2013

Hlášení městského rozhlasu - 20. Prosinec 2013

V sobotu 21.12. 2013 se od 16:00 hodin na zimním stadionu ve Strakonicích odehraje přátelské mezistátní utkání v ledním hokeji ČR – Rusko reprezentací do 16-ti let. Vstup zdarma.

Hlášení městského rozhlasu - 19. Prosinec 2013

V sobotu 21.12. 2013 se od 16:00 hodin na zimním stadionu ve Strakonicích odehraje přátelské mezistátní utkání v ledním hokeji ČR – Rusko reprezentací do 16-ti let. Vstup zdarma.

 

norman

Otázka: 

Dobrý den ,mám dotaz okledně webkamer. Na Vel. náměstí je umístěna pouze jedna Webkamera. Kamera ,která vůbec neobsahuje žádný záběr celého náměstí ,pouze donedávna informovala o části lešení a rozmazanou část něčeho ,(?)Otázka zní ,-proč nemůže být na Vel. nám.webkamer víc ,které by zabíraly celé vel.nám a informovaly o celém velkém náměstí Děkuji za odpověd s pozdravem občan Strakonic.

Odpověď: 

Dobrý den,

nejde o neměnný stav. Metropolitní síť se postupně rozvíjí, nicméně v současné době se o instalaci nových kamer na náměstí zatím neuvažuje. Stávající kamera byla zkontrolována, zda nedošlo k jejímu posunutí v důsledku stavebních prací. Záběr je nyní v pořádku.

Mgr. Irena Malotová, PR - vztahy s veřejností

Jenda

Otázka: 

Dobrý den. Kdy se začne budovat OD Tesco? Děkuji. Jenda

Odpověď: 

Dobrý den,

podle informací z minulého týdne je na stavbu vydáno platné územní rozhodnutí, ale žádné další kroky ze strany investora zatím učiněny nebyly.

Mgr. Irena Malotová, PR - vztahy s veřejností

Jaroslav P.

Otázka: 

Dobrý den, mám dotaz na parkování v ulici Dr. Fifky konkrétně proti dopravnímu hřišti školy poděbradky.V tomto místě na krátkém úseku jsou 3 křižovatky a dost velký provoz. Jsem názoru na umístění zákazové značky zákaz stání.Myslím že tento názor na bespečné a pohodlné projetí tohoto krátkého úseku nezdílím sám. děkuji Jaroslav

Odpověď: 

Dobrý den,

značka zákaz stání bude umístěna. Už se na tom pracuje.

Ing. Václav Býček, odbor dopravy

 

občan

Otázka: 

Dobrý den, mám dotaz kdo povolil umístění pojízdného bilbordu na křižovatce v Elerově ul. při výjezdu z ul. Na Křemelce,není vidět vozidla která přijíždějí od Hvězdy? Děkuji

Odpověď: 

Dobrý den,

o uvedeném víme, nikdo to nepovolil, jedná se o černou stavbu a jako s takovou s ní bude dle možností zákona naloženo.

Ing. Václav Býček, odbor dopravy
 

PETRA SLADKOVSKÁ

Otázka: 

KRÁSNÝ VĚNEC DOBRÝ DEN CHTĚLA JSEM VÁM MOC PODĚKOVAT ZA NÁDHERNÝ ZÁŽITEK Z VĚNCE PŘED PRIOREM-BYL TO PRO MĚ A DĚTI NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK.JSEM MOC RÁDA ŽE SE ZDE TAKÉ KOLEM VÁNOC NĚCO DĚJE A NEMUSÍME ZA VÝZDOBOU JEZDIT K NĚMECKÝM SOUSEDŮM.JE TO OPRAVDU OJEDINĚLÉ A ORIGINÁLNÍ. CHCI SE PŘI TÉ PŘÍLEŽITOSTI ZEPTAT,JESTLI SE BUDE NĚJAK RENOVOVAT BUDOVA PRIORU.DĚKUJI PETRA S.

Odpověď: 

Vážená paní Sladkovská,

děkujeme Vám za Váš ohlas a těší nás, že pravidelná nedělní setkání u adventního věnce dělají radost Vám, Vašim dětem i dalším lidem. K druhé části Vašeho dotazu sděluji, že budova Prioru není v majetku města, o tom, zda se chystá její renovace, nemáme informace.

S přáním příjemného prožití Vánoc

Irena Malotová, PR - vztahy s veřejností

Martin H.

Otázka: 

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem a možná i námětem na změnu týkající se řízení provozu křižovatky ulic Katovická-Husova v nočních hodinách. Z vlastní zkušenosti vím, že tato křižovatka je řízená světelnou signalizací i v pozdních nočních hodinách. Právě v této době si myslím, že řízení křižovatky postrádá význam. Z bočních ulic jen málokdy vyjede auto, když semafor zastaví provoz na hlavní silnici, tedy v Katovické ulici. Zdá se mi tedy naprosto zbytečné zastavovat zde projíždějící automobily, v době mimo dopravní špičku. Stejné principy řízení resp. volného průjezdu používají v pozdně večerních hodinách i jiná města na daleko větších křižovatkách. Výše popsaná úprava by bezpochyby zajistila plynulejší průjezd městem a s nižšími emisemi výfukových plynů při zachování bezpečnosti provozu v dané lokalitě. Předem děkuji za zvážení návrhu a Vaši odpověď Martin H.

Odpověď: 

Dobrý den,

na první světelné křižovatce při vjezdu do města je nastaven v nočních hodinách celočervený provoz z důvodu snížení rychlosti přijíždějích vozidel. V případě, že křižovatka je z ostatních směrů bez vozidel, při snížení rychlosti se objeví na semaforech zelená a jde projet. O případné změně signálního plánu by se případně uvažovalo až při příští aktualizaci.
Ing. Václav Býček, odbor dopravy
 

Pavlína

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy začne fungovat osvětlení na nově vybudovaném chodníku spojující Strakonice a Starý Dražejov nebo proč ještě nefunguje? Děkuji za odpověď.

Odpověď: 
Dobrý den ,
nové veřejné osvětlení mělo být dle žádosti o dodávku el.energie připojeno k síti E.ON distribuce a.s. do 10.12.2013. Vzhledem k tomu, že k připojení k síti nedošlo ani v pozdějším termínu, urgovali jsme naši žádost o připojení telefonicky na zákaznické lince businessline. Zde nám bylo sděleno, že došlo k odstávce informačního systému a náš požadavek bude zadán k vyřízení E.ON servisní ve čtvrtek 19.12.20013  s předpokladem připojení 23.12.2013.
Ing. Jana Narovcová, majetkový odbor

 

Martin

Otázka: 

Vážení. Chápu že český národ je národem pejskařů, ale neměl by pes při venčeni na sídlišti nebo někde jinde ve městě mít náhubek nebo aspoň vodítko? Vůbec se mně nelíbí skutečnost, že když jdu s rodinou na procházku, tak nás obtěžují volně pobíhající psi a po upozornění majitele se člověk dozví, at se staráme o své, že ten pes nic nedělá, také někteří psi ani nereagují na povely svých majitelů, kteří je nezvládají. Pokud to takto půjde dál, tak se nechám pokousat a budu se tvářit štastně a o sbírání exkrementů po těchto miláčcích ani nepíšu to je kapitola sama pro sebe ale to je vizitka každého pejskaře. Chodníky na sídlišti jsou samé "h...." a člověk samou radostí neví kam dřív šlápnout. A nejlepší je to na jaře, když roztaje sníh a odkryje schované poklady. Zkuste mi to vyvrátit. Nemohla by také MP používat kamery i na pejskaře.

Odpověď: 

Dobrý den,

pohyb psů na veřejném prostranství nově upravuje vyhláška č. 2/2013 ( viz vyhlášky na nařízení zde). Nevychovaní majitelé nevychovaných psů mohou být za porušování pravidel pokutováni. Stejně tak platí povinnost majitele (resp. toho, kdo psa venčí) po svém psu uklidit. Strážníci městské policie nemohou být všude, proto je dobré, pokud jste svědkem porušování výše uvedené vyhlášky nebo znečišťování veřejného prostranství, kontaktovat MP na tel. lince 156. Přestupek je možné zdokumentovat (např. fotoaparátem na mobilu, aby se viník, není-li strážníky přímo přistižen, nemohl vymlouvat). Děkujeme vám všem, kteří nejste lhostejní!

Mgr. Irena Malotová, PR - vztahy s veřejností

Michaela

Otázka: 

Dobrý den, chválíme výborný nápad vložit čtvrtku s pohledy, kalendáříčkem a plánem akcí do prosincového Zpravodaje. Hezky zpracované, příjemně nás to překvapilo a potěšilo.

Odpověď: 

:-)

Žáková Kateřina

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za pěknou výtvarnou soutěž "Vánoční zvonění", ale zároveň bych k tomu měla malou připomínku. V první kategorii neměli šanci jednotlivci, když vyhrávali jen celé mateřské školky. Navrhovala bych Vám lépe specifikovat pravidla, aby pak děti nebyli zklamané. Měli by jste udělat kategorii pro MŠ celé a při jednotlivce z MŠ. Myslím, že by jste měli i větší počet hlasujících. Nezlobte se, ale prostě se mi to nezdálo fér. S pozdravem Žáková

Odpověď: 

Vážená paní Žáková,

vánoční výtvarná soutěž má poměrně dlouhou tradici. Její pravidla se postupně měnila tak, abychom k účasti v ní nalákali více soutěžících. To se nám podařilo. Už několik let soutěží kolektivy i jednotlivci společně, o vítězích rozhoduje veřejnost svým hlasováním. Máte pravdu v tom, že jednotlivci jsou svým způsoben znevýhodněni. Na druhou stranu jsou ale každý rok na stupních vítězů i práce jednotlivců. Návštěvníci je ve svém hlasování dokážou ocenit.

Letos jsme dostali přes 500 hlasovacích lístků, nejvíc v historii, loni jich bylo skoro 300. S nedostatkem hlasujících se tedy nepotýkáme. Vzhledem k tak velkému počtu hlasujících se dá hovořit i o relativní objektivitě. Snažili jsme se totiž, aby každý návštěvník výstavy hlasoval jen jednou.

Zajištění výstavy je časově i finančně velice náročné. Pokud bychom na jednotlivce a kolektivy rozdělili jednu kategorii, museli bychom tak učinit u všech. Naše kapacity by na organizaci takové soutěže nemusely stačit a mohlo by se stát, že by soutěž zanikla. A to by bylo, vzhledem k pozitivním ohlasům na tuto akci, škoda.

Petra Měšťanová, MIC

Marcel B.

Otázka: 

Dobrý den, pročítal jsem si podklady k jednání Rady č.125 (27.11.2013) a je zajímavé, že v košilce k finančním výhledu je "Rada města po projednání schvaluje". Takže je to opět dohodnuté předem ?

Odpověď: 
Dobrý den,
nic není dohodnuté předem. Jde pouze o návrh na usnesení RM.
Ing. Jitka Šochmanová, finanční odbor 

Marcel B.

Otázka: 

Dobrý den, můžete nám sdělit kdo odsouhlasil, resp. objednal a za kolik ten nevzhledný "adventní věnec" před OD Prior ? Zbytečný kýč. Bude se dělat nějaká nezávislá anketa (tj. ne od PR oddělení MÚ či od Strakonického deníku) ? Třeba jak se lidem líbí a zda to není opět mrhání penězi. Děkuji za odpověd.

Odpověď: 

Dobrý den,

s nápadem ozdobit před Vánocemi prostor před Priorem, kterým každodenně procházejí stovky lidí a je jakýmsi druhým centrem města, přišli pracovníci odboru životního prostředí, jejichž zásluhou mají Strakonice bez nadsázky jednu z nejkrásnějších květinových výzdob. Adventní věnec je vánoční dekorací, a ta vynikne až po setmění. Anketu, zda se lidem líbí dělat nebudeme (ostatně minianketa již byla uveřejněna v místním tisku - Kýč vs. nádhera Týdeník Strakonicko č. 49). Tak, jako se ozýváte vy se svým odmítavým stanoviskem, máme ohlasy od lidí, jimž se věnec líbí. Konstukce, elektroistalace i výzdoba věnce stály zhruba 70 tisíc korun. Nejde o jednorázovou investici, věnec by měl sloužit jako vánoční dekorace i v dalších letech.

Mgr. Irena Malotová, PR - vztahy s veřejností

Pages

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 8.-9.10.2021 Informace pro voliče, kteří se...
Termín voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se blíží, připomínáme důležitá fakta...
Vážení rodiče, narodilo se vám dítě v době, kdy neprobíhalo z důvodu...
Od dnešního dne můžete podepisovat petici za zajištění dodávek tepla pro sídliště...
Petice za urychlení práce ERÚ a okamžité uplatnění Energetického zákona k zajištění...
Informace pro žadatele O co, jak a kde lze zažádat? Jaká je zde role datové schránky...
V přiložených souborech jsou uvedeny informace jak postupovat při podezření na...
Výzva občanům, žádáme o respektování opatření v souvislosti se šířením nákazy COVID-19...
Jihočeský kraj zřídil kvůli šíření nákazy koronavirem Bezplatnou linku seniorů. Začne...
S účinností nové vyhlášky o ochraně dřevin a jejich kácení se od 1. listopadu 2014 měnily...
3.November 2021
Občané, kteří topí v těchto spalovacích zařízeních: kotel na pevná paliva teplovodní...
20.September 2021
Technické služby Strakonice oznamují, že v neděli 26.září a v úterý 28.září 2021 bude...
10.September 2021
Město Strakonice získalo opět od společnosti EKO-KOM a.s. „Osvědčení o úspoře emisí“ za...
8.June 2021
v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích...
4.June 2021
  Mimo poslední týden v srpnu bude letní provoz zajišťovat pro celé město pouze jedna...
4.June 2021
Díky občanům našeho města se můžeme za rok 2020 pochlubit sběrem starého elektra určeného...
1.June 2021
Pro děti narozené od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016 a všechny děti, které mají pro školní...
6.April 2021
V soutěži SPP, která je jedinou spotřebitelskou celorepublikovou anketou a zároveň...
Římskokatolická farnost Strakonice obdržela dotaci z EU ve výši 52,5 mil. Kč na...
Informační centrum je uzavřené pro veřejnost z důvodu vládních nařízení. Dále poskytuje ...
Od října mají zákazníci infocentra možnost zakoupit nové pohlednice. Devět, tedy ne...
Městské informační centrum vydalo nově dvě edice pexesa. Na straně obrázku, k němuž...
I v letošním roce se návštěvníci města mohou přijít v rozšířeném čase podívat do kostela...
Strakoničtí organizátoři Běhu okolo Kuřidla v rámci letošního již 40. ročníku  a zároveň...
  V řekách Blanici a Otavě, a také v mnoha rybnících na území Prácheňska pobývají...
Jihočeský kraj se rozhodl pro finanční podporu dovolené  v jižních Čechách a obnovu...