Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Czech English French German Ukrainian

Oficiální www stránky města

ziki

Otázka: 

Dobry den, chtel bych se zeptat,proc,kdyz prestalo snezit,a ve meste neni po chodnicich a silnicich,krome hlavnich "tahu",mozne se ani pohnout,at uz pesky,nebo autem,neni za cely den videt jedine vozidlo technickych sluzeb,ktere by se snazilo odklidit snih.. Zkuste projet autem treba takovou dukelskou ulici a spoustu dalsich,to se ceka az zase zacne snezit poradne,aby se mohlo sedet a rikat ze se nestiha? Chapu,ze i lide od tech.sluzeb si radi odpocinou,ale ja taky chodim do prace vic,casteji,a prescasy taky delam.kdyz se sejde vetsi mnozstvi zakazek.. dekuji za odpoved

Odpověď: 

Odpověď na tento dotaz naleznete v rubrice Co vás zajímá.

Zdeněk Lacina

Otázka: 

Dobrý den, můžete prosím nám občanům vysvětlit, v čem konkrétně spočívají vícepráce na rekonstrukci silnice do Starého Dražejova,jaká je jejich cena a nakolik je úměrné prodloužení rekonstrukce o celý měsíc ? Zdeněk Lacina

Odpověď: 

Vážený pane Lacino,

děkujeme za Váš dotaz. Vzhledem k tomu, že město není investorem této akce, o vyjádření jsme pořádali vedení Správy a údržby silnic Jihočeského kraje. Více v rubrice Co vás zajímá.

Mgr. Irena Malotová, PR - vztahy s veřejností

Žáková Kateřina

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za pěknou výtvarnou soutěž "Vánoční zvonění", ale zároveň bych k tomu měla malou připomínku. V první kategorii neměli šanci jednotlivci, když vyhrávali jen celé mateřské školky. Navrhovala bych Vám lépe specifikovat pravidla, aby pak děti nebyli zklamané. Měli by jste udělat kategorii pro MŠ celé a při jednotlivce z MŠ. Myslím, že by jste měli i větší počet hlasujících. Nezlobte se, ale prostě se mi to nezdálo fér. S pozdravem Žáková

Odpověď: 

Vážená paní Žáková,

vánoční výtvarná soutěž má poměrně dlouhou tradici. Její pravidla se postupně měnila tak, abychom k účasti v ní nalákali více soutěžících. To se nám podařilo. Už několik let soutěží kolektivy i jednotlivci společně, o vítězích rozhoduje veřejnost svým hlasováním. Máte pravdu v tom, že jednotlivci jsou svým způsoben znevýhodněni. Na druhou stranu jsou ale každý rok na stupních vítězů i práce jednotlivců. Návštěvníci je ve svém hlasování dokážou ocenit.

Letos jsme dostali přes 500 hlasovacích lístků, nejvíc v historii, loni jich bylo skoro 300. S nedostatkem hlasujících se tedy nepotýkáme. Vzhledem k tak velkému počtu hlasujících se dá hovořit i o relativní objektivitě. Snažili jsme se totiž, aby každý návštěvník výstavy hlasoval jen jednou.

Zajištění výstavy je časově i finančně velice náročné. Pokud bychom na jednotlivce a kolektivy rozdělili jednu kategorii, museli bychom tak učinit u všech. Naše kapacity by na organizaci takové soutěže nemusely stačit a mohlo by se stát, že by soutěž zanikla. A to by bylo, vzhledem k pozitivním ohlasům na tuto akci, škoda.

Petra Měšťanová, MIC

Vladimír Vacek

Otázka: 

Dobrý den, rád bych se zeptal proč se v ulici Kosmonautů opět objevil tento typ zpomalovacích prahů a to dvě nesmyslné boule? Je to nešťastné řešení,neboť se přes ně může přejíždět pouze jednou stranou automobilu a pokud se míjí dvě vozidla je to ještě horší.Prostě šíře boule je menší než rozchod vozidla. Pokud jste chtěli zpomalit jízdu, mohlo to být řešeno značkou o omezení rychlosti a nebo zpomalovacím prahem, ale přes celou šíři vozovky a né těmito nešťstně řešenými dvěma boulemi a za 20 m jsou další dvě.Doufám, že se nad tím někdo zamyslí a bude provedena náprava.Tohle opravdu snad nemohl vymyslet nikdo z Radnice - či ano? Odporuje to zdravému rozumu.Děkuji Vacek

Odpověď: 

Dobrý den,

jak jsem již na toto téma v minulosti odpovídal, je použit standartní typ zpomalovacího prahu, schválený v technických předpisech a Ministerstvem dopravy ČR a doporučovaný odborníky (například včera na školení Cetra pro dopravní výzkum). Celé sídliště Mír je v zóně 30, omezující rychlost na 30 km/hod. Umístění vyvýšené křižovatky jako v jiném případě zde není možné, protože jsou zde kolmá parkovací stání.

Ing. Václav Býček, odbor dopravy

 

Vít Lelek

Otázka: 

Na Velkém náměstí je dopravními značkami zakázán průjezd všech vozidel, tj. také cyklistů. Myslím si, že cyklisté nejsou na náměstí nežádoucím elementem, proto navrhuji doplnit dodatkové tabulky "Mimo cyklistů".

Odpověď: 

Dobrý den

doplňující svislé dopravní značení bude osazeno.

Ing. Václav Býček, odbor dopravy