Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Oficiální www stránky města

Czech English French German Ukrainian

je spolufinancován Jihočeským krajem
z prostředků Grantového programu Jihočeského kraje
Podpora živé kultury

Programovací období: 
Termín realizace: 
I. Etapa – Zahájení turistické sezóny 04/2009, II. Etapa – Václavská pouť 09/2009
Rozpočet
Celkový rozpočet projektu: 
62.500,- Kč
Příspěvek z rozpočtu Jihočeského kraje: 
50.000,- Kč
Rozpočet města Strakonice: 
12.500,- Kč
Harmonogram
Podání žádosti o dotaci: 
21. 4. 2009
Přidělení dotace: 
23. 6. 2009
Zahájení fyzické realizace: 
1. 4. 2009
Ukončení fyzické realizace: 
15. 10. 2009
Ukončení projektu: 
31.10.2009
Stručný obsah projektu: 

Záměrem projektu je realizace dvou velkých akcí pořádaných městem Strakonice. Jedná se o Zahájení turistické sezóny a Václavskou pouť.

V rámci Zahájení turistické sezóny proběhli dvě samostatné akce jedná se Aprílové bruslení a Strakonické vítání léta. Aprílové bruslení nabízelo odpolední program, který obsahoval jízdu na in-line bruslích a také nevšední pokus o rekord. Strakonické vítání léta a přineslo mnoho zajímavých aktivit mezi nimi jsou celodenní program na hradním nádvoří. Zde se představilo několik divadelních spolků, místních kapel a tanečních souborů. Pro děti i dospělé byl připraven také cyklistický výlet a turistický pochod. Pro děti byl ve spolupráci s Dětským zastupitelstvem zorganizován pochod Kapra Jakuba.

Předmětem akce Václavská pouť je zajištění kulturního programu v průběhu Václavské pouti, které se uskuteční jako již po několikáté přímo před radnicí. Jedná se o dvoudenní akci při níž vystoupí různé kapely a soubory různého žánru a zaměření.

Obě akce mají za cíl rozvoj a rozšíření kulturní nabídky stávajících akcí pořádaných městem. Obě akce přispějí ke zkvalitnění kulturního života obyvatel města, regionu i návštěvníků Jihočeského kraje.

 

Další informace o projektu: 

Více informací o podporách poskytovaných z rozpočtu Jihočeského kraje naleznete na http://www.kraj-jihocesky.cz - odkaz Granty, Fondy EU.