2014

A.B.

Otázka: 

Dobrý den,zajímalo by mě,proč je v nové lokalitě na Muškách strojově odklízen sníh z chodníků (odklízel se tam i v době,kdy ještě nebyla zástavba RD),zatímco na Ptákovické se čeká,že si ho majitelé RD odklidí sami?

Odpověď: 

Dobrý den,
konkrétně v ulici Ptákovická je problém hlavně s tím, že se na chodníky nedostaneme s technikou. Jde o šířku chodníků a překážky v podobě sloupků, nebo i třeba vozidel,která bychom mohli poškodit. Pomoc občanů při úklidu před svými domky město samozřejmě oceňuje a v mnoha místech funguje tato aktivita velmi dobře. Občané si uvědomují,že udržovat strojově chodníky na celém území města je složité a v mnoha případech nemožné. Strojní údržba se prioritně soustředí na více frekventované chodníky. Tam, kde se občané svou pomocí podílejí, je jim nabídnuta podpora formou bezplatného odběruhrabel a posypových materiálů v sídle naší společnosti v Raisově ulici.
Ing. Ludvík Němejc, ředitel společnosti TSST Strakonice

obyvatelé A. Dubského

Otázka: 

Dobrý den, rádi bychom věděli, kdo se stará o auta odstavená na trávníku, ulice Dr. Fifky a Arch. Dubského. Zelená plocha je rozježděná, zničená najížděním aut, majitelé jsou líní zaparkovat kousek dál, tak raději odstaví auto na trávník. Městská policie, přestože občas v noci projede sídlištěm, nevidí, neslyší. V poslední době stojí neustále černé SUV Kia mezi dvěmi jehličnany nad velkým parkovištěm na Dubského a žádná botička, žádná pokuta, nic. Děkujeme za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. Trávník není určen k parkování vozidel, proto se na tyto ulice v následujících dnech zaměříme.

Milan Michálek, velitel Městské policie Strakonice 

Petr

Otázka: 

Dobry den, na parkovisti za materskou skolkou na sidlisti Mir stoji jiz od jara dva vraky, stribrny Renault Scenic a cerny Renault. Obe auta jiz od cervna nemaji platnou technickou a blokuji parkovaci mista. Muze prosim mesto vyzvat majitele k odstraneni techto vraku, dokud maji jeste SPZ ? stejne stoji u zdravotniho strediska ted delsi dobu vrak, ktery uz ani nema SPZ. Je mozne tyto auta nekam odtahout ? Dekuji za kladne vyrizeni.

Odpověď: 

Dobrý den,

děkujeme za upozornění. Se všemi majiteli vozidel již strážník, který má sídliště Mír na starost, hovořil. Vozidlo bez rz bude majitelkou, která má rz v depozitu, odtaženo a u ostatních dvou vozidel je placené zákonné pojištění, proto tím, že stojí na komunikaci, se nedopouští žádného přestupku.
Milan Michálek, velitel Městské policie Strakonice

Jana P.

Otázka: 

Dobrý den, budou dále pořizovány zápisy a zvukové záznamy z jednání rady?

Odpověď: 

Dobrý den,

zvukové záznamy jsou pořizovány pouze ze zasedání zastupitelstva města. Zápisy z jednání rady města naleznete na webu v části Občan - Samospráva - Jednání Rady a Zastupitelstva zde.

Ing. Lucie Šnajdrová, odbor školství a cestovního ruchu

Hlášení městského rozhlasu - 11. Prosinec 2014

1.
Nadace pro transplantace kostní dřeně pořádá VÁNOČNÍ JARMARK v Sokolovně ve Strakonicích ve čtvrtek 11.12.2014 od 9:00 do 18:00 hodin a v pátek 12.12.2014 od 9:00 do 17:00 hodin.

Hlášení městského rozhlasu - 9. Prosinec 2014

E-on oznamuje, že dne 11.12.2014 v době od 8:00 do 16:00 hodin a 12.12. 2014 v době od 7:30 do 12:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v Novém Dražejově na Virtě. Vypnutá oblast: Virt 1, 2, 4, 5, 6, 14 a 22

občan

Otázka: 

Dobrý den, kdo nechal přistavit v parku v Nádražní ulici velký kontejner na odpad?Údajně na listí které tady v kopičkách leží od poloviny listopadu)a kdo to zaplatí a kolik přistavení kontejneru stálo do kterého v pondělí 8.12.nikdo žádné listí neuklízel! Děkuji za odpověď

Odpověď: 
Dobrý den,
kontejner do parku jsem dal přistavit já, aby do něj mohli pracovníci veřejné služby nakládat shrabané listí. Máte pravdu, že v pondělí v parku nepracovali, byli v jiné části města. V parku byli v pátek, následně byl kontejner vyvezen. V hrabání listí pokračují pracovníci veřejné služby dnes a budou zde i zítra.

Ing. Ondřej Feit, oddělení ekologie krajiny

Zad.Hel.

Otázka: 

Dobrý den, bydlím v ul. Zvolenská. Každý den řeším kudy chodit s dětmi a to bezpečně. Myslím si, že nejsem jediná kdo to řeší. Od SOU až ke sportovní hale nejsou chodníky. Tudíž chodíme po silnici, kde projede spousta aut a máme problém se jim vyhnout. Chodí tudy děti i důchodci. A co až napadne sníh? Bude to ještě horší. Každý den musím vodit děti do školky a bojím se o jejich zdraví. Dokud byl umožněn průchod přes hřiště tak to byla dobré. Ale co teď. kudy máme chodit, tak aby to bylo bezpečné? Poradíte nám? Předem děkuji za odpověď

Odpověď: 

Vážená paní,

město Strakonice má zpracovanou projektovou dokumentaci, která řeší rekonstrukci Vámi uváděné komunikace, a to tak, že kromě jiného by zde měl vzniknout chodník pro pěší. V rozpočtu města na rok 2015 bohužel finanční prostředky na rekonstrukci komunikace vyčleněny nejsou.

Ing. Jana Narovcová, vedoucí majetkového odboru

Obyvatel Jezárek

Otázka: 

Dobrý den, když jsem od města Strakonice kupoval stavební parcelu na Jezárkách, tak bylo podmínkou být napojen na vytápěcí soustavu Teplárny Strakonice, ev. mít jiný zdroj vytápění vyjma kotlů na tuhá paliva. Myšlenka byla, aby Jezárky byla čistá lokalita, proto byly povoleny pouze krby. Podívejte se ale jak to nyní vypadá, a to ještě nezačalo mrazivé počasí. Z komínů se kouří o sto šest a zápach je takový, že se prádlo musí sušit uvnitř, čímž se zvedá vnitřní vlhkost, kterou při vysoké venkovní vlhkosti nevyvětráte. Jak se proti tomu bránit, když vymahatelnost práva, resp. prokazování, je téměř nemožné? Může v tom pomoci město?

Odpověď: 

Dobrý den,

vytápění objektů v lokalitě Jezárky upravuje energetická část územního plánu, která v daném území vymezuje možnost napojení na soustavu CZT TSt a současně připouští možnost, např. použití krbů či krbových kamen bez napojení na teplovodní soustavu. Zákon o ochraně ovzduší ukládá provozovatelům takových to zdrojů používat paliva splňující jakostní požadavky na kvalitu stanovené vyhláškou MŽP ČR č. 415/2012 Sb., v tomto případě, např. čisté nekontaminované dřevo, dřevní brikety. Plnění povinností, kdy provozovatelem zdroje je fyzická osoba, může orgán ochrany ovzduší kontrolovat pouze vizuálně s pomocí, např. Ringelmanovy stupnice tmavosti kouře. Tato metoda však mnohdy neusvědčí provozovatele z porušování zákona. Přístup kontrolního orgánu přímo ke kotli za účelem zjištění, co se v něm spaluje, není zatím legalizován. Diskuse právníků na téma, zda právo na ochranu obydlí a soukromí má vyšší právní sílu než právo na čisté životní prostředí, není stále u konce. Pro ověření zmiňované situace provede odbor životního prostředí v nejbližší době monitoring s využitím metody ověření tmavosti kouřové vlečky.

Pokud nedojde k zásadní legislativní změně v otázce přístupu ke zdroji, pak kromě výše uvedeného zbývá pouze apelovat na lidskou ohleduplnost a slušnost.

Stanislav Mrkvička, oddělení ochrany prostředí

 

Vyjádření odboru stavební úřad:
Dobrý den, všechny stavby v lokalitě Jezárka jsou napojeny na dálkový zdroj vytápění v souladu s územně plánovací dokumentací. Lokální topidla na pevná paliva jsou povolována pouze formou krbů a krbových kamen bez možnosti napojení na otopnou soustavu (bez výměníků tepla a bez rozvodu do dalších prostorů), víceméně jako estetická záležitost otevřeného ohně v obývacím pokoji na příležitostné přitápění mimo topnou sezonu Teplárny Strakonice.
Otázkou je, do jaké míry je znečišťování ovzduší způsobováno přilehlou zástavbou rod. domů v ulicích Skupova, Alšova a Švandova, kde je situace dlouhodobě kritická a nevyhovující. Případné prokazování spalování nevhodných látek je obtížné a legislativně téměř nevymahatelné, spadá do kompetence odboru ŽP (hodnocení barevného odstínu kouřové vlečky a kontrola malých stacionárních zdrojů znečištění ovzduší a lokálních topenišť). 
Ing. Jaromír Zeman, vedoucí odboru stavební úřad

Občan

Otázka: 

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jak řeší městská vyhláška pejskaře.Bydlím v Luční ulici a tam se pohybuje víc pejsků než lidí a můj dotaz z ní,musí být pes na vodítku a mít náhubek když s ním jde majitel po chodníku nebo nemusí?Tady totiž psy chodí zásadně bez vodítka a bez náhubku což se mi nelíbí.A můj druhý dotaz zní.Když majitel ze psem vychází z bytu musí mít pes vodítko a náhubek?U nás v paneláku se stává že Majitelka vypustí dva velké psy bez vodítka a náhubku a ty běží až ze třetího patra a když je potkáte na chodbě tak jen čekáte jestli vás kousne či ne..S majitelkou není žádná domluva,pes je pro ní víc než člověk..Jak se nechá řešit tento problém když osobní domluva je nereálná?Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den, děkujeme za dotaz.

Obecně závazná vyhláška města Strakonice určuje přesně místa, kde musí mít majitel svého psa na vodítku. Jedná se o všechna sídliště, Podskalí apod. V ulici Luční v současné době mít psa na vodítku majitel nemusí. Co se týče náhubku, musí jej držitel psa mít vždy, kde dochází k většímu soustředění lidí (různé společenské akce), dojde-li ke krátkodobému opuštění zvířete na veřejném prostranství a vždy v případě, že se jedná o špatně ovladatelného psa. Co se týče vnitřních prostor domu, zde by měl zasáhnout předseda vašeho sdružení, či jiný majitel, kterému patří váš dům. Sem obecně závazná vyhláška nesahá. Můžete však tento problém řešit občansko-správním sporem. Celé znění OZV naleznete na adrese http://www.strakonice.eu/vyhlasky.

Milan Michálek, velitel Městské policie Strakonice

Hlášení městského rozhlasu - 4. Prosinec 2014

1.
E-on oznamuje, že dne 8.12.2014 v době od 9:30 do 13:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v Novém Dražejově. Vypnutá oblast: ulice Lipová 147, 148, 168, 169, 172, 174, 192, 311, 425
2.
dále 8.12.2014 v době od 8:00 do 16:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie ve Strakonicích a Novém Dražejově. Vypnutá oblast: Nový Dražejov – ulice Otavská obě strany od Strakonic k Lipové, Podskalí, zahrádkářská osada, včetně všech podnikatelských odběrů v těchto ulicích, Nový Dražejov ČOV.

Zdeněk Lacina

Otázka: 

Dobrý den, ani nepamatuji, kdy naposledy někdo uklízel chodníky v Bezděkovské ulici. Nyní je zde situace už hrůzostrašná, lidé se brodí spadaným listím, hrozí i uklouznutí a pád. Možná by se mělo Technickým službám připomenout, že kromě kytiček ... S pozdravem Zdeněk Lacina

Odpověď: 

Dobrý den,

děkujeme za připomenutí, které bylo přeneseno také úkolem v rámci porady vedení města a řízených organizací dne 4. prosince 2014. Pracovníkům technických služeb jsou nově také nápomocni vybraní nezaměstnaní z úřadu práce v rámci tzv. aktivizačního programu. Věříme, že tato součinnost bude ke spokojenosti našich občanů.

PhDr. Marie Kotlíková, pracovník vztahů s veřejností a tisková mluvčí

Hlášení městského rozhlasu - 2. Prosinec 2014

1.
E-on oznamuje, že dne 8.12.2014 v době od 9:30 do 13:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v Novém Dražejově. Vypnutá oblast: ulice Lipová 147, 148, 168, 169, 172, 174, 192, 311, 425

Pages

UPOZORNĚNÍ! Od pondělí 1. 11. 2021 začnou demoliční práce na objektu 767...
Upozornění vlastníkům a uživatelům pozemků o odstranění nebo okleštění stromoví...
Milostivé léto = šance, jak se vymanit z některých dluhů Máte dluhy a chcete je...
Oznámení Technických služeb Strakonice o provádění prací na veřejném...
Den otevřených dveří k 90 výročí ZŠ FLČ (budovy v Chelčického ulici). Na...
BURZA ŠKOL Burza škol - 18. října 2021 od 8:30 do 15:00 hod. Kulturní dům...
Využíváte městskou hromadnou dopravu? Je-li vaše odpověď kladná a máte-...
Pojďme společně pečovat o strakonická dětská hřiště Maminky, tátové,...
Přesně před rokem koronavirová pandemie zastavila obvyklou šňůru vítání nových...
S účinností nové vyhlášky o ochraně dřevin a jejich kácení se od 1. listopadu 2014 měnily...
3.November 2021
Občané, kteří topí v těchto spalovacích zařízeních: kotel na pevná paliva teplovodní...
20.September 2021
Technické služby Strakonice oznamují, že v neděli 26.září a v úterý 28.září 2021 bude...
10.September 2021
Město Strakonice získalo opět od společnosti EKO-KOM a.s. „Osvědčení o úspoře emisí“ za...
8.June 2021
v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích...
4.June 2021
  Mimo poslední týden v srpnu bude letní provoz zajišťovat pro celé město pouze jedna...
4.June 2021
Díky občanům našeho města se můžeme za rok 2020 pochlubit sběrem starého elektra určeného...
1.June 2021
Pro děti narozené od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016 a všechny děti, které mají pro školní...
6.April 2021
V soutěži SPP, která je jedinou spotřebitelskou celorepublikovou anketou a zároveň...
Římskokatolická farnost Strakonice obdržela dotaci z EU ve výši 52,5 mil. Kč na...
Informační centrum je uzavřené pro veřejnost z důvodu vládních nařízení. Dále poskytuje ...
Od října mají zákazníci infocentra možnost zakoupit nové pohlednice. Devět, tedy ne...
Městské informační centrum vydalo nově dvě edice pexesa. Na straně obrázku, k němuž...
I v letošním roce se návštěvníci města mohou přijít v rozšířeném čase podívat do kostela...
Strakoničtí organizátoři Běhu okolo Kuřidla v rámci letošního již 40. ročníku  a zároveň...
  V řekách Blanici a Otavě, a také v mnoha rybnících na území Prácheňska pobývají...
Jihočeský kraj se rozhodl pro finanční podporu dovolené  v jižních Čechách a obnovu...