Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Czech English French German Ukrainian

Oficiální www stránky města

Otázka: 

Dobrý den, v MHD Strakonice jsou v některých autobusech obrazovky, kde se má ukazovat, v jaké zastávce se autobuse nachází, do jaké míří a jaké jsou všchny zastávky na trase nebo kolik je hodin. V mnoha autobusech MHD jsou však tyto obrazovky buď vypnuté nebo ukazují jen prázdné řádky a vynulované hodiny. Mnozí cestující jsou pak zmatení a neví, jestli vstoupili do správného vozidla a jestli jedou správným směrem. A řidiči, tradičně a dlouhodobě nerudní, jim neporadí, protože ani neotevřou přední dveře - přitom s sebou vozí známé, kteří sedí vepředu u řidiče bez roušky a hovoří za jízdy
s řidiči.Děje se tak hlavně na trase Strakonice-Katovice.
Prosím tedy ČSAD STTRANS, jejichž služby si město objednává, aby obrazovky buď zprovoznila, nastavila a udržovala aktuální nebo sundala.

Odpověď: 

Vážená paní Pavlová,

dle vyjádření vedení společnosti ČSAD STTRANS, která pro město Strakonice zajišťuje městskou hromadnou dopravu, technologie světelných informačních tabulí není instalována v žádném z linkových autobusů MHD. Není tedy ani možné, že nastal případ, kdy taková info tabule v některém z autobusů je v provozu a jindy není. Jedná se o poměrně drahé zařízení a doposud nevznikla potřeba tato zařízení do linek instalovat.

Jestliže se Vám osobně stal případ, který popisujete, pak by bylo dobré takové chování řidiče zdokumentovat a přesně definovat o kterého řidiče se jedná a na jaké lince a v jaký čas se takového jednání dopustil. S takto detailní informací se následně obraťte přímo na provozovatele linkových autobusů MHD, kam takový podnět patří. Nelze paušálně aplikovat kolektivní vinu.

Upozornění pro cestující o nemožnosti nástupu a výstupu předními dveřmi platí obecně od 14. září loňského roku a má chránit jak řidiče, tak cestující.

Markéta Bučoková, PR