Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Czech English French German Ukrainian

Oficiální www stránky města

Zde můžete napsat své dotazy, náměty a připomínky adresované Městskému úřadu Strakonice.

Příspěvky do rubriky „dotazy, náměty, připomínky“ jsou přispěvovateli vkládány na základě dobrovolnosti. Po zpracování odpovědnou osobou budou příspěvky zveřejněny a to včetně uvedeného jména vkladatele příspěvku.

Vložit nový dotaz

Libor Hejpetr

Otázka: 

Dobrý den,
uvažuje město Strakonice s instalací nových parkovacích automatů s možností rezidenčních parkovacích karet?

Do Strakonic jezdím několikrát denně a vždy využívám veřejné parkoviště.
Dosud byl nastaven systém 30 min zdarma, další za poplatek.
Pokud jsem věděl, že někde budu déle než hodinu, platil jsem si za tuto hodinu.
Časové překročení o pár minut bylo strážníky MP shovívavě tolerováno.

Nový systém má být prý elektronický s kontrolou SPZ.

Nyní však nastane doba, kdy nevím jak dlouho budu na úřadě, u lékaře, u zákazníka a časové překročení parkovacího limitu nebudu mít tak pod kontrolou.
Není logické, abych odbíhal kvůli pár minutám z probíhajících schůzek a prodlužoval si u automatu parkovací dobu.

Pokud by byla možnost mít "předplaceno" po celém území města po dobu např. jednoho roku, rád bych takovou možnost využil.

S pozdravem

Libor Hejpetr

Odpověď: 

Vážený pane Libore,

ze schůzek určitě odbíhat nemusíte. Nový parkovací systém umožňuje i platbu on-line přes webové rozhraní. Z pohodlí jednání si jednoduše dobu parkování prodloužíte aniž byste se musel vracet k autu. 
Předplatné na všechna parkoviště není možné.

Markéta Bučoková, PR

Julie

Otázka: 

Dobrý den paní Bučoková,
opakovaně Vám píši, jelikož je zítra posledního tedy 30.4.2024 a protože jste reagovala na mojí připomínku co se týče úklidu ulice Na Stráži 258-260 a doufám, že vám to něco může říkat, kde slibujete v našem týdeníku Strakonicko,
abych byla trpělivá /myslím, že moje a naše trpělivost se minula s vaším slibem/ že i ulice Na Stráži bude stejně pěkná, jako byla loňského roku a že zase bude radost se na rozkvetlou krásu podívat.....to jsou Vaše slova v tisku...Upřímně nevím, jakou radost jste teda měla na mysli, neboť už všichni bydlící si říkáme, že už se seče tráva v celých Strakonicích, protože je nedej bože vysoká, ale co tomu říkáte, že my máme tady Na Stráži neuklizen ještě zimní bordel a vida jinde už se prostě seče, jak je to možné, vždyť tady všichni z městského úřadu chodíte okolo do práce a na obědy. Vídáme tady často známé osobnosti z tv, herce, umělce a politiky, kteří naší ulicí prochází, mohu Vám říci, že se na tuto ulici můžete stydět. Ty keře, pokud jste se tady u nás nebyla osobně podívat, mají výšku cca 2metry slovy dva metry, schová se zde nejen malé dítě, ale i dospělý chlap, natož nedej bože bezdomovec. Opravdu vám nerozumím a nevím zda si z nás, jak už jsem vám psala , teď myslím doopravdy, opravdu neděláte srandu. Je to pro nás frustrující a řekla bych už nechutné, se na tuto Vámi neudržovanou zeleň, která se láme pod svojí vlastní tíhou koukat. Prosím, vysvětlete nám to, strakoňákům, proč tady je problém úklidu? A nesnažte se nám odpovědět /to už tady bylo/ slovy, že... probíhá úklid průběžně celoročně, když někde máme hotové letní sečení a někde není ještě uklizeno po zimě...To jsou rozdíly co? To nám toto hlava nebere.

Odpověď: 

Vážená paní Julie,

lokalita je upravena a vyčištěna. Vysvětlovala jsem, že priorotou je jarní úklid města a následně přijde na řadu i prořezání keřů. Prosíme v každém takovém případě o trpělivost. Pokud je časový rostor pracovníci z technických služeb veškeré připomínky vyřizují okamžitě. Jestliže mají přesný harmonogram, pak je prioritou. 
Markéta Bučoková, PR

Janoutová Jana

Otázka: 

Dobrý den, už delší dobu slýchávám zaručenou informaci, že MÚ Strakonice poskytuje sociálně slabším občanúm možnost zdarma odvozů nákupu taxíkem. Prosím o vyjádření k této informaci. Děkuji. Janoutová Jana

Odpověď: 

Vážená paní Jano,

jde o naprosto smyšlené zprávy, které se nezakládají na reálném základu. Již jednou v minulosti tato fáma byla ve Zpravodaji dementována. Proč a za jakým účelem se stále šíří, opravdu nedokáži zodpovědět. Každopádně město dovozy nákupů taxi službou nepodporuje a nerealizuje pro žádné občany. 
Markéta Bučoková, PR

Petr

Otázka: 

Dobrý den, nebude se stavět mateřská škola někde v okolí jezárek všechny jsou ve směs daleko. Díky Petr

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

právě z důvodů lokality a hustého osídlení mladými rodinami, je aktuálně projektována mateřská škola v oblasti Jezárek. V plánu tedy její výstavba je, ovšem přesný termín v tuto chvíli není dostupný.
Markéta Bučoková, PR

Josef

Otázka: 

Dobrý den,
je mi líto, když každý den cestou po Bezděkovské ulici se musím stydět za ty, kteří z oken na odiv všem nechávají vlát prapory ruských válečných zločinců schopných všeho:(

Odpověď: 

Vážený pane Josefe,

vyvěšování vlajek je často vyjádřením politických postojů a sympatií. V kontextu současných událostí se napříč společností vytváří různé názory a projevy, na některé nelze z pohledu zákona, a v souvislosti se správními delikty, reagovat. 
Markéta Bučoková, PR

Lenka

Otázka: 

Dobrý den, prosím o uklizení chodníků a přilehlých parkovacích míst pod platany u domova důchodců na Jezárkách. Je to ulice Labutí . DĚKUJI
Líbenková

Odpověď: 

Vážená paní Lenko,

od úterý 2. 4. začíná jarní úklid města. Postupně budou uklizeny všechny ulice a chodníky. Oblast okolo ulice Labutí se bude upravovat v 18. týdnu. Děkujeme za trpělivost.
Markéta Bučoková

Třídič

Otázka: 

Dobrý den,
mohl by někdo na stránkách města (pí Mrkvičková) aktualizovat termíny svozu biodpadu (jsou z roku 2022)?!!
Děkuji

Odpověď: 

Vážený Třídiči,

aktuální svoz bioodpadu je od samého začátku roku 2024 aktualizován a naleznete ho zde: http://www.strakonice.eu/content/svoz-bioodpadu.
Markéta Bučoková, PR

Julie

Otázka: 

Dobrý den paní Bučoková,
jelikož je dnes 8.3. a je večer ,rozhodla jsem se ,že vám napíši postřehy z našeho milovaného města ohledně úklidu. Ráda chodím po městě a kochám se touto dobou, jak se všechno začíná zelenat a kvést. Je to nejkrásnější období v roce a přesto....vadí mi, že jsou místa a ulice, kde bych nečekala až takový úklid chodníku, vyhrabané listí, ostřihané trávy a co je nejkrásnější, že pod nánosy loňského listí, se objevují krokusy, sněženky, narcisy. Je to krásný pohled. Bydlím na rušné ulici Na Stráži, kde je dost frekventovaný provoz, však to znáte . Na rozdíl od jmenovaných prostor, mohu s čistým svědomím napsat o této ulici toto: od loňského roku až po teď, máme tady takový bordel a nestydím se to napsat, protože je to totiž evidentní. Máme tu hromady listí, keře, které nemají řádnou úpravu, místo jarních kytiček se nám zde válí plechovky, kartony od jídel, výkaly od psů a to nejhorší nakonec - chodí nám sem močit lidé, kteří navštěvují Sokolovnu ,Vesnu ,Las Vegas....takže sama vidíte ,že my se tady asi kosatců a krokusů nikdy nedočkáme. Je to člověku až líto, když tady chodí i malé děti se školkou na procházku a jak by bylo pěkné, kdyby při cestě za poznáním, paní učitelka učila budoucí obyvatele takovou krásu vnímat a poznávat, místo toho odvrací zrak na druhou stranu. Mám z toho pocit, že město, které nám to tady před lety vysadilo a neudržuje asi čeká ,že vytáhneme ze sklepů košťata a nůžky a zmíněný prostor si teda uklidíme sami. Pro nás, kteří tady žijeme a musíme se na to koukat každý den a celý rok, je to v tomto nádherném období ten nejsmutnější pohled. Škoda, že vám nelze poslat fotky, asi byste takovouto spoušť nechtěla mít před vaším domem. Všichni to chceme mít hezké ,ale tady to asi nefunguje.

Odpověď: 

Vážená paní Julie,

je báječné, že svůj čas věnujete procházkám po městě, které si obdiv rozhodně zaslouží. Jak už to tak bývá, po zimě vykouknou ze zákoutí mnohé ne úplně příjemně oku lahodící pohledy. Něco zanese vítr, něco pohodí nezbedná děcka, nebo zapomnětliví lidé, kteří si neuvědomí, že pro odpadky je napříč měste nespočet košů. Každoročně v dubnu technické služby vyrážejí do ulic a tento zimou shovývavě zakrytý nepořádek o jehož odhalení se posléze postará jaro, s úsilím sobě vlastním pracovité ruce jejich zaměstnanců uklidí, aby na jarní a letní čas bylo opět čím se kochat. Nejinak tomu bude i letos. Nejen, že se město uklidí, ale odstraní se listí, prostříhají keře a uvolní se místo novým květům. 
Prosím, mějte trpělivost i ulice Na Stráži bude stejně pěkná, jako byla loňského roku a zase bude radost se na rozkvetlou krásu podívat.
Přeji krásný jarní čas.
Markéta Bučoková, PR

Šárka Němcová

Otázka: 

Dobrý den,
počítá se při uzavírce Volyňské s chodci?
Alespoň přechod u Coopu? Nebo jste se rozhodli celou část nad Volyňskou odříznout od města!
Tento měsíc bude silnice jednosměrná, nebo řízená kyvadlově?Kde budou semafory. Informace ve zpravodaji a o uzavírce se liší.
Píšete, jak budou lidé informováni a na stránkách města: Praktické informace - uzavírky = žádné informace.
Všude jen, že bude trvat oprava 2 roky, ale chodci, MHD,... nikde nic.
Děkuji za odpověď Němcová

Odpověď: 

Vážená paní Šárko,

během stavby se ani na chodce, kteří se potřebují přepravit, nezapomnělo. Mohou využít trasu po ulici Hallova, nebo využít přechod z Hraniční ulice na protilehlou stranu Volyňské směrem k prodejně potravin. Trasy pro chodce jsou zakresleny v mapě, která je součástí několika příspěvků, jak na sociálních sítích města, tak na webové stránce města Strakonice.
Vedení MHD není změněno až na zastávku Volyňská, která je bez náhrady zrušena. Ostatní zastávky jsou obsluhovány a informace jsou vyvěšeny na jednotlivých zastávkách MHD.
Markéta Bučoková, PR

Veronika

Otázka: 

Dobrý den,

je možné někde na stránkách města najít informace k uzavírce Volyňské ulice? Jako dojíždějícího občana ze směru od Volyně mě zajímá, kudy budu moct jezdit do práce a jakou časovou rezervu si mám na cestu vyhradit. Uzavírka dnes začala a co se týká informací, kde nic, tu nic. Zatím tuším vše pouze z doslechu....

Děkuji za Vaši odpověď
Veronika

Odpověď: 

Vážená paní Veroniko,

informace společně s mapou objízdných tras jsou k dispozici na sociálních sítích města Straknice. Na webových strákách je vložena informace o zahájení stavby jejíž součástí jsou i objízdné trasy. Doporučujeme si na cestu vyhradit dostatečnou časovou rezervu.
Markéta Bučoková, PR

Milan Nový

Otázka: 

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat ohledně nového umístění značky zákaz stání /v rozmezí 21 m / v ulici Mánesova ve směru vjezdu z ulice Baarova, tento zákaz platí pro všechny vozidla nebo je zde možnost nějaké vyjímky ?
Stále zde parkují auta....
Děkuji za Vaši odpověď. Milan Nový

Odpověď: 

Vážený pane Milane,

ano, zákaz platí naprosto pro všechna auta, žádná výjimka není vydána. Pokud zde parkují auta, pak nezbývá nežli volat PČR.
Markéta Bučoková, PR

Marie

Otázka: 

Dobrý den, v poslední době v ulici Arch. Dubského konkrétně horší část č.p 389,390. Se parkuje na chodníku. Je pochopitelné, když chce někdo něco vyložit, stěhovat. Ale stát tam neustálé jen proto, aby nemusel jít daleko z parkoviště. Zaparkuje si přímo před vchod a člověk nemůže pomalu vyjít z domu. Zajímala by mě jestli tohle bude městská policie nějak řešit. Děkuji

Odpověď: 

Vážená paní Marie,

jde bohužel o řidiče nerespektující dopravní značení a jak mně potvrdil velitel MP, tato lokalita a dopravní přestupky v ní jsou řešeny s pravidelností. 
Markéta Bučoková, PR

Karel Mráz

Otázka: 

Dobrý den,
pod železničním viaduktem u Blatského rybníka je již delší dobu, vedle stávající komunikace, hluboká prohlubeň (nebezpečí pro pěší nebo cyklisty ve večerních hodinách). Chci se zeptat, zda se počítá s opravou.
Děkuji
Mráz

Odpověď: 

Vážený pane Karle,

děkujeme za vaše upozornění, předám k řešení majetkovému odboru.
Z bližšího ohledání místa je patrné, že "prohlubeň" je zde záměrně pro průjezd vyšších automobilů a v místě je zřízena dlouhodobě. Pokud se tedy jedná o toto místo, pak nemůže být nikterak odstraněno. 
Dále se jedná o pozemek v majetku státu, resp. Správy železnic, proto není přípustné, aby město v místě zajišťovalo rekonstrukci.
Markéta Bučoková, PR

Markéta Mašková

Otázka: 

dobrý den,
můj dotaz je k uzavírce ulice Volyňská
na stránkách města je uvedeno, že objížďka pro lkw nad 7 tun vede přes Vimperk, Husinec, Vodňany ... je zde uvedeno, že objížďka je 65 km (finálně 36 km navíc)
pokud ale lkw z areálu CZ nejedou do Vodňan a musí se vracet zpět do Strakonic, najedou navíc 90 km ... tedy skutečně vysoké náklady a časová ztráta
jak budou tyto náklady kompenzovány ?
bylo uvažováno, že provoz by mohl být obousměrný, řízený semafory?
předem děkuji za odpověď
Mašková

Odpověď: 

Vážená paní Markéto,

jde o nepříjemnost, která se ovšem musí strpět, neboť je rekonstrukce vozovky obecným zájmem a náklady z toho vzniklé nebudou kompenzovány. Vzhledem k rozsahu stavby není možné, aby v průběhu realizace probíhal stavbou obousměrný provoz řízený světlenou signalizací.
Děkujeme za pochopení.
Markéta Bučoková, PR

Novotný

Otázka: 

Dobrý den, již několik let píšeme na odbor ŽP, starostovi - jak k tomu pořád vyzývá ve Zpravodaji, aby se přidali kontejnery na tříděný odpad na parkoviště do Lázeňské ulice za poštu. Pořád se tam válí odpadky, hlavně sklo a popelnice přetékají. Dále v ulici Heydukova u domů č. 769 a 770 nejsou žádné kontejnery na třídění již více než 10 let. Žádosti nás občanů zůstávají bez odpovědi, i když se pořád na stránkách města ve Zpravodaji i jinde pořád vyzývá ke třídění. Prosím o zvěřejnění a hlavně o umístění kontejnerů, děkuji Vám novotný

Odpověď: 

Vážený pane Novotný,

zjišťovala jsem aktuální stav a z životního prostředí dostala tuto odpověď: V Lázeňské ulici se bude během letošního roku přidávat kontejner na sklo. Na papír a plast již na stanovišti jsou a zdá se, že jejich kapacita je pro tuto oblast a četnost svozů dostačující.
Co se týče Heydukovy ulice, zde je situace taková, že přímo před domy s čp. 769 a 770 není dostatečný prostor pro umístění kontejnerů na tříděný odpad. Před budovou bytového družstva již umístěný kontejner na papír je a občanům slouží, na plast se přidá, tak aby lidé ze jmenovaných bytových domů mohli tyto kontejnery využívat. Vzhledem k hustotě obyvatel v této lokalitě není ekonomicky rentabilní umístění kontejneru na sklo, proto k jeho instalaci nedojde.
Markéta Bučoková, PR

Kateřina

Otázka: 

Dobrý den, paní Bučoková,

obracím se na Vás s podobnou záležitostí jako pan Peleška.

Na Sídlišti 1.máje proběhla také úprava, ale keře pod balkony domů 1139, 1138 a 1137 stále přerůstají na chodnik. (Již loni v létě nebylo v některých oblastech možné, aby 2 lidé šli po chodníku vedle sebe, buď museli jít za sebou, nebo jeden po chodníku, druhý po trávníku.) Prosím o informaci, zda se dokončí stříhání keřů i v této části sídliště? Děkuji Vám.

A ještě vlastně k úklidu 2 další prosby:
- po některých chodnících na sídlišti se špatně chodí, protože na nich leží jehličí, listí apod. Při minulém úklidu byl uklizen prostředek chodníku, u krajů to bylo horší.
Bylo by prosím možné, aby jarní úklid a další nadcházející úklidy proběhly pečlivěji, aby se nepořádek z chodníků neroznášel dál?
- když se v sezóně seká tráva, bylo by, prosím, možné uklidit vše - nenechávat trávu na chodníku a nefoukat ji fukarem na trávník? Tráva uschne a pro alergiky to znamená zdravotní potíže, nedá se větrat, protože pod okny se suší seno.
Díky moc za vše.

Hezký den.

Kateřina U.

Odpověď: 

Vážená paní Kateřino,

děkujeme za upozornění. Regulační řezy zeleně je možné realizovat během celého roku. V tuto chvíli naplno běží povolené kácení dřevin, které je nezbytné stihnout do konce března. Jakmile bude prostor, začne se pracovat právě na regulacích keřů v rámci města. Požadavek je zadán. Stejně tak úklid. Ten bude probíhat dle harmonogramu, který bude včas zveřejněn.
Markéta Bučoková, PR

Luděk Peleška

Otázka: 

Dobrý den, paní Bučoková. Obracím se na vás v záležitosti - asi před dvěma týdny proběhl v ulici Na stráži a přilehlých ulicích, asi od technických služeb, jarní úklid. Před domem čp. 258 - 260 ovšem k žádnému jarnímu úklidu nedošlo. Ulice je hodně frekventovaná a křoví před domem je přerostlé a je v něm poměrně velký nepořádek. Bylo by možné, aby technické služby provedly údržbu a úpravu i v této části ulice? Děkuji L. Peleška

Odpověď: 

Vážený pane Luďku,

zmiňovaný úklid byl jen jednorázovou akcí, aby se zbylé listí a případně odpadky neroznášely po ulicích a sídlištích. Jarní úklid bude probíhat dle harmonogramu zhruba od poloviny dubna. Co se týče redukce zeleně, předám Váš požadavek na odbor životního prostředí k řešení. 
Děkujeme za upozornění a přeji příjemné dny.
Markéta Bučoková, PR

Jana

Otázka: 

Dobrý den, jak bude v době uzavírky Volyňské řešen výjezd vozidel od Hajské a od bývalého Farmáře? Budou tu instalovány semafory, když se veškerá doprava odkloní přes Podsrp?

Odpověď: 

Vážená paní Jano,

v začátku stavby se bude provoz řídit svislými dopravními značkami (využije se termínu jarních prázdnin, kdy se očekává slabší provoz). Poté se situace vyhodnotí a pokud by docházelo ke kolizím v dopravě, pak by se mohl provoz na jmenovaných výjezdech upravit světelnou signalizací. Bohužel i světelná signalizace dokáže nepříjemně zbrzdit dopravu a způsobit zácpy. 
Markéta Bučoková, PR

Ivan

Otázka: 

Dobrý den, kudy povede objízdná trasa pro autobusy směr Strakonice - Volyně a opačně v době uzavírky ul. Volyňská? Děkuji

Odpověď: 

Vážený pane Ivane,

objízdná trasa v době rekonstrulce komunikace Volyňská bude pro dopravní obsluhu směr Volyně vedena přes Nebřehovice.
Markéta Bučoková, PR

ludvík

Otázka: 

Dobrý den,
bylo by možné nechat vymalovat podchod pod vlakovým nádražím nějakými hezkými malbami např. F.L.Čelakovským, Josefem Režným nebo dalšími rodáky, podobně jako to mají jiná města. děkuji vám ludvík

Odpověď: 

Vážený pane Ludvíku,

to by byl jistě bohulibý počin, ale podchody nejsou v majetku města, proto se prosím, s touto myšlenkou obraťte na Správu železnic jako majitele objektu.
Markéta Bučoková, PR

Zdeněk

Otázka: 

Dobrý den.Chtěl bych vědět zda jako držitel parkovací karty a průkazu ZTP jsem povinen platit parkovné na parkovištích města?
Děkuji.

Odpověď: 

Vážený pane Zdeňku,

na základě OZV 05/2020 je majitelům vozidel s označením O1, kteří jsou držiteli průkazu ZTP a ZTP/P,  umožněno parkování ve vymezených zónách s parkovacími automaty zdarma.
Markéta Bučoková, PR

Honza

Otázka: 

Dobrý den,

jsou někde dostupné informace o uzavírkávch v souvislosti s opravou Volyňské ulice? Prý se začne na začátku března a omezení budou velká. A dotknou se i chodců a cyklistů? A budou v provozu některé obchody a provozovny, které se mohou octnout bez přístupu?

Děkuji.
Honza

Odpověď: 

Vážený pane Honzo,

objízdné trasy i trasy pro chodce budou zveřejněny v dostatečném předstihu na webových stránkách města a na sociálních sítích. Ve stručnosti budou vedeny objízdné trasy následovně: Pro osobní automobily a nákladní do 7,5 tuny je oficiální objízdná trasa přes Nebřehovice, kam se odbočí na začátku Strakonic ve směru Volyně. V Nebřehovicích se najede na silnici I/22 od Vodňan a přes Podsrp se přijede na okružní křižovatku u hřbitova. Objízdná trasa je obousměrná po celé své délce 9 km. Pro vozidla nad 7,5 tuny je objízdná trasa delší. Ve Vimperku se odbočí na Husinec, dále na Těšovice a přes Bavorov do Vodňan. Z Vodňan po silnici I/22 do Strakonic. Objízdná trasa bude opět obousměrná v délce 65 km. Zajížďka pro vozidla je v délce 36km.
Provozovny, kterých se uzavírka ulice Volyňská dotkne a nemají jiný přístup, budou pravděpodobně po dobu rekonstrukce uzavřeny. Závisí na rozhodnutí provozovatelů. Každý provozovatel vyrozumí klienty o svém rozhodnutí.
Markéta Bučoková, PR

Lucie

Otázka: 

Dobrý den,
kdo stanovuje místní koeficient, resp. daň z nemovitosti pro rok 2024 pro obce v okresu Strakonice - městský úřad Strakonice nebo obecní úřad dané obce? Od koho přijde pokyn k platbě - od Měú Strakonice nebo od obecního úřadu dané obce?

Odpověď: 

Vážená paní Lucie,

místní koeficient má dle zákona právo upravovat obec. Ve Strakonicích k žádné úpravě nedošlo.
Výši vyměřené daně se poplatník dozví od finančního úřadu, který zašle složenku.
Informace od finanční správy jsme zveřejnili na webových stránkách města: www.strakonice.eu/content/informace-pro-vlastniky-nemovitych-veci. Pokud potřebujete podrobnější informace, pak se prosím, obraťte na Finanční úřad Strakonice.
Markéta Bučoková, PR

Honza

Otázka: 

Východní obchvat Strakonic - zajímalo by mne, zda bude někde a někdy nějaké veřejné jednání s obyvateli Předních Ptákovic a Podsrpu, protože stavba výrazně zasáhne do místa bydliště.
Navíc z prvního plánu plyne, že dojde k přerušení a zaslepení některých komunikací, například oblíbené cyklostezky od garáží za hřbitovem směrem k rozvodně nebo cesty z Předních Ptákovic podél lesa na Podsrp.
Protože není uvažován žádný sjezd z obchvatu do možné průmyslové zóny před Hajskou, zdá se, že žádná průmyslová zóna tam ani nebude.

Je možné již teď někam posílat dotazy a připomínky k tomuto záměru? A je již snad o modré variantě rozhodnuto, byť tedy nebude mít sjezd do Heydukovy ulice?
Děkuji.
Honza

Odpověď: 

Vážený pane Honzo,

v tuto chvíli neprobíhá žádné řízení ke kterému by bylo možné se vyjadřovat. Jde jen o studii možností, jejímž zadavatelem a budoucím investorem je ŘSD. Připomínky bude možné podávat ve chvíli, kdy se budou na krajském úřadu v Českých Budějovicích projednávat Zásady územního rozvoje, což bude v horizontu zhruba 3 - 4 let.
Ovšem, máte-li nějaké podnětné připomínky, pak bych doporučila předložit je právě ŘSD.
Markéta Bučoková, PR  

Dominik

Otázka: 

Dobrý den, lze někde najít staré územní plány města ? Myslím z roku 1978,1950 hlavně tedy dopravní koncepci.

Odpověď: 

Vážený pane Dominiku,

do starých plánů města je možné nahlédnout po domluvě na odboru rozvoje u Ing. Bašty. Prosím, kontaktujte ho, pokud byste v této záležitosti potřeboval odbornou pomoc. 
Markéta Bučoková, PR