Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Czech English French German Ukrainian

Oficiální www stránky města

Zuzana

Otázka: 

Dobrý den,chtěla bych nejprve poděkovat za tzv."venkovní posilovnu" na Barvínkově,je to úžasná věc..děkuji.A dále mám dotaz,kdy, prosím, bude opět v provozu?Vím, že je nefukční pouze jeden stroj, tak proč jsou mimo provoz i ostatní stroje?Rádi bychom s ostatními obyvateli zase chtěli cvičit.Děkuji za odpověď a přeji hezký den.Z.

Odpověď: 

Dobrý den, "venkovní posilovna" na Barvínkově vznikla na cyklotrase Volyňka, nového společného projektu měst Strakonice, Vimperk a Volyně, podpořeného finančně z EU. Celý projekt není dosud finálně dokončený a proto jsou ještě dokončovány některé úpravy. Plzeňská firma, která venkovní posilovnu na Barvínkov dodávala, neodvedla svou práci bez vad a musí je neprodleně napravit (předmětné dílo jsme již reklamovali). Z toho důvodu je místo obehnané páskou s omluvou, že jsou posilovací stroje dočasně mimo provoz. Podle posledních informací očekáváme zpřístupnění venkovní posilovny pro veřejnost nejpozději v příštím týdnu. Bližší informace ochotně poskytne Ing. Jitka Pelešková z oddělení rozvoje na tel.: 383 700 802 nebo email: jitka.peleskova@mu-st.cz.

Mgr. Marie Kotlíková, PR

Zdeněk Lacina

Otázka: 

Dobrý den, ani nepamatuji, kdy naposledy někdo uklízel chodníky v Bezděkovské ulici. Nyní je zde situace už hrůzostrašná, lidé se brodí spadaným listím, hrozí i uklouznutí a pád. Možná by se mělo Technickým službám připomenout, že kromě kytiček ... S pozdravem Zdeněk Lacina

Odpověď: 

Dobrý den,

děkujeme za připomenutí, které bylo přeneseno také úkolem v rámci porady vedení města a řízených organizací dne 4. prosince 2014. Pracovníkům technických služeb jsou nově také nápomocni vybraní nezaměstnaní z úřadu práce v rámci tzv. aktivizačního programu. Věříme, že tato součinnost bude ke spokojenosti našich občanů.

PhDr. Marie Kotlíková, pracovník vztahů s veřejností a tisková mluvčí

Zdeněk Kolinger

Otázka: 

Blízko OMV čerpací stanice na chodníku vedoucím kolem prodejny nábytku -Centrum- je více jak rok výkop pro připojení veřejného osvětlení zasypán štěrkem.Kdy skončila povinnost toho kdo porušil celistvost asfaltového chodníku chodník uvést do původního stavu?

Odpověď: 

Dobrý den,

uvedený výkop prováděly technické služby. Chodník bude na jaře opraven.

Michal Bezpalec, majetkový odbor

Zdeněk

Otázka: 

Dobrý den, mám k Vám dotaz, týkající se akcí placených z rozpočtu města. Bylo by velmi dobré, kdyby se chytré hlavy daly dohromady, a zkusily, jestli by na to mohla být dotace( jakákoliv) a vybudovat pro místní občany a turisty atrakci, za kterou by do Strakonic neváhaly přiject. Může to být třeba areál plavečáku - co dneska areál nabízí k vyblbnutí? - bazén, který je poměrně při vedrech plný, nesmí se do něj skákat a o vyblbnutí ani řeč. Dále pinpokový stůl, místo na volejbal, jeden tobogan, který brzo omrzí a sjezd si musíte zaplatit a minigolf. Jinde mají např. obří dřevěné šachy (cca 60cm vysoké, podlouhlé dráhy na kutálení koulí- nevim jak se to jmenuje, ale je to venku, může na to pršet a povrch dráhy je 20 cm pod úrovní země obložený dřevem a na spodku je umělí trávník. Je možné do areálu přidat více vodních atrakcí, různých spirálových sjezdovek a pod. S knížkou mohu být u řeky a zadarmo. Chtěl bych prostě, aby naše město mohlo v dnešní hektické době, nabídnout široké veřejnosti velkou škálu odreagování od problémů a taky by to přineslo z turistického ruchu nějaký užitek. Nebo velká celoroční hala na skejt a podobné sporty. Jasně že nemusí být jenom toto, ale cokoliv jiného. Děkuji a přeji hezký zbytek týdne Zdeněk

Odpověď: 

Vážený pane Zdeňku, děkujeme za Váš příspěvek. Plavecký areál vznikl ve Strakonicích už v roce 1972 a určitě by si zasloužil celkovou rekonstrukci, včetně vylepšení, o kterých píšete. Město Strakonice usiluje o dotaci na „plavečák“ dlouhodobě a hledá i jiné cesty. Také nový ředitel Správy tělovýchovných a rekreačních zařízení Ing. Pavel Mareš řeší tuto oblast prioritně. Všichni věříme v brzkou nápravu stavu. Na naše občany a turisty nezapomínáme ani na městském úřadě. „Co se týká objevování nových atraktivit, v letošním roce jsme iniciovali například zpřístupnění Muzea historie ČZ i o letních prázdninách a pracovali na projektu Strakonické šifry,“ uvedla Bc. Eva Janochová z oddělení cestovního ruchu. Vaše podněty byly předány k zamyšlení vedení STARZ a koordinátorovi projetku Zdravé město Strakonice.

Mgr. Marie Kotlíková, PR

Zad.Hel.

Otázka: 

Dobrý den, bydlím v ul. Zvolenská. Každý den řeším kudy chodit s dětmi a to bezpečně. Myslím si, že nejsem jediná kdo to řeší. Od SOU až ke sportovní hale nejsou chodníky. Tudíž chodíme po silnici, kde projede spousta aut a máme problém se jim vyhnout. Chodí tudy děti i důchodci. A co až napadne sníh? Bude to ještě horší. Každý den musím vodit děti do školky a bojím se o jejich zdraví. Dokud byl umožněn průchod přes hřiště tak to byla dobré. Ale co teď. kudy máme chodit, tak aby to bylo bezpečné? Poradíte nám? Předem děkuji za odpověď

Odpověď: 

Vážená paní,

město Strakonice má zpracovanou projektovou dokumentaci, která řeší rekonstrukci Vámi uváděné komunikace, a to tak, že kromě jiného by zde měl vzniknout chodník pro pěší. V rozpočtu města na rok 2015 bohužel finanční prostředky na rekonstrukci komunikace vyčleněny nejsou.

Ing. Jana Narovcová, vedoucí majetkového odboru

x

Otázka: 

Dobrý den, moc se mi líbí podpora města mladých umělců ve Strakonicích. Oživení parku jejich výtvory je moc hezké a i velice zajímavé pro návštěvníky Strakonic. Je to skvělý nápad, který by se mohl rozšířit i do jiných částí města a tím oživit jinak vcelku vzhledově nudné město. Co se týče parku, myslím že by nebylo špatné tam uspořádat více kulturních akcí -takové představení dudáku při dudáckém festivalu( nebo i při jiné příležitosti) by tam bylo jedinečné.

Odpověď: 

Dobrý den,

děkujeme za námět a inspiraci. Za Vámi uvedenou akcí Sochy pro park stojí neformální skupina Jsme Strakonice sdružující lidi, kteří mají zájem podílet se na kulturním dění ve městě.

Mgr. Irena Malotová, PR - vztahy s veřejností