Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Czech English French German Ukrainian

Oficiální www stránky města

Otázka: 

Dobrý den,

prosím o neprodlené vyvezení kontejneru na sběr kuchyňských olejů a tuků v ulici Heydukova. Okolo kontejneru je již více než měsíc hromada lahví a nikdo se o to nestará. Zároveň žádám o dlouhodobé pravidelnější vyvážení těchto kontejnerů, aby se zamezilo tomuto nepořádku u popelnic - lidé jsou a nejspíš stále více budou doma vařit a smažit a to, že lahve s tukem není kam vyhodit, naprosto fatálně snižuje ochotu, motivaci a hlavně praktické sbírání a třídění tuků v domácnostech. Zároveň prosím o seznam lokalit, kde se nachází kontejtnery na tuky a o email na úředníka který to má na starosti - v seznamu tady na webu, kde je uvedeno, že někdo se stará a o něco a není to pravda a v době avizovaného přesunu a seskupení odborů na úřadě se v tom nevyzná a neorientuje ani P.E.S. :-) děkuji Pavlová

Odpověď: 

Vážená paní Pavlová,

svoz vytříděných jedlých tuků a olejů z domácností má ve své gesci odborná společnost, která zajišťuje koordinaci svozů v rámci celého Jihočeského kraje. Jedná se o velmi nákladnou záležitost, která podléhá přesnému harmonogramu. Naopak povinností producenta odpadu, tedy v tomto případě domacností je, v případě, že je kontejner na tuto komoditu v blízkosti bydliště domácnosti plný, vyhledat jiný vhodný po městě, popřípadě vytříděné jedlé oleje skládkovat ve sběrném dveře. Není tedy ostudou města, že u kontejnerů jsou poházené lahve s oleji, ale ti, co je tam odloží by si měli uvědomit, že porušují zákon.

Nicméně, je možná alternativa, že se vymění stávající 240 l kapacita kontejneru za nádobu o objemu 340 l. Ovšem i v takovém případě platí, bude-li nádoba plná, musím vyhledat jinou či odpad uložit na sběrný dvůr.   

Ve Strakonicích je celkem 12 nádob (10 zabezpečeno držáky + 2x SD) v následujících lokalitách:  Přední Ptákovice, ulice Hraniční, separační hnízdo u ubytovny ČZ; ulice Heydukova, blok domů - na křizovatce Ellerova; ulice Bavorova - naproti prodejně COOP; Mikoláše Alše 707; Sídliště 1. máje - v dolní části sídliště; ulice Jiřího Fifky - u dopravního hřiště ZŠ Poděbradova - separační hnízdo mezi silnicí a prakovištěm; ulice Rybniční - lokalita Jezárka, separační hnízdo hned za odbočkou ulice Vodní; Sídliště Mír - ulice Kosmonautů, druhé separační hnízdo směrem k ulici Mládežnická; ulice Čelakovského - směrem k Bavorově ulici - separační místo nad silnicí, mezi dvěma domy u č.p. 1251; Starý Dražejov, na návsi; SD Tovární ulice, SD u Blatenského mostu.

Ucelený seznam zaměstnanců městského úřadu včetně jejich pracovní odpovědnosti je uveden na webových stránkách města. Jinak ani být ze zákona nemůže. 

Budete-li s konkrétním dotazem potřebovat pomoci, s důvěrou se na mne obraťte, věc projednám s odpovědným pracovníkem.

Markéta Bučoková, PR