Dotazy, náměty, připomínky

Zde můžete napsat své dotazy, náměty a připomínky adresované Městskému úřadu Strakonice.

Vložit nový dotaz

Michal Bárta

Otázka: 

V ulici Vodní, a to na křižovatce s ulicí Labutí a s ulicí Rybniční, došlo zřejmě vlivem stavebních prací (skládka zeminy, pohyb těžkých nákladních vozů) k propadu komunikace řádově o desítky centimetrů, čímž v těchto místech vznikla významná terénní nerovnost. Domnívám se, že situaci je vzhledem k bezpečnosti silničního provozu v těchto místech urychleně řešit.

Odpověď: 

Vážený pane Bárto,

děkujeme za Vaše upozornění, které neodkladně prověřili pracovníci odboru majetku společně s technickými službami. Vzniklý problém se nejeví způsobený těžkou technikou. Patrně bude chyba v zásypu kanalizace. Ten bude obnoven jakmile to dovolí klimatické podmínky. V tuto chvíli bude na komunikaci umístěna značka nerovnost na vozovce.

Markéta Bučoková, PR

Jan

Otázka: 

Uzavřela se Radomyšlská, oznámili jste trasy pro auta a autobusy. A co třeba děti, které tu bydlí a chodí pěšky do školy? Mají se vznést?

Odpověď: 

Vážený pane Jane,

během uzavírky Radomyšlské ulice je pro pěší vyhrazena pochodná trasa ze zpevněného vyštěrkovaného povrchu. Samozřejmě bych si dovolila upozornit, že pěší procházejí stavbou a proto je namístě rozhodně bedlivá pozornost. Předpokládá se, že zhotovitel bude mít bezpečnostní otázku vyřešenu, přesto opatrnosti není nikdy dost. Uzavírka potrvá pouze jeden měsíc, prosíme tedy o strpení a shovívast.

Markéta Bučoková, PR

Lenka

Otázka: 

Dobrý den, prosím, kdy dostanou lidé z volebních komisí peníze? děkuji hezký den

Odpověď: 

Vážená paní Lenko,

finanční vyrovnání za účast ve volební komisi její členové obdrží nejpozději během tohoto týdne.

Markéta Bučoková, PR 

Miroslav Zach

Otázka: 

Je možné pálit ořezané větve ze stromů z vlastní zahrady ? Větve jsou usušené a bez příměsí jakéhokoliv odpadu tak, aby nezatěžovali okolí kouřem .

Děkuji za odpověď.

Miroslav Zach
Mánesova 1209
Strakonice

Odpověď: 

Vážený pane Zachu,

pálení větví, byť neznečištěných, a ze své vlastní zahrady, je dle obecně závazné vyhlášky č. 9/2006 zcela nepřípustné. OZV najdete na webových stránkách města a článek 9 se věnuje této problematice. Doporučuji pro odstranění bio odpadu využít bio kontejnerů rozmístěných po městě, nebo odvozu do sběrného dvora U Blatenského mostu, který je v provozu po celý týden od 8.30 - 17.00 hodin.  

Markéta Bučoková, PR

Janusova Petra

Otázka: 

Dobry den,je mozne zazadat o byt,ve Strakonicich .

Odpověď: 

Vážená paní Janusová,

 

samozřejmě, můžete si podat žádost o byt. Učiníte tak na Odboru majetkovém města Strakonice.

Markéta Bučoková, PR

Anna

Otázka: 

Dobry den. Mela bych dotaz. Moje mamka se bude ke me stehovat s pardubic. Ja bydlim tady ve strakonicich ale bohuzel nemuzu tady dat trvali pobyt majitelka si to nepreje. Tak bych chtela vedet zda by bylo mozne mozne mamce dat trvali pobyt na uradu k vuli tomu aby se mohla zaregistrovat zatim i na pú. Dekuji za odpoved.

Odpověď: 

Vážená paní Anno,

přihlásit osobu k trvalému pobytu na městský úřad opravdu není možné. Zkuste se domluvit s majitelkou bytu, ve kterém jste Vy sama v pronájmu, zda by přece jenom nemohla zvážit přihlášení Vaší maminky k trvalému pobytu. Pokud to nebude akceptovatelné ze strany paní majitelky, pak zkuste Vaše přátele, příbuzné. Nebo může maminka zůstat přihlášena k trvalému pobytu v Pardubicích a k Vám se pouze přestěhovat. Jiné řešení v tuto chvíli pro Vás a vaši maminku patrně neexistuje.

Markéta Bučoková, PR

Zdeněk

Otázka: 

Dobrý den,
opakovaně jsem zaslal fotky sjíždějících kontejnerů v Čelakovského ulici. První výsledek za několik měsíců byl, že se to předalo technickým službám. Po roce další e-mail s fotkama, výsledek je, že to bylo předáno technickým službám. Dnes, 24.01.2018 je výsledek takový, že kontejnery jsou sjetý stále do hromady, nejdou řádně otevřít a lidi s nima zápasí. Nevim, co dál, ale možná bych mohl zavolat třeba tisk, protože tady evidentně někdo řádně zaspal.
děkuji Kokrda

Odpověď: 

Vážený pane Kokrdo,

kontejnery v ulici Čelakovského jsou problémem a technické služby se jím intenzivně zabývají. Jakákoliv opatření zabraňující jejich sjíždění budou značně omezující v manipulaci pro pracovníky technických služeb zajišťující odvoz odpadu. Následně nastane situace, že dojde ke značnému zpoždění a nebudou například odvezeny další kontejnery, což se nebude líbit jiné skupině obyvatel. Historicky jsou na tomto místě kontejnery umístěny, je evidentní, že ne bezproblémově. Vedení města jedná s příslušným odborem o možnosti vybudování polozapuštěných kontejnerů v několika lokalitách. Vše je ale otázkou ceny a to jak pořizovací, tak následně ceny za odstranění odpadu. To znamená, že realizovat se bude postupně. 

Markéta Bučoková, PR

Lada

Otázka: 

Z jakého důvodu Technické služby uklízí (a to ne pravidelně) při napadání sněhu pouze jeden chodník.

Odpověď: 

Vážená paní Lado,

údržba chodníků, stejně jako komunikací, vychází ze zimního plánu údržby, který je prioritně koncipován tak, aby by ekonomicky rentabilní, ale zároveň, aby splňoval sjízdnost ulic a schůdnost chodníků. V částech města, které nejsou tak frekventované se z finančních důvodů udržuje jeden chodník. 

Markéta Bučoková, PR    

Petr

Otázka: 

Dobrý den,
Chci se zeptat, proč v teplárně Strakonice stále houká drezína (vlak).
Houká ve 3 ráno, houká přes den a houká také večer. Jedním slovem houká 24 hodin denně v kteroukoliv dobu a to i několikrát po sobě. Často houkání připomíná signály puberťáků, nebo jako na hokeji či fotbalu. Není to tedy houkání upozorňující na možné nebezpečí nebo něco podobného.
Zvuková signalizace je nepříjemná, obzvlášť ve 3-4 ráno. Myslím že nejsem jediný občan Strakonic kterému to vadí. Můžete s tím prosím něco udělat?
Děkuji Petr

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

níže zasílám vyjádření společnosti Teplárna Strakonice, a.s.

 

Areál teplárny je historicky umístěný v zástavbě města a její vlečkové koleje kříží veřejnou silniční komunikaci. Prakticky každý posun vagonů je spojený s jízdou přes tento přejezd vybavený zabezpečovacím zařízením.

Přejezd je nepřehledný, umístěný přímo na výjezdu z areálu a v těsné blízkosti železničního viaduktu. Řidič lokomotivy většinou nevidí na osoby a vozidla, která se přes zapnuté výstražné zařízení chystají vstoupit nebo vjet na přejezd. K tomuto porušení pravidel dochází často.

Z uvedených důvodů doporučují pracovníci DVI (Dopravně vzdělávací institut) resp. Drážní úřad používat návěst Pozor lokomotivní houkačkou před každým vjetím na přejezd.

V nočních hodinách (21:00 až 5:00) se preventivní zvuková signalizace nepoužívá, pouze pro odvrácení hrozícího nebezpečí.

Provoz na železniční vlečce upravuje Vyhláška č.173/1995 Sb. (ve znění pozdějších předpisů), Dopravní a návěstní předpis SŽDC D1 a Místní provozní vlečkový řád.

Zvuková signalizace může být i od nákladních automobilů, které přiváží nebo odváží materiál z areálu teplárny. Všichni silniční dopravci byli poučeni, aby používali houkačku pouze k odvrácení hrozícího nebezpečí.

Markéta Bučoková, PR

Jiří

Otázka: 

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda město neuvažuje jím zřizovaných zařízeních (typicky plavecký stadion, kino OKO apod.) o možnosti platby pomocí benefitních poukázek (SODEXO, UNIŠEK+ apod.). Tyto poukázky začínají být pro firmy díky daňovému zvýhodnění zajímavým přilepšením pro zaměstnance. Pokud ano, tak dotaz pokračuje otázkou v jakém časovém horizontu bychom mohli začít navštěvovat plavečák za tyto "stravenky"? Děkuji.

Odpověď: 

Vážený pane Jiří,

již v tuto chvíli je možné jednotlivé vstupné na plavecký bazén ve Strakonicích hradit třemi druhy unišeků. Informace obdržíte na pokladně pleveckého areálu.

Markéta Bučoková, PR

Martina

Otázka: 

Dobrý den,
je možné si někde zažádat o popelnici k rodinnému domu?

Děkuji

Odpověď: 

Vážená paní Martino,

máte-li ve Strakonicích trvalý pobyt a zaplacený místní poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů, pak je možné si na technických službách zažádat o vydání nádoby na TKO. Kontaktujte odpovědného pracovníka p. Bryndu na čísle: 380420435. 

Markéta Bučoková, PR

 

Nedbálková Ludmila

Otázka: 

Dobrý den,
shlédla jsem na internetu zprávu, že se bude ve vašem městě stavět MEŠITA 81 m vysoká! Je to pravda?
Děkuji za odpověď. Nedbálková L.

Odpověď: 

Vážená paní Nedbálková,

Vámi zmiňované video je nejapným žertem, který vznikl v době minulého vedení města  a s jeho negativními důsledky se vypořádáváme dodnes.

I přes šetření Policie ČR není patrné, kdo je za zveřejnění zodpovědný. Omlouvám se Vám tímto, ale jak jistě sama víte, ve chvíli, kdy je jakákoliv věc zveřejněna na internetu, žije si svým vlastním životem a není v našich silách zamezit jejímu šíření. Na webových stránkách města Strakonice se starosta Břetislav Hrdlička ostře distancuje od tohoto videa. Stejně tak učinil několik prohlášení v televizi a dementoval poplašnou zprávu o budování mešity. Více ale bohužel není možné udělat.

Důrazně opakuji, že se mešita ve Strakonicích budovat nebude!!!

Markéta Bučoková, PR

Honza

Otázka: 

Dobrý den,
podle Vámi uvedeného harmonogramu svozu bioodpadu měl být v pondělí 18.12. proveden svoz v Předních Ptákovicích. Po příchodu domů jsem zjistil, že mi i přes připravenou popelnici bioodpad odvezen nebyl. Bude ještě nějaký termín, nebo mám svou plnou popelnici připravit až na polovinu ledna?
Děkuji.

Jinak se při sněhové nadílce moc Technické služby zrovna v našich končinách extra nepředvedly. Snad to bude lepší
Honza

Odpověď: 

Vážený pane Honzo,

vzhledem ke klimatickým podmínkám došlo ke zpoždění svozu BRO. Náplň v nádobě namrzá na stěny a vyprazdňování trvá podstatně déle, čímž dojde k tomu, že některé oblasti budou touto službou vykryty později. Ne však déle nežli do čtvrtka 21. 12. 2017. Ponechte tedy nádobu v místě, které je obvyklé ke svozu. 

Markéta Bučoková, PR

Jarda

Otázka: 

Dobrý den, proč na otázku "Blanky" ohledně nákladů na Krampuse neodpovíte jasně a zcela, tak jak Vám nařizuje příslušný právní předpis. Jedná se zcela o veřejné prostředky a tudíž je Vaší povinností odpovědět a to nejen za přímé náklady - soubory, doprava, pronájmy, atd. ale i za nepřímé náklady Technických služeb - zátarasy, úklid, atd. + náklady Městské policie, atd. Prostě zde není žádné obchodní tajemství, nikdo nechce znát přesné vyplacené částky jednotlivým vystupujicím, ale celkové náklady na každou akci mají občané právo znát a Vy máte povinnost je zveřejnit.

Odpověď: 

Vážený pane Jardo,

jestliže paní Blanka vznese dotaz dle zákona 106/1999 Sb. O svobodném přístupu k informacím, pak jí bude dle tohoto zákona odpovězeno. Vznesený dotaz dle citovaného zákona ovšem musí splňovat určité náležitosti. To dotaz zaslaný prostřednictvím rubriky dotazy, náměty, připomínky neměl. 

Markéta Bučoková, PR

 

Eva

Otázka: 

Dobrý den,
mám připomínku k odvozu bioodpadu: Měsíc listopad už podle názvu je měsícem, kdy průběžně padá a posléze se odklízí listí spadané se stromů. U mnoha rodinných domků ve Strakonicích jsou nemalé zahrady s více listnatými stromy. Objem shrabaného listí, v našem případě cca necelých 400m2 velké zahrady, představoval celkem asi tak 4 napěchované popelnice určené ke svozu bioodpadu. Přitom při říjnovém úklidu květinových záhonů zůstalo leccos biomateriálu, kterého bychom se, vedle běžného kuchyňského odpadu, také rádi zbavili.
Z uvedeného důvodu mám za to, že není dobré, když čtrnáctidenní interval svozu pro nás skončil 20. listopadu a na další si počkáme až po měsíci. Protože se nechceme jako dřív při už zaplněném kompostéru zbavovat bioodpadu skrze popelnice určené pro komunální odpad, musíme skladovat pytle s listím prakticky až do února, možná března příštího roku. Nebylo by možné, aby 14 denní interval byl zachován až do konce kalendářního roku? Ostatně zimní období oficiálně začíná, tuším, 21. prosince.
Děkuji

Odpověď: 

Vážená paní Evo,

pokud má majitel zahradu s větší výměrou, pak je pochopitelné, že bionádoba takové množství vyprodukované biologické hmoty nepojme. Pro tento případ se kalkulovalo s možností využití kompostérů, které byly po městě v rámci dotačního titulu distribuovány. Snahou odboru životního prostředí bylo do lokalit s vyšší koncentrací rodinných domů, osad a zahrádkářských kolonií umístit velkoobjemové kontejnery pro uložení bioodpadu. Pokud v tuto chvíli máte nadbytečné množství bioodpadu, pak je možné je uložit do sběrného dvora U Blatenského mostu. Tato služba je zcela zdarma pro obyvatele města Strakonice.

Pro příští rok se plánují častější svozy bionádob ze zástavby rodinných domů, a to zejména v období zvýšené produkce této hmoty. Tato změna ovšem musí být odsouhlasena vedením technických služeb, které zajišťují svozy od rodinných domů. Proto již není možné v tuto chvíli termíny svozů upravit. Nicméně pro příští rok se o možnosti zvýšené frekvence, vzhledem ke zkušenosti, která se praxí ukázala jako nezbytná, uvažuje. 

Markéta Bučoková, PR

 

 

Radek Částka

Otázka: 

Dobrý den, 3.10.2017 jsem se ptal na opravu výplně na zastávce Střela. Je mi to trapné se připomínat, ale zase jste na nás zapoměli, říjen je dávno pryč ( listopad také ), nové zastávky ve městě a v Drařejově jsou hotové a u nás se nic nezměnilo.
No nic, alespoň bych chtěl tímto popřát všem lidem na MU Strakonice pěkné svátky a pěkný Nový rok.
Radek Částka

Původní dotaz z 03.10.17 :

Dobrý den,
na Střele na zastávce MHD ve směru na Strakonice již půl roku chybí polovina zadní plexisklové výplně, kterou rozbily technické služby při jarním sečení trávy. Bylo by možné to opravit ?
Předem děkuji.

Radek Částka
Odpověď:

Vážený pane Částko,

děkujeme za upozornění. Tento stav je znám a je samozřejmě v řešení. Výměnu skla bude provádět odborná firma ze Zlína v průběhu měsíce října. Termín je shodný s instalací dalších dvou autobusových zastávek na území města Strakonice a opravou zastávky v Novém Dražejově.

Markéta Bučoková, PR

Odpověď: 

Vážený pane Částko,

nemusíte si připadat trapně. I přes nelibost města firma bohužel ve sjednaném termínu nedodala objednané sklo a proto se oprava zastávky posunula až na prosinec. Dnes (13. 12. 2017) se dokončuje autobusový přístřešek a souběžně s tím by měla být realizována i oprava zasklení zastávky. Některé věci zkrátka nejsme schopni ovlivnit, byť se o to snažíme.

Přijměte přání klidných a spokojených Vánoc a do nového roku především zdraví a kapičku pověstného štěstí.

Markéta Bučoková, PR

Martin

Otázka: 

Dobrý den,
právě nám přerušily dodávku vody, ok městký rozhlas neslyšíme tak nás to překvapilo. Nelze na úřadě založit sms bránu nebo maily (když se zaregistrují) posílat zprávy občanům můžete posílat jak kulturní akce tak i přerušení dodávek vody energie.Městký rozhlas 1/2 lidí neslyší.

Odpověď: 

Vážený pane Martine,

všechna hlášení městského rozhlasu naleznete na webových stránkách města Strakonice. V pravém banneru pod záložkou "hlášení městského rozhlasu". Informovanost občanů prostřednictvím sms zpráv se připravuje v rámci projektu, na druhou polovinu příštího roku. O této možnosti budou občané včas informováni. Prozatím veškeré informace naleznete na webových stránkách města.

Markéta Bučoková, PR

 

Marek Šnobr

Otázka: 

Dobrý den,
jaký je poplatek za umístění stojanu ("áčka") na chodníku na Velkém náměstí? Děkuji, Marek Šnobr

Odpověď: 

Vážený pane Šnobre,

zábor chodníku pro Vámi jmenovaný účel je ve výši poplatku 10 Kč/den/m2. Doporučuji navštívit odbor dopravy, kde sepíšete žádost o povolení záboru chodníku a následně uhradíte poplatek.

Markéta Bučoková, PR

Mirek

Otázka: 

Komunikace Nerudovy ulice neměla být průjezdná do Radomyšlské, měla být výhradně obslužnou pro rodinné domy. Není dimenzována pro těžký provoz a po dobu 45 roků je devastována zvýšeným provozem v souvislosti s objížďkami. Zákaz vjezdu nákladních vozidel není řidiči respektován, nedodržuje se ani rychlost a podélné parkování na jedné straně značně omezuje oboustranný provoz. Dochází tak k pojezdu zelených pásů a rozježděny jsou betonové obrubníky. S uzavírkou v souvislosti se stavbou nového mostu na Lidické a nyní také části Lidické k mostu přes Otavu došlo k přetížení dopravy Nerudovou ulicí. Vylepovaný povrch komunikace a chodníky jsou v desolátním stavu. Vozovka je v těchto dnech zanesena blátem. Přijďte se přesvědčit a pošlete městskou policii na pravidelný dohled nad nedodržováním dopravních značek. Nerudova ulice je ve stavu před rekonstrukcí komunikace včetně chodníků a je nutné uvažovat se zařazením do plánu v nejbližší možné době.

Odpověď: 

Vážený pane Mirku,

Vaši připomínku jsem předala odboru dopravy a bude projednána na dopravní komisi. Informovala jsem i městskou policii ohledně dopravní situace.

Markéta Bučoková, PR

Blanka

Otázka: 

Dobrý den,

kolik platí město za Krampus? Nebo to hradí sponzoři? Děkuju za vaši odpověď.

Odpověď: 

Vážená paní Blanko,

akci Krampus platí MěKS a výše platby je předmětem obchodního vztahu a nelze jej sdělovat.

Markéta Bučoková, PR

Alice

Otázka: 

Dobrý den, děkuji za odpověď a objasnění situace kolem objezdů. Jen mě napadá, nemělo by právě město a jeho zastupitelé apelovat jako první na ŘSD, aby upravil vzhled objezdu na Katovické? Občané zvolili své zástupce, a ti by měli chtít, aby město bylo hezké. Tak proč tak dosud neučinili? Je to škoda, protože je krásné vidět objezd na Volyňské, ten je letos i se stromem opravdu nádherný. Děkuji.

Odpověď: 

Vážená paní Alice,

k jednání s ŘSD došlo, ale zatím ne s pozitivním výsledkem. Nicméně, snad až dojde ke zprovoznění severního dopravního půloblouku, pak by mohlo dojít ke směně pozemků a kruhová křižovatka by mohla patřit městu. To je ale v jednání a rozhodně to není definitivní rozhodnutí. Poté by i tato kruhová křižovatka byla upravena jako ostatní. Máme se na co těšit.

Hezký adventní čas.

Markéta Bučoková

Václav Š.

Otázka: 

Dobrý den, jen bych rád upozornil na nesvítící osvětlení nad přechodem v ul. Na Ohradě, po pravé straně, ve směru jízdy k Lidlu, jedná se o přechod u paneláku čp. 87.

Díky za opravu,

V.Š.

Odpověď: 

Dobrý den,

ihned po obdržení vašeho upozornění, za které mimo jiné velmi děkujeme, jsem jej předala na technické služby a došlo k okamžité opravě veřejného osvětlení. Jsme opravdu za podobné zprávy rádi, protože nemůžeme být všude a tyto drobné maličkosti nám pomohou ke spokojenosti vás všech.

Děkujeme.

Markéta Bučoková, PR

 

Alice

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kruhové objezdy. Když přijedu od Budějovic je tam krásný kruhový objezd, ať na jaře, v létě a nemluvě nyní, kdy je tam krásná výzdoba, ale pokud jedu od Plzně, tak tam všechny vítá zarostlá krtina. Není to škoda? První, co návštěvníci i občané Strakonic vidí je kopec občas posečené trávy? Písek má nyní nový kruhový objezd u Albertu, nádhera tudy jen projet. Nebude něco hezkého i na tomto objezdu, nebo si zaslouží tato strana Strakonic jen kopec trávy?
Děkuji

Odpověď: 

Vážená paní Alice,

pokusím se objasnit, jaká je situace na strakonických kruhových křižovatkách. Prvotně děkuji za pochvalu úpravy té ve směru na České Budějovice. Kruhová křižovatka na komunikaci I/22 směr Plzeň bohužel není v majetku města, ale ŘSD. Jako město tedy nemáme kompetenci zajistit květinovou výsadbu, ani vánoční výzdobu v místě jmenované kruhové křižovatky. Nezbývá tedy než se obrátit na majtele a apelovat na zkulturnění prostředí.

Markéta Bučoková, PR  

Lenka

Otázka: 

Dobrý den,
reaguji na dotaz paní Kořánové a především na Vaši odpověď. Zaráží mě, že pro posílení soužití se seniory,se musí postavit plot okolo jediného pěkného trávníku široko daleko. Ještě jsem se nesetkala s tím, aby se plotem zkulturnilo prostředí. Ještě by se snad dal pochopit nízký plot (když jej odůvodňujete bezpečností dětí), ale plot vysoký téměř jako dospělý člověk evokuje spíše vězení. Synergie je o spolupráci, nikoli o oddělování. Zvolený plot je výškou nepřiměřený, neestetický. Pro mne je takový postup MěÚSS nepochopitelný. Pro inspiraci, jak má vypadat veřejný prostor, doporučuji zhlédnout epizody na stream.cz Gebrian versus.

Ještě prosím, kdy a kde je v plánu ona klidová parková zóna? Zatím se o ní jen mluví, avšak opravdu jedinou otevřenou klidovou zónu jste nás plotem připravili.

Ještě k dětskému hřišti na Jezárkách. Nejméně od jara je rozbitá prolézačka (vytržená dřevěná "špršle"). Jediné, co město od jara udělalo, je, že tuto část prolézačky zapáskovalo (páska je již dávno odstraněna). Je hezké, že jsou v plánu nové herní prvky za plotem, ale je třeba se starat i o ty stávající.

Konečně chci poděkovat firmě Znakon za perfektní práci ohledně vybudování chodníků a kamenných vjezdů v lokalitě Jezárky. Kvalita její práce je nesrovnatelně lepší než u firmy, která zbudovala část chodníků v této lokalitě na jaře tohoto roku, kdy některé z chodníků jsou již v tuto chvíli zprohýbané.

S pozdravem Lenka

Odpověď: 

Vážená paní Lenko,

co se týče plotu, jeho výška bude naprosto stejná, jako u doposud stávajícího. Plot bude transparentní v zelené barvě a rozhodně nebude narušovat prostředí. Píšete, že si takto nepředstavujete soužití. Plot ale prioritně bude chránit, nikoliv oddělovat nebo separovat. A proč chránit? S politováním je nutné konstratovat, že v každé společnosti žijí bezohlední jedinci a právě před nimi je nutné tuto nově vybudovanou lokalitu chránit. Jedná se například o majitele psů, kteří si zvykli na toto místo chodit venčit své mazlíčky, ale mnohdy zapomínají, že jsou s nimi spojeny i povinnosti úklidu. Rozhodně se nechci nikoho dotknout, ale zavírat oči před skutečností také nelze. Proto bude v nočních hodinách areál uzavřen a během dne volně přístupný. Jezárky nebudou ochuzené o zeleň, ale naopak vyroste zde kulturní prostředí parku, které budou moci využívat jak maminky s dětmi, tak senioři.

Rozbitá prolézačka je politování hodná skutečnost, kterou jsem ihned delegovala na odpovědného procovníka tak, aby došlo k nápravě. Omlouvám se za ni. Pokud někdy v budoucnu dojde k podobnému defektu, prosím kohokoliv, kontaktujte mne, nebo městského architekta, uděláme vše proto, aby dětská hřiště sloužila bezpečně dětem. 

Markéta Bučoková, PR

jana kořánová

Otázka: 

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat proč jediný udržovaný travnatý plácek na Jezárkách (mezi důchodákem a domy 1394-93 atd. ) začínají oplocovat????

Nehledě na to, že celá lokalita je již několik let "zanedbávána"
- přistupová cesta z města, která je z panelů se rozpadá, po stavbě cyklostezky je ještě špinavá
- v chodníku před školou chybí dlažcice
- proč není využit prostor před školou ?
- auta která sem naváží suť, místo po rampě, kterou proto postavili jezdí mezi baráky a zněčištují silnici!!!
- zastávka pro autobusy není krytá (nejen na děti prší)
- nedávno zde byli instalováný lavičky a ted kvůli stavbě plotu jsou opět demontovány!!!!

- chybí dětské hriště, nebo jiná multifunkční plocha pro setkávání zde žijicích lidi

a ten jediný udržovaný kus zeleně teď oplotíte?????

Na tomto místě se setkáváme se svými sousedy a ostatními rodinami s detmi. Probíhají zde závody kočárků. Nikde jinde v okolí není udržovaná zeleň.

Děkuji za odpověd.

Odpověď: 

Vážená paní Kořánová,

na místě, které zmiňujete, vznikne klidová zóna pro seniory a děti, kterou buduje MěÚSS, aby vznikla jakási synergie mezi seniory a dětmi. Oplocená je z důvodů bezpečnosti dětí, které si tam budou moci se svými rodiči hrát, ať už přijdou na návštěvu do domova pro seniory, nebo jen vyplní volný čas pobytem v upraveném prostředí kultivované zahrady. Areál bude během dne volně přístupný, na noc se bude uzamykat. V zahradě budou instalovány herní prvky a posezením. Naopak, tímto zásahem dojde ke zkulturnění prostředí a obyvatelé Jezárek rozhodně něbudou ochuzeni o místo, ve kterém doposud trávili volný čas. 

V budoucnu je v lokalitě Jezárek plánována realizace klidové zóny parkového typu.
Váš podnět k autobusové zastávce jsem předala odboru dopravy, která jej bude v průběhu příštího roku řešit v rámci instalací nových zastávek v lokalitě města. Stejně tak jsem avizovala nánosy zeminy na komunikacích. Jedná se o auta z akce rekonstrukce Poděbradovy ulice a realizace severního dopravního půloblouku. Akce v ulici Poděbradova bude v horizontu dvou týdnů ukončena.
Děkuji Vám za postřeh a zároveň prosím o trpělivost. Věřím, že po urgenci se situace zlepší. Na současný stav bude důrazně upozorněna prováděcí společnost.

Markéta Bučoková, PR

Stránky

Krajské ředitelství Policie České republiky, Územní odbor Strakonice hledá nové policisty...
Oznámení o mimořádném uzavření pobočky České pošty, s.p. – 386 03 Strakonice. Z ...
Dobročinný bazar oblečení v sobotu 24. února 2018 od 13.00 – 16.00 hodin v ...
Cenu starosty získala první žena Doposud byly Ceny starosty města doménou mužů. Avšak i...
Dudák – Měšťanský pivovar Strakonice, a.s. dnešního dne slavnostně, za přítomnosti...
Na úterý 20. 2. 2018 od 16.00 hodin je svoláno veřejné projednání řešení parkování v...
Každoročně oblíbená společenská akce Nejlepší sportovec regionu, co do návštěvnosti...
CO JE GDPR? Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, označované jako GDPR (General...
Sbírka oblečení pomůže lidem bez domova   Strakonice, Prachatice, České...
Rada Jihočeského kraje schválila dne 15. února 2018 vyhlášení konkurzních řízení na...
19.Únor 2018
Město Strakonice, odbor školství a cestovního ruchu, po dohodě s řediteli jednotlivých...
13.Únor 2018
Městský úřad Strakonice, finanční odbor, zveřejňuje v souladu s § 26 zákona č. 255/2012...
12.Únor 2018
Provoz v mateřských školách o hlavních prázdninách:   Mateřská škola 2.7., 4.7.  9.7...
12.Únor 2018
V souladu s § 26 zákona č.255/2012 Sb., o kontrole ( kontrolní řád) a usnesení vlády č....
6.Únor 2018
Informace o výsledcích kontrol dle ust. § 26 zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (...
30.Leden 2018
Od 1. ledna 2018 začíná platit novela stavebního zákona.   Mám dlouhodobý pocit, že se...
29.Leden 2018
Městský úřad Strakonice, odbor obecní živnostenský úřad, provedl ve svém správním obvodu...
26.Leden 2018
I. Věcné zaměření Kontroly se zaměřením na dodržování povinností provozovatele stanice...
26.Leden 2018
Geolokační hru pro chytré telefony si můžete nyní zdarma   stáhnout a zahrát i u nás....
Žádosti do dotačních programů města Strakonice na podporu tělovýchovy, sportu a ostatních...
Na třetí adventní neděli 17. 12. je pro Vás připraven program na Velkém náměstí s pravou...
Na Velkém náměstí bude připraven nazdobený vánoční strom, pod kterým ve 13 hodin začnou...
U příležitosti 99. výročí vzniku samostatného Československa se v sobotu 28. října...
Největší podzimní událostí jsou zajisté tradiční výlovy. Nejzajímavější pohled se naskýtá...
V pátek 29. září se mohou od 21.15 hod návštěvníci Václavské poutě těšit na tradiční...
9. září proběhne na strakonickém letišti 5. ročník leteckého dne. Diváci budou moci...
Již po třiadvacáté mohou na oblíbené trati městem v délce 3,3 nebo 6,6 km změřit 21....
Svatý Václav, patron nejen České země, ale i míru, sládků a piva. Protože se blíží slavná...
Vážený pane Kovaříku, podobná slova jako ta vaše jsou mi velkou podporou pro další práci...
  Dobrý den, obdržel jsem dotaz od p. V. Normana: Proč květníky na Velkém náměstí brání v...
  Milí Strakoňáci. Moc a moc a moc Vám děkuji za vesměs kladné hodnocení MDF, ale i za...
Vážení občané. Toto okénko musím začít popřením ošklivých zpráv, které "kdosi" již dva...