Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Czech English French German Ukrainian

Oficiální www stránky města

Otázka: 

Dobrý den, nešlo by na severozápadním půloblouku I/22 dát alespoň limit 70 km/h? Na to že je stavba za 180 milonů tak mi přijde tam jezdit 50 km/h trapné. Chápu že je to ve městě ale bylo by opravdu příjemné když už to má být ten obchvat jet alespoň těch 70 km/h. Další věc je že část obchvatu která již dříve stála je v příšerném stavu. Obdobné jako Volyňská . Plánuje se nějáká oprava ? A poslední dotaz . Je v plánu nějáký JihoZápadní obchvat ? Od I/22 k I/4 ve směru od Klatov na Vimperk skoro nikdo nevyužije nový severní oblouk za 1. kvůli té 50 km/h a za 2. protože je to prostě z ruky . A nějáký takový obchvat v kombinaci s východním obchvatem na I/4 by byl fajn. Jen ať to zas není městem jak ten severní.
Předem děkuji za odpovědi. Dominik

Odpověď: 

Vážený pane Dominiku,
nejvyšší povolená rychlost na silnici I/22 je z důvodů eliminace hluku z projíždějících aut, který má vliv na okolní zástavbu. Hluková studie proto povoluje rychlost pouze 50 km/hod. 
K části dotazu vztahující se k technickému stavu vozovky původního obchvatu. V tuto chvíli se stále jedná o silnici III. třídy, která je v majetku ŘSD a má být převedena na společnost Správa a údržba silnic. Zda si tyto dva subjekty předají komunikaci opravenou, nebo ji bude SÚS opravovat po převzetí není známo.
O jihozápadním obchvatu se v tuto chvíli nejedná.
Markéta Bučoková, PR