Dotazy, náměty, připomínky

Zde můžete napsat své dotazy, náměty a připomínky adresované Městskému úřadu Strakonice.

Vložit nový dotaz

Rangl Rudolf

Otázka: 

Dobrý den. Prosím chci se zeptat jak je to vlastně s poplatkem za psa? manželka jsi pořídila pejska má ZTP a pracuje,pejsek má čip, platí 600kč ročne. Víme o lidech kteří mají ZTP a pracují, platí 200kč ročně.

Odpověď: 

Dobrý den,

poplatky za psa se řídí obecně závaznou vyhláškou, pro město Strakonice konktrétně OZV č. 10/2012, kterou naleznete na webových stránkách města pod odkazem: http://www.strakonice.eu/vyhlasky-a-narizeni. Dle této vyhlášky snadno vykalkulujete příslušný poplatek. V případě potřeby můžete kontaktovat finanční odbor, který vám bude nápomocen v této záležitosti.

Markéta Bučoková, PR

 

 

 

Karel

Otázka: 

Pořádají se nedělní chovatelské trhy v areálu Pod hřbitovem, nebo jsou zrušeny z důvodu výskytu ptačí chřipky ? K.H. České Budějovice

Odpověď: 

Dobrý den,

trhy se pořádají každou neděli dopoledne a od 19. 3. 2017 je povolen i prodej drůbeže. Pokud máte zájem o nákup, pak doporučuji dle konzultace s pořadateli, návštěvu v ranních hodinách.

Markéta Bučoková, PR

Martina Kubatová

Otázka: 

Dobrý den,

zajímalo by mě, proč na představení do kina Oko nelze zakoupit lístky online předem? Pracuji mimo Strakonice, každý den přijíždím později než v 16.00, abych si došla do Domu kultury, natož abych běhala do kina a vyzvedávala si je den předem, pokud by byly zarezervované. Moc tomuto řešení nerozumím, žijeme v 21. století a např. kino v Blatné s nákupem lístků on-line nemá vůbec žádný problém. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď: 

Dobrý den,

systém on line prodeje vstupenek se v současné době zavádí do praxe. Ladí se poslední úpravy jako je například technická podpora a s prodejem by se mělo započít v měsíci dubnu letošního roku. Poté bude možné zakoupit vstupenky z pohodlí domova.

Markéta Bučoková, PR

 

Radim Marek

Otázka: 

Dobrý den,děkuji za instalaci městského rozhlasu v lokalitě Na Muškách.
Jsem mile překvapen s jakou rychlostí jste připomínku řešili.

Odpověď: 

Dobrý den,

děkuji za pochvalu. Ihned ji předám kolegovi, který byl odpovědný za tuto záležitost. Doufám, že bude fungovat a sloužit ke spokojenosti a především k včasnému informování.

Markéta Bučoková, PR

Kateřina Nováková

Otázka: 

Dobrý den,
měla bych jen připomínku k veřejnému osvětlení. Mohl by prosím někdo vyměnit žárovku v lampě na konci ulice Mlýnská (na straně u Hvězdy), je to úplně poslední lampa, zrovna na rohu, za roh není vidět. Jezdí tudy dost cyklistů, ráno do práce a v té tmě se někdo brzy srazí. Děkuji za nápravu. Hezký den. Nováková

Odpověď: 

Dobrý den,

děkujeme ze podnět. Ihned jsem jej předala na technické služby a předpokládám, že nyní už by mělo být světlo opravené.

Markéta Bučoková, PR

Ivana Pavelcova

Otázka: 

Dobrý den, prosím v jakém termínu bude probíhat jarní úklid silnice v Havlíčkově ulici? Děkuji a přeji hezký den.

Odpověď: 

Dobrý den,

v Havlíčkově ulici bude probíhat jarní úklid v pátek 21. 4. 2017. Rozpis úklidu jednotlivých lokalit bude vyvěšen na FB profilu města, webových stránkách a ve Zpravodaji města.

Markéta Bučoková, PR  

Bára

Otázka: 

Dobrý den,chci se zeptat,jestli je hotový nějaký rozpis na tzv.kulturní vyžití (muziku)na podskalí v kempu a na ostrově na letošní letní sezonu.Chci jen připomenout,že lidé,kteří tady bydlí v okolí letiště a kempu doufají,že to nebude jako minulý rok a nebude tu pomalu každý víkend hrozný kravál!Děkuji

Odpověď: 

Dobrý den,

loňského roku, 14.12. byla usnesením ZM schválena OZV č. 7/2016, jejímž předmětem je stanovení výjimečných případů, při nichž se doba nočního klidu nevymezuje. Noční klid je pevně vymezen na dobu od 22.00 - 6.00 hodin. V této době, až na jmenované výjimky, které OZV cituje, nebude možné pořádání veřejných venkovních produkcí v době nočního klidu.

Markéta Bučoková, PR

Václav

Otázka: 

Dobrý den.
Zjistil jsem že mi propadl řidičský průkaz a tak hledám na stránkách odboru dopravy co vše je pro vystavení nového potřeba např. foto, rodný list ,OP,jak dlouho se čeká na zhotovení, poplatek atd. Nic nemohu najít. Jen úřední hodiny. Možná se jen špatně koukám . Pokud to tam ale není, mohly by i jiné jednotlivé odbory, které vydávají dokumenty( ŘP , pas, OP),mít na svých stránkách tyto informace aby se tam nemuselo jít vícekrát.

Odpověď: 

Dobrý den,

doporučuji kontaktovat odbor dopravy, kde vám ochotně poskytnout potřebné informace a můžete si ihned domuvit termín návštěvy.

Není možné, aby webové stránky obsahovaly naprosto všechny informace týkající se jednotlívých řízení. Naleznete zde náplň práce daných odborů a pro doplňující informace je nutné osobní nebo telefonický kontakt. 

Pro vyřízení nového řidičského průkazu potřebujete: 1x aktuální fotografii o rozměru 3,5 x 4,5 cm, předložit stávají ŘP a platný doklad totožnosti. Žádost s vámi sepíší na přepážce.

Markéta Bučoková

Alex

Otázka: 

Dobrý den .
Nebylo by od věci zbavit se kašny a parčíků na míru. A místo toho udělat parkoviště aby bylo dostatek místa.Možná by si to mohl pan archytekt(projektant) zkusit tady zaparkovat po osmé hodině.

Odpověď: 

Dobrý den,

s nedostatkem parkovacích míst se potýkají naprosto všechna města. Bohužel Strakonice nejsou výjimkou. Sídliště byla koncipována a budována zhruba v 60. - 70. letech minulého století, kdy nikdo nepředpokládal tak obrovský nárůst osobních vozidel. Zrušením prvků dotvářejících kulturní prostředí sídlištních lokalit a vybudováním asfaltových ploch sloužícím jako parkoviště, rozhodně není řešením.

Vedení města se otázkou nedostatku parkovacích míst zabývá a hledají se akceptovatelné možnosti.

Markéta Bučoková, PR

Jiří

Otázka: 

Dobrý den,
mám dotaz, zdali město nebo police prošetřuje poškození majetku sprejery? Po Strakonicích jsou počmáranými grafity zhyzděny a označkovány lavičky, lampy, mosty, budovy, kamenné bloky u mostu pod lávkou, veškeré podchody atd.... Všude se objevuje zejména jméno chytráka "GUC BOSS" a "SLOP" (a další). Pokud se na to soustředíte, což se mně stalo, tak při jednom průchodu městem jsem napočítal i stovku nápisů stejného chytráka. Je takový problém umístit např. fotopast na místo, kde se neustále nápis objevuje? Musí se již jistě jednat o milionové škody na soukromém majetku i majetku města. Dost mě mrzí, že přibývají další a další nápisy a to už i v širším strakonickém okolí....

Odpověď: 

Dobrý den,

městská policie tyto skutky monitoruje a předává je k řešení Policii ČR, neboť se jedná o trestné činy. Řešení je tedy plně v gesci státní policie. 

Není možné instalovat kamery v rozsahu celého města.  S touto problematikou se potýkají naprosto všechna města a jednotný recept patrně neexistuje.

Markéta Bučokokvá, PR

Žaneta

Otázka: 

Dobrý den,
proč se přestaly doplňovat sáčky na psí exkrementy do zásobníků ? Trvá to v řádu již několik měsíců...

Odpověď: 

Dobrý den,

moc by nám pomohlo, kdybyste napsala kde přesně sáčky chybí. Technické služby je pravidelně doplňují a někdy se setkáváme s jevem, že si je obyvatelé odeberou všechny jednorázově a v zásobníku nic nezbyde. Následně ostatní majitelé psů nemají sáčky k dispozici.

Přesné místo tedy můžete sdělit přímo na moji elektronickou adresu: marketa.bucokova@mu-st.cz

Markéta Bučoková, PR  

Martina Gerčáková

Otázka: 

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se budou zveřejňovat statisticky zajímavější údaje z realizace projektu prospěchových stipendií, tedy např. jaký vliv mělo a má jejich udílení na zlepšení prospěchu oproti předchozímu studiu u konkrétních žáků, jak se zlepšily výsledky ostatních žáků, kteří se snažily, ale nakonec na odměnu nedosáhli, jak žáci přistupují ke studiu v 1. pololetí, jaké věkové (ročníkové) složení je u odměňovaných žáků apod. Samozřejmě chápu, že směrodatnější výsledky budou zřejmé až po delším trvání, přesto i po prvním ročníku jsou k dispozici určitě statisticky významnější údaje, než které byly zveřejněny v únorovém čísle Zpravodaje panem Janem Svobodou. Tam by možná stálo mj. za zmínku proč nakonec 4 žáci o udělení stipendia neprojevili zájem... Děkuji za odpověď.
S pozdravem Martina Gerčáková

Odpověď: 

Dobrý den,

zprostředkovala jsem odpověď přímo předsedou školské komise Mgr. Svobodou, zde ji předkládám v nezměněné formě.

 

Dobrý den, paní Gerčáková.

Reaguji tímto na vaše dotazy zaslané na strakonickou radnici. Statistické údaje z prvního ročníku ŽPS byly uvedeny ve strakonickém Zpravodaji. Z logických důvodů nelze nyní udělat srovnávací statistiku. Nevím, proč čtyři zákonní zástupci žáků neoslovili bankovní ústav o zapsání ŽPS, je to jejich čistě soukromá věc. Věkové složení stipendistů je v rozsahu 6. až 9. třídy. V každém případě je počet žáků 108, kteří se aktivně do ŽPS zapojili, úžasný a přineslo to své ovoce v oblasti motivace. Žáci, kteří byli jako stipendisté oceněni i jejich zákonní zástupci byli velmi spokojení a měli obrovskou radost.

                                                                 Mgr. Jan Svoboda, zastupitel a předseda školské komise

Jan Jahodový

Otázka: 

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli pro splnění vyhlášek o pohybu psů dostačuje, že mám psa opatřeného typem náhubku ohlávka? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den,

konzultovala jsem Váš dotaz s velitelem městské policie, neboť oni se s touto problematikou setkávají každý den. Tento typ náhubku je dle OZV dostačující.

Markéta Bučoková, PR

Karel

Otázka: 

Dobrý den.
Bylo by možné vystříhat křoví a loňskou trávu, než začne vegetační období,od mostu na Písecké silnici podél blatenské trati směrem do betonárky?

Odpověď: 

Dobrý den,

Vaše upozornění jsem předala řediteli TS Strakonice. V případě volných kapacit bude úklid zajištěn úklid, nebo budou nasazeni pracovníci VPP, kteří vypomáhají s podobnými úkoly.

Markéta Bučoková, PR

Lucie

Otázka: 

Dobrý den,
chápu, že město informuje o ptačí chřipce. Trochu méně mne těší, že každý den v rámci městského rozhlasu. Můj dotaz ale zní, jaktože jeden den je rozhlas slyšet normálně a druhý den to tu křičí na celou ulici? Mám doma 10ti mešíční dvojčátka, která mi díky řvucímu rozhlasu vstávají za deset minut co usnuly, bohužel k mé smůle chodí spát cca v 9:45. Kdo ovlivňuje hlasitost hlášení? A kolik procent obyvatelstva osloví hlášení rozhlasu v deset hodin dopoledne? Jsou na to nějaké statistiky, že v tuto dobu je hlášení opravdu účelné?
Děkuji

Odpověď: 

Dobrý den,

děkujeme za vaši připomínku, ale potřebovali bychom vědět lokalitu, kde se tento defekt objevuje. Mohla byste nám sdělit adresu, kde se problém vyskytl? Informaci můžete zaslat i na elektronickou adresu. marketa.bucokova@mu-st.cz.

Velmi děkujeme za Vaši pomoc.

Markéta Bučoková

Adéla

Otázka: 

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli město uvažuje o zřízení dětského hřiště. Konkrétně na sídlišti Povážská. Na místě bývaly tři hřiště, ty byly zrušeny. A od té doby zde není nic. Zato dětí na tomto sídlišti neustále přibývá. Vlastníkem placů po hřištích je město „a co děti, mají si kde hrát?" Předem děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den,

na základě vyjádření městského architekta v jehož gesci zřizování a kontrola dětských hřišť je, se ve zmiňované lokalitě nachází jedno z nejrozsáhlejších dětských hřišť ve městě. Možnosti umístění dalšího dětského hřiště v předmětné lokalitě jsou velice omezené, protože většina vhodných pozemků není v majetku města. Atraktivní herní prvky jsou díky požadavkům na dopadové a bezpečnostní plochy značně prostorově náročné. Plochy po původních dětských hřištích na pozemku města nejsou úplně ideální, přesto zde možnost umístění nových herních prvků prověříme. Rovněž uvítáme konkrétní námět na umístění a typ herních prvků.

Markéta Bučoková, PR

Miluška Švédová

Otázka: 

Míla,
Dobrý den, náš pan starosta nás stále nabádá, aby jsme se s dotazy obraceli na úřad a tak se tímto obracím s dotazem. Mohl by mi někdo vysvětlit proč se stále zvyšuje nájemné z vodohospodářského majetku a ceny vodného a stočného? Na r.2011 činilo nájemné 34 mil.Kč a na r.2017 již 48,1 mil. Kč. Cena vodného na r. 2011 činila 76,- Kč a na r.2017 činí již 91,11Kč. Prosím o důkladné vysvětlení vzhledem k tomu, že vlastním nemovitost a po celou dobu co pronajímám prostory jsem nájemné nezvyšovala, naopak moji nájemníci na mě tlačí ke snížení nájmu. Asi to neumím ráda se poučím. Děkuji

Odpověď: 

Dobrý den,

odpověď naleznete v lednovém čísle Zpravodaje města. Pan starosta zde vysvětluje postupné navyšování cen vodného a stočného. Nejedná se o rozhodnutí současného vedení, ale o dodržení podmínek dotačního titulu, podepsaného bývalým vedením města, za který byla rekonstruována vodohospodářská infrastruktura. Z podmínek daných dotačním titulem se nelze nijak vyvázat, nicméně panu místostarostovi Jungvirtovi se podařilo dojednat pro město výhodné podmínky investování finančních prostředků alokovaných na tzv. vodohospodářském fondu, který je město povinno plnit. Bývalé podmínky jasně definovaly využití těchto prostředkou pouze do vodohospodářské infrastruktury, nyní je bude možné použít např. na opravy chodníků. S těmi město započne již v letošním roce.

Markéta Bučoková, PR

Jitka

Otázka: 

Dobrý den, zajímalo by mě, jaký byl důvod ke kácení naprosto zdravého stromu v parku u nemocnice. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den,

nejednalo se o kácení naprosto zdravého stromu, ale naopak stromu, na který byl vyhotoven odborný dendrologický posudek s doporučením strom pokácet. Bohužel stav stromu vnímaný vizuálně může zavádět k úvahám, že se jedná o zdravý strom, ale až odborný posudek ukáže na nedostatky či nevratná poškození. Konkrétně Vámi zmiňovaný strom byl pokácen pro jeho špatný zdravotní a provozně bezpečnostní stav a to na základě odborných posudků certifikovaného arboristického poradce.  Orgán ochrany přírody uložil povinnost provést náhradní výsadbu. Rozhodně nikdo nechce kácet zdravé stromy a zbavovat se jich. Na druhou stranu není možné zachovávat stromy, které jsou veřejným ohrožením.

Markéta Bučoková, PR

Pavel

Otázka: 

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli by bylo možné umístit dopravní značku „zákaz zastavení nebo zákaz stání „ na začátku silnice, která vede od komplikované křižovatky okolo firmy Proton. Řidiči zde hned za křižovatkou parkují své auta asi dodržují 5m za křižovatkou, ale občas zde komplikují provoz na této komunikaci. Značka zákaz zastavení je až za parkovacím místem naproti firmě Proton. Děkuji za odpověď .

Odpověď: 

Dobrý den,

děkujeme za podnět. Navrhované značení je již stanoveno, čeká se na jeho osazení.

Markéta Bučoková, PR

Tomáš

Otázka: 

Dobrý den, zajímalo by mne prosím kolik právnických nebo fyzických osob oprávněných k podnikání podle zvláštního právního předpisu, které mají sídlo nebo provozovnu ve vymezené oblasti města s parkovacími automaty platí poplatek za parkování ve výši 20.000,- za rok na Velkém náměstí a kolik je fyzických osob s místem trvalého pobytu v oblasti parkoviště s parkovacími automaty na Velkém náměstí, kteří platí 3.000,- za rok.

Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den,

na základě vyhlášky 5/2015 byly pro letošní rok vydány parkovací karty 22 fyzickým osobám a 5 právnickým osobám v hodnotách 3000 Kč/rok a 100 Kč/rok.

Markéta Bučoková, PR

míra

Otázka: 

Dobrý den.Rád bych se dozvěděl jaké se uvažuje využití lávky na silnici Katovická.Je v dosti špatném stavu a využívaná pouze pro reklamu.Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den,

Rada města Strakonice na svém posledním jednání schvalovala podání žádosti o dotační titul na výstavbu světelného signalizačního zařízení a osvětlení přechodu Strakonice v lokalitě nad pivovarem. V případě, že bude dotace kladně vyřízena bude zkvalitněna obslužnost přechodu čtyřproudé komunikace na Katovické ulici. Poté bude možné začít řešit problematiku lávky nad touto komunikací. Do té doby v podstatě není možné s lávkou cokoliv provádět, neboť je nepřípustné, aby komunikace neměla více variant bezpečných přechodů. Jak je patrné, vedení města se snaží situaci řešit a problémem se aktivně zabývá. 

Markéta Bučoková, PR  

Petr

Otázka: 

Dobrý den. Bylo by prosím možné změnit způsob parkování v ulici mládežnická ze souběžného na šikmé? myslím že by došlo k nárůstu počtu parkovacích míst. Dále se chci zeptat zda by nebylo možné parkovat u rádo by vodního prvku před bývalým Telecomem na vydlážděné ploše? Jedná se o poměrně veliký prostor kde by zaparkovalo minimálně 10 aut.

Odpověď: 

Dobrý den,

Váš podnět jsem předala na Odbor dopravy MěÚ Strakonice. Prvotně bude nutné zanalyzovat situaci za přítomnosti dopravního inženýra. Pokud to situace v dané lokalitě dovolí, bude možné plánovat změny parkovacích míst. Podnět je jistě zajímavý, ale jeho řešení si vyžádá delší časovou lhůtu, v horizontu měsíce. Výsledek zveřejníme.

Markéta Bučoková, PR    

 

Dobrý den,

před necelým měsícem jste vložil na stránky města dotaz týkající se změny parkování v ulici Mláděžnická. Slíbila jsem Vám dořešení Vašeho podnětu.

Vedoucí odboru dopravy Ing. Býček prověřil situaci s dopravním inženýrem přímo na místě a po důkladné analýze bylo zjištěno, že šikmé stání v této lokalitě není možné vybudovat z důvodu zachování  dopravní bezpečnosti, bez rozsáhlejších stavebních úprav.

K vyřešení situace by nepomohlo ani zjednosměrnění ulice Mláděžnická, neboť její šířka neodpovídá parametrům takovéhoto opatření.

I tak velmi děkujeme za podnět. Vážíme si každé přínosné myšlenky, která by usnadnila život vám, občanům.

Markéta Bučoková, PR

Martin

Otázka: 

Dobrý den, vítám nové umístění kontejnerů na bioodpad. Pravděpodobně budete tento projekt asi ještě nějakou chvilku vyhodnocovat, ale zřejmě bude potřeba lidi na tento nový způsob třídění odpadu připravit, možná nějakou osvětovou akcí.
Po pár dnech provozu se v tyto kontejnery začínají plnit prvním bioodpadem, ale mnohdy je odpad pečlivě zabalen do igelitových sáčků a to přesto, že je pečlivě vypsáno co do kontejneru patří a co ne.
Předkládám tedy na zvážení, zda alespoň nejčastější chyby při třídění nebylo dobré napsat na víko, kde je informace patrnější. Jako první by mohla být například informace typu "Nevhazujte odpad v igelitových sáčcích". Přeji hezký den, Martin.

Odpověď: 

Dobrý den,

velmi děkujeme za přínosný podnět, který využijeme ihned v následujícím vydání Zpravodaje města, na webových stránkách i facebookovém profilu města. Ačkoliv byla osvěta s předstihem prezentována v médiích, rozhodně nebude škodit si upřesnit pravidla ukládání bioodpadu do připravených nádob.

Markéta Bučoková, PR

 

VÁCLAV

Otázka: 

Dobrý den, dne 17.10.2016 jsem podával na odboru dopravy u p. ing. Hejpetrové o soustavném znečištovaní vozovky. Pání si vše zdokumentovala. Do dnešního dne mi nepřišlo žadné vyjádření k celé věci. Kde mohu podati stížnost.

Odpověď: 

Vážený pane, od konce roku 2014 Odbor dopravy MěÚ Strakonice z Vaší strany obdržel více než deset podání, ve kterých jste oznamoval znečištění vozovky. Pokud bylo ze spisového materiálu zřejmé, že nedošlo k znečistění ani poškození silnice ani její součásti nebo příslušenství, které by ohrozilo bezpečnost silničního provozu, byly podněty odloženy. V případě, že měl správní orgán za prokázané, že podezřelá osoba bez průtahů neodstranila jí způsobené znečištění silnice, ani neprodleně místo takového znečištění alespoň provizorně neoznačila nebo takovou závadu neoznámila vlastníku popřípadě správci pozemní komunikace, s podezřelou právnickou osobou bylo vedeno samostatné řízení o porušení ust. § 42b  odst. 1 písm. k) zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů. O tomto jste byl informován sdělením. Dne 17. 10. 2016 jste podal oznámení o znečištění, ze kterého byla téhož dne pořízena fotodokumentace při místním šetření. Dne 31. 10. 2016 jste se znovu dostavil a uvedl, že se jednalo o jinou komunikaci, než jste uvedl do protokolu. Protože jste si nepožádal o vyrozumění o řízení, nebylo Vám dle správního řádu zasláno sdělení.

Bára

Otázka: 

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je možné prohrnout i cestu do kempu,když je sníh.?A jestli zvažujete osvětlení u hlavní silnice od vojáků do města.Děkuji

Odpověď: 

Dobrý den,

cesta do kempu se prohrnuje a pokud tak nebylo učiněno, bude ihned zjednána náprava. Co se týče osvětlení Vámi zmiňované cesty, v současné době jsou řešeny investice vyšší priority a výhledově se s osvětlením této komunikace nepočítá.

Nicméně jde rozhodně o zajímavý podnět, proto bych si Vás dovolila pozvat na některá ze čtvrtečních setkání s vedením města, kde je časový prostor pro podobné podněty a je možné se na investiční záměry přímo zeptat. V letošním roce poprvé začínáme 9. 2. 2017 v 16.00 hodin ve velké zasedací místnosti MěÚ Strakonice. Tentokrát bude vedena diskuze nad tématem STARZu - novinky a již realizované úpravy.

Těšíme se na viděnou.

Markéta Bučoková, PR

Stránky

Odhalení pamětní desky - Jarko Dvořák Šumavský 5. 4. 2017 od 15:00 hodin. Jednota Karla...
Upozornění pro vlastníky a uživatele nemovitostí (pozemků) na ořez popř. odstranění...
Čtvrteční setkání s občany bude v příštím týdnu - 23. 3. 2017 od 16:00 hodin ve velké...
Oznámení o mimořádném uzavření pobočky České pošty, s.p. - 386 03 Strakonice 3 Z...
Recepce nově otevřena   V pondělí 6. 3. 2017 byla zprovozněna nová služba...
Čtvrteční setkání s občany - 9. 3. 2017 od 16.00 hodin v sále domu kultury ve...
Ukliďme svět - Podsrpenské studánky Ekoporadna při Šmidingerově knihovně ve spolupráci s...
Čtvrteční setkání se starostou města 23. 2. 2017, 16:00 hodin ve velké zasedací...
Na základě potvrzení výskytu nebezpečné nákazy - vysoce patogenní aviární influenzy v k.ú...
Město Strakonice, odbor školství a cestovního ruchu, po dohodě s ředitelkami jednotlivých...
16.Březen 2017
V souladu s ust. § 26 zákona č. 255/2015 Sb., zákona o kontrole (kontrolní řád), a...
27.Únor 2017
Aktuální POH města Strakonice naleznete ZDE.
23.Únor 2017
dle ust. § 27 zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (kontrolní řád)   I. Věcné zaměření...
21.Únor 2017
Město Strakonice, odbor školství a cestovního ruchu, po dohodě s řediteli jednotlivých...
21.Únor 2017
v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích...
16.Únor 2017
Provoz v mateřských školách o hlavních prázdninách:   Mateřská škola 3.7., 4.7., 7.7....
15.Únor 2017
Městský úřad Strakonice, finanční odbor, zveřejňuje v souladu s § 26 zákona č. 255/2012...
26.Leden 2017
Ve Strakonicích se již po dvaapadesáté uskuteční loutkařská přehlídka Skupovy Strakonice...
K prvnímu únoru 2017 ukončí činnost Městské informační centrum v přízemí budovy na Velkém...
Strakonice budou své kulatiny slavit po dvanáct následujících měsíců. Rok oslav otevřel...
Na letošní rok si divadelní spolek Radost připravil pro malé i velké několik zajímavých...
Spoluobčané, kteří jste v roce 2016 oslavili či oslavíte významné životní jubileum 75, 80...
Stejně jako v loňském roce si milovníci zimních radovánek mohou vyzvednout v Městském...
Ski areál Kubova Huť ve spolupráci s městem Strakonice nabízí svým návštěvníkům 20% slevu...
Čas vánočních svátků je období, na které se většina z nás těší celý rok. Klid, pohodová...
Blíží se čas Vánoc, a proto je vhodný každý tip na vánoční dárek. Infocentrum mezi své...
Vážený pane Kovaříku, podobná slova jako ta vaše jsou mi velkou podporou pro další práci...
  Dobrý den, obdržel jsem dotaz od p. V. Normana: Proč květníky na Velkém náměstí brání v...
  Milí Strakoňáci. Moc a moc a moc Vám děkuji za vesměs kladné hodnocení MDF, ale i za...
Vážení občané. Toto okénko musím začít popřením ošklivých zpráv, které "kdosi" již dva...