Dotazy, náměty, připomínky

Zde můžete napsat své dotazy, náměty a připomínky adresované Městskému úřadu Strakonice.

Příspěvky do rubriky „dotazy, náměty, připomínky“ jsou přispěvovateli vkládány na základě dobrovolnosti. Po zpracování odpovědnou osobou budou příspěvky zveřejněny a to včetně uvedeného jména vkladatele příspěvku.

Vložit nový dotaz

marta

Otázka: 

dobry den,chtel bych se zeptat jestli by neslo vyresit neustale ruseni nocniho klidu pred restauraci vagon?je tu do pozdnich nocnich hodin neustaly krik a hlucny hovor na napomenuti reaguji sprostym vyjadrenim dekuji za odpoved.

Odpověď: 

Vážená paní Marto,

problematika rušení nočního klidu, byť je ošetřena zákonem a vyhláškou nelze řešit jinak, než že budete kontaktovat městskou policii. Zkuste tedy volat linku 156.

Markéta Bučoková, PR

Petra

Otázka: 

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné sdělit časový harmonogram vystoupení kapel na Pivovarské pouti 2018. Nikde jsem jej nenašla, pouze seznam kapel.
Děkuji. Petra

Odpověď: 

Vážená paní Petro,

Pivovarská pouť startuje ve 13.00 hodin tradičním výstřelem. Od 13.30 hraje Hamr na pivovarském dvoře, poté plynule navazují Poetika, UDG, Buty, Portless, Parkán, až do jedné hodiny ranní. Na pódium pod pivovarem od 13.30 hraje Scéna, od 15.00 Narttu. Vstupné je zdarma. 

Markéta Bučoková, PR

Pavel

Otázka: 

Dobrý den
Zeptám se zda by nebylo možné dát přenosné cedule zákazu parkování do ulice před firmu Proton. Mnoho motoristu si touto cestou zkracují cestu v domnění, že se dříve dostanou do centra, ale tím komplikuji provoz na této silnici tuto silnici používají nákladní auta a jedno, dvě, tři auta které tam stojí na silnici víc jak 8 hodin komplikují dopravu jednalo by se jen o dobu než se otevře písecká ulice tj.do 30.8. Další dotaz jelikož se písecká ulice neotevře 16.6. jak bylo prvotně oznámeno v obou směrech nebylo by dobré ať už ze strany městské policie či technických služeb čí dobře proškolených brigádníku atd., aby tuto komunikaci řídili lidé když se zde ve městě konají akce semafor neni schopen řešit aktuální stav na silnici jako člověk. Je hezké, že se zda konají kulturní akce, ale město je díky komplikacím v dopravě nedokáže řešit, což je smutné. Děkuji Pavel

Odpověď: 

Vážený pane Pavle,

co se týče dočasného dopravního značení v ulici podél firmy Protom bude věc předložena k posouzení Policii ČR.

Uzavírka Písecké ulice je odpočátku plánována prováděcí firmou do konce měsíce srpna. Datum 16.6. byl zmiňován pouze ve vztahu k výměně jízdních pruhů a částečných uzavírek při uzavírce Písecká.
Řízení silničního provozu náležitě poučenými pracovníky by mělo probíhat od pondělí do soboty od 6.00-18.00 hod. a v neděli od 6.00-20.00 hod. což by mělo být v dostatečném časovém rozmezí a tudíž není potřeba zajišťovat náhradní pracovníky. Dodržování těchto časových lhůt je v kompetenci odboru dopravy Krajského úřadu Jihočeského kraje, jakož i správa všech věcí na silnicích I.tříd.

Markéta Bučoková, PR

Veronika

Otázka: 

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda může městský úřad nějak vyřešit problém s parkováním na parkovišti u Billy u nádraží? Pokud si chce člověk přes den v obchodě nakoupit, je velmi obtížné najít zde volné místo. Situace se rázem změní po příjezdu vlaku od Českých Budějovic. Ptala jsem se přímo v obchodě, zda by to mohli nějak vyřešit a byla jsem odkázána na městský úřad. Předem děkuji za odpověď V.S.

Odpověď: 

Vážená paní Veroniko,

parkoviště je majetkem obchodního domu a město v tomto případě má jen velmi omezené pravomoci rozhodnout o režimu provozu parkoviště.

Markéta Bučoková, PR

Richard Uhlík

Otázka: 

Zdravím, před několika měsíci jsme dostali k vyjádření mapku výstavby parkovacích míst v Bavorově ulici, mohl bych dostat informaci, jaký je termín zahájení stavby? Děkuji.

Odpověď: 

Vážený pane Uhlíku,

aktuálně probíhá realizace stavebního řízení a předpokládá se, že bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby.

Markéta Bučoková, PR

Richard Uhlík

Otázka: 

Zdravím, bydlím ve slepém rameni Bavorovy ulice a již několikrát jsem měl problém s některými obyvateli města při třídění odpadu. Kontejnery zde nemáme, tudíž je autem 3x měsíčně odvážím tam, kde se kont.na tříděný odpad nachází. Někteří naši ,,spoluobyvatelé" si kontejnery vyloženě přivlastňují a značně hulvátsky se vyjadřují, když mě v tu chvíli potkají. Tudíž jsou tři možnosti řešení ke spokojenosti; 1.požádat o umístění dalších kontejnerů k místu bydliště, 2.informovat přísl.orgánem všechny obyvatele o smyslu třídění odpadu, 3.přestat třídit odpad a vše dát do směsné popelnice. Co město na to? Děkuji.

Odpověď: 

Vážený pane Uhlíku,

Váš problém jsem řešila s odborem životního prostředí. Umístit další kontejnery do "slepé" Bavorovy ulice není možné. Historicky tam již umístěny byly a vznikal problém přeplnění z přilehlých garáží. Existuje možnost přidat kontejner do ulice k čp. 999, což bude realizováno. Nicméně nebude to hned. Musí proběhnout stavební řízení a poté bude kontejnér umístěn. Předpokládá se, že by se situace měla výrazně zlepšit. V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat.

Markéta Bučoková, PR

Novotný

Otázka: 

Dobrý den, je v plánu výstavba školky na Jezárkách? Děkuji, Novotný

Odpověď: 

Vážený pane Novotný,

studie na novou mateřskou školu je hotová a připravená. Jelikož je v současné chvíli velmi nepřehledná situace právě kolem problematiky přijímání dvouletých dětí do MŠ, město vyčkává, jak se budou vyvíjet následná jednání. Například pohled Svazu měst a obcí je veskrze negativní k přijímání dvouletých dětí a tento názor podporuje podle posledního společného jednání i MŠMT. Je tedy možné, že zákon projde úpravou.
Pro tuto chvíli je spíše důležité, že je město připraveno na situaci, kdy bude nutné začít přijímat tuto věkovou kategorii právě existencí studie a projektem, který umožňuje výstavbu v etapizované formě. Jako záloha se samozřejmě hledají i náhradní stávající prostory, které by bylo možné využít pro tento záměr a nebyly by finančně nákladné.

Markéta Bučoková, PR    

Miloš

Otázka: 

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda má město povědomí o tom, že zde několik měsíců (od 4.6.2018 do 18.10.2018) nebude jezdit vlak ze Strakonic až do Vimperka a to nikoliv z technických důvodů nesjízdnosti tratě, ale z důvodů na straně soukromého dopravce, který si svévolně veškeré vlakové spoje nahradil autobusama (pravděpodobně z důvodů finančních úspor a úspor vozidel pro jiné tratě) a na vlastních webových stránkách propaguje výluku, ale mezi Strakonicemi a Vimperkem společnost SŽDC, s.o. žádnou výluku nevyhlásila. Tento stav považuji ve veřejném zájmu za silně znepokojující a znepokojeno by mělo být i spádové okresní město Strakonice, které doufám podnikne úřední kroky směrem na kraj jako město Vimperk. Není přeci možné, aby dopravce za peníze daňových poplatníků takto poškozoval veřejnou dopravu.

Odpověď: 

Vážený pane Miloši,

město Strakonice nemá možnost vynutit si u soukromého dopravce zajištění vámi zmiňované služby. Dopravce bude mít pravděpodobně sepsánu smlouvu s nějakým veřejným subjektem, ale tím město Strakonice opravdu není a nemůže dopravce donutit, aby přepravu na jmenované trati obnovil. 

Prosím, zkuste svoji stížnost směrovat přímo na vedení společnosti poskytující přepravu.

Markéta Bučoková, PR

lubomír matyska

Otázka: 

Dobrý den,
chci se Vás zeptat, jestli by bylo možné alespoň některé webové kamery umístěné ve Strakonicích vyměnit za moderní, které ukazují plynulý obraz live?
Stávající kamery jsou už dneska hodně zastaralé a v podstatě nezajímavé se svým statickým obrazem. Děkuji

Odpověď: 

Vážený pane Matysko,

Váš návrh je jistě podnětný a v budoucnu se jím rozhodně naše IT oddělení bude zabývat. V současné chvíli ale podobný režim není z technických důvodů možný.

Markéta Bučoková, PR

 

Markéta

Otázka: 

Dobrý den,chtěla bych vydělit že most který se postavil na Máji je moc pěkný a chtěla bych vědět jak ho zaopatříte aby takový zůstal nadále děkuji za odpov
.Dále bych chtěla poprosit technické služby o umytí čekárny u domova důchodců u Hvězdy,babička nechce koukat na nápis děkuji.

Odpověď: 

Vážená paní Markéto,

děkuji za pochvalu mostu, ačkoliv to byla krajská investiční akce. Město zde investovalo stavbu chodníků. Chránit takovou věc je velmi obtížné. Předpokládám, že máte na mysli vandalizmus. Městská policie pravidelně dělá obchůzky městem, věřím, že jejich přítomnost bude dostatečnou zárukou. 

O úpravu a vyčištění zastávky jsem požádala technické služby.

Markéta Bučoková, PR

 

Jana

Otázka: 

Dobrý den, u parkoviště v ulici Na Ohradě, kde sídlí dopravní policie, TS možná už před dvěma měsíci pořezaly tůje u plotu. To už bylo potřeba. Ale teď tam zůstal je rozvalený plot a vypadá to hrozně. Plánuje se oprava plotu? Děkuji.

Odpověď: 

Vážená paní Jano,

děkujeme za postřeh, je vidět, že Vám vhled města není lhostejný, což je moc dobře. V horizontu zhruba dvou týdnů (aktuálně technické služby pracují na sečení trávy a údržbě městských záhonů) se bude pokračovat v odstranění zbývající části plotu a budou vysazeny vhodné kultury dřevin.

Markéta Bučoková, PR

Dana Jachymová

Otázka: 

Chtěla bych se prosím dovědět,proč potkávám ve Strakonicích v poslední době party mladých, vzezřením afričany z rovníku tahat nákupy směrem na malé náměstí (a to pěšky).
Rádi bychom věděli, kde bydlí, jelikož zabydleně se chovají, na turistu nevypadají.
Dejte nám prosím odpověd, mi, kdo jim tu pobyt a kde udělil. Chtěla bych to vědět, abychom se této lokalitě mohli vyhnout,naše děti obzvlášt.
Děkuji za info DJ

Odpověď: 

Vážená paní Jáchymová,

obávám se, že na vaše dotazy není požné poskytnout relevantní odpověď, neboť zákon neumožňuje podávat podobné informace, stejně jako nahlížet do registru obyvatel.

Markéta Bučoková, PR

Romana

Otázka: 

Dobrý den,
mám dotaz ohledně oplocení prostoru na Jezárkách za účelem interakce místních dětí se seniory, jak bylo řečeno
Prostor je uzamčený a stavební práce neprobíhají.
Nepochopila jsem důvod, proč byl tento prostor odebrán dětem, které ho plně využívaly a přidán k domovu seniorů, kteří ho naopak nevyužívají vůbec.
Na Jezárkách jsou tak děti nucené si hrát na parkovištích mezi domy, místech určených k venčení psů nebo na hromadách hlíny, která se sem sváží z okolních stavebních prací. Pro celé sídliště je tu jedno malé, příliš slunné hřiště se sluzavkou, na kterou má problém vylézt i školák.
Prosila bych Vás tedy o vyjádření, kdy bude tento prostor dětem opět přístupný, aby si nemuseli hrát na rozpálených chodnících, silnici nebo mezi psími exkrementy.

Odpověď: 

Vážená paní Romano,

řešená zahrada spojená s dětským hřištěm je ve výstavbě. V současné době zde můžete vidět těžkou techniku, která buduje přístupové cesty a chodníky. Budovaný chodník bude spojovat veřejnou část lokality se zahradou. 

Celá výstavba je rozfázována na jednotlivé etapy, jednak z důvodů zachování provozu a samozřejmě i z finančních. Herní prvky budou instalovány v poslední etapě.

Vzhledem k výstavbě je zahrada pro bezpečnost návštěvníků v současnoti uzamčena.

Markéta Bučoková, PR

 

Milan

Otázka: 

Dobrý den, bylo by prosím možno obnovit vodorovné dopravní značení na parkovišti v ulici Dukelská a Školní kolem parčíku. Chtěl bych poprosit, jestli by bylo možno vytvořit vodorovným značení parkovací místa i kolem domů 411, 412, 41, 42 a 43. Dále bych chtěl upozornit, na rozbité zemní svítidlo vede Vohaspolu před ZŠ Dukelská, světlo někdo úmyslně rozbil kamenem. Nevím, jestli je v provozu, ale v případě deště by mohlo být nebezpečné. Je možné někde hlásit závady například pomocí aplikace v mobilním telefonu, nebo podobně? Děkuji za odpověď Milan.

Odpověď: 

Vážený pane Milane,

kolmá stání výhledově technické služby obnoví, ale podélná vytvořit nelze, neboť by některá z nich byla v rozporu s normou.

Zkušenost ukázala, že zemní svítidla byla zvolena poněkud nešťastně a to z pohledu vandalizmu. Systém je odstaven, proud je odpojen, nehrozí tedy žádné riziko úrazu. Výhledově bude světlo odstraněno.

Prozatím neexistuje aplikace, která by umožnila hlášení závad apod. V tuto chvíli je v běhu realizace veřejné zakázky Rozvoj informačních a komunikačních systému města Strakonice jejíž součástí by měla být mimo jiné aplikace umožňující komunikaci s občanem. O vývoji bude veřejnost s předstihem informována.

Markéta Bučoková, PR

 

Josef Zeman

Otázka: 

Dobrý den.
Bydlíme v lokalitě Přední Ptákovice. O víkendech dochází celoročně k venkovnímu používání různé techniky a nářadí, které svým hlukem obtěžuje ostatní obyvatele. Jsem přesvědčen, že v ostatních částech města je situace stejná.
Chtěl bych se zeptat,zda se
Město uvažuje o přijetí vyhlášky, která by zakazovala používání hlučných zařízení alespoň o nedělích a státních svátcích.
Předem děkuji za odpověď, Josef Zeman.

Odpověď: 

Vážený pane Zemane,

o OZV ošetřující Vámi zmiňovanou problematiku se neuvažuje. Váš požadavek je velmi ojedinělý a ani městská policie podobné události neřeší. Spíše bych apelovala na vzájemné sousedské vztahy a domluvu.

Markéta Bučoková, PR

Rychlá

Otázka: 

Dobrý den. Zajímalo by mě, zda je ve Strakonicích při ošetřování veřejné zeleně používán glyfosát (Roundup).Pokud ne, děkuji, pokud ano, prosím o zvážení alternativních možností. Velmi děkuji. Rychlá

Odpověď: 

Vážená paní Rychlá,

nikoliv, prostředek Roundup se k hubení plevele nepoužívá.

Markéta Bučoková, PR

Jaroslav

Otázka: 

Chtěl jsem se zeptat do kdy bude otevřena propojka mezi domy z ulice Machova směr Kaufland i pro ostatní dopravu?

Odpověď: 

Vážený pane Jaroslave,

spojovací komunikace mezi ulicí Máchova a obchodním centrem nebude průjezdná pro motorová vozidla o hmotnosti nad 3,5 t.

Markéta Bučoková, PR

J.Trhlíková

Otázka: 

Zpřístupnění kontejneru DIAKONIE Broumov /který je umístěn na parkovišti u Bati/také ze zadní strany. Tento kontejner je po vyprázdnění velmi rychle znovu zaplněn z přední strany,ale zezadu se k němu nemůže nebo jen složitě. Přístupu brání další odpadní nádoby,které pracovníci Tech.služeb po vyprázdnění vždy dokonale zamezí k přístupu výše uvedenému kontejneru. Kontejner je v centru města,frekventované parkoviště a bohužel stále nepořádek kolem odpadu. Nelze to už nějak vyřešit a posunout tento kontejner na druhou stranu parkoviště? J.Trhlíková

Odpověď: 

Vážená paní Trhlíková,

o rozmístění kontejnerů rozhoduje odbor životního prostředí. Kontaktovala jsem jak je, tak technické služby. Věřím, že se jim povede najít vhodné umístění.

Markéta Bučoková, PR

Jitka

Otázka: 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné posekat trávu v odpočinkové zóně kolem řeky Otavy, konkrétně pod ulicí Mlýnská k soutoku pod Restaurací Splávek. Nejen část tohoto prostranství, jak bylo uděláno do teď. Nevím, komu údržba této zóny náleží, ale je hodně využívaná k procházkám a posečení trávy by bylo velmi příjemné.
Dále jsem se chtěla zeptat, jakou vyhláškou nebo čím je řízen provozovatel nočních barů, rychlých občerstveních nebo provozovatel diskoték, které jsou v centru města. Nedopalky, zbytky jídel, a spousty jiných odpadků se v centru města díky těmto podnikům povaluje dost. Zejména o víkendu. Vím, že centrum města prochází dvě paní, které tyto odpadky sbírají, ale přesto to nestačí. Naše náměstí, centrum je špinavé, škoda se podívat. Z mého pohledu nejvíce vidím nepořádek od objektu Hvězda až na náměstí. Zamýšlí město posílit úklidové práce v našem městě? Je spousty zón, kudy jako pejskař chodím a opravdu je zde všude tolik odpadků.
Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Vážená paní Jitko,

tráva okolo řeky již posekaná je.

Co se týče čistoty v Lidické ulici v blízkosti barů, je to záležitost velice obtížně udržitelná. Především návštěvníci nočních podniků - kuřáci - intenzivně znečišťují chodníky i silnici oharky cigaret. Ačkoli jsou tato místa čištěna intenzivněji, než kdekoli jinde, absolutní čistoty se zde dobrat nelze. Byly posíleny obchůzky s ručním sběrem, několikrát týdně se zde ručně vysává, ale i tak je k dokonalosti daleko. S ukončením jarního úklidu města se zavede i četnější strojní čištění a podle možností se rozšíří víkendový úklid. To vše určitě přispěje ke zlepšení. Avšak pokud se kuřáci nezačnou chovat rozumně, majitelé nočních podniků se nezapojí do úklidu před svými podniky a nebude se přísně trestat znečišťování veřejných prostranství citelnými pokutami, situace se ideálu blížit nebude.

Markéta Bučoková, PR

Vladan Hanák

Otázka: 

Dobrý den,

dotaz a námět: Proč je v ulici Sv. Čecha od loňska jednosměrka? Denně najíždím do Želivského ulice z " Husovky" a zpět na Husovu ul. musím přes (přetíženou) křižovatku u Růžku.
Ideální je znovu "zobousměrnit" ul. Sv. Čecha - žádný kolaps tam nebýval, za to je dosažen kolaps u Růžku.

Odpověď: 

Vážený pane Hanáku,

na základě posouzení požadavků došla dopravní komise k rozhodnutí přistoupit ke zjednosměrnění provozu kokmunikace Sv. Čecha, jelikož její parametry byly nepřijatelné pro případ, že řidiči využívají podélného stání k parkování a v takové situaci docházelo ke kolizím a obtížnému vyhýbání se protijedoucích aut. 

Markéta Bučoková, PR

Karel

Otázka: 

Dobrý den,

10.4.2018 se pokáceli dva stromy, v Dražejově v ulici Otavská před domem č.p 221. Již přes měsíc tam leží a nikdo se nemá k odvozu. Stromy překáží ve výhledu při výjezdu od domu, protože už tak je tam obrovský provoz a ještě, když nemáte výhled je vyjíždění obrovské riziko! Hyzdí okolí a nedá se posekat tráva. Prosím o předání informace na kompetentní místo a urgentní odklizení těchto stromů!

Děkuji Karel B.

Odpověď: 

Vážený pane Karle,

zjišťovala jsem který subjekt kácel stromy podél celé komunikace I/22 a samozřejmě i v lokalitě Dražejova. Podle prozatím zjištěných indícií byly stromy pokáceny ŘSD ČR. Město Strakonice proto v tomto případě nemůže s ponechanými kmeny nikterak naložit a zasáhnout, neboť nejsou v majetku města. Pokusím se kontaktovat odpovědného pracovníka ŘSD a vložím jeho reakci.

Doplněno: Dle vyjádření ŘSD budou pokácené stromy odklizené v průběhu 22. týdne.

Markéta Bučoková, PR

Milena Pekárková

Otázka: 

Dobrý den, 2x v poslední době jsem byla s vnučkou na dopravním hřišti u Poděbradovy školy. Jsou tam úplně přeplněné odpadkové koše, odpadky jsou už i pod koši a rozfoukané po hřišti. Prosím o zajištění vysypání odpadků, případně o zajištění, aby se vysypávaly častěji. Děkuji

Odpověď: 

Vážená paní Pekárková,

děkujeme za Váš postřeh. Ihned jsem jej předala k řešení a věřím, že dojde neprodleně k nápravě.

Děkujeme, že si všímáte podobných věcí. Někdy se přihodí, že se povinnosti nahromadí a může se opomenout. Pak je věcná připomínka velmi podnětná.

Přeji příjemný den.

Markéta Bučoková, PR

Marie

Otázka: 

Dobrý den,
bydlíme v Nerudově ulici a po zahájení stavby severního půloblouku nám ubyla ve studni voda cca o 2/3. V této části města byly tak silné prameny, že i v době největšího sucha některé studny přetékaly. Chtěla bych se zeptat, zda se ztráta vody ve studních bude nějak řešit, jak bylo slíbeno ŘSD.
Děkuji za odpověď, Sedláčková

Odpověď: 

Vážená paní Sedláčková,

vzhledem k tomu, že se tento dotaz týká výhradně dodavatele a zhotovitele stavby I/22 o reakci jsme požádali investora stavby, tedy ŘSD. Níže předkládáme.

"Zhotovitel stavby provádí dle uzavřené Smlouvy s ŘSD ČR v průběhu celé stavby podrobný monitoring hladiny spodní vody. V současné době již dochází k zastavení poklesu vody a v některých případech hladina spodní vody opět začíná stoupat. Na základě vyhodnocení tohoto průzkumu budou jednotlivé případy posouzeny a tam kde stále dochází k poklesu hladiny nebo se voda do studen nevrátí, bude požádáno o povolení k prohloubení těchto studní."

Markéta Bučoková, PR

Pavel

Otázka: 

Dobry den, jelikoz jsem videl TV reportaz o moznosti neplatit stocne pro vodu pouzitou na zalevani zahrady, ktera neni vypoustena do kanalizace.
Tak by se chtel zeptat kde mohu o toto osvobozeni pozadat a jak by se melo toto mnozstvi merit.
Dekuji za informaci Pavel

Odpověď: 

Vážený pane Pavle,

musíte podat žádost provozovateli, tedy Technickým službám Strakonice a doložit ji technickým výpočtem. V případě, že byste potřeboval doplňující informace, prosím, obraťte se přímo na TS Strakonice konkrétně p. Vondřičku, který Vám problematiku vysvětlí.

Markéta Bučoková, PR

Vaclav Straka

Otázka: 

Dobrý den,již několikráte jsem jel z Vlacháče do Prahy ,a to v různém čase.Naposledy v pátek večer cca 19.40.Nevím kdy stavba kruháče u Robin oil má být hotová,ale přístup k takové akci na silnici 1.třídy je strašný stavaři prostě odejdou asi kdy se jim zachce.Jezdil jsem s kamionem po EU 20 let,ale všude ,kde stavba souvisela s nějakým ,,páteřním,,důležitým místem ,se dělalo ve dne v noci,ať to byla dálnice nebo jednička,most a podobně.Asi si neuvědomuju,že jsem v Čechách.Je to prostě šílené,Strakonice je lépe objet,ale kudy.Spousty řidičů za Volkswagnem sjede z hlavní a jedou přes koleje ,ale jen zdržují ostatní stojící na červenou a snaží se tam nacpat,nojo,zase jsme v Čechách,že.Jednoduchá rada : onen přejez zneprůjezdnit pro auta,betonovým zátarasem dostatečně velkým,ale to v Měú asi nikoho nenapadne,že?Přitom by opravdu stačilo makat na tři směny.A vybírat hlavně solidní firmy se solidními zaměstnanci,kteří si do práce chodí odpočinout.Ufuf,tak to by snad stačilo,snad od vás dostanu nějakou rozumnou odpověď.Díky,Straka.

Odpověď: 

Vážený pane Václave,

je nutné uvést na pravou míru, že stavba severního dopravního půloblouku je investicí ŘSD. Město výběr dodavatele stavby nemohlo nikterak ovlivnit. Tím nechci město Strakonice obhajovat, ale sdělit pouhá fakta, která si mnohdy lidé neuvědomují. Vedení města situaci na této stavbě velmi dobře zná a při každém kontrolním dnu jsou otázky, které pokládáte Vy sám řešeny. Na druhou stranu si lze jen stěží představit, že by obyvatelé, kteří žijí v bezprostřední blízkosti stavby akceptovali, že stavba bude v provozu 24 hodin denně a bude je obtěžovat hlukem. 

O zneprůjezdnění železničního přejezdu je možné uvažovat, ale je otázkou, zda by se neomezil vjezd do průmyslové zóny a nezpůsobily by se tím jen další komplikace.

Nezbývá, nežli respektovat výstavbu nové komunikace, která uleví městu od těžké dopravy a strpět malé zdržení. 

Markéta Bučoková, PR

Stránky

Pozvánka na příměstské tábory, které budou realizovány v průběhu prázdnin na téma "...
Společnost Stejika zve děti na příměstské tábory, které budou realizovány v průběhu...
Teplárna Strakonice, a.s. informuje Ve dnech 25. - 29. 6. 2018 bude přerušena dodávka...
Pozvánka na příměstské tábory, které budou realizovány v průběhu prázdnin na téma "...
Oznámení o provádění prací v komunikaci – Nový Dražejov 195 Na základě zjištění...
UPOZORNĚNÍ NA PŘERUŠENÍ DODÁVKY VODY Z důvodu přepojování vodovodního řadu v ul. Švandy...
Zveme všechny mořeplavce, přijďte pokřtít novou loď, která přistála na Podskalí, ale...
Upozornění na odstávku agendy řidičských průkazů V pátek 29. 6. 2018 proběhne...
PŘELEZ, PŘESKOČ, RECYKLUJ -19. 6. 2018 od 10:00 - 15:00 hodin Ekologický program...
ZVÝŠENÁ FREKVENCE SVOZU BIOODPADU V TOMTO ROCE   Po zkušenostech ze svozu bioodpadu v ...
2.Březen 2018
Město Strakonice, odbor školství a cestovního ruchu, po dohodě s ředitelkami jednotlivých...
1.Březen 2018
Město Strakonice, odbor školství a cestovního ruchu, po dohodě s řediteli jednotlivých...
13.Únor 2018
Městský úřad Strakonice, finanční odbor, zveřejňuje v souladu s § 26 zákona č. 255/2012...
12.Únor 2018
Provoz v mateřských školách o hlavních prázdninách:   Mateřská škola 2.7., 4.7.  9.7...
12.Únor 2018
V souladu s § 26 zákona č.255/2012 Sb., o kontrole ( kontrolní řád) a usnesení vlády č....
6.Únor 2018
naleznete na http://www.strakonice.eu/kat_kontakty_mesto/356.
2.Únor 2018
Informace o výsledcích kontrol dle ust. § 26 zákona č. 255/2012 Sb., o kontrole (...
30.Leden 2018
Během měsíce června mohou zájemci podávat žádosti o dotace v oblasti sportu a kultury na...
I v roce 2018 bychom chtěli mít naše město kvetoucí a barevné, kdy kromě městských záhonů...
Pro všechny příznivce cyklistiky a turistiky je i v letošním roce připravena tradiční...
9. června se uskuteční Oslavy 125. výročí železniční tratě Strakonice - Vimperk. V rámci...
Geolokační hru pro chytré telefony si můžete nyní zdarma   stáhnout a zahrát i u nás....
Žádosti do dotačních programů města Strakonice na podporu tělovýchovy, sportu a ostatních...
Na třetí adventní neděli 17. 12. je pro Vás připraven program na Velkém náměstí s pravou...
Na Velkém náměstí bude připraven nazdobený vánoční strom, pod kterým ve 13 hodin začnou...
U příležitosti 99. výročí vzniku samostatného Československa se v sobotu 28. října...
Svatý Václav, patron nejen České země, ale i míru, sládků a piva. Protože se blíží slavná...
Vážený pane Kovaříku, podobná slova jako ta vaše jsou mi velkou podporou pro další práci...
  Dobrý den, obdržel jsem dotaz od p. V. Normana: Proč květníky na Velkém náměstí brání v...
  Milí Strakoňáci. Moc a moc a moc Vám děkuji za vesměs kladné hodnocení MDF, ale i za...
Vážení občané. Toto okénko musím začít popřením ošklivých zpráv, které "kdosi" již dva...