Dotazy, náměty, připomínky

Zde můžete napsat své dotazy, náměty a připomínky adresované Městskému úřadu Strakonice.

Vložit nový dotaz

Miroslav

Otázka: 

Dobrý den,

mám dotaz k "Čtvrtečnímu setkání s občany ze dne 9. 3. 2017" kde bylo přislíbeno, že bude zachován bezproblémový příjezd do zahrádkářských kolonií, ale zkušenosti z tohoto týdne jsou opačné. Dále bylo přislíbeno, že na webových stránkách Města budou uvedeny kontakty na zástupce stavebních společností, ale toto jsem také nikde nenašel.
Děkuji za odpověď Miroslav.

Odpověď: 

Dobrý den,

na jmenovaném místě byl ihned vedoucí odboru dopravy a průjezd k zahrádkám je volný. Je pravdou, že uživatelé musí mít na paměti, že se projíždí stavbou a podmínky mohou být místy ztížené. Nikoliv však naprosto znemožněné.

Kontakt na stavbyvedoucího je: 725 796 272.

Markéta Bučoková, PR

Marie

Otázka: 

Dobrý den, zajímalo by mě, kdo je zodpovědný za údržbu cyklotrasy na Podskalí. S otevřením restaurace v kempu na Podskalí se na cyklotrase, jak na asfaltové cestě, tak i na mostech a v jejich okolí, neustále nachází rozbité sklo z lahví a sklenic, které u slabších plášťů kol způsobují propíchnutí duše.
Kromě toho, by nebylo od věci stezku pro chodce na Podskalí vysypat štěrkem, neboť když na ni zaprší, mění se v bahnitý terén s loužemi. Děkuji. Marie

Odpověď: 

Dobrý den,

podnět jsem předala technickým službám. Bohužel, ani v jejich silách není po každém, kdo jde notně posilněn z kempu, ihned uklidit rozbité lahve. Tady je to na zvážení každého jedince, aby si uvědomil, že po cestě, která patří všem nejen jezdí kolaři, ale procházejí se malé děti. Ohrožení je všeobecné a především zbytečné. 

Ředitel technických služeb přislíbil podrobnější zaměření se na tuto lokalitu.

Markéta Bučoková, PR

 

Tomáš Vambera

Otázka: 

Dobrý den, prosím, zda by mohla být opravena ulička k zahrádkám v ulici Profesora Skupy mezi domy č.p. 658 a 713. Mám tam vjezd, který nemohu využívat, jelikož drhnu spodkem auta o komunikaci. Jsou tam propadlé koleje, o uličku se nikdo nestará, trávu sekáme sami. Děkuji moc za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den,

s opravou jmenované uličky se v současné době nepočítá. Prioritně se opravují páteřní komunikace vedoucí městem.

Markéta Bučoková, PR

Petr

Otázka: 

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat zda-li se připravuje chodník z lokality Za Stínadly do centra města. Většina z místních obyvatel jezdí s kočárkem a bohužel se nelze bezpečně dostat ani do sousední lokality Jezárky. Musíme jet po silnici na Jezárky a odtud pokračovat. Druhou ještě nebezpečnější variantou je jet s kočárkem po silnici k novému chodníku za Kauflandem.

Dotaz č.2 - nešlo by pokácet nálety a křoví u garáží mezi ulicí Mírová a Jezárkami ( podél betonové cesty směrem k nové silnici za Kauflandem). Denně tedy chodí velké množství dětí do školy. V křoví jsou bezdomovci a večer tudy má strach jít i dospělý člověk. Vykácením by vznikla přehledná a bezpečná část města.

Děkuji za odpovědi.

Petr

Odpověď: 

Dobrý den,

v současné době je akce v přípravě projektové dokumentace. Chodník se řeší společně se SÚS. Město Strakonice plánuje vybudovat chodníky, veřejné osvětlení a kanalizační síť, SÚS pak vozovku.

 

Dotaz týkající se prořezu náletů jsem předala odboru životního prostředí. Jelikož už je po termínu likvidace náletů, bude provedena přechodná úprava náletu a odbor životního prostředí prověří možnost celkové likvidace.

Markéta Bučoková, PR

Kateřina Žiláková

Otázka: 

Vážený pane starosto,

reaguji na již proběhlé setkání ,,Co chybí maminkám ve Strakonicích", kterého jsem se nemohla zúčastnit. Před naším domem bychom potřebovali opravit stávající lavičky nebo umístit nové, zrevitalizovat pískoviště a přidat herní prvky (prolézačka, klouzačka apod). Bydlíme v ulici Husova 799 a žije zde mnoho malých dětí. Zmíněný pozemek je
ve vlastnictví města.
Děkuji jménem maminek.

Mgr. Kateřina Žiláková

Odpověď: 

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět. Předám jej architektovi města, který se problematikou dětských hřišť a městským mobiliářem zabývá.

Markéta Bučoková, PR

Jan Bartoš

Otázka: 

Dne 17.3.2016 jsem pokládal dotaz, který i s Vaší odpovědí přikládám.
Dosud jsem v terénu nic nového neobjevil.Předpokládám, že stejná odpověď nebude...
Děkuji.

Jan Bartoš 17.03.2016 11:19
Dobrý den, bylo by možné navázat na dobrou myšlenku podchodu pod kolejištěm vlakového nádraží ve Strakonicích i dalšími kroky na straně u hřbitova? Mám na mysli zejména osvětlení. Nešlo by využít kupříkladu betonových sloupů elektrického napětí na severní straně hřbitova, kde by tři instalované lampy již téměř stačily? Co také udělat nějaký chodník? Děkuji za odpověď. Jan Bartoš
Odpověď:

Dobrý den,

na všem co zmiňujete se intenzivně pracuje. V současné době se řeší oprava přístupové komunikace u hřbitova, která byla porušena v důsledku rekonstrukce kolejiště. Stejně tak osvětlení po městě je v řešení. V průběhu měsíce dubna se bude podávat žádost o dotaci na rekonstrukci a vybudování nových sloupů veřejného osvětlení. Nejedná se o malé investiční částky a vedení města nechce prohlubovat zadlužování městské pokladny. Proto se hledají alternativní zdroje financování a z pohledu občanů se může jevit tento stav jako velmi pomalý. Nicméně je snahou neustále zlepšovat a každé podnětné upozornění je přínosem, žádné není opomenuto a vedení města za každé takové děkuje.

Markéta Bučoková, PR

Odpověď: 

Dobrý den,

úprava lokality za hřbitovem sv. Václava není v současné chvíli prioritní záležitostí. Zřídit veřejné osvětlení ve zmiňované lokalitě je finančně náročné. I v letošním roce je podána žádost na obnovu veřejného osvětlení. V tuto chvíli nejsou žádosti zpracované a nelze říci, zda město obdrží finanční podporu. Přednostně se řeší rekonstrukce komunikací v centru města a aktuálně výstavba obchvatu, který město velmi potřebuje, aby byla odkloněna tranzitní doprava. 

Markéta Bučoková, PR

 

 

 

Aleš Novotný

Otázka: 

Dobrý den,
dozvěděl jsem se, ře je plánována oprava chodníků v ulici M. Alše. Můžete prosím upřesnit o jakou část ulice se jedná (je rozdělena garážemi na dvě části)a v jakém rozsahu a časovém horizontu bude oprava realizována? Je například počítáno s rozšířením komunikace (právě na úkor chodníků)ve starší části ulice?
Děkuji za odpověď

Odpověď: 

Dobrý den,

projektová dokumentace na rekonstrukci komunikace M. Alše je připravená, ale realizovat se bude v příštím roce. V letošním roce se bude celkově rekonstruovat komunikace Švandy dudáka. Počítá se s rozšířením parkovacích míst a samozřejmě s kompletní rekonstrukcí, která v sobě bude zahrnovat jak opravy povrchů, tak inženýtských sítí.

Markéta Bučoková, PR

Jana

Otázka: 

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli město plánuje opravu povrchu silnice v ulici Bezděkovská směrem od Dudáka k ZŠ Dukelská, popř. kdy? Každý den tudy projede mnoho rodičů při cestě do školy a cesta připomíná spíše jízdu na horské dráze než sinici ve středu města. Myslím si, že je to jedna z nejhorších silnic ve Strakonicích. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď: 

Dobrý den,

vedení města si je vědomo havarijního stavu komunikace, přesto ale její rekonstrukce není v současné době v plánu. Vzhledem k tomu, že se dlouhodobě komunikace ve městě neopravovaly nyní se budou prioritně rekonstruovat hlavní vozovky vedoucí městem.

Markéta Bučoková, PR

Rangl Rudolf

Otázka: 

Dobrý den. Prosím chci se zeptat jak je to vlastně s poplatkem za psa? manželka jsi pořídila pejska má ZTP a pracuje,pejsek má čip, platí 600kč ročne. Víme o lidech kteří mají ZTP a pracují, platí 200kč ročně.

Odpověď: 

Dobrý den,

poplatky za psa se řídí obecně závaznou vyhláškou, pro město Strakonice konktrétně OZV č. 10/2012, kterou naleznete na webových stránkách města pod odkazem: http://www.strakonice.eu/vyhlasky-a-narizeni. Dle této vyhlášky snadno vykalkulujete příslušný poplatek. V případě potřeby můžete kontaktovat finanční odbor, který vám bude nápomocen v této záležitosti.

Markéta Bučoková, PR

 

 

 

Petr

Otázka: 

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kdy bude zahájena stavba cyklostezky z Nového Dražejova do Strakonic. Děkuji

Odpověď: 

Dobrý den,

na cyklostezku vedoucí z Nového Dražejova do Strakonic je poskytnuta dotace. V současné chvíli je akce ve fázi výběrového řízení na zhotovitele díla. Vzhledem k tomu, že je akce financována z dotačních zdrojů, je nezbytné dodržování pravidel dotačního titulu a nelze běh jednotlivých administrativních procesů nikterak urychlit.

Markéta Bučoková, PR

Karel

Otázka: 

Pořádají se nedělní chovatelské trhy v areálu Pod hřbitovem, nebo jsou zrušeny z důvodu výskytu ptačí chřipky ? K.H. České Budějovice

Odpověď: 

Dobrý den,

trhy se pořádají každou neděli dopoledne a od 19. 3. 2017 je povolen i prodej drůbeže. Pokud máte zájem o nákup, pak doporučuji dle konzultace s pořadateli, návštěvu v ranních hodinách.

Markéta Bučoková, PR

Martina Kubatová

Otázka: 

Dobrý den,

zajímalo by mě, proč na představení do kina Oko nelze zakoupit lístky online předem? Pracuji mimo Strakonice, každý den přijíždím později než v 16.00, abych si došla do Domu kultury, natož abych běhala do kina a vyzvedávala si je den předem, pokud by byly zarezervované. Moc tomuto řešení nerozumím, žijeme v 21. století a např. kino v Blatné s nákupem lístků on-line nemá vůbec žádný problém. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď: 

Dobrý den,

systém on line prodeje vstupenek se v současné době zavádí do praxe. Ladí se poslední úpravy jako je například technická podpora a s prodejem by se mělo započít v měsíci dubnu letošního roku. Poté bude možné zakoupit vstupenky z pohodlí domova.

Markéta Bučoková, PR

 

Radim Marek

Otázka: 

Dobrý den,děkuji za instalaci městského rozhlasu v lokalitě Na Muškách.
Jsem mile překvapen s jakou rychlostí jste připomínku řešili.

Odpověď: 

Dobrý den,

děkuji za pochvalu. Ihned ji předám kolegovi, který byl odpovědný za tuto záležitost. Doufám, že bude fungovat a sloužit ke spokojenosti a především k včasnému informování.

Markéta Bučoková, PR

Kateřina Nováková

Otázka: 

Dobrý den,
měla bych jen připomínku k veřejnému osvětlení. Mohl by prosím někdo vyměnit žárovku v lampě na konci ulice Mlýnská (na straně u Hvězdy), je to úplně poslední lampa, zrovna na rohu, za roh není vidět. Jezdí tudy dost cyklistů, ráno do práce a v té tmě se někdo brzy srazí. Děkuji za nápravu. Hezký den. Nováková

Odpověď: 

Dobrý den,

děkujeme ze podnět. Ihned jsem jej předala na technické služby a předpokládám, že nyní už by mělo být světlo opravené.

Markéta Bučoková, PR

Ivana Pavelcova

Otázka: 

Dobrý den, prosím v jakém termínu bude probíhat jarní úklid silnice v Havlíčkově ulici? Děkuji a přeji hezký den.

Odpověď: 

Dobrý den,

v Havlíčkově ulici bude probíhat jarní úklid v pátek 21. 4. 2017. Rozpis úklidu jednotlivých lokalit bude vyvěšen na FB profilu města, webových stránkách a ve Zpravodaji města.

Markéta Bučoková, PR  

Bára

Otázka: 

Dobrý den,chci se zeptat,jestli je hotový nějaký rozpis na tzv.kulturní vyžití (muziku)na podskalí v kempu a na ostrově na letošní letní sezonu.Chci jen připomenout,že lidé,kteří tady bydlí v okolí letiště a kempu doufají,že to nebude jako minulý rok a nebude tu pomalu každý víkend hrozný kravál!Děkuji

Odpověď: 

Dobrý den,

loňského roku, 14.12. byla usnesením ZM schválena OZV č. 7/2016, jejímž předmětem je stanovení výjimečných případů, při nichž se doba nočního klidu nevymezuje. Noční klid je pevně vymezen na dobu od 22.00 - 6.00 hodin. V této době, až na jmenované výjimky, které OZV cituje, nebude možné pořádání veřejných venkovních produkcí v době nočního klidu.

Markéta Bučoková, PR

Václav

Otázka: 

Dobrý den.
Zjistil jsem že mi propadl řidičský průkaz a tak hledám na stránkách odboru dopravy co vše je pro vystavení nového potřeba např. foto, rodný list ,OP,jak dlouho se čeká na zhotovení, poplatek atd. Nic nemohu najít. Jen úřední hodiny. Možná se jen špatně koukám . Pokud to tam ale není, mohly by i jiné jednotlivé odbory, které vydávají dokumenty( ŘP , pas, OP),mít na svých stránkách tyto informace aby se tam nemuselo jít vícekrát.

Odpověď: 

Dobrý den,

doporučuji kontaktovat odbor dopravy, kde vám ochotně poskytnout potřebné informace a můžete si ihned domuvit termín návštěvy.

Není možné, aby webové stránky obsahovaly naprosto všechny informace týkající se jednotlívých řízení. Naleznete zde náplň práce daných odborů a pro doplňující informace je nutné osobní nebo telefonický kontakt. 

Pro vyřízení nového řidičského průkazu potřebujete: 1x aktuální fotografii o rozměru 3,5 x 4,5 cm, předložit stávají ŘP a platný doklad totožnosti. Žádost s vámi sepíší na přepážce.

Markéta Bučoková

Alex

Otázka: 

Dobrý den .
Nebylo by od věci zbavit se kašny a parčíků na míru. A místo toho udělat parkoviště aby bylo dostatek místa.Možná by si to mohl pan archytekt(projektant) zkusit tady zaparkovat po osmé hodině.

Odpověď: 

Dobrý den,

s nedostatkem parkovacích míst se potýkají naprosto všechna města. Bohužel Strakonice nejsou výjimkou. Sídliště byla koncipována a budována zhruba v 60. - 70. letech minulého století, kdy nikdo nepředpokládal tak obrovský nárůst osobních vozidel. Zrušením prvků dotvářejících kulturní prostředí sídlištních lokalit a vybudováním asfaltových ploch sloužícím jako parkoviště, rozhodně není řešením.

Vedení města se otázkou nedostatku parkovacích míst zabývá a hledají se akceptovatelné možnosti.

Markéta Bučoková, PR

Jiří

Otázka: 

Dobrý den,
mám dotaz, zdali město nebo police prošetřuje poškození majetku sprejery? Po Strakonicích jsou počmáranými grafity zhyzděny a označkovány lavičky, lampy, mosty, budovy, kamenné bloky u mostu pod lávkou, veškeré podchody atd.... Všude se objevuje zejména jméno chytráka "GUC BOSS" a "SLOP" (a další). Pokud se na to soustředíte, což se mně stalo, tak při jednom průchodu městem jsem napočítal i stovku nápisů stejného chytráka. Je takový problém umístit např. fotopast na místo, kde se neustále nápis objevuje? Musí se již jistě jednat o milionové škody na soukromém majetku i majetku města. Dost mě mrzí, že přibývají další a další nápisy a to už i v širším strakonickém okolí....

Odpověď: 

Dobrý den,

městská policie tyto skutky monitoruje a předává je k řešení Policii ČR, neboť se jedná o trestné činy. Řešení je tedy plně v gesci státní policie. 

Není možné instalovat kamery v rozsahu celého města.  S touto problematikou se potýkají naprosto všechna města a jednotný recept patrně neexistuje.

Markéta Bučokokvá, PR

Žaneta

Otázka: 

Dobrý den,
proč se přestaly doplňovat sáčky na psí exkrementy do zásobníků ? Trvá to v řádu již několik měsíců...

Odpověď: 

Dobrý den,

moc by nám pomohlo, kdybyste napsala kde přesně sáčky chybí. Technické služby je pravidelně doplňují a někdy se setkáváme s jevem, že si je obyvatelé odeberou všechny jednorázově a v zásobníku nic nezbyde. Následně ostatní majitelé psů nemají sáčky k dispozici.

Přesné místo tedy můžete sdělit přímo na moji elektronickou adresu: marketa.bucokova@mu-st.cz

Markéta Bučoková, PR  

Martina Gerčáková

Otázka: 

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se budou zveřejňovat statisticky zajímavější údaje z realizace projektu prospěchových stipendií, tedy např. jaký vliv mělo a má jejich udílení na zlepšení prospěchu oproti předchozímu studiu u konkrétních žáků, jak se zlepšily výsledky ostatních žáků, kteří se snažily, ale nakonec na odměnu nedosáhli, jak žáci přistupují ke studiu v 1. pololetí, jaké věkové (ročníkové) složení je u odměňovaných žáků apod. Samozřejmě chápu, že směrodatnější výsledky budou zřejmé až po delším trvání, přesto i po prvním ročníku jsou k dispozici určitě statisticky významnější údaje, než které byly zveřejněny v únorovém čísle Zpravodaje panem Janem Svobodou. Tam by možná stálo mj. za zmínku proč nakonec 4 žáci o udělení stipendia neprojevili zájem... Děkuji za odpověď.
S pozdravem Martina Gerčáková

Odpověď: 

Dobrý den,

zprostředkovala jsem odpověď přímo předsedou školské komise Mgr. Svobodou, zde ji předkládám v nezměněné formě.

 

Dobrý den, paní Gerčáková.

Reaguji tímto na vaše dotazy zaslané na strakonickou radnici. Statistické údaje z prvního ročníku ŽPS byly uvedeny ve strakonickém Zpravodaji. Z logických důvodů nelze nyní udělat srovnávací statistiku. Nevím, proč čtyři zákonní zástupci žáků neoslovili bankovní ústav o zapsání ŽPS, je to jejich čistě soukromá věc. Věkové složení stipendistů je v rozsahu 6. až 9. třídy. V každém případě je počet žáků 108, kteří se aktivně do ŽPS zapojili, úžasný a přineslo to své ovoce v oblasti motivace. Žáci, kteří byli jako stipendisté oceněni i jejich zákonní zástupci byli velmi spokojení a měli obrovskou radost.

                                                                 Mgr. Jan Svoboda, zastupitel a předseda školské komise

Jan Jahodový

Otázka: 

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli pro splnění vyhlášek o pohybu psů dostačuje, že mám psa opatřeného typem náhubku ohlávka? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den,

konzultovala jsem Váš dotaz s velitelem městské policie, neboť oni se s touto problematikou setkávají každý den. Tento typ náhubku je dle OZV dostačující.

Markéta Bučoková, PR

Karel

Otázka: 

Dobrý den.
Bylo by možné vystříhat křoví a loňskou trávu, než začne vegetační období,od mostu na Písecké silnici podél blatenské trati směrem do betonárky?

Odpověď: 

Dobrý den,

Vaše upozornění jsem předala řediteli TS Strakonice. V případě volných kapacit bude úklid zajištěn úklid, nebo budou nasazeni pracovníci VPP, kteří vypomáhají s podobnými úkoly.

Markéta Bučoková, PR

Lucie

Otázka: 

Dobrý den,
chápu, že město informuje o ptačí chřipce. Trochu méně mne těší, že každý den v rámci městského rozhlasu. Můj dotaz ale zní, jaktože jeden den je rozhlas slyšet normálně a druhý den to tu křičí na celou ulici? Mám doma 10ti mešíční dvojčátka, která mi díky řvucímu rozhlasu vstávají za deset minut co usnuly, bohužel k mé smůle chodí spát cca v 9:45. Kdo ovlivňuje hlasitost hlášení? A kolik procent obyvatelstva osloví hlášení rozhlasu v deset hodin dopoledne? Jsou na to nějaké statistiky, že v tuto dobu je hlášení opravdu účelné?
Děkuji

Odpověď: 

Dobrý den,

děkujeme za vaši připomínku, ale potřebovali bychom vědět lokalitu, kde se tento defekt objevuje. Mohla byste nám sdělit adresu, kde se problém vyskytl? Informaci můžete zaslat i na elektronickou adresu. marketa.bucokova@mu-st.cz.

Velmi děkujeme za Vaši pomoc.

Markéta Bučoková

Adéla

Otázka: 

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli město uvažuje o zřízení dětského hřiště. Konkrétně na sídlišti Povážská. Na místě bývaly tři hřiště, ty byly zrušeny. A od té doby zde není nic. Zato dětí na tomto sídlišti neustále přibývá. Vlastníkem placů po hřištích je město „a co děti, mají si kde hrát?" Předem děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den,

na základě vyjádření městského architekta v jehož gesci zřizování a kontrola dětských hřišť je, se ve zmiňované lokalitě nachází jedno z nejrozsáhlejších dětských hřišť ve městě. Možnosti umístění dalšího dětského hřiště v předmětné lokalitě jsou velice omezené, protože většina vhodných pozemků není v majetku města. Atraktivní herní prvky jsou díky požadavkům na dopadové a bezpečnostní plochy značně prostorově náročné. Plochy po původních dětských hřištích na pozemku města nejsou úplně ideální, přesto zde možnost umístění nových herních prvků prověříme. Rovněž uvítáme konkrétní námět na umístění a typ herních prvků.

Markéta Bučoková, PR

Stránky

Mezinárodní akci Závody kočárků (Strollering) již podruhé ve Strakonicích organizuje...
17. zasedání Zastupitelstva města Strakonice Ve tředu 19. 4. 2017 od 15.00 hodin ve...
Výběrové řízení - pracovník/ pracovnice Městského informačního centra Strakonice...
Čtvrteční setkání s občany - 6. 4. 2017 - 16:00 hodin Téma: Městská policie Velká...
Odhalení pamětní desky - Jarko Dvořák Šumavský 5. 4. 2017 od 15:00 hodin. Jednota Karla...
Upozornění pro vlastníky a uživatele nemovitostí (pozemků) na ořez popř. odstranění...
Čtvrteční setkání s občany bude v příštím týdnu - 23. 3. 2017 od 16:00 hodin ve velké...
Oznámení o mimořádném uzavření pobočky České pošty, s.p. - 386 03 Strakonice 3 Z...
Recepce nově otevřena   V pondělí 6. 3. 2017 byla zprovozněna nová služba...
Město Strakonice, odbor školství a cestovního ruchu, po dohodě s ředitelkami jednotlivých...
16.Březen 2017
V souladu s ust. § 26 zákona č. 255/2015 Sb., zákona o kontrole (kontrolní řád), a...
27.Únor 2017
Aktuální POH města Strakonice naleznete ZDE.
23.Únor 2017
dle ust. § 27 zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád)   I. Věcné zaměření...
21.Únor 2017
Město Strakonice, odbor školství a cestovního ruchu, po dohodě s řediteli jednotlivých...
21.Únor 2017
v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích...
16.Únor 2017
Provoz v mateřských školách o hlavních prázdninách:   Mateřská škola 3.7., 4.7., 7.7....
15.Únor 2017
Městský úřad Strakonice, finanční odbor, zveřejňuje v souladu s § 26 zákona č. 255/2012...
26.Leden 2017
Strakonice – zahájení turistické sezony 29. 4. 2017 Rodinám s dětmi, sportovcům a všem...
Ve Strakonicích se již po dvaapadesáté uskuteční loutkařská přehlídka Skupovy Strakonice...
K prvnímu únoru 2017 ukončí činnost Městské informační centrum v přízemí budovy na Velkém...
Strakonice budou své kulatiny slavit po dvanáct následujících měsíců. Rok oslav otevřel...
Na letošní rok si divadelní spolek Radost připravil pro malé i velké několik zajímavých...
Spoluobčané, kteří jste v roce 2016 oslavili či oslavíte významné životní jubileum 75, 80...
Stejně jako v loňském roce si milovníci zimních radovánek mohou vyzvednout v Městském...
Ski areál Kubova Huť ve spolupráci s městem Strakonice nabízí svým návštěvníkům 20% slevu...
Čas vánočních svátků je období, na které se většina z nás těší celý rok. Klid, pohodová...
Vážený pane Kovaříku, podobná slova jako ta vaše jsou mi velkou podporou pro další práci...
  Dobrý den, obdržel jsem dotaz od p. V. Normana: Proč květníky na Velkém náměstí brání v...
  Milí Strakoňáci. Moc a moc a moc Vám děkuji za vesměs kladné hodnocení MDF, ale i za...
Vážení občané. Toto okénko musím začít popřením ošklivých zpráv, které "kdosi" již dva...