Dotazy, náměty, připomínky

Zde můžete napsat své dotazy, náměty a připomínky adresované Městskému úřadu Strakonice.

Vložit nový dotaz

Jaroslava

Otázka: 

Dobrý den chtěla bych poprosit o vyčištění zastávky na máji od sprejerů a chtěla bych se zeptat jak se to tady ve Strakonicích bude dále řešit děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážená paní Jaroslavo,

Váš podnět jsem předala k řešení technickým službám. Pokud nenastane nějaký problém, jako například speciální barva, kterou je zastávka znehodnocena, pak by technické služby zastávku opravily do konce týdne.

Řešením tohoto problému se zabývá vedení města společně s městskou policií. OZV města je povoleno sprejerům na místech podchodů pod Katovickou ulicí, dále v podchodu směrem na Jezárky a na stěně u plaveckého areálu, realizovat svá díla. Bohužel i přes vyčleněné prostory někteří nerespektují tuto vyhlášku a ničí městská zařízení. V nedávné době se městské policii podařilo díky kamerovému systému dopadnout osobu ničíci sprejem obytné domy.

Markéta Bučoková, PR

Eva Hasenöhrl

Otázka: 

PODĚKOVÁNÍ ... Dobrý den, ráda bych poděkovala všem, kteří se podíleli na opravě 3 laviček u řeky Otavy - poblíž "pouť placu" . Děkuji nejen za svoji maminku, která tam velmi ráda chodí, ale i za občany, jenž si tam zpříjemňují chvíle odpočinku. A dále bych chtěla poděkovat za všechny dětičky, které si zase mohou hrát před domem v Tržní ulici č.1154, kde je opravena dětská houpající se hračka... SKVĚLÁ PRÁCE!!!!

Odpověď: 

Vážená paní Evo,

děkujeme za vyjádření díků. Ráda jej předám odpovědným osobám. Tohle je přesně ukázka spolupráce mezi občany a městem. Nemůžeme být všude, ale vy, co chodíte městem si všímáte a když zašlete podnět, pak jej neodkladně vyřídíme. Veliký dík za tuto spolupráci. Přeji za všechny příjemný den.

Markéta Bučoková, PR

Jan

Otázka: 

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat na parkování v ulici Čelakovského a jejím blízkém okolí, je možné aby zde parkovali návštěvníci restaurace Sokolovna, návštěvníci centra města, lidé kteří pracují v centru a pracovníci MěÚ? Když kapacita parkovacích míst je přizpůsobena pouze obyvatelům těchto ulic. Parkovací místa jsou neustále obsazena,a tak se ptám zda má tento problém řešení? (Vyhrazené parkoviště pro obyvatele ulice atd.)

Odpověď: 

Vážený pane Jane,

režim vyhrazených parkovišť nelze uplatňovat, a to ani pro obyvatele žijící v jakékoliv lokalitě města. Parkoviště, jsou-li na pozemcích města, jsou veřejná a koncipována tak, aby byla dostupná všem obyvatelům či návštěvníkům města.

Problém s kapacitou parkovacích míst ve městě je průběžně vedením města řešen. Například v rámci realizace severního dopravního půloblouku vzniknou na několika místech nové parkovací zóny. Nové komfortnější parkoviště vznikne v oblasti Beranova dvora. Další parkovací stání vznikají při jednotlivých realizacích revitalizací sídlišť. 

Markéta Bučoková, PR

Tomáš Němec

Otázka: 

Dobrý den,

Před nedávnem se mi dostal do ruky katalog českého výrobce LED osvětlení.Jedná se
o společnost LUXDATOR s.r.o. (www.luxdator.com) zabívající se výrobou úsporných LED svítidel a LED zdrojů.Každopádně mě velmi zaujal článek kdy tato společnost dokáže prostřednictvím svého projekčního studia LIGHTING PROJECT s.r.o. zpracovat profesionální návrh veřejného osvětlení k efektivní úspoře elektrické energie.
Ve Strakonicích je veřejné osvětlení v žalostném stavu co jsem alespoň já viděl.
Nicméně to je otázka pro příslušný odbor Města Strakonice.
Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážený pane Tomáši,

město má zpracovaný generel na celkovou rekonstrukci veřejného osvětlení po městě. Vzhledem k finanční náročnosti se každým rokem podává žádost o finanční podporu. Pokud vyjde, je využita, v opačném případě je snaha alespoň část osvětlení rekonstruovat z vlastních finančních zdrojů.

Rekonstruuje se podle platných legislativních norem a dle toho je také velmi pečlivě vybírán dodavatel. Pracovníci, kteří mají tuto problematiku ve své gesci jsou obeznámeni s nabídkami. Ne vždy jsou všechny použitelné. Je opravdu nezbytné se v problematice důkladně orientovat. I přesto Vám děkujeme za Vaši snahu a zaslání odkazu, který si kolegové zajisté uchovají.

Markéta Bučoková, PR

 

Petr

Otázka: 

Dobrý den, chci se zeptat kdy bude započata rekonstrukce ulice š. Dudáka.
děkuji
S pozdravem Devera

Odpověď: 

Vážený pane Devero,

s rekonstrukcí ulice Švandy dudáka se započne na přelomu září a října. Nyní je investiční akce ve fázi podpisu smlouvy se zhotovitelem díla, poté budou následovat nutné související administrativní úkony a následně dojde k předání staveniště.

Markéta Bučoková, PR

štěpán

Otázka: 

Dobrý den,
Jak už tu zaznělo, Podskalí je určitě nejvyhledávanější sportovně-relaxační zónou ve Strakonicích, stálo by za to využít ji na maximum. Plánují se takové úpravy?

...Například zvýšit úroveň plovárny (více převlékacích kabinek, lepší vstupy do vody, skluzavky, skokanský můstek), postavit toalety a kojící koutky, pronájem lodiček/šlapadel, apod.?

díky

Odpověď: 

Vážený pane Štěpáne,

prvotně děkujeme za námět i zájem o jednu z nejkrásnějších lokalit města. Koupací molo byl pilotní projekt, který měl zmapovat zájem obyvatel o tuto lokalitu, jako místo k relaxaci a odpočinku. Je konstruováno tak, aby jej bylo možné v případě zájmu jakkoliv dosestavit. Doposud ale nevzešel žádný podnět k tomuto kroku a jeho kapacita se zda být dostačující. Stejně tak, jako další vybavenost, která by rozšířila služby pro veřejnost. Dalším, neméně důležitým ukazatelem, je právě lokalita sama. Jedná se o místo, které je exponované z hlediska vandalizmu. Tuto skutečno není možné podcenit. Nicméně, rozhodně se dalšímu zlepšování vybavenosti Podskalí vedení města nebrání. Do budoucna se uvažuje například o rozšíření herních prvků. 

Markéta Bučoková, PR

ing. Eva Hasenöhrl

Otázka: 

Dobrý den, mám prosbu či připomínku. Bylo by možné opravit 2 lavičky, které se nacházejí u řeky Otavy v místě, kde se konají poutě nebo zde bývají cirkusy? Jsou blízko mostu ... tam, kde parkují auta. Sedací část se skládá ze dvou dřevěných částí, přičemž jedna část u dvou laviček chybí. Maminka, která je již seniorka, tam chodí často na procházky.
A ještě jedna prosba. Před domem na Tržní ulici č.1154-Strakonice je poškozena houpací hračka pro děti, která byla často využívána.
Uřčitě by byli občané, kteří tam v hojné míře chodívají, potěšeni, že došlo k opravě. Děkuji a přeji příjemný den.
S pozdravem ing.Eva Hasenöhrl

Odpověď: 

Vážená paní Hasenöhrl,

děkujeme za podnět, který jsem předala k řešení technickým službám. Lavičky budou opravené během dnešního dne. K opravě houpačky je nezbytné zajistit náhradní díl, který se bude objednávat z NSR, její oprava proběhne v co možná nejkratší době.  

Markéta Bučoková, PR

Klára

Otázka: 

Chtěla bych vyjádřit poděkování Městu Strakonice za výborně zvládnutý úklid po slavnostech města. Už jen vidět Romy pracovat bylo ve Strakonicích dlouhá léta sci-fi a myslím, že i jim to nepatrně zvedlo kredit, alespoň u mne.

Klára

Odpověď: 

Vážená paní Kláro,

děkujeme za pochvalu, velmi ráda ji předám Technickým službám města Strakonice, a.s. a Odboru životního prostředí MěÚ Strakonice, protože to je převším jejich zásluha, že bylo město v průběhu celých slavností, ale i po jejich ukončení čisté.

Markéta Bučoková, PR

Adam

Otázka: 

Dobrý den,
zajímalo by mě z jakého důvodu vedení města nazývá "severní půloblouk" obchvatem,když se jedná o průtah městem,který zničí pouze další čast města.
Děkuji za odpověď

Odpověď: 

Vážený pane Adame,

oficiální název investiční akce zní I/22 Strakonice, Vámi zmíněný název je pouze názvem pracovním a je odvozen od místa, kterým obchvat prochází a nenazývá ho tak vedení města, ale jedná se o historicky vžité pojmenování. Zda ničí část města je diskutabilní. Již v roce 1933 je ve strakonickém Sborníku zmiňován. Jak vidíte, jde tedy o akci, která měla být realizována již v minulém století. Rozhodně odlehčí dopravě v centru města a lidé zde žijící se rozhodli pro tuto oblast zcela svobodně, přesto, že o jeho realizaci byli obeznámeni.  

Markéta Bučoková, PR

Tomáš

Otázka: 

Dobrý den,

zajímalo by mne, zda město vypisuje výběrová řízení např. na technické zajištění akcí, nebo je vše pouze na rozhodnutí města? Pokud jsou vypisována výběrová řízení, kde je možno zjistit?

Děkuji

Odpověď: 

Vážený pane Tomáši,

veškerá výběrová řízení jsou zveřejňována na úřední desce, případně je naleznete v následujícím odkazu webových stránek města Strakonice: http://www.strakonice.eu/verejne-zakazky

Markéta Bučoková, PR

Pavel

Otázka: 

Dobrý den,
prosím zajímalo by mě, jak MP Strakonice kontroluje noční klid po 22:00 hodině.
V Luční ulici ( zadní část)je neustále hluk nejen po 22 hodině,ale kolikrát není klid ani po půlnoci.Hluk je z venkovních teras a zahrádek barů a restaurací v Bezděkovské ulici.
Žádáme o kontrolu této lokality .
Děkuji
Pavel

Odpověď: 

Vážený pane Pavle,

dodržování nočního klidu je průběžně MP kontrolováno. V případě, že nejste spokojen, prosím, volejte na tísňovou linku 156 a případ se bude ve chvíli, kdy je aktuální ihned řešit. 

Markéta Bučoková, PR

Vladimír

Otázka: 

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to vypadá s rozbombardovanou ulicí u Poděbradky? Bude asi velký problém, se začínajícím školním rokem, s vozením a voděním dětí do školy a školní družiny v Poděbradce, situace tam byla ráno děsná už dříve a teď to bude tedy superdílo. Díky za odpověď.

Odpověď: 

Vážený pane Vladimíre,

chápu vaše rozhořčení nad dojezdností do ulice Krále Jiřího z Poděbrad, bohužel komunikace si již rekonstrukci žádala. Jak jsme informovali na FB a webových stránkách města, bude celá komunikace pro automobilovou dopravu, počínaje 18. 9. 2017, uzavřena. V případě, že bude potřeba doprovodu školáků, je pro tyto účely vyhrazena ulice Dr. Jiřího Fifky, kde bude vyblokováno 20 míst na zastavení. Doprovod dovede žáka do školy a musí se ihned vrátit. V ulici bude umístěno dopravní značení zakazující stání, nikoliv však zastavení. Toto opatření je na základě dohody Odboru dopravy MěÚ Strakonice, základní školou a PČR.

Markéta Bučoková, PR

Lucie

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych upozornit na vypadlý šroub na posilovacím stroji na dětském hřišti na Barvínkově. Jedná se o poslední stroj nejblíže řece v rohu hřiště. Také většina cedulí s návody byla odcizena. Dále mi vadí velké množství psích exkrementů a neustále plný koš a odpadky na zemi v areálu hřiště. Děkuji.

Odpověď: 

Vážená paní Lucie,

podnět týkající se cvičíciho stroje jsem ihned předala technickým službám. Pracovníci technických služeb přislíbili neodkladně stroj prohlédnout a zajistit opravu, stejně jako instalaci informačních tabulí. Co se týče neukázněných majitelů psů, jedná se o velmi složitou věc. Obecně závazná vyhláška města č. 2 z roku 2013 v čl. 4 jasně stanový zákaz pohybu psů v lokalitách dětských hřišť. Provozní řád umístěný na každém hřišti na zákaz vstupu se psy důrazně upozorňuje. Pokud někoho uvidíte, že nařízení porušuje, pak navrhuji ihned ohlásit tuto záležitost na městskou policii na linku tísňového volání 156. Na úklid v citované oblasti se technické služby více zaměří. Ale bohužel i zde platí stejný režim. Pokud je návštěvník ukázněný, pak odpad umístí do míst k tomu určených, pokud ne, odhodí jej kdekoliv a pak vzniká dojem, že se na dětských hřištích neuklízí.

Markéta Bučoková, PR  

David

Otázka: 

Byl jsem s manželkou a s dětmi v kočárku na několika akcích v letním kině. Chtěl bych se zeptat, zda by bylo možné udělat bezbarierový vstup do letního kina. Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážený pane Davide,

bezbariérový vchod do areálu letního kina se nachází v dolním vchodu, směrem od hradu. Pokud se domluvíte s pořadateli, rádi Vám vchod při dalších akcích otevřou, popřípadě bude dozajista veřejnosti otevřen automaticky.

Markéta Bučoková, PR

Lada

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je v plánu realizace chodníků z Nového Dražejova od autobusové zastávky přes Virt do Starého Dražejova. Tento úsek je nebezpečný a místy nepřehledný. Děti se bojí chodit na autobus, je zde větší provoz.

Odpověď: 

Vážená paní Lado,

chodník z Nového Dražejova do Starého Dražejova má vedení města v plánu započít realizovat ještě v letošním roce. Samozřejmě záleží na nutných administrativních procesech, schvalování a výběrovém řízení. Pokud nenastanou komplikace s příchodem podzimu by se mohlo začít budovat.

Markéta Bučoková, PR  

 

Milan

Otázka: 

Dobrý den.
V poslední době jsem zaregistroval, že tržnice u Markéty slouží ve večerních a nočních hodinách určité skupině spoluobčanů jako venkovní bar k hojné konzumaci alkoholu. Nevím, jestli je v této lokalitě vyhláškou města zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti nebo ne, ale určitě by se chtělo tímto nešvarem v samotném centru města zabývat. Zajisté i nájemci těchto prostor uvítají, když nebudou nuceni v ranních hodinách uklízet prázdné lahve od alkoholu a jiné nečistoty z parapetů pronajatých prodejních stánků a okolí.

Odpověď: 

Vážený pane Milane, 

městská policie se na tuto oblast v posledních dvou týdnech intenzivně zaměřila. Znamená to, že byla důsledně monitorována a s častější frekvencí navštěvována strážníky MP. Po sledovanou dobu se na tržnici nic zvláštního neodehrálo. Není samozřejmě vyloučeno, že by jedinci mohli navštívit tržnici za účelem, který popisujete, proto bude místo nadále sledováno městskou policií. V případě, že by se stížnosti opakovaly, bude přijato rezantnější opatření.

Markéta Bučoková, PR

Karel

Otázka: 

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli se někdy v dohledné době bude opravovat pozemní komunikace v ulici volyňská děkuju za odpověď

Odpověď: 

Vážený pane Karle,

komunikace Volyňská měla být rekonstruována v letošním roce. Vzhledem k tomu, že je ve správě ŘSD, které rozhodlo a rekonstrukci komunikace odložilo, jako město nemáme možnost rozhodnutí tohoto subjektu jakkoliv ovlivnit. Město Strakonice bude v akci rekonstrukce Volyňské ulice partnerem Ředitelství silnic a dálnic ČR a v tuto chvíli jsou připravovány smlouvy o spolupráci, které predikují opravu silnice na příští rok. 

Markéta Bučoková, PR

 

Jana

Otázka: 

Chtela bych se zeptat proc chodniky naseho mesta hyzdi plevel, v nekterych mistech opravdu velky.

Odpověď: 

Vážená paní Jano,

otázkou likvidace plevelů se zabývá společnost Technické služby Strakonice, s.r.o. V posledních letech nejsou chodníky tolik exponované pěším provozem. Plevel se proto "nezašlapává" a dochází k jeho nadměrnému růstu. Technické služby využívají několik způsobů likvidace plevele. Chemická cesta, byť je nejúčinnější, je v současné době velmi omezena, jelikož se dbá na ochranu psů, kterým chemikálie ulpělé na zeleni škodí. Zbývá tedy ruční mechanické ošetření, které je pomalé a v souvislosti s množstvím ploch, které chodníky zabírají, zhruba 300 km chodníků v rámci města, je nemožné a nerentabilní. Po městě se proto můžete potkat s novým přístrojem, který TS zakoupily. Jedná se o způsob likvidace plevele horkou vodou. Je tedy snahou využít veškeré možné a dostupné prostředky a udržovat chodníky v pořádku. Na jakékoliv upozornění TS reagují okamžitým prioritním zásahem a rychlým řešením.  

Markéta Bučoková, PR

Hana

Otázka: 

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak se branit v panelovém domě proti majiteli psa,který o víkendu odchází z bytu v 19hod a přichází ráno po 8hod. Celý večer pes v bytě štěká,kňučí a skučí.Jsou lidé, co pracují i o víkendech a potřebují spánek.Děkuji za odpověď.Hana

Odpověď: 

Vážená paní Hano,

Váš dotaz jsem konzultovala s velitelem městské policie. Primárně zkuste domluvu přímo s majitelem zvířete. Pokud by tato snaha selhala, pak nezbývá nežli se obrátit na soud ve věci občansko právního sporu týkajícího se narušení klidného soužití v domě.

Vzhlem ke skutečnosti, že hlasité projevy zvířete jsou naprosto přirozeným jevem, nelze toto posuzovat jako přestupek.

Markéta Bučoková, PR

 

Vlasta

Otázka: 

Podskalí je bezesporu chloubou Strakonic. Včera jsem již potřetí uklízela doslova skládku odpadků pod pomníčkem F.L.Čelakovského. Chování některých lidí je zavrženíhodné, ale pokud na takováto místa neumístíte k lavičkám odpadkové koše, nelze se tolik divit. Totéž naproti u mola apod. Míst zamořených odpadky je po Strakonicích mnoho (další příklad např. cesta odbočující pod letištěm ze silnice na Mutěnice ústící na Blatským rybníkem. Šlo by zajistit úklid, nejlépe za využití občanů pobírajících dávky ? Náklad na rukavice a igelitový pytel by jistě rozpočet města unesl. děkuji
Vlasta

Odpověď: 

Vážená paní Vlasto,

Vám osobně patří veliké poděkování, že takto nezištně pečujete o okolí města, kde žijete a není Vám jeho vzhled lhostejný. Bohužel na skupinu obyvatel, kteří se zasluhují o to, aby lidé vašeho typu měli stále co na práci, neplatí žádná pravidla, ba dokonce ani odpadkové koše rozeseté po celém městě. Kdo chce, odpad vhodí do koše v dochodné vzdálenosti, kdo nechce, ten i kdyby stál bezprostředně u koše, nepoužije ho. Jen v této lokalitě je rozmístěno 21 odpadkových košů. Celkové roční náklady na vývoz odpadkových košů stojí městský rozpočet 1 100 000 Kč. Navíc, pozemek, který zmiňujete není v majetku města, není tedy možné umístit na něj městský mobiliář. Přeji hezké dny a co nejméně podobných zážitků.

Markéta Bučoková, PR

 

Jitka

Otázka: 

Dobrý den, chtěla bych upozornit na rozbitou a nebezpečnou dětskou houpačku na hřišti u OC Maxim. Jedná se o houpacího "lvíčka" pro nejmenší. Vada není vidět, ale hlava je celá uvolněná a přepadává a dcera si do ní skřípla prsty (nehledě na to, že děti mohou při větší rychlosti úplně přeletět přes řídítka, pokud si toho nevšimnou). Rozbité je to již víc jak měsíc.. prosím o předání informace patřičným osobám. Ještě bych chtěla poprosit, zda by bylo možné na tomto hřišti vyměnit lavičky. Jsou opravdu příšerné, je na nich vidět, že jsou tam již 20 let... Nemusí jich být tolik, hlavně aby to nebylo o "třísku" :-) Děkuji a přeji hezký den

Odpověď: 

Vážená paní Jitko,

velmi děkujeme za podnět. Vámi poskytnutá informace je velice cenná, neboť pracovníci zajišťující stav dětských hřišť nemohou zdaleka podchytit podobné nedostatky, ale vy jako maminky se s nimi bezprostředně setkáte a v případě, že podátu tuto informaci, pak bude problém bezodkladně řešen. Stejně jako nyní, kdy byla zpráva okamžitě postoupena technickým službám a v co možná nejkratší době bude zjednána náprava.

Markéta Bučoková, PR

Michael

Otázka: 

Dobrý den. Při výjezdu z parkoviště u Kauflandu není přes křoví skoro vůbec vidět doleva. Dřív to tolik nevadilo, vyjížděli odtud pouze vozidla zásobovaní nákupního parku ale dnes tudy běžně jezdí auta z obchvatu. Bude možné s tím něco udělat i když to není pozemek města? Děkuji za odpověď

Odpověď: 

Vážený pane Michaeli,

jak sám píšete nejedná se o pozemky města, proto v tuto chvíli nejsme schopni cokoliv řešit. Jedná-li se o keře, z pohledu zákona o ochraně přírody a krajiny nelze vyzývat vlastníka k jejich ořezům, či odstranění. Proto bych Vám doporučila kontaktovat, jako zákazník obchodního centra, majitele pozemku s tímto postřehem a požadovat nápravu. 

Markéta Bučoková, PR

 

Roman Hanuš

Otázka: 

Dobrý den.Zajímalo by mě, zda s ohledem na letošní výročí 650 let budou mít Strakonice vlastní
poštovní známku popř.poštovní známku s vlastním přítiskem nebo vlastní příležitostní poštovní razítko. Děkuji.S pozdravem Hanuš

Odpověď: 

Vážený pane Hanuši,

vedení města nechalo zajistit razítkovací štoček. Tímto razidlem jsou opatřeny veškeré listové zásilky odcházející z Městského úřadu Strakonice. Dále je možné v nově zřízeném městském informačním centru na hradě nechat označit výročním razidlem listové zásilky v případě zájmu nejen turistů, ale i domácích obyvatel.

Markéta Bučoková, PR

jana

Otázka: 

Dobrý den ohlížíme se každý den na to, jak máme pomalované město na parkovišti na proti Hradskému bufetu a ptáme se šlo by s tím něco udělat abychom to tu měli hezké třeba jako v Písku děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážená paní Jano,

nejste jediná koho vandalství trápí. Vedení města se touto problematikou velmi intenzivně zabývá. Bohužel její řešení je obtížné. Mohlo by se uvažovat o rozšíření kamerového systému, ovšem bude to pro slušné občany akceptovatelné, aby byli sledováni doslova na každém kroku? Podobné "výzdoby" jsou produktem člověka, který pravděpodobně neustále něco hledá, je nespokojený sám se sebou a zanechává na tomto světě své podpisy a možná i vzkazy. Pokud se jedná o budovy v majetku města je snahou zjednat co nejrychleji nápravu, pokud jsou nemovitosti v osobním vlastnictví, pak je oprava na majitelích objektu. Mnohdy se jedná o nákladné opravy.

Snad se v budoucnu podaří změnit lidské chování a jednání.  

Markéta Bučoková, PR

Jiří Smetana

Otázka: 

Na vratech sběrného dvora v Tovární ulici je informace, že tento dvůr bude od 1.9. uzavřen. Toto rozhodnutí se mi zdá poněkud zvláštní a nešťastné z několika důvodů. Pamatuji časy, kdy se odpad (bioodpad, stavební odpad, atd.)vyvážel k Volyňce a jednoduše vysypal z břehu do řečiště. Situace se podstatně zlepšila po otevření dvora v Tovární ulici. Pochopitelně není vše tak, jak by mělo být - např. ořezané větve u železničního mostu přes Volyňku již hodně dlouho hyzdí okolí a jen otázkou času, kdy je někdo podpálí. Nicméně i to dokumentuje, že danému problému není věnována ve Strakonicích dostatečná pozornost a případné uzavření dvora v Tovární ulici to jen podporuje. I když je ve Strakonicích centrální sběrné místo, jeho umístění není ideální z hlediska dostupnosti pro ty, kteří nemají vozíky za auta. A o bezpečnosti nelze vůbec mluvit, pokud by přepravovali odpad na nějakém vozíku. Lze tak těžko předpokládat, že dané rozhodnutí estetickou situaci ve městě zlepší - spíše naopak. Rád bych věřil, že zastupitelstvo města zváží výše uvedené argumenty a své rozhodnutí zreviduje. Bylo by žádoucí více apelovat na občany tak, aby čistotě města věnovali skutečně větší pozornost, neboť i to je jejich vizitka. A že je to třeba, o tom svědčí i to, jak vypadá nově vybudovaná cyklostezka směrem Barvínkov.

Odpověď: 

Vážený pane Smetano,

pro efektivní fungování sběrného dvora je potřeba, aby nabízel co nejkomplexnější služby. Tomu musí odpovídat dostatečný prostor dvora, kam lze umístit kontejnery pro maximální počet sbíraných komodit v potřebné kapacitě. SD v Tovární ulici je menší, pohyb aut uvnitř sběrného dvora je složitý, problematické je i vyjíždění vozidel ze sběrného dvora.

V roce 2013 došlo k vybudování nového prostorného SD U Blatenského mostu. Tento sběrný dvůr je dostatečně velký, schopný pojmout větší množství odpadů, než je do něj v současné době ukládáno.

Z rozhodnutí Rady města Strakonice tedy dojde s účinností od 1. 9. 2017 k uzavření nevyhovujícího sběrného dvora v Tovární ulici. Nový SD U Blatenského mostu bude mít rozšířenou provozní dobu pondělí – neděle v čase od 8:30 – 18:00 pro letní čas, o hodinu méně pro zimní čas, tedy do 17:00 hodin.

Markéta Bučoková, PR

Stránky

Přijměte pozvání 25. protiletadlového raketového pluku, Armádního sportovního klubu...
Burza škol Prezentace středních škol a odborných učilišť jsou určeny především žákům...
Pozvánka na seminář - „Kotlíkové dotace“ Seminář k dotačnímu programu Jihočeského...
Pivovarský stánek - prodejna je přemístěna. Z důvodů stavby zcala nové prodejny, je...
Již se hlasuje v letošní soutěži Strakonice kvetou. Od 1. 9. - 30. 9. 2017 dejte svůj...
Nové zázemí pro sportovce extraligy házené Nově vybudované šatny se zázemím umožní...
P O Z V Á N K A na 19. zasedání Zastupitelstva  města Strakonice,...
Vedení města Strakonice sděluje občanům, že akce Hnutí ANO, která se ve Strakonicích...
V příloze naleznete návod jak postupovat v případě, že potřebujete podat žádost o vydání...
Město Strakonice tradičně spolupracuje se studenty vysokých škol, především se studenty...
12.Září 2017
Zajímá Vás, kdy bude posekána tráva na veřejných plochách v blízkosti vašeho bydliště...
24.Červenec 2017
v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích...
13.Červen 2017
Provoz v mateřských školách o hlavních prázdninách:   Mateřská škola 3.7., 4.7., 7.7....
15.Květen 2017
Velkoobjemové kontejnery zelené barvy určené pro sběr bioodpadů jsou již od začátku jarní...
9.Květen 2017
Město Strakonice, odbor školství a cestovního ruchu, po dohodě s ředitelkami jednotlivých...
16.Březen 2017
9. září proběhne na strakonickém letišti 5. ročník leteckého dne. Diváci budou moci...
Již po třiadvacáté mohou na oblíbené trati městem v délce 3,3 nebo 6,6 km změřit 21....
Z téměř 750.000 dílku byla ve Strakonicích v Muzeu středního Pootaví uspořádána výstava...
Letošní prohlídka za magického úplňku začne u městského opevnění pod Rennerovými sady....
Římskokatolická farnost Strakonice připravila na letošní prázdniny novinku a otvírá brány...
Římskokatolická farnost Strakonice připravila na letošní prázdniny novinku a otvírá brány...
DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice zve všechny příznivce dobré zábavy na letošní...
Ojedinělou expozici motocyklů, kol a zbraní mohou vidět návštěvníci v areálu ČZ a. s....
Při slavnostním otevření nového Městského informačního centra na strakonickém hradě byl...
Vážený pane Kovaříku, podobná slova jako ta vaše jsou mi velkou podporou pro další práci...
  Dobrý den, obdržel jsem dotaz od p. V. Normana: Proč květníky na Velkém náměstí brání v...
  Milí Strakoňáci. Moc a moc a moc Vám děkuji za vesměs kladné hodnocení MDF, ale i za...
Vážení občané. Toto okénko musím začít popřením ošklivých zpráv, které "kdosi" již dva...