Oficiální portál města

Pozor na uzavírku

Ve dnech 8. - 10. 8. 2014 prosíme počítejte v nočních hodinách s uzavírkou provozu pod železničním mostem "u Penzionu Vachta", kterou si vyžádají práce spojené s jeho rekonstrukcí. Zhotovitel bude provádět práce v časových blocích tak, aby umožnil omezený průjezd nákladní dopravy. Veškerá osobní doprava a lehká nákladní doprava bude přednostně převáděna na objízdnou trasu (Tovární ulice). Autobusová doprava nebude omezena v jejích pravidelných jízdních řádech. Nejedná se o stavební akci města, proto prosím berte tuto zprávu jako informativní. (PR)

Závěr týdne bude ve znamení sportu

Strakonice žijí sportem: Vodní pólisté, milovníci parkuru, tenisu nebo příznivci parašutismu a jejich fanoušci se mají na co těšit. Od posledního červencového dne do neděle 3. 8. bude jedna sportovní akce stíhat druhou. Plavecký stadion Na Křemelce se stane dějištěm mezinárodního turnaje ve vodním pólu CZECH OPEN 2014. Pod hradem budou ušlechtilá zvířata a jejich jezdci usilovat o vítězství v Českém skokovém poháru. Naše tenisové naděje zabojují v celostátním tenisovém turnaji a konečně v nejpřesnějším přistání budou soupeřit parašutisté v celorepublikové soutěži Strakonický bazén.

Výlet – Zážitkový park ZEMĚ RÁJ u Kovářova

ZEMĚ RÁJ: Máme pro Vás tip na výlet vhodný pro děti, studenty, dospělé i seniory. Pojeďte s námi ve středu 30. 7. na místo plné her, hlavolamů a dobrodružných úkolů, které vás a vaše děti zaručeně pobaví. Můžete se zúčastnit interaktivních programů v prostředí středověké vesnice nebo si projít přírodní stezku s mnoha úkoly. Krásu přírody zde můžete vnímat také prostřednictvím svých bosých nohou, všeho se můžete dotýkat, vše si můžete vyzkoušet nebo i ochutnat. Prosíme zájemce, aby se předem nahlásili na telefonu 773 165 696. Pořádá MC Beruška Strakonice.

Farmářské trhy ve Strakonicích

Pátek 25. 7.: Přijďte dnes odpoledne na oblíbené farmářské trhy na 1. nádvoří strakonického hradu, do místa konání i příjemného setkávání a trávení volných chvil. Trhy se snaží podobně jako v ostatních městech navázat na trend vzrůstající obliby regionálního farmářského zboží a řemeslných výrobků. Na strakonických trzích klademe důraz na původ zboží a jeho kvalitu. Organizuje Ekoporadna při Šmidingerově knihovně ve spolupráci s Městem Strakonice: www.farmarsketrhy.strakonice.eu

Rekonstrukce vodárny pokračuje podle plánu

Video z rekonstrukce a modernizace úpravny vody v Pracejovicích. V nejdůležitější fázi se teď nachází rekonstrukce a modernizace úpravny vody v Pracejovicích u Strakonic. Zatímco stavební část projektu se pozvolna blíží ke konci, montáž technologického zařízení je v plném proudu. Pracejovická stavba za 113 milionů korun, která letos patří k nejnákladnějším investicím na Strakonicku, se nezastavila ani v průběhu letních měsíců. Dokončena je už střecha stejně jako fasáda hlavního objektu, byla provedena výměna oken a průběžně se pokládají dlažby a obklady.

Inhalt abgleichen