Dotazy, náměty, připomínky

Zde můžete napsat své dotazy, náměty a připomínky adresované Městskému úřadu Strakonice.

Příspěvky do rubriky „dotazy, náměty, připomínky“ jsou přispěvovateli vkládány na základě dobrovolnosti. Po zpracování odpovědnou osobou budou příspěvky zveřejněny a to včetně uvedeného jména vkladatele příspěvku.

Vložit nový dotaz

Petr

Otázka: 

Chtěl bych se zeptat jestli bylo možné opravit propadlinu v ulici Profesora Skupy? Zhruba uprostřed ulice je to na utržení kola. Nebo jestli by nešlo nejlèpe zrekonstruovat celou ulici jako Švandy dudáka díky Petr

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

v současné chvíli není celková rekonstrukce ulice Prof. Skupy v plánu investic pro rok 2019, který se ostatně bude v důsledku zrušení výsledku voleb předělávat. Nicméně informaci jsem předala technických službám k řešení alespoň formou dílčí opravy. Ta byla přislíbena jakmile do umožní klimatické podmínky. Jen bych Vás prosila o specifikaci místa, kde se přesně propadlá část vozovky nachází. Alespoň čp. domu v těsné blízkosti. Můžete zaslat na moji emailovou adresu: marketa.bucokova@mu-st.cz. Následně předám k řešení. 

Děkuji za spolupráci a přeji klidné vánoční svátky.

Markéta Bučoková, PR

 

Jitka

Otázka: 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda bude probíhat nějaký úklid spadaného listí? Letos na podzim zřejmě žádný neproběhl. Mohu poprosit, v ulici Hradeckého o jeho úklid? Máme celou travní plochu plnou listí. Bohužel na technických službách jsem žádnou odpověď nedostala. Moc děkuji.

Odpověď: 

Vážená paní Jitko,

děkujeme za Váš podnět. Technické služby ho dostaly k řešení. Bohužel v tuto chvíli již probíhá zimní údržba města a nemohu Vám přislíbit, že bude neprodleně listí odstraněno. Lokalitu jsem prošla a nafotila, důležitá místa, jako jsou chodníky, jsou čisté, na některé lokality jsem upozornila a budou dodatečně uklizeny. Ovšem problém listí ze stromů je v podstatě nekonečná práce, neboť stromy jsou stálou zásobárnou listí. Ještě i dnes je listí na stromech a postupně odpodává a znečišťuje komunikace.

Technické služby učiní, co je v jejich silách.

Přeji Vám klidné vánoční svátky.

Markéta Bučoková, PR

Miluška Švédová

Otázka: 

Dobrý den,
měla bych jednu připomínku, v poslední době jsem byla několikrát v kině Oko, vždy bylo celkem plno. Přesto, že filmy jsou pěkné bylo tam takové vedro,že se to nedalo vydržet. Bylo by možné během promítání pustit ventilaci a nebo nepouštět topení?
A ještě jsem se chtěla zeptat kam byl převezen kontejner Charity, který byl umístěn na parkovišti U Markety. Děkuji

Odpověď: 

Vážená paní Švédová,

podnět týkající se teploty v kině Oko předám kompetentní osobě.

Kontejner byl na přání obyvatel této lokality zcela odstraněn bez náhrady místa. Pokud potřeujete seznam sběrných míst je uveden na webových stránkách města Strakonice.

Markéta Bučoková, PR

Marcel

Otázka: 

Dobrý den,
nový dopravní terminál měl být dle zdejších starších článků hotov 22.listopadu, víte nějaké informace proč se tak nestalo ? Na stavbě už nějakou dobu nejsou vidět žádní dělnicí. Žádá město nějaké kompenzace za zpoždění ?

Marlet

Otázka: 

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda by nebylo možné přidat do ulice Tržní ( u dětského hřiště) ještě alespiň jednu popelnici na papír bohužel už dva dny po vyvezení je plná není kam odpad dávat a tvoří se zde pak kopice a nepořádek podle mě je jedna popelniv´ce na tolik vchodu opravdu málo. Děkuji

Odpověď: 

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnět. V průběhu příštího roku plánuje odbor životního prostředí, který tuto problematiku má ve své gesci, instalaci polozapuštěných kontejnerů, které jsou kapacitně větší. V tuto chvíli se o navýšení počtu stávajících kontejnerů, právě s ohledem na plán pro rok 2019, nepočítá. Patrně by pomohlo, pokud by obyvatelé této lokality odváželi objemnější kartony do sběrného dvora.

Markéta Bučoková, PR

Honza

Otázka: 

Úprava prostoru za hřbitovem.

Za nedlouho bude v plném provozu dopravní terminál - tedy autobusové a vlakové nádraží na jednom místě. Již několikrát jsem se ptal a ptám se opět - dojde k nějaké úpravě komunikace od požární stanice okolo hřbitova k podchodu pod vlakovým nádražím? Zejména alespoń vybudování osvětlení, protože teď je opravdu brzy tma a světla nádraží na vše nestačí?
Děkuji.

Odpověď: 

Vážený pane Honzo,

celková rekonstrukce Vámi zmíněné komunikace aktuálně nebyla zařazena do připraveného rozpočtu města na rok 2019. Nicméně, tento rozpočet již v tuto chvíli není platný a bude se muset připravovat nový v rámci něho by bylo možné plánovat alespoň dílčí opravy komunikací. Ani osvětlení komunikace od vlakového nádraží není v plánu investičních akcí. 

Nicméně obojí jsem předala a odbor majetku, který budetyto informace mít v evidenci pro částečné opravy během následujícího období.

Markéta Bučoková, PR

Mlejnková

Otázka: 

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, proč nebyl v úterý 20.11.2018 uskutečněn svoz bioodpadu na Barvínkově v ulici Zeyerovo nábřeží, i když byly bionádoby připraveny a termín svozu byl tento den dle rozpisu platný. V ulici Prácheňská a Jeronýmova se svoz uskutečnil.
Děkuji za odpověď. Mlejnková

Odpověď: 

Vážená paní Mlejnková,

na základě požadavku řešení situace s parkováním v ulici Zeyerovo nábřeží bylo povoleno parkování vozidel při jedné straně vozovky. V praxi se ale toto opatření ukázalo jako nerealizovatelné, právě z důvodů zbývajícího místa pro projetí sběrného vozu technických služeb (a jemu rozměrově podobných). Opatření bude zrušeno a v nejbližším možném termínu bude realizovaný svoz bioodpadu i komunálního odpadu.

Město Strakonice se tímto omlouvá za komplikace.

Markéta Bučoková, PR

Petr

Otázka: 

Dobrý den,mohu specifikovat.Jde o část chodníku mezi Heydukovou a Dopravní ulicí podél Písecké ulice kolem firmy Aldast a Prodejnou nábytku Centro.

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

děkuji za specifikaci, kterou jsem předala odboru majetku. V tuto chvíli není a nebude schválen připravený rozpočet na rok 2019. S touto skutečností se tedy momentálně pracuje a plán investičních akcí, který byl předložený k posouzení radě města bude nezbytné zcela předělat.

Spolehněte se, že Váš podnět bude zařazen do plánu oprav na následující období.

Markéta Bučoková, PR

Petr

Otázka: 

Dobrý den,uvažuje se o revitalizaci ulic Tržní?Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

děkujeme za zaslaný podnět. V tuto chvíli je před schválením rozpočet na rok 2019, ve kterém ale rekonstrukce ulice Tržní není zařazena. Nicméně podnět na opravu jsem předala na majetkový odbor, který ho zařadí do plánu oprav. Vzhledem k tomu, že celkový stav komunikací je zanedbaný, přednostně se opravují ulice, které jsou páteřní a spojují důležitá místa ve městě. To ovšem neznamená, že by okrajové části ulic nebyly opravovány. Naopak. 

Markéta Bučoková, PR

Petr

Otázka: 

Dobrý den,úsek chodníku kolem stav.firmy Aldast a prodejny nábytku (jeden z hlavních přístupů k nádražím)je dlouhá léta samá díra a tím i samá louže po dešti a k tomu přesně tato část není osvětlena.Šlo by s tím něco udělat?Děkuji.

Odpověď: 

Vážený pane Petře,

ze zaslaného popisu není zcela patrné o jakou část komunikace se jedná. Každopádně jsem požadavek předala na odbor majetku k přezkumu. Můžete-li, prosím, specifikujte část komunikace. Děkuji.

Markéta Bučoková, PR

Eliška

Otázka: 

velmi pozitivně je veřejností vnímáno zapojení dávkařů do úklidu města.Existuje hezká vycházková trasa vlevo pod silnicí na Mutěnice, cca 0,5 km za křižovatkou u letiště, kde začínají zahrádky nad rybníkem Blatský, ústící nad kolejemi na silnici Pod hradem. Bohužel okolí pěšiny je zničeno odpadky, zejména stráň nad pěšinou podél lesního porostu - poz.č. 76/1,73/1,473/2 k.ú. Nové strakonice. Moc se přimlouvám za odstranění této černé skládky od bezohledných lidí.děkuji Eliška

Odpověď: 

Vážená paní Eliško,

prvotně děkujeme za Vaši všímavost i za to, že Vám není lhostejný stav okolí našeho města. Zjistíme, zda se skládka nachází na katastru města Strakonice, pokud ano, pak ji technické služby odstraní. V případě, že nikoliv, pak bude v řešení subjektu vlastnící pozemek na kterém se skládka nachází.

Markéta Bučoková, PR

PS: podařilo se zjistit, že pozemek je ve vlastnictví České republiky. Až se bude v jarních měsících dělat celkový úklid, tato zóna se do něho zahrne. V tuto chvíli nelze jinak řešit. Odbor životního prostředí již vede v záznamech na úklid v příštím roce. 

Jana

Otázka: 

Vážení, již víc jak rok nás obtěžuje od 6. h ranní (i o víkendech a svátcích) hluk ze stavby v ulici Na Ohradě, průchod k Prioru měl být otevřený od srpna letošního roku, v poslední době navíc celé noci obtěžuje světlo z jeřábu, které svítí přímo do oken bytů. Můžete aspoň v tomto zjednat nápravu?

Odpověď: 

Vážená paní Jano,

stavba je realizována na základě řádného povolení a vše probíhá dle platného harmonogramu. Vedoucí stavebního úřadu se účastní pravidelných kontrolních dnů, během kterých nejsou vykazovány žádné závady. Od 6.00 - 22.00 hodin probíhá běžná pracovní doba.

Světlo, které ve svém dotazu zmiňujete je tzv. "pozičním světlem", které musí být na výškové konstrukci (jeřáb) umístěno z bezpečnostních důvodů dle požadavku Inspektorátu bezpečnosti práce. Investor stavby stavebnímu úřadu sdělil, že nasvícení pracovního prostoru v době snížené viditelnosti se provádí dle bezpečnostních předpisů, a to pouze v čase pracovní doby, nikoli přes noc. Vedení stavby bylo vyzváno k prověření, zda by bylo možné umístit světlo tak, aby nebylo směrováno k oknům obytných domů a bylo tím tak minimalizováno obtěžování a oslňování předmětným světelným zdrojem. Vlastník bytu si však i sám musí zajistit aktivní ochranu před světlem, tzn. využít stínící prvky (žaluzie, rolety, závěsy apod.), neboť v městském prostředí je obecně světelné znečištění vysoké, záleží i na citlivosti vnímání každého jednotlivce.

Tak jako na každé stavbě, i v tomto případě, dochází k určitým omezením, která jsou nezbytná strpět.

Markéta Bučoková, PR

Blanka

Otázka: 

Dobrý den, máme zahrádku v ulici 5.května. V říjnu jsme zaregistrovali množící se krysy, které běhají z ulice a tvoří si cestičky přes trávu a záhony. Pořídili jsme tedy jed, ale množství nijak neubývá. Zabývá se město též deratizací? Bude v této oblasti nějak postupovat? Děkuji za informaci. Blanka

Odpověď: 

Vážená paní Blanko,

plošná deratizace, kterou zajišťuje město již proběhla. Metoda, která je používaná vyžaduje suché klimatické podmínky (v tuto chvíli tedy není možné ji zopakovat). Určitě ve vaší lokalitě opakovaně proběhne deratizace v kanalizaci. Pokud byste ji chtěla výhradně na svém vlastním pozemku, pak si ji musíte objednat u specializované společnosti zabývající se touto službou a samozřejmě ji i uhradit.

Další plošná deratizace se předpokládá na jaře následujícího roku.

Markéta Bučoková, PR

Karel

Otázka: 

Dobrý den,
především patří městu poděkování za realizaci veřejného osvětlení směrem ke kasárnám. Funkci osvětlení kazí úsek od křižovatky na Mutěnice po vjezd na letiště. Tady je osvětlení schováno mezi vzrostlými lípami a osvětlená je silnice, kdežto na chodníku je tma. Bylo by možné např. lampy otočit v tomto kuse o 90 stupňů, aby byl osvêtlený i chodník?
Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážený pane Karle,

děkujeme za Váš podnět, kterým se budou společně zabývat kolegové z odboru životního prostředí. Právě od nich musí vzejít požadavek na ošetřující řezy vzrostlých stromů tak, aby nebránily nasvícení chodníku.

Markéta Bučoková, PR

 

Marie Pekárková

Otázka: 

Dobrý den,
děkuji za instalaci zastínění veřejného osvětlení před naším domem v ulici Švandy dudáka. Zároveň bych se chtěla zeptat, kdy prosím bude dokončena oprava podchodu u školy na Jezárkách? Poslední řemeslníky jsem naposledy viděla 20. září, kdy vykopali napříč cesty výkop a přikryli jej čtyřmi dřevotřískovými deskami. Kromě toho, že jsou neukázněnými chodci každé ráno rozházené, vypadají, že již dlouho nevydrží.
Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážená paní Pekárková,

rekonstrukce podchodu v lokalitě na Jezárkách není investiční akcí města Strakonice, ale  Správy a údržby silnic České Budějovice, přesto k Vašemu dotazu mohu sdělit následující. Oprava bude provedena do konce měsíce října. V tuto chvíli probíhají práce uvnitř podchodu.

Pokud je to možné, vždy se hledá řešení, které bude únosným kompromisem pro obě strany. Stejně to bylo v případě veřejného osvětlení a je dobře, že to zafungovalo k Vaší spokojenosti.

Přeji příjemné podzimní dny.

Markéta Bučoková, PR  

Mirek

Otázka: 

Na požadavek osazení dopravních značek omezujících rychlost na 50 km/hod. na obou koncích úseku severního dopravního půloblouku mezi okružními křižovatkami na Radomyšlské a na silnici I/4 s přeznačením plošného značení přerušované středové čáry na souvislou (plnou) pro zamezení předjíždění s cílem snížení hlučnosti pro přilehlou oboustrannou zástavbu rodinnými domy by se mělo Město Strakonice postarat o navrhovanou realizaci a ne jen občanovi přímo stavbou SDP dotčeného neadekvátně stroze sdělit "Přeznačení komunikace je výhradně v gesci ŘSD a PČR". Občané šli k volbám proto, aby zvolení zastupitelé města a jim podřízení požadavky řešili. Žádný z vlastníků nemovitostí v Nerudově a v Budovatelské ulici nemůže být spokojen s podanou odpovědí a věřím, že se opodstatněnou připomínkou bude Město Strakonice zabývat. Od uvedení SDP do zkušebního provozu zatím nebylo dosud prováděno žádné měření hlučnosti v přilehlých zahradách a rodinných domech. Příslušníky Policie ČR a Městské policie kontrolující dodržování rychlosti zatím na předmětném úseku vidět nebylo.

Odpověď: 

Vážený pane Mirku,

s dovolením musím oponovat trvzení, že město pro své občany ve věci severního dopravního půloblouku nekoná. Město ve své kompetenci nemůže zajistit dopravní přeznačení na komunikaci, které není vlastníkem. Váš požadavek na osazení dopravního značení omezující rychlost v obci na 50 km/hod a vodorovného značení plné středové čáry bude předložen na kontrolním dnu, přímo investoru stavby, tedy ŘSD. Budete-li mít zájem, výsledek Vám sdělíme.

Zavádějící informací je, že PČR a MP nekoná ve věci dohlížení nad dodržováním pravidel silničního provozu v souvislosti s provozem severního dopravního půloblouku.  Odbor dopravy MěÚ Strakonice obdržel již několik oznámení o porušení předpisů, které se budou, nebo byly již vyřešeny. Týkala se převážně nerespektování příkazu navádějícího vozidla nad 3,5 t mimo centrum města, dále nedodržení rychlosti, apod. V tuto chvíli se dle hlášení PČR situace stabilizuje a řidiči si na novou komunikaci zvykli. To, že osobně nevidíte policii pokutovat neznamená, že se tak neděje.

Aktuálně je komunikace I/22 v režimu předčasného užívání. Jakmile bude celá stavba dokončena, bude uvedena do zkušebního provozu, v rámci něhož vznikne certifikovanou společností přezkoušení hlučnosti komunikace. To by mělo proběhnout dle norem ve druhé polovině příštího roku. Dále bude postupováno dle výsledku studie.   

Markéta Bučoková, PR

Petra

Otázka: 

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat na kvalitu vody pod strakonickou čistírnou odpadních vod. Již několik let pozorujeme nešvar, který se děje. Vždy před hlášenou bouřkou se kvalita vody pod čistírnou výrazně zhorší, tomuto stavu odpovívá i nárůst řas v korytě řeky.
Je možné nějaké prošetření systému, kterým čistírna funguje?
Děkuji
Petra Tomášková

Odpověď: 

Vážená paní Tomášková,

Váš podnět jsem konzultovala s ředitelem Technických služeb Strakonice Ing. Němejcem. Z jeho vyjádření jasně vyplývá, že pokud by k něčemu takovému opravdu došlo, pak je třeba stav ihned hlásit přímo provozovateli, tedy technickým službám, nebo nahlásit na odbor životního prostředí. Čistírna podléhá řadě kontrol, popisovaný jev je velmi nepravděpodobný, jeho výskyt je třeba prokázat. K čemu dochází je odlehčování v průběhu přívalových dešťů, kdy ČOV není schopna pobrat veškerou vodu z kanalizace a přebytek je odlehčen a vypouštěn bez čištění rovnou do řeky. Ale to je jev, který je běžný u každé kanalizace, která je jednotná, tak jako ta ve Strakonicích a v drtivé většině všech měst v Česku. Chod čistírny je nepřetržitě kontrolován obsluhou a pravidelně i namátkově probíhají kontroly jednak orgánem životního prostředí a správcem toku. Odtok je nepřetržitě monitorován a vzorky pravidelně vyhodnocovány.

V případě zájmu je možné si domluvit například prohlídku http://www.tsst.cz/exkurze.html, kde se účastník může poměrně podrobně se zařízením a jeho provozem seznámit za asistence erudovaných průvodců.

Markéta Bučoková, PR

Martina Šimicová

Otázka: 

Dobrý den,stěhujeme se synem do Strakonic a hledám pro něj volné místo ve školce,je v některé volno,předem děkuji za odpověď Šimicová

Odpověď: 

Vážená paní Šimicová,

vzhledem k tomu, že se bude jednat o místo v předškolním zařízení mimo režim běžného zápisu, doporučuji spojit se s Odborem školství a cestovního ruchu Městského úřadu Strakonice. Konkrétně k tomu můžete využít elektronickou adresu: libuse.rerabkova@mu-st.cz.

Markéta Bučoková, PR

Vladimír

Otázka: 

Dobrý den,
už město ví co se bude dál dít s "PŘÁDELNOU". Jsou nějaké studie či projekty?

Odpověď: 

Vážený pane Vladimíre,

 

Přádelnu město koupilo prioritně proto, aby zde, v centru města, nezasídlily sklady apod. V tuto chvíli je Přádelna ze ¾ obsazena soukromými subjekty, které platí nájmy, z nichž je hrazen provoz objektu. Je hotový projekt. Vzhledem k výši nákladů na realizaci se hledá vhodný partner. Zkouší se přeshraniční spolupráce, nebo kooperace se soukromými subjekty. Jsou možné dvě cesty. Cesta úvěru, se kterou je možné realizovat daný projekt, za podmínky vysokého zadlužení města, nebo shánět finanční prostředky bez zadlužení. Vedení města zvolilo druhou cestu a hledají se vhodné alternativní zdroje financování.

Markéta Bučoková, PR

Mirek

Otázka: 

Severní dopravní půloblouk není dosud plně využíván pro veškerou, zejména pak pro nákladní dopravu a vlastníci přilehlých nemovitostí v Nerudova a Budovatelské ulici si již stěžují na zvýšenou hlučnost. Většina projíždějících vozidel v daném úseku překračuje povolenou rychlost v uzavřené obci (50 km/hod. a dochází k velmi častému předjíždění. Ke snížení hlučnosti by přispělo osazení dopravních značek (50km/hod.) mezi okružními křižovatkami na silnicí I/4 a na Radomyšlské, a také plošné značení středu komunikace přeznačením na souvislou čáru v celé délce úseku z důvodu zákazu předjíždění. Projíždějící řidiči mimo strakonických přes protihlukové stěny neví, že projíždějí oboustranně zastavěnou částí města. Dalším řešením je možnost na nové lávce pro pěší instalovat kamerový systém, což by bylo významným zdrojem finančních prostředků do městské pokladny. Přepokládám, že uvedenou připomínkou se bude vedení města a odbor dopravy zabývat.

Odpověď: 

Vážený pane Mirku,

děkujeme za připomínky. Přeznačení komunikace je výhradně v gesci ŘSD a PČR. Osazení kamerového systému pak na samotné obci. V tuto chvíli je provoz obchvatu v samém začátku a mnozí řidiči si ani neuvědomují, že porušují dopravní předpisy, což je samozřejmě neomlouvá. Vzhledem k tomu, že již týden probíhají kontroly PČR a MP, předpokládá se, že sankce přimějí řidiče k respektování značení a dopravních předpisů a situace se stabilizuje.

Markéta Bučoková, PR

Miroslav

Otázka: 

Dobrý den,
bohužel se musím připojit k několika předchozím stížnostem na kamiony stále projíždějící ulicí Katovická, a tyto nejsou dopravní obsluhou k místím firmám, prostě si zkracují cestu. Pokud se za některý z těchto kamionů zařadíte hned u Kauflandu, vesele za ním projedete až k nádraží a naopak.
Nebylo by na místě, po desetiletích čekání na obchvat, oslovit dopravní policii aby prováděla namátkové kontroly a tyto řidiče to " naučila" ?

děkuji za odpověď

Odpověď: 

Vážený pane Miroslave,

to, že někteří řidiči nerespektují dopravní značení a nadále projíždějí městem je fakt a PČR již přestupky trestá. Do budoucna by určitě mělo dojít ke zklidnění dopravy, jednat tím, že si řidiči zvyknout používat obchvat a určitě i sankcemi, které neukázněné řidiče donutí přehodnotit své chování. 

Markéta Bučoková, PR

Pavla

Otázka: 

Dobrý den,slyšela jsem, že když se vezme pes z útulku, že nějaká města osvobozují na nějakou dobu od poplatků. Je toto možné i ve Strakonicích?
Děkuji Lančová

Odpověď: 

Vážená paní Lančová,

Strakonice jsou zapojeny do podobného projektu. Pokud si občan města Strakonice vezme psa ze strakonického útulku je během prvního roku osvobozen od placení poplatku ze psa.

Markéta Bučoková, PR

Patrik

Otázka: 

Dobrý den.
Reaguji na přispívatele přede mnou,je to marný ,je to marný, kamiony jak z Česka tak z ciziny, nezajímá značka zákaz odbočení do 3.5 tuny , vesele jí ignorují a jezdí tudy vesele dál přes den a v noci zvlášt.
Ano, město asi s tím nemůže nic dělat, ale měl bych nápad , jak dosypat městskou pokladnu .
Pokud je v silách Městské Policie a mají na to kompetence zastavit a zkasírovat kamiony za porušení zákazu vjezdu do 3.5 tuny třeba alespon při jejich noční směně ,a tím se při nejmenším zaplatí jejich měsíční plat.Něco podobného bylo při starém mostě u ČZ v době od 13.30--15.45 h, to bylo pro MP. zlatý důl na pokuty.
Pokud není schopna MP tuto problematiku vyřešit , tak pak poprosit PČR , aby ona z jednala nápravu a měla jistý příjem do našeho společného rozpočtu.
Díky za zveřejnění mého příspěvku.

Odpověď: 

Vážený pane Patriku,

děkujeme za vaši připomínku. Ano, je pravda, že někteří řidiči nerespektují dopravní značení a nevyužívají obchvat městem. Z časti je to skutečností, že mnozí projíždějí místy "po paměti", což způsobí provozní slepotu, která je ale rozhodně neomlouvá. PČR již přestupky řeší a do budoucna dojde ke zklidnění situace, k čemuž dopomohou i aktuálně realizované sankce PČR. 

Markéta Bučoková, PR

 

Vašek

Otázka: 

Dobrý den,
kam odvézt ve Strakonicích bezplatně stavební odpad - herakleitové desky z rekonstrukce a odpadní azbestocementové roury = zřejmě nebezpečný odpad.
Děkuji

Odpověď: 

Vážený pane Vašku,

běžný stavební odpad byste mohl složit v městském sběrném dvoře, ovšem za úplatu. Nebezpečný odpad, typu, který uvádíte, již musíte složit na skládku ve Vodňanech nebo do společnosti Recyklace odpadů a skládky, a.s. v Písecké ulici ve Strakonicích. 

Markéta Bučoková, PR

Vojtěch

Otázka: 

Dobrý den,
v současné době probíhá oprava ulice Šmidingerova, kde na křižovatce s ulicí Radomyšlská dnes probíhá napojování vodovodu. Napojení vodovodu a tedy i oprava asfaltového krytu začíná až za šachtou, která je umístěna uprostřed ulice Radomyšlská. Tato šachta je špatně provedena a je největším problémem v této křižovatce (největší zdroj hluku a vibrací). Šachta je mělce uložena, je na ní poškozený poklop (zkroucený, uvolněný) a šachta je překryta slabou vrstvou asfaltu (je tam zlom). Každý těžší automobil, který najede na zlom, poklop vytvoří silnou ránu a vibrace, které se šíří do obytného okolí.
Pokud by se poklop a asfaltový kryt nad šachtou opravil v rámci právě probíhající opravy ulice Šmidingerova, tak by se město zbavilo problému (významného zdroje hluku v lokalitě, kde kvůli "obchvatu" doprava a hluk narůstá) za minimální náklady.
Bylo by prosím možné zažádat pověřené lidi z technických služeb, dopravního a stavební dozor? Je město schopné takto pružně zareagovat?
Předem velmi děkuji.

Odpověď: 

Vážený pane Vojtěchu,

děkujeme za upozornění. Zaslaný podnět jsem předala odpovědné osobě na odboru majetku. Včera proběhl na stavbě kontrolní den, na který byl pozván zástupce technických služeb. Ty zajistí opravu šachty a krytu. 

Markéta Bučoková, PR

Stránky

V Lidické ulici ve Strakonicích u vstupu do domova pro seniory se našel dámský...
Upozornění na uzavření Městského informačního centra Strakonice v průběhu vánočních...
Vyhlášení dotačních programů Jihočeského kraje pro rok 2019   Jihočeský kraj...
VÁNOČNÍ JARMARK Sokolovna Strakonice Na Stráži - 11. 12. od 9.00 - 18.00 hodin a 12. 12...
Vánoční posezení seniorů a vánoční punč - Dům kultury Strakonice, čtvrtek 13. 12. 2018 od...
KRÁTKODOBÉ UZAVŘENÍ ODDĚLENÍ CESTOVNÍCH DOKLADŮ   Z důvodu stavebních úprav...
Dnes ve středu 28. 11. 2018 bude po celý den zcela uzavřena pro občany podatelna v...
Rozsvícení vánočního stromu v neděli 2. 12. 2018 Program začíná v 15.00 hodin. První...
Čertovský rej ve Strakonicích V sobotu 1. 12. 2018 Představí se na 150 čertů z Dolního...
v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích...
22.Srpen 2018
Město Strakonice získalo v loňském roce od společnosti EKO-KOM, a.s. ,,Osvědčení o úspoře...
27.Červen 2018
ZVÝŠENÁ FREKVENCE SVOZU BIOODPADU V TOMTO ROCE   Po zkušenostech ze svozu bioodpadu v ...
2.Březen 2018
Město Strakonice, odbor školství a cestovního ruchu, po dohodě s ředitelkami jednotlivých...
1.Březen 2018
Město Strakonice, odbor školství a cestovního ruchu, po dohodě s řediteli jednotlivých...
13.Únor 2018
Městský úřad Strakonice, finanční odbor, zveřejňuje v souladu s § 26 zákona č. 255/2012...
12.Únor 2018
Provoz v mateřských školách o hlavních prázdninách:   Mateřská škola 2.7., 4.7.  9.7...
12.Únor 2018
V souladu s § 26 zákona č.255/2012 Sb., o kontrole ( kontrolní řád) a usnesení vlády č....
6.Únor 2018
Od 14.00 hod., vystoupí instruktoři Taiji Akademie Praha. Koná se v ZŠ F. L. Čelakovského...
Zajímá Vás, jak to vypadá na misích Lékařů bez hranic? Chcete se dozvědět více o...
Jízdy historických souprav s parní lokomotivou "Všudybylka". Blatná - Březnice a zpět/...
Během měsíce června mohou zájemci podávat žádosti o dotace v oblasti sportu a kultury na...
I v roce 2018 bychom chtěli mít naše město kvetoucí a barevné, kdy kromě městských záhonů...
Pro všechny příznivce cyklistiky a turistiky je i v letošním roce připravena tradiční...
9. června se uskuteční Oslavy 125. výročí železniční tratě Strakonice - Vimperk. V rámci...
Geolokační hru pro chytré telefony si můžete nyní zdarma   stáhnout a zahrát i u nás....
Žádosti do dotačních programů města Strakonice na podporu tělovýchovy, sportu a ostatních...
Svatý Václav, patron nejen České země, ale i míru, sládků a piva. Protože se blíží slavná...
Vážený pane Kovaříku, podobná slova jako ta vaše jsou mi velkou podporou pro další práci...
  Dobrý den, obdržel jsem dotaz od p. V. Normana: Proč květníky na Velkém náměstí brání v...
  Milí Strakoňáci. Moc a moc a moc Vám děkuji za vesměs kladné hodnocení MDF, ale i za...
Vážení občané. Toto okénko musím začít popřením ošklivých zpráv, které "kdosi" již dva...