Dotazy, náměty, připomínky

Zde můžete napsat své dotazy, náměty a připomínky adresované Městskému úřadu Strakonice.

Příspěvky do rubriky „dotazy, náměty, připomínky“ jsou přispěvovateli vkládány na základě dobrovolnosti. Po zpracování odpovědnou osobou budou příspěvky zveřejněny a to včetně uvedeného jména vkladatele příspěvku.

Vložit nový dotaz

václav

Otázka: 

Já chci změnit téma ode všech stížností. Děkuji zaměstnancům firmy a firmě takové, kteří dokončili s předstihem opravu komunikace včetně kruháče u Jiskry. Komunikace je krásná, užívejte si to.

Odpověď: 

Vážený pane Václave,

děkujeme za Váš příspěvek. Oprava způsobila komplikace v dopravě, ovšem výsledkem je nový povrch silnice, který bude sloužit a především neničit auta. To za trochu omezení jistě stojí. A pochvala dodavatelské firmě Znakon, a.s. je zcela namístě.

Markéta Bučoková, PR

Pe

Otázka: 

Dobrý den v jaké situaci je pivovar byl bych rád kdyby zůstal majetkem města i nadále. Díky Petr

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

ani pivovar nebyl ušetřen covidových nesnází, nicméně pozitivní zprávou je, že nebyl propuštěn ani jediný zaměstnanec, firma čerpala státní podpory a vedení nastavilo taková krizová opatření, aby se povedlo překlenout dobu vládních opatření, která na celých dlouhých pět měsíců uzavřela veškeré restaurace. Bilance uplynulého července mluví jasnými čísly. Za posledních sedm let je červen 2021 ekonomicky nejvýraznější. Pivovar slaví úspěch především se speciálem Dudák Letní, který je pro tuto chvíli nejúspěšnějším speciálem uvařeným ve strakonickém pivovaru. Další pozitivní zprávou je, že se chystají investice a pokud firma investuje, je to známka zdravého podniku, který je, jako jediný pivovar v Čechách, v rukách města. 

Markéta Bučoková, PR

 

Martin

Otázka: 

Dobrý den,
je možné získat popelnici na bioidpad se samolepkou města k rodinnému domu ve Strakonicích? Pokud ano, co je potřeba udělat?
Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážený pane Martine,

v současné chvíli jsou bionádoby k dipozici. V případě zájmu zašlete na moji elektronickou adresu (marketa.bucokova@mu-st.cz) požadavek s přesnou lokací místa, kde by měla nádoba stát,vše ostatní zajistí odbor životního prostředí.

Markéta Bučoková, PR

Petra

Otázka: 

Dobrý den, mohu se zeptat, proč je na oválu v Máchově ulici stále zákaz vstupu veřejnosti? Pokud si vzpomínám, zákaz vstupu veřejnosti vznikl na základě covidové situace. S uvolňováním opatření by bylo fajn zpřístupnit areál veřejnosti, třeba pro bruslaře, běžce nebo pro děti, aby se mohly někde zahrát fotbal. Včera je odsud správce vyhodil. Je tedy areál jen pro klubové fotbalisty, florbalisty?

Odpověď: 

Vážená paní Petro,

konzultovala jsem provoz sportoviště v Máchově ulici s vedoucí střediska paní Krýzovou a ta potvrdila plný provoz jmenovaného sportovního zařízení. Také webové stránky organizace STARZ uvádějí provoz jednotlivých sportovišť a o případném omezení, není nikde zmínka. Omezení vyvolaná pandemií covid-19, již nejsou v platnosti.
Pokud se opravdu přihodila situace, kdy Vás správce vyhodil, pak bychom prosili o jeho jméno, aby se, patrně nedorozumění, objasnilo. Znáte-li ho, můžete zaslat na moji adresu: marketa.bucokova@mu-st.cz, předám vedení sportovišť. 

Markéta Bučoková, PR

Helena

Otázka: 

Dobrý den,

bydlíme v ulici Stavbařů, naproti novostavbě z bývalého Husova sboru. U popelnic je zde umístěn i červený kontejner na oblečení. Letos už poněkolikáté byl na kontejneru porušený zámek a věci vyházené ven. Děje se tak nejvíce v noci a oblečení/hračky jsou pak znehodnocené a poničené. Na koho se prosím obrátit, aby zvážili přemístění kontejneru někam na dohled kamer, aby bylo možné udržovat pořádek? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď: 

Vážená paní Heleno,

děkujeme za podnět. Konzultovala jsem Váš dotaz s kompetentní osobou z odboru životního prostředí. Bohužel jedná se o problematickou lokalitu, kde k této činnosti dochází. V přípravě je rekonstrukce lokality ve smyslu zřízení polozapuštěných kontejnerů. Z důvodů vhodné náhradní lokality je přemístění nádob obtížné, protože závisí na mnoho faktorech. Kontejnery nesmí zabírat parkovací místa, zeleň, nesmí bránit v rozhledu řidičům a chodcům a ještě musí být umístěny na pozemcích města.
Předám podnět městské policii na zvýšení monitoringu této části ulice.

Markéta Bučoková, PR

Lenka

Otázka: 

Dobrý den, souhlasím s paní Michaelou, doprava ve městě je neúnosná. Nejhorší situace je na křižovatce u Prioru a to v ranních hodinách okolo 8:00, a odpoledních hodinách okolo 14:00. Další problém je průjezd okolo společnosti ČZ také v již zmiňovaných hodinách. Řízení dopravy policií by určitě výrazně pomohlo.

Odpověď: 

Vážená paní Lenko,

uzavírka potrvá do 11. července. Není to nic příjemného, na druhé straně je nezbytné opravu komunikace podstoupit. Po jednání vedení města s PČR je zajištěn dohled na problémových místech ve městě a to v čase od 14:00 - 16:30 hodin v nejvytíženějších dnech, tedy v pondělí a v pátek, dále pak dle personální situace v případných špičkách v průběhu týdne. Je nezbytné si uvědomit, že i PČR má omezené možnosti, co do personálního zajištění dohledu nad silničním provozem a vezmeme-li v úvahu, že v regionu je dalších deset uzavírek, pak není možné, aby se policisté věnovali výhradně dopravní situaci ve Strakonicích.
Děkujeme všem trpělivým řidičům i ohleduplným chodcům za zvládnutí dopravních špiček a dodržování pravidel silničního provozu, jen tak se dá zabránit kolapsům.

Markéta Bučoková, PR  

Jana

Otázka: 

Dobrý den,
myslíte si, že je vhodné v současné dopravní situaci malovat přechody ?? Zvláště pak v 7.30 směrem k základní škole Dukelská, do které chodí nejvíce dětí ve městě??? Auta stojí ve všech směrech. Nešlo by toto v budoucnu přehodnotit. Děkuji

Odpověď: 

Vážená paní Jano,

obnova značení přechodů pro chodce je běžnou, avšak nezbytnou údržbou v rámci komunikací, a to především pro bezpečnost ať už dospělých či dětí. Dále je důležité rozlišovat, kdo značení provádí, zda technické služby, které tuto činnost zajišťují pro komunikace v majetku města, nebo jiný subjekt, který značí silnice I. třídy v krajském majetku. V tuto chvíli ze strany technických služeb je prováděno značení výhradně na komunikacích, které nejsou hlavními tepnami města, právě s přihlédnutím k aktuální situaci s uzavírkami. Značí se přechody pro chodce pouze v okrajových částech města.

Markéta Bučoková, PR

Michaela

Otázka: 

Dobrý den,
dopravní situace ve městě, v době uzavírek, je opravdu nesnesitelná. Proč neřídí dopravu dopravní policisté? Na frekventovaných přechodech v době, kdy chodí děti do školy, jsem od začátku této situace neviděla ani jednoho strážníka. Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážená paní Michaelo,

strážníci městské policie drží hlídky na přechodech pro chodce v lokalitách, na které mají dohlížet v ranních hodinách, kdy jdou děti do škol. Jedná se například o přechody v Husově ulici, v okolí Základní školy Poděbradova a další. Společně s PČR mají rozdělené hlídky na přechodech v rámci města. Uvítali bychom, abyste specifikovala přímo přechod, na kterém není hlídka MP či PČR. Obecně lze velmi těžko reagovat. 

Děkujeme za upřesnění.

Markéta Bučoková, PR

Lada

Otázka: 

Dobrý den, začíná se dělat nový chodník na Virtě. Prosím, kde všude nový chodník bude? Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážená paní Lado,

nový chodník se buduje ve směru od křižovatky Otavská - Virtova až po ulici Na Hrázi. V místě vznikne na pravé straně jednostranný chodník. Pokud byste měla zájem, mohu Vám na uvedenou elektronickou adresu zaslat situaci stavby.

Markéta Bučoková, PR

Kamilka

Otázka: 

Dobrý den, prosím o úpravu intervalu semaforů, resp. změny světelné signalizace na semaforu na křížení ulic Heydukova a Písecká (gps 49.2705250N, 13.9233858E) blízko kruháče u Lidlu.
- chodec stiskne tlačítko pro naskočení zelené a prakticky ve stejný okamžik na semaforu pro auta naskočí oranžová a červená. Byla jsem mnohokrát svědkem toho, dnes opět, že auta, mnohdy nákladní, rozjetá na jedné straně od kruháče nebo na druhé straně od viaduktu, jedou veselá dál, prostě to projedou nebo začnou brzdit, ale neubrzdí. Divím se, že se tam ještě něco nestalo (nebo o tom neinformovala média).
Poté, co mě tam auto málem přejelo, raději chvíli počkám a rozhlédnu se, než vstoupím do silnice. Prostě prosím o prodloužení intervalu, kdy chodec stiskne tlačítko a na semaforu pro auta se změní signalizace, alespoň o vteřinu. Díky
Dále podobná situace, o kousek dál - relativně nový přechod a semafory pro chodce - ulice Ellerova a chodník k zimáku, na pravém břehu Otavy u DDM - souřadnice 49.2601067N, 13.9118517E
tady navíc chodí rodiče s kočárky, děti na kolech, pěšky, celkově větší pohyb - opět prosím o prodloužení intervalu kdy chodec stiskne tlačítko a pro auta se změní světelná signalizace - schválně jsem to dnes zkusila a ten interval je krátký - pokud se někdo vrhne do vozovky s naskočením zelené, tak může padnout pod kola aut, která jsou rozjetá, nestihnout zareagovat a dobrzdit na červenou - to je extrémní příklad ale lze tomu předejí, díky moc Kamilka

Odpověď: 

Vážená paní Kamilo,

děkujeme za Váš podnět, kterým se bude zabývat dopravní komise na svém jednání 22. června. Sdělím výsledek.

Markéta Bučoková, PR

 

Vážená paní Kamilo,

váš podnět byl na červnové dopravní komisi projednán, nicméně bude předložen ještě na zářijovém jednání, které se uskuteční 14.9. Vzhledem k tomu, že se našlo ještě jiné řešení, bude nezbytné ho opětovně projednat. Poté už budeme schopni zveřejnit konečné stanovisko.

Markéta Bučoková, PR

Jana

Otázka: 

Dobrý den,
V ulici Ptákovická již před delší dobou zmizely kontejnery na tříděný odpad. Ráda bych se zeptala, zda budou v blízké době umístěny někde jinde v této oblasti. Kontejnerů je zde nedostatek a ty, které jsou v okolí, jsou velmi často plné.
Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážená paní Jano,

prvotně vše nejlepší k dnešním jmeninám.

Kontejnery byly částečně přesunuty o ulici níže a to z důvodů nově obývaného domu, před kterým až doposud stály. Na základě rozhodnutí PČR musely být kvůli špatnému rozledu při vyjíždění z nemovitosti odstraněny.

Jiné kontejnery v této lokalitě být umístěny nemohou protože zde nejsou městské pozemky, na kterých by mohly stát. 

Markéta Bučoková, PR

Stanislav Magerstein

Otázka: 

Dobrý den,
Doufám ze mě můžete pomoci na koho se obrátit s otázkou o politické historie města Strakonic.?
Děkuji,
Stanislav Magerstein
Australia

Odpověď: 

Vážený pane Stanislave,

pokud Vás zajímá politický vývoj města za posledních např. sto let, pak  zkuste kontaktovat Muzeum středního Pootaví ve Strakonicích - informace@​muzeum-st.cz.

Markéta Bučoková, PR

Marek Petráň

Otázka: 

Dobrý den,
rád bych si o letošní pouti u Vás ve Strakonicích otevřel stánek. Prosím Vás o informaci, kolik se platí, za jaké období a zda existuje nějaká rezervace míst. Děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne.

Odpověď: 

Vážený pane Marku,

kontaktujte paní Petru Šmolíkovou - petra.smolikova@mu-st.cz, která má pronájmy prodejních míst o pouti ve své kompetenci.

Markéta Bučoková, PR

Dana P.

Otázka: 

Dobry den,prosim mĕsto jakožto zřizovatele MŠ,zda-li by v teto složite epid.situaci nezvážilo otevřeni všech MŠ po cele prazdiny a ne pouze 1 školka na cele Strakonice.Dekuji predem za odpoved.Dana

Odpověď: 

Vážená paní Dano,

loňský rok, co do letního provozu mateřských škol, byl výjimečný. Kvůli prázdninovému provozu se nerealizovaly investiční akce, které ale již nelze odkládát a proto je nezbytný návrat k běžnému provozu, který o letních prázdninách byl běžně nastavený. Vybrané školky, MŠ u Parku a Lidická, ani provoz o prázdninách nezajišťují a to z důvodů dovozu stravy do těchto zařízení.

Markéta Bučoková, PR

M. Švédová

Otázka: 

Dobrý den,
mohl by mi prosím někdo vysvětlit, proč se zdražila daň z nemovitosti o 100%, kdy bylo toto zdražení projednáváno a kde? Dále bych chtěla vysvětlit na co budou tyto peníze použity? Složenky chodí až teď se splatností do konce května. Opravdu velice dobře načasovaná v této nepříznivé době. To, že máme popelnice zdarma to nás fakt nevytrhne! Myslím, že jste tohle ve volebním programu neměli!
Děkuji za odpověď

Odpověď: 

Vážená paní Švédová,

zvýšení místního koeficientu projednávalo Zastipitelstvo města Strakonice na svém 5. zasedání dne 17. června 2020. Tiskem proběhla informace o nové OZV č. 4/2020 upravující výši daně z nemovitých věcí a to stanovením místního koeficientu ve výši 2. Obec má možnost ze zákona využít místního koeficientu v rozsahu 2, 3, 4 nebo 5 a to pro všechny nemovitosti v rámci celého města.

Ve Strakonicích nebyla daň z nemovitosti za posledních dvanáct let upravována. 

Finanční prostředky půjdou do rozpočtu města a následně budou použity na opravy komunikací a chodníků, budování obslužné infrastruktury. Aktuálně se opravuje Mírová ulice, část Máchovy. V letošním roce se začne s rekonstrukcí Zvolenské ulice. Započne výstavba cyklostezky s lávkou do Pracejovic a Katovic. Město čeká celá řada obnovujících investičních akcí. Peníze přinesou využití pro budoucnost města. 

Markéta Bučoková, PR

Tereza

Otázka: 

Dobrý den,
ráda bych se informovala, s kým mohu řešit hluk z nově instalovaného ventilátoru (odvětrání) v restauraci.
Minulý týden došlo k instalaci a od včera 10.5. tento ventilátor jede nonstop i přes noc. Máme to přes chodník v úrovni našich oken do bytu.
U zadního vchodu do restaurace jsou i klimatizace, které v létě během noci spínají, to nás sice budí, ale nějak jsme si na to museli zvyknout. Ale tento nový ventilátor hučí jako vysavač a ten zvuk je nesnesitelný.
Předem děkuji.

Odpověď: 

Vážená paní Terezo,

zkuste promluvit s majitelem restaurace. Pokud by nedošlo k žádnému posunu, pak kontaktujte policii či byste musela zajistit hygienické měření a z jeho závěru vyvodit další postup. Neexistuje městská vyhláška, která by řešila hluk z ventilátorů, pouze vyhláška o rušení nočního klidu.

Markéta Bučoková, PR

Kovářová

Otázka: 

Dobrý den,

prosíme o zajištění pravidelného úklidu na autobusové zastávce v Husově ulici ("záliv") před budovou Šmidingerovy knihovny. Keře již delší dobu potřebují zastřihnout, o odpadu v nich ani nemluvě. Nevíme, jestli je to věc TS, nebo ČSAD ..... Zrovna tak sečení trávy nad zastávkou. Když už trávu někdo poseče, je to doslova "okudlané" a nehezké .... Když byl pozemek ve správě domu č.p. 370, byl krásně udržovaný, zametený, tráva posečená ..... Tak jestli by bylo možné se tomu trochu věnovat. Děkujeme

Odpověď: 

Vážená paní Kovářová,

děkujeme za podnět. S úklidem se v této lokalitě počítá a bude realizován ihned po ukončení jarního strojního čištění města.

Markéta Bučoková, PR

 

Evzenie Pavlova

Otázka: 

Dobrý den, po čase jsem se odvážil jít se podívat, co je nového ve městě, na trzích farmarsktch a přitom i na úřadě městském. Kupodivu stojací počítač a hlavně internet v něm funguje (to nebývalo), dále je to horší. V plicích máte staré letáky a prospekty (např. Měsíčník Zip ze srpna 2020??!!!) a kam zmizel automat na kávu? Mohu si dát kávu z něj jinde? Kdo se o místo okolo podatelny a pokladny MU stará? Mohla by tam být i nádoba na žárovky vedle tě na baterky? A mohly by tam být i časopisy čp servis,kam po Česku a další, když je infocentrum zavřené? Díky za odpovědi a splnění alespoň neceho

Odpověď: 

Vážená paní Evženie,

děkujeme za vaše připomínky.

Markéta Bučoková, PR

Markéta

Otázka: 

Dobrý den, měli bychom takový dotaz.Chtěli bychom poprosit o úklid křoví u stromu Borovice z druhé strany co je hřiště u paneláků 1139.Někdo tu ořezal větvičky ale už to posobě neuklidil je to na Máji děkuji mockrát za předání.Ještě jeden dotaz bych měla.Jestli bychom mohli poprosit o výměnu modrého kontejnéru na papír nějaký sprejeři to posprejovali a my tu teť na to musíme koukat.Je to také na máji proti bílo modrému paneláku 1137.Když to popeláři otočí uvidí to.Děkujeme mockrát ale chceme tu žít v čistotě.Děkujeme za pochopení.

Odpověď: 

Vážená paní Markéto,

oba vaše podněty předávám na technické služby k řešení.

Přeji příjemné dny.

Markéta Bučoková, PR

 

Jindřiška

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o pomoc.Lidé si tady stěžují že se nechtějí koukat na počmáraný modrý kontejner na Máji .Chtěli bychom Vás poprosit jestli by šlo to vyměnit za čistý a tento dát někam kde by nato lidé nemuseli koukat.Zapomněla jsem dodat červený nápis od spreje děkujeme za pochopení SVJ.

Odpověď: 

Vážená paní Jindřiško,

obávám se, že výměna kontejnerů nezabrání dalšímu znehodnocování veřejné věci. Každopádně předám váš požadavek kompetentní osobě, která ho bude řešit.

Přeji klidné dny.

Markéta Bučoková, PR

Kroupova

Otázka: 

Jak bude otevren sberny dvur 8.5.2021?

Odpověď: 

Vážená paní Kroupová,

sběrný dvůr ve Strakonicích bude v den státního svátku 8. 5. 2021 uzavřen. Technické služby mají uvedeno na webových stránkách v kalendáři.

Markéta Bučoková, PR

Petr

Otázka: 

Dobrý den, nezavede město parovod na sídliště Jezárky a ulice Švandy dudáka a Prof. Skupy omezily by se emise z vytápění v rd

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

město v tuto chvíli o takové investiční akci neuvažuje.

Markéta Bučoková, PR

Jaroslav M.

Otázka: 

Dobrý den.
Z informací ze všech medií se na nás hrnou data jak pandemie ustupuje a jak bude vše lepší. Rozhodně, ale není nic u konce a návrat do dob kdy jsem já například musel plačící 32 leté slečně vysvětlovat, že i po smrti svého otce bude muset žít a postavit se na nohy.
Nerozumím tomu, proč již většina obyvatel přestává dodržovat i ty základní opatření proti šíření nákazy a to setkávání se a nošení řádné ochrany úst a nosu. Neuznávám neustálé plkání lidí, kteří tvrdí, že se "přece pokud budu bez roušky ve městě a kolem někoho jen projdu, tak k nákaze nemůže dojít". Nakažlivost mutací je jasným důkazem, že i jen potkání může být nebezpečné. V sousední firmě se prokazatelně povedlo jednomu člověku i potkáváním nakazit dalších cca. 50 dalších.
Tak tedy otázka. Již notnou řádku týdnů jsem nepostřehl, že městská policie něco koná ve snaze prohřešky v nadměrnému setkávání osob a nenošení ochrany úst a nosu, řešit a případně trestat. V těchto dnech již dle mého 80% obyvatel nedodržuje nošení ochranných pomůcek. Další neuvěřitelné je shromažďování osob. Pravidelně se pohybuji okolo bývalého Hotelu Bavor a obchodního domu Prior. Neustále, pokaždé a prakticky v jakýkoliv čas se zde hromadí skupiny zvláštně vyhlížejících osob bez roušek či respirátorů a zjevně je jim to docela jedno. Upozornit je na jejich prohřešek, tak to si člověk koleduje akorát o nepříjemnosti.
Kde je Městská police? (chápu, že zajišťuje očkování, ale všichni?)
Co s tonuto situací na onom místě bude do budoucna město dělat. Rozhodně se to samo nebude zlepšovat.
Hezký den.

Odpověď: 

Vážený pane Jaroslave,

městská policie dohlíží na dodržování pořádku souvisejícího s vládními opatřeními. To, že nařízení nejsou respektována jednotlivci, je řešeno domluvou. Pokud jste přítomen takovému jednání, jaké popisujete, pak bych doporučovala spíše než osobní upozornění, ihned volat MP. 

V tuto chvíli již vláda rozvolňuje opatření a je na úvaze každého jednotlivce, jak se sám bude chovat.

Přeji klidné dny.

Markéta Bučoková, PR

 

Evzenie Pavlova

Otázka: 

Dobrý den, když se v současné době nekonají žádné kulturní akce, tak je většina reklamních plakátovacích ploch (dříve vlastněných společností Rengl tuším) prázdná. A ty plochy vypadají strašně - jsou orezlé nebo rovnou zrezlé, oprýskané a prostě nehezké. Město by mělo využít této mimořádné doby a provést údržbu těchto ploch - těch, které vlastní a u těch, které nevlastní, by mělo vyzvat majitele ke stejnému. řeší se jarní výzdoba, ale že po městě jsou orezlé a ošklivé další okolní stojací plochy, to nikoho moc nezajímá. Fuj. A taky můžete natřít zábradlí na mostech a další, úředníci a kulturní referenti očividně nemají do čeho píchnout, když už uklidili panskou zahradu. díky Evženie

Odpověď: 

Vážená paní Evženie,

děkujeme za váš postřeh, avšak plakátovací plochy vlastněné městem procházejí již delší čas postupnou opravou. Kulturní středisko využívá právě této proluky, kdy jsou z důvodů vládních opatření kulturní akce zakázány, aby tyto plochy byly připraveny na znovuobnovení provozu kultury. Za úroveň výlepových ploch vlastněných soukromými subjekty město nenese odpovědnost. 

Úklid Panské zahrady byl zajištěn pracovníky kulturního střediska, kteří tak v rámci aktuální situace pomáhali šetřit náklady, které by za běžného provozu byly financované z rozpočtu MěKS. Panská zahrada se postupnou revitalizací změní v další místo pro kuturně-společenské akce.
Úředníci městského úřadu nadále vykonávají agendy tak, jak jim ukládá jejich pracovní náplň. Nouzový stav se nikterak nedotkl činností jednotlivých odborů.

Markéta Bučoková, PR    

Romana

Otázka: 

Dobrý den,

Chci se zeptat, jak budete řešit současnou situaci ve školství jako zřizovatel MŠ a ZŠ v našem městě?
Jak se stavíte k protizákonnému nucení do testování dětí a celodennímu nošení chirurgických roušek nebo respirátorů, které jsou pro děti škodlivé, aby jim bylo umožněno vzdělávání, na které mají dle Ústavy a Listiny základních práv a svobod nárok. Od kdy jsou pouhé metodické pokyny MŠMT a nařízení vlády více než Ústava???
Žádám vás tímto o vyjádření a doufám, že bude vstřícné vůči nám rodičům, kteří s týráním dětí nesouhlasíme. V opačném případě budeme nuceni podniknout další kroky, včetně žalob.

Děkuji
S pozdravem Škopíková

Odpověď: 

Vážená paní Romano,

město, jako zřizovatel základních a mateřských škol je podřízeno vládním opatřením a nařízením a to i těm, která jsou vydávána v souvislosti s pandmickou situací a je i jako zřizovatel ze zákona povinen tato respektovat a dodržovat. Ministerstvo školství vydalo k této záležitosti manuál pro všechna školská zařízení, ze kterého vyplývá, že pokud by ředitel školy porušoval mimořádná opatření nebo umožňoval jejich porušování ve škole, mohlo by jít o závažné porušení nebo neplnění právních povinností vyplývajících z jeho činností, úkolů a pravomocí na vedoucím pracovním místě ředitele. V takovém případě zřizovatel může ředitele školy v souladu s § 166 odst. 5 písm. a) školského zákona odvolat (pokud jde o školu veřejného zřizovatele).

Chcete-li jako rodič podniknou vámi zmiňované kroky, pak vám v tom rozhodně nic nebrání.

Markéta Bučoková, PR

 

Pages

Technické služby Strakonice oznamují, že z důvodu výměny šoupat...
Trocha rad před prázdninami: Zloděj otevře obyčejné dveře do pěti vteřin  ...
Od dnešního dne můžete podepisovat petici za zajištění dodávek tepla pro sídliště...
Petice za urychlení práce ERÚ a okamžité uplatnění Energetického zákona k zajištění...
Starosta města svolal dnes v ranních hodinách povodňovou komisi. Stav na řekách...
Jihočeská hospodářská komora a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů Vás zvou...
Informace pro žadatele O co, jak a kde lze zažádat? Jaká je zde role datové schránky...
Oznámení o přerušení dodávky pitné vody   Technické služby...
Oznámení o přerušení dodávky pitné vody - 29. 4. 2021  ...
S účinností nové vyhlášky o ochraně dřevin a jejich kácení se od 1. listopadu 2014 měnily...
3.November 2021
Město Strakonice získalo opět od společnosti EKO-KOM a.s. „Osvědčení o úspoře emisí“ za...
8.June 2021
v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích...
4.June 2021
  Mimo poslední týden v srpnu bude letní provoz zajišťovat pro celé město pouze jedna...
4.June 2021
Díky občanům našeho města se můžeme za rok 2020 pochlubit sběrem starého elektra určeného...
1.June 2021
Pro děti narozené od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016 a všechny děti, které mají pro školní...
6.April 2021
Zápis je povinný pro děti narozené od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015 a pro děti, které měly...
14.March 2021
Nakládání s komunálními odpady, včetně třídění, u zdravých lidí Jednorázové ochranné...
26.February 2021
V soutěži SPP, která je jedinou spotřebitelskou celorepublikovou anketou a zároveň...
Římskokatolická farnost Strakonice obdržela dotaci z EU ve výši 52,5 mil. Kč na...
Informační centrum je uzavřené pro veřejnost z důvodu vládních nařízení. Dále poskytuje ...
Od října mají zákazníci infocentra možnost zakoupit nové pohlednice. Devět, tedy ne...
Městské informační centrum vydalo nově dvě edice pexesa. Na straně obrázku, k němuž...
I v letošním roce se návštěvníci města mohou přijít v rozšířeném čase podívat do kostela...
Strakoničtí organizátoři Běhu okolo Kuřidla v rámci letošního již 40. ročníku  a zároveň...
  V řekách Blanici a Otavě, a také v mnoha rybnících na území Prácheňska pobývají...
Jihočeský kraj se rozhodl pro finanční podporu dovolené  v jižních Čechách a obnovu...