Dotazy, náměty, připomínky

Zde můžete napsat své dotazy, náměty a připomínky adresované Městskému úřadu Strakonice.

Příspěvky do rubriky „dotazy, náměty, připomínky“ jsou přispěvovateli vkládány na základě dobrovolnosti. Po zpracování odpovědnou osobou budou příspěvky zveřejněny a to včetně uvedeného jména vkladatele příspěvku.

Vložit nový dotaz

Petr

Otázka: 

Dobry den. Rad bych se timto verejne zeptal na duvod, ktery vedl k rozhodnuti zmenit cast komunikace za OC na Katovicke pouze na jednosmerny provoz.
Vozim denne dite ze sidliste Mir do skoly na jezarkach. 3km objizdne trasy pres obydlene oblasti se mi zdaji az moc. Je zde zaveden jednosmerny provoz s vyjimkou pro zasobovani. V cem je prosim osobni auto tak rozdilne, ze tudy nemuze projet. Je to cele past na ridice. ?
Uvedu li priklad, jsem ridic z Moravy..jedu pres Strakonice a jedu na Plzen. Informace o tom, ze silnice Katovicka mne asi neodvrati jet dle navigace, prijedu na sidliste Mir a zjistim, ze jsem v pasti..bydlim tady... tak ze jsem jiz videl kamion s kladami, bloudici turisty...tedy se vydaji k Lentilce a jedou smerem nejmensiho odporu na Plzen.... a hle...jednosmerka... davavm palec nahoru. zavrit oci a porusit zakaz vjezdu, to neni reseni... objet pres pul Strakonic.... hm.... snad po nekolika tydnech dojde k dokonceni.
Chapu, ze Zn...ma praci na Zlesickych zatackach a vozi mechanizaci tam a zpet...mozna problem zadavatele...nebo zhotovitele.

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

pokusím se vysvětlit. Rekonstrukce ulice Katovická je akcí Ředitelství silnic a dálnic ČR a to jako zadavatel stanoví objízdné trasy. Ty jsou zaneseny na portálu ŘSD, ze kterého čerpají navigační systémy. Pokud řidič projíždějící městem Strakonice a jedoucí směr Plzeň skončí na sídlišti Mír, lze se domnívat, že nerespektoval dopravní značení, které jasně těžkou nákladní dopravu navádí na trasu přes obchvat po silnici I/22 (a to bez ohledu na aktuální uzavírku ulice Katovická), což je také smyslem obchvatu. Odklonit nákladní dopravu z města. V takovém případě tedy nejde o špatné značení, ale o nerespektování dopravních značek.
Půjde-li vše podle plánu, bude Katovická ulice od pondělí příštího týdne již zprovozněna. Tedy s více než dvoutýdenním předstihem.  

Markéta Bučoková, PR

marie

Otázka: 

Dobrý den. Můžete mi napsat, proč není na každé zastávce MHD vyvěšeno, které zastávky jsou zrušené, kvůli uzavírce ul. Katovická. Dnes jsem po delší době chtěla jet z města do Modlešovic, ale bohužel jsem nikde nenašla kudy autobus jede. Myslím, že nejsem jediná kdo čekal na zastávce a autobus tudy nejel. Jít s nákupem pešky už pro mě není mám již svůj věk Děkuji.

Odpověď: 

Vážená paní Marie,

to je mi opravdu líto, ale provozovatel MHD označil všechny zastávky upozorněním. Napadá mě jediná teorie, mohl někdo upozornění odstranit. Nebylo by to poprvé. Informace o změnách jsou zveřejněny na webových stránkách města a na FB profilu města. Dále byly označeny i zastávky, kterých se změna týká.

Předpokládá se, že do konce tohoto týdne, nejpozdějií příští týden, by mohl být provoz obnoven. Vše se odvíjí od klimatických podmínek, které zdá se umoží pokládku poslední vrstvy asfaltu.

Markéta Bučoková, PR

Veronika

Otázka: 

Dobrý den, prosím o informaci, kdy budete uklízet spadané listí v okolí bytových domů v ulici Čelakovského č.p. 1124 a 1125. Děkuji.

Odpověď: 

Vážená paní Veroniko,

děkujeme za upozornění. Bohužel od 10. listopadu se technické služby potýkají s nákazou nemoci covid-19, jakmile to situace dovolí, bude proveden úklid zmiňované oblasti.
Dílčí úklidy listí se v rámci města prováděly, ale závěrečný úklid se musí ponechat až listí zcela opadá. Při snížené kapacitě se pak musí činnosti rovnoměrně rozložit na veškeré nezbytné práce. Prioritu dostává úklid odpadu. Děkujeme za pochopení. 

Markéta Bučoková, PR

Gabriela

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda budou nebo jsou volné městské byty dekuji.

Odpověď: 

Vážená paní Gabrielo,

městské byty se uvolňují nepravidelně, doporučuji sledovat zápisy z jednání rady, kde jsou vyhlášeny záměry pronájmů a samozřejmě si o městský byt zažádat.

Markéta Bučoková, PR

jan

Otázka: 

Dobrý den, prosím o informaci, kdy dojde k rozšíření parkovacích míst v ulici Na ohradě.
Děkuji

Odpověď: 

Vážený pane Jane,

v tuto chvíli se zpracovává projektová dokumentace na danou oblast, poté bude následovat stavební povolení. Samotná realizace je v plánu na období let 2023 - 2024.

Markéta Bučoková, PR

Josef

Otázka: 

Dobrý den, v ulici Mírová před domem č.p. 946 nefunguje rozhlas.

Odpověď: 

Vážený pane Josefe,

děkujeme za upozornění. Ihned zadám k opravě.

Markéta Bučoková, PR

Petr

Otázka: 

Dobrý den, měli bychom podnět k dopravní situaci na Podsrpu při příjezdu od Českých Budějovic.
Auta včetně kamionů překračují předepsanou rychlost, předjíždějí na plné čáře a na přechodu pro chodce. Řešením by byl radar na úsekové měření rychlosti v dané oblasti, jako to udělali v Prachaticích, ve Vimperku a v dalších vesnicích směr Strážný. Děkujeme.

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

děkujeme za podnět, který byl předán na dopravní komisi. Ta v současné chvíli tuto možnost, tedy umístit ve jmenované lokalitě radar na  měření rychlosti, nezvažuje. Především z toho důvodu, že v první polovině roku 2022 budou na vytipovaných lokalitách v rámci Strakonic, a Podsrp je jednou z nich, instalovány informativní měřiče aktuální rychlosti. Do budoucna se uvažuje s vybudováním světelné křižovatky v ulici K Hajské, která by měla zklidnit provoz v tomto úseku. 

Markéta Bučoková, PR

Miluše Mlejnková

Otázka: 

Dobrý den. Chtěla bych upozornit na nefunkčnost městského rozhlasu v ulici Zeyerovo nábřeží, který máme vedle domu. Dneska 16.11.2021 začalo hlášení znělkou a slovem „hlášení“ a opět bylo ticho, jindy je slyšet pouze 2 vteřiny znělky a ticho. Tento stav už trvá tuším od října. Dle webových stránek mělo být hlášení slyšet (celé) 16.11, 11.11, 4.11, 2.11, 26.10 atd. Prosím, zda by bylo možné tuto závadu odstranit. Děkuji. Miluše Mlejnková

Odpověď: 

Vážená paní Miluše,

děkujeme za upozornění. Jedině díky vašim podnětům máme možnost zjistit, kde rozhlas nefunguje. Ihned zadám k opravě.

Všechna hlášení jsou zaznamenána na webových stránkách města: https://www.strakonice.eu/hlaseni-mestskeho-rozhlasu, zde je možné si je vyhledat.

Přeji příjemný den.

Markéta Bučoková, PR

Miroslav

Otázka: 

Neuvažuje se o zřízení kruhového objezdu
u nádraží?
Při červené na semaforu (směr Praha - Vimperk)
ucpaný kruhový objezd u Lidlu (občas i Ellerova)
ucpaný kruhový objezd na Volyňské
Bohužel zjišťuji,že mnoho řidičů se nedokáže
rychle rozjet při změně barvy na semaforu na
zelenou (občas projede i 5 aut).

Odpověď: 

Vážený pane Miroslave,

děkujeme za dotaz. Velmi jednoduše, neuvažuje. Důvodem je zvýšený pohyb chodců. Podle statistik jsou do frekventovaných míst kruhové křižovatky nevhodné právě z důvodů přechodů. Mnozí řidiči přechody pro chodnce nerespektují a následně by mohlo dojít k fatálním dopravním nehodám. 

Markéta Bučoková, PR

Jirka

Otázka: 

Dobrý den.Zajímalo by mě, jestli s novou vládou a jejich úsporách na důchodcích se projevila i v ceně lístků do kina.Kokrétně film Zátopek uváděný ve středu 9.30. Díky Jirka

Odpověď: 

Vážený pane Jirko,

obávám se, že nová vláda, která mimochodem ještě není ani jmenovaná, ceny vstupenek do kin pro seniory, neovlivní.

Markéta Bučoková, PR

Jaroslav

Otázka: 

Dobrý den, v odpovědích jsem se dočetl, že se budou navyšovat parkovací místa v ulici Na Ohradě. Můžete mi sdělit, kdy toto nastane? Děkuji

Odpověď: 

Vážený pane Jaroslave,

aktuálně se tvoří projektová dokumentace na rekonstrukci ulice Na Ohradě. Samotná realizace je v plánu na rok 2023.

Markéta Bučoková, PR

josef

Otázka: 

Dobrý den,nevíte prosím jak skončil soud s předsedou SBD?

Odpověď: 

Vážený pane Josefe,

obávám se, že na vaši otázku neznám odpověď. Spíše byste se měl dotazovat účastníků sporu.

Přeji příjemný den.

Markéta Bučoková, PR

Lubomír

Otázka: 

Dobrý den,
bydlíme v Jiráskově ulici a velmi špatně slyšíme hlášení městského rozhlasu, bylo by možné využít e-komunikace a zasílat hlášení na e-mail nebo mobil?
Dále mám dotaz, zda se plánuje oprava komunikace v Jiráskově ulici, byla již několikrát překopána a povrch je původní zhruba od roku 1978.
Děkuji.
Lubomír

Odpověď: 

Vážený pane Lubomíre,

hlášení městského rozlasu je vkládáno na webové stránky města, kde ho spolehlivě naleznete vždy bezprostředně po relaci v městském rozhlasu. Myslím, že nebude problém zasílat hlášení prostřednictvím elektronické komunikace, která vám bude doručena do vaší e-mailové schránky.

Oprava Jiráskovy ulice v tuto chvíli není zařazena do investic města na rok 2022. Váš podnět předám majetkovému odboru pro řešení v následujících letech.

Markéta Bučoková, PR

 

Eva

Otázka: 

Dobrý den paní Bučoková, prosím o info změn tras MHD, které se týkají uzavření silnice Katovická. Dcera dnes volala z autobusu a nevěděla kudy vlastně jede a jestli stihne školu, protože spoj, kterým jezdila a vystupovala na sídl.Mír, jel přes Raisovu ulici, tudíž časově naprosto odlišně. Děkuji Vám za ochotu, na shledanou Eva Konzalová

Odpověď: 

Vážená paní Evo,

upozornění na objížďku a trasy MHD ve Strakonicích byly zveřejněny v pondělí 18. 10. 2021na webových stránkách města a na FB profilu města. Nalezenete je na první straně webových stránek města Strakonice pod upozorněním na uzavírku Katovické ulice a dočasné zrušení zastavek MHD.

V případě nejasností mne kontaktujte na elektronické adrese: marketa.bucokova@mu-st.cz.

Markéta Bučoková, PR

Vendula

Otázka: 

Dobrý den, před nedávnem jsem zde vložila dotaz, zda dojde k omezení parkovacích míst před nově zbudovanými podzemními kontejnery na odpad v ulici Nábřežní. Bylo mi sděleno, že nedojde k omezení parkovacích míst. Dnes jsem se od stavební firmy dověděla, že budou zrušena 3 parkovací místa pro nájezd vozu, který bude odpad nakládat. Původní kontejnery stojí na vyhrazených nástupních plochách pro Hasiče, takže ani tam se parkovat nesmí. Provede se zbudování nových parkovacích míst, která jsme tímto ztratili? Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážená paní Vendulo,

bohužel nakonec ke ztrátě tří parkovacích míst v rámci výstavby nových polozapuštěných kontejnerů došlo. Domníváme se, že ztráta je v tomto případě minimální v porovnání s komfortem odpadového hospodářství a dochozí vzdáleností ke kontejnerům. Další parkovací místa vzniknou v rámci plánované rekonstrukce ulice Na Ohradě.

Markéta Bučoková, PR

Jakub Kortus

Otázka: 

Dobrý den,
bydlím ve Strakonicích v ulici Trachtova a spolu s dalšími sousedy řešíme problém ohledně příjezdové komunikace. Stav asfaltu, který je pravděpodobně stejného stáří jako zástavba sama, je s přibývajícími léty žalostný.
Rád bych se Vás tedy zeptal, zda město neplánuje nějakou opravu týkající se právě této komunikace.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Jakub Kortus

Odpověď: 

Vážený pane Jakube,

děkujeme za dotaz. O stavu Trachtovy ulice je vední města obeznámeno. S celkovou rekonstrukcí se však aktuáně, vzhledem ke stavu ostatních komunikací nepočítá, ale drobné opavy se nevylučují.

Markéta Bučoková, PR

nikolas

Otázka: 

dobrý den,
mám dotaz, proč po více než půlroční opravě Mírové ulice se nyní začalo oprava chodníku v Máchově ulice, proč se to neudělalo najednou? Znova na měsíc zákaz parkování. Děkuji za odpověď, pokud nějaká odpověď bude.

Odpověď: 

Vážený pane Nikolasi,

jde o předem připravovanou akci a pokud by se uzavřelo pakoviště v Máchově ulici po dobu rekonstrukce Mírové ulice, pak by parkování bylo zcela znemožněno. Proto se s opravou začalo až po ukončení rekonstrukce Mírové ulice.

Markéta Bučoková, PR

nikolas

Otázka: 

dobrý den, rád bych se zeptal, kdo a kdy opraví silnici v Zahradní ulici, která byla dosti poničena nákladními auty, převážející těžký materiál na opravu Mírové ulice. Ulicí Zahradní rovněž projížděla těžká technika, používaná též při opravě Mírové ulice. Pracovníci firmy Znakon rovněž poškodili asfalt výkopem u výměníkové stanice v ulici Zahradní, ale neopravili. Výkop přes celou šířku vozovky v šířce zhruba metr jen zaházeli štěrkem.Děkuji za odpověď Nikolas K.

Odpověď: 

Vážený pae Nikolasi,

s opravou Zahradní ulice se počítá a byla domluvena ještě před zahájením prací na rekonstrukci Mírové ulice, protože byla využívána jako spojnice pro techniku pracující na opravě.

Oprava je v plánu ještě do konce letošního roku.

Markéta Bučoková, PR

jirka

Otázka: 

Dobrý den, je možné při volbách v okrsku 25 (Povážská), uložit volební urnu níž? Já mám 185cm a otvor pro lístky jsem uviděl teprve až na špičkách, moje manželka 157 cm neměla šanci. Vysoká urna na vysokém stole není zejména pro starší lidi dostupná. Děkuji Jirka

Odpověď: 

Vážený pane Jirko,

děkujeme za postřeh. Předám ho kompetentní osobě.

Markéta Bučoková, PR

Marie Suchá

Otázka: 

Dobrý den,
můžete mi, prosím, napsat zda funguje ve Strakonicích MHD mezi autobusovým nádražím a nemocnicí , když by jsem přijela z Prachatic ráno ve všední den kolem šesté hodiny?
Děkuji za odpověď.
Marie Suchá

Odpověď: 

Vážená paní Marie,

v odkazu naleznete veškeré spoje MHD ve Strakonicích: https://sttrans.cz/autobusova-doprava/mhd-jizdni-rady/. Vašemu požadavku odpovídá linka č. 2.

Markéta Bučoková, PR

Vaclav

Otázka: 

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat zda -li je pravda, že se plánuje rekonstrukce ulic Zvolenská a dále ulice Bezděkovská. Pokud je tato informace pravdivá, kdy se prosím s realizací počítá. Děkuji Václav

Odpověď: 

Vážeý pane Václave,

ano, je pravdou, že se v prvním pololetí roku 2022 plánuje oprava Zvolenské ulice. Nyní probíhají výběrová řízení na dodavatele.

Markéta Bučoková, PR

Michaela

Otázka: 

Hezký den, slyšela jsem že je možné získat zeminu ze stavby Kauflandu? Je to pravda? Pokud ano, kam se obrátit? Děkuji za odpověď

Odpověď: 

Vážená paní Michaelo,

kontektujte ve věci zeminy pana Ing. Radima Pauliče na e-mailové adrese: radim.paulic@mu-st.cz.

Markéta Bučoková, PR

Irena

Otázka: 

Dobrý den,
již několik měsíců opět nefunguje mobilní aplikace Strakonice. V mém telefonu je aplikace aktualizovaná a žádné nastavení jsem neměnila. Toto se stalo i loni. Bylo by možné zjednat nápravu?

Děkuji Irena

Odpověď: 

Vážená paní Ireno,

děkujeme za upozornění, ihned předám k řešení.

Markéta Bučoková, PR

Václav

Otázka: 

Dobrý den, uvažuje město o vybudování paravanu na převlékání na Mutěnickém jezu? Je to atraktivní lokalita pro koupání nejen v létě, ale i teď napodzim, ne-li v zimě. Klub otužilců tam sice má maringotku, ale není veřejně přístupná.
Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážený pane Václave,

váš postřeh je jistě podnětný pro kulturní rozvoj využití volného času veřejnosti. Určitě ho předám k projednání. Děkujeme. 

Markéta Bučoková, PR

Miloslava

Otázka: 

Dobrý den,
prosím o překontrolování ulice Tovární - je zde povalených několik lamp (ze kterých trčí dráty, rozbité sklo kolem nich) a značek. Tato cesta je vyuzívána i dětmi a tak zde hrozí nebezpečí úrazu. Děkuji za rychlé vyřízení.

Odpověď: 

Vážená paní Miloslavo,

děkujeme za upozornění, ale vzniklá situace se již řeší. Bohužel šlo o vandalizmus nejhrubšího zrna. Poválené lampy již technické služby odklidily a nyní se čeká na nové. Dodací lhůta nových lamp je ale 2 - 3 měsíce. Každopádně opraveno bude.

Markéta Bučoková, PR

Pages

Upozornění pro majitele loveckých a rybářských lístků, kterým končí platnost dokladů i...
ZVONKOHRA ROZEZNÍ STRAKONICE   Každý den, po dobu adventu a vánočního času,...
Vážení Strakoničtí, s politováním musíme, na základě včerejšího rozhodnutí...
Ve dnech 22. – 26. listopadu 2021 bude v Jihočeském kraji a okrese Pelhřimov...
Vedení města Strakonice srdečně zve k zítřejší pietní vzpomínce, při které si...
Oznámení o provádění prací na veřejném prostranství Na základě zjištění poruchy...
UZAVŘENÍ SPOLEČNOSTI TECHNICKÉ SLUŽBY STRAKONICE   Z důvodu...
Technické služby Strakonice oznamují přerušení dodávky pitné vody ve středu 10....
ZÁKAZ NÁVŠTĚV od 6.11.2021 V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace...
Nový stavební zákon počítá s rekodifikací stavebního práva včetně digitalizace stavebního...
15.November 2021
S účinností nové vyhlášky o ochraně dřevin a jejich kácení se od 1. listopadu 2014 měnily...
3.November 2021
Technické služby Strakonice oznamují, že v neděli 26.září a v úterý 28.září 2021 bude...
10.September 2021
Město Strakonice získalo opět od společnosti EKO-KOM a.s. „Osvědčení o úspoře emisí“ za...
8.June 2021
v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích...
4.June 2021
  Mimo poslední týden v srpnu bude letní provoz zajišťovat pro celé město pouze jedna...
4.June 2021
Díky občanům našeho města se můžeme za rok 2020 pochlubit sběrem starého elektra určeného...
1.June 2021
Pro děti narozené od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016 a všechny děti, které mají pro školní...
6.April 2021
V soutěži SPP, která je jedinou spotřebitelskou celorepublikovou anketou a zároveň...
Římskokatolická farnost Strakonice obdržela dotaci z EU ve výši 52,5 mil. Kč na...
Informační centrum je uzavřené pro veřejnost z důvodu vládních nařízení. Dále poskytuje ...
Od října mají zákazníci infocentra možnost zakoupit nové pohlednice. Devět, tedy ne...
Městské informační centrum vydalo nově dvě edice pexesa. Na straně obrázku, k němuž...
I v letošním roce se návštěvníci města mohou přijít v rozšířeném čase podívat do kostela...
Strakoničtí organizátoři Běhu okolo Kuřidla v rámci letošního již 40. ročníku  a zároveň...
  V řekách Blanici a Otavě, a také v mnoha rybnících na území Prácheňska pobývají...
Jihočeský kraj se rozhodl pro finanční podporu dovolené  v jižních Čechách a obnovu...