taková pomoc je přínosná a důležitá. Ti, co po sobě nepořádek zanechávají, by si měli sáhnout hluboko do svého svědomí. Postihy od městské policie? To lze v případě, že by u toho strážníci byli přítomni a to se obávám, že si každý dá pozor než něco odhodí před strážníkem. Takže asi neřešitelný problém a díky za všechny, kterým není naše město a pořádek v něm lhostejný.
Markéta Bučoková, PR
Jitka 18.09.2025 11:01
Dobrý den,
bylo by prosím možné zaměřit se více na úklid chodníků? Poslední dobou je na spoustě míst rozsypané sklo, povalují se konzervy, víčka od piva. To je velký problém pro kočárky, rodiče s malými dětmi, občany, kteří venčí zvířata, atd.
Případně by bylo fajn revitalizovat většinu chodníků ve městě. Současné stavební práce a následné “dodělávaní” chodníků asfaltem, tomu také moc nepomáhají.
Ďekuji
Vážená paní Jitko,
děkujeme za váš postřeh. Předám informaci na technické služby a současně by měl zaznít apel na všechny obyvatele města, aby si své město udržovali čisté a pokud cokoliv překáží, pak je přece jasné, že se odkládá do odpodkových košů, které jsou po celém městě. Nikoliv odhozením tam, kde obal či jinou věc nepotřebuji. Jde především o výchovu, kterou není možné alternovat někým, kdo bude nepřetržitě chodit městem a uklízet nepořádek.
Každoročně město opravuje vybrané chodníky i komunikace. Bylo by příjemné vše mít naráz opravené, ale to opravdu není možné a tak se postupně opravuje tam, kde to je nejvíc třeba.
Markéta Bučoková, PR
Pavel 15.09.2025 08:02
Dobrý den, chtěl jsem dotázat, proč není posečená tráva celé léto kolem ČZ a přilehlého parkoviště, přičemž ani v loni nebylo uklizeno ani opadané listí z přilehlých stromů jírovce maďal, lidé tam chodí v marastu. Na tuto ostudu se dívali řidiči a obyvatelé města celou donu co trvala objížďka. Dále si myslím, že je namístě oprava přejezdu u teplárny a jeho přilehlého okolí, poněvadž u vlečky je to katastrofa, maminky s kočárky pomalu nemohou přejet, proč není přejezd opraven, jako v ulici Tovární, vždyť oprava nebyla od kolikátých let.
Vážený pane Pavle,
pokusím se vysvětlit a zároveň napravit chybu. V minulosti existovala ústní dohoda mezi městem a ČZ o sečení. Bohužel aktuálně společnost nemá kapacity na údržbu a tak se seče ujalo město. V současné chvíli je pozemek posečený a věřím, že takto bude spolupráce fungovat i v budoucnu ke spokojenosti majitelů pozemku i obyvatel přilehlého okolí. To vše za předpokladu, že mluvíme o stejném pozemku, protože z vaší zprávy nelze přesně rozklíčovat k jakému pozemku se dotaz vztahuje.
Markéta Bučoková, PR
Vlasta Čulíková 12.09.2025 12:42
Vážení, proč se zřizují přírodní křovinové záchody na začátku městského parku přímo proti pěšímu vchodu do nemocnice? (Zde už dlouhodobě setrvávajícím). Když už se zrušil tamní květinový záhon, proč ne také křovisko (večer nebezpečné) jako každodenní metabolická úleva pro mnohé návštěvníky parku? Neexistují (např. fialově krásné) záhony zdobící město i park?
Námět podstupuji i radním města.
S pozdravem V. Čulíková
Vážená paní Vlasto.
děkujeme za připomínku. Záhon byl zrušen, důvodem bylo zalévání o jeho obnově se uvažuje. Co se týče keřového porostu, ten tvoří přirozenou bariéru odhlučnění od frekventované komunikace. Slouží-li k dalším, nikoliv cíleným účelům, pak to není možné řešit vymýcením, jelikož by takto musely být vykáceny veškeré keřové záhony, protože by mohly být útočištěm určité skupiny obyvatel. Bohužel velmi záleží na morálním nastavení každého jedince a není v silách města ani jiných orgánů podobné projevy chování hlídat a odstranit.
Markéta Bučoková, PR
Hlášení městského rozhlasu - 11.Září 2025
1.
Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie
Dne 18. 9. od 7:30 do 16 hodin bude vypnutá oblast Strakonice Nový Dražejov část ulice Na Hrázi od čp. 119 nahoru a do leva po čp. 220 včetně, celá ulice Na Rozhledech a U Větrolamu.
2.
Jana 10.09.2025 08:35
Dobrý den , mohl by MěÚ zařídit , aby v nákupní zóně v Katovické ul. ,tam kde je Penny, byly nějaké lavičky? Ne všichni tam jezdí autem a krátký odpočinek na lavičce pomůže mnoha lidem. Předem děkuji za odpověď. Jana
Vážená paní Jano,
pozemek, kde byste si představovala umístění laviček není v majetku města, proto není možné, aby město ze své iniciativy umístilo městský mobiliář na cizí pozemek. Je ale možné si odpočinout v blízké kavárně, která se nachází ve spodní části parkovací plochy. Je zde příjemné posezení.
Markéta Bučoková, PR
Josef Zeman 09.09.2025 17:44
Dobrý den.
Prosím o informaci zda a kdy bude opravená dětská lanovka na Podskalí.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Josef Zeman.
Vážený pane Josefe,
sedák na lanovce byl z důvodu poničení odmontován. Výrobce je ze Švédska, kde je komponent objednán a čeká se na jeho doručení. Věřím, že je to nepříjemné, ovšem pro bezpečnost dětí je nepřípustné součást herního prvku nahradit necertifikovaným prvkem.
Markéta Bučoková, PR
Hlášení městského rozhlasu - 9.Září 2025
1.
Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie
Dne 18. 9. od 7:30 do 16 hodin bude vypnutá oblast Strakonice Nový Dražejov část ulice Na Hrázi od čp. 119 nahoru a do leva po čp. 220 včetně, celá ulice Na Rozhledech a U Větrolamu.
2.
Luboš 05.09.2025 07:22
Dobrý den, proč prosím, když žádám o dotaci města, musím vše kopírovat a předkládat osobně? Proč to nejde elektronicky, přes datovou schránku? Děkuji za relevantní odpověď a hlavně progres s komunikaci s občany, tohle je minulost a také je to neekologické.
Vážený pane Luboši,
dotační pravidla zveřejněná na webových stránkách města umožňují odeslání žádosti datovou schránkou. Není tedy nezbytná osobní přítomnost pro podání.
Markéta Bučoková, PR
- « první
- ‹ předchozí
- …
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- …
- následující ›
- poslední »
