2025
Ludvíková 07.12.2025 16:25
Reaguji na ohlas paní Trhlíkové - proč město nezřídí také na parkovišti u Sv. Markéty polozapuštěné kontejnery? Nemuselo by to být nutně na stejném místě, jestli je třeba problém se stabilizací svahu. Na místě popelnic také bývalo parkovací míst pro autobus, tak by tam mohl být zas. Nebo nabídnout místním podnikatelům a obyvatelům domů malé pojízdné popelnice na třídění, které si budou vyndavat jen na svoz a jinak je budou mít zaklizené. Kontejnery obecně nedělají nikde parádu
Děkujeme za váš podnět a za zájem o podobu a fungování této lokality. Otázkou polozapuštěných kontejnerů se město v minulosti zabývalo. Před samotným rozhodnutím byly v místě provedeny sondy a technické průzkumy, které jednoznačně prokázaly velmi vysokou hladinu spodní vody. Z tohoto důvodu zde bohužel není technicky možné polozapuštěné kontejnery vybudovat – hrozilo by jejich zaplavování a s tím spojené provozní i hygienické problémy. Co se týče parkovacího místa pro autobus, je třeba zdůraznit, že se nejedná o obytnou lokalitu, kde by takové stání mělo opodstatnění. Naopak je zde nutné zajistit místo pro odkládání komunálního odpadu. Varianta malých pojízdných popelnic pro jednotlivé obyvatele zde rovněž není realizovatelná. V praxi by se jednalo o desítky, možná až stovku nádob, pro které v okolí není dostatek prostoru. Zároveň v přilehlých domech neexistují žádné vhodné skladovací prostory, kam by bylo možné tyto popelnice bezpečně a hygienicky umístit. Chápeme, že kontejnery nejsou estetickým prvkem veřejného prostoru. Je však potřeba připomenout, že jejich vzhled a okolí významně ovlivňuje i chování samotných uživatelů. Pokud jsou kontejnery přeplněné, je nutné odpad odvézt na sběrný dvůr, který je pro občany k dispozici bezplatně. Odkládání odpadu mimo nádoby situaci pouze zhoršuje a zbytečně zatěžuje okolí.
Markéta Bučoková, PR
Vlasta Trávníčková 04.12.2025 15:55
Dobrý den.
Nemám žádný dotaz, jen bych chtěla moc poděkovat všem, kdo se podíleli na letošní vánoční výzdobě na hradě. Je nádherná a určitě nejlepší, co kdy pamatuju.
Vážená paní Vlasto,
velmi pěkně děkujeme za vaši milou zprávu, každá taková poteší a s potěšením ji předám těm, kterým zcela právem náleží. Nemalou zásluhu mají zaměstnanci Městského zahradnictví pod vedením Václava Straky, kteří se postarali o famózní výzdobu, zaměstnanci městského kulturního střediska, zaměstnanci Muzea středního Pootaví i vedení města, které svým rozhodutím uspořádat Advent na hradě přispělo opravu k nádherné adventní a vánoční atmosféře.
Přeji Vám klidný zbytek adventu a příjemné prožití vánočních svátků.
Mrkéta Bučoková, PR
Aneta 29.11.2025 11:45
Nebezpečné schodiště směrem na hřbitov
Dobrý den,
ráda bych upozornila na schodiště směrem od vlakového nádraží k hřbitovu. Schody jsou namrzlé a velmi kluzké, ačkoliv zábradlí je k dispozici, stále představují riziko pádu. Prosím o zvážení opatření, například posypu, či údržby schodiště, aby se minimalizovalo nebezpečí.
Děkuji za vaši brzkou odpověď
Vážená paní Aneto,
Vámi popisované schodiště je majetkem Českých drah, prosím o zaslání podnětu této organizaci. Jako město nemůžeme nakládat s cizím majetkem.
Markéta Bučoková, PR
Barvíř 28.11.2025 08:37
Dobrý den, již před několika měsíci jsem psal na Technické služby ve Strakonicích, že je rozbitá lavička ve vnitrobloku v ul. Jezerní ve Strakonicích, ale bez odpovědi a bez jakékoliv reakce. Je možné ji nějak opravit popřípadě odstranit. Děkuji
Vážený pane,
je možné, že zpráva nebyla doručena, děkuji za její přeposlání. Zajistím, aby došlo k nápravě.
Přeji klidný zbytek adventu a příjemné vánoční svátky.
Markéta Bučoková, PR
Hlášení městského rozhlasu - 27.Listopad 2025
Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie
Dne 27. 11. od 8:30 do 14:30 hodin bude vypnutá oblast Strakonice ulice Leknínová čp. 1391 a 1392 a ulice Jezerní čp. 1393.
Dne 2. 12. od 7:30 do 15:30 hodin bude vypnutá oblast Strakonice bytovky v ulici Alf. Šťastného čp. 386, 396, 397, 398, 399 a v čp. 400 odběr technických služeb.
Hlášení městského rozhlasu - 25.Listopad 2025
Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie
Dne 2. 12. od 7:30 do 15:30 hodin bude vypnutá oblast Strakonice bytovky v ulici Alf. Šťastného čp. 386, 396, 397, 398, 399 a v čp. 400 odběr technických služeb.
- « první
- ‹ předchozí
- …
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- …
- následující ›
- poslední »




