Oficiální portál města

Václavská pouť

Město Strakonice Vás srdečně zve na tradiční Václavskou pouť. Můžete se těšit na bohatý program nejen pro milovníky hudby, pouťových atrakcí a výstav, ale také pro sportovní nadšence. Lunapark, disco, velký ohňostroj, Den otevřených dveří ČZ, vystoupení kroužků DDM, dudáci i dechovka, seskoky parašutistů, hokejová i fotbalová utkání. To vše a mnohem víc se koná od pátku 26. září do neděle 28. září 2014. Plakát s programem přiložen.

Vydávání kompostérů

Dobrá zpráva pro všechny úspěšné žadatele: kompostéry se budou vydávat ve dnech 2. - 4. října 2014 ve sběrném dvoře U Blatenského mostu (u Městského zahradnictví) v následujících termínech: čtvrtek 2. 10. a pátek 3. 10. v době od 13:00 do 17:00 hodin, sobota 4. 10. v době od 9:00 do 16:00 hodin.

Královna ve městě

Závěrem týdne poctí naše město návštěvou královna Velikonočního ostrova u příležitosti mimořádné kulturní akce Rapa-Nui project dne 19. září od 19:30 hodin v Rytířském sále na hradě. Návštěva královny Velikonočního ostrova a tanečníků se zde uskuteční pod záštitou chilského ambassadora. Městské kulturní středisko Vás tímto srdečně zve na taneční a hudební vystoupení spojené s přednáškou. Vstupné: 150 Kč. Více na http://www.meks-st.cz/akce/rapa-nui-project

Evropský týden mobility

Město Strakonice společně s partnery a sponzory Vás srdečně zvou na akce v rámci Evropského týdne mobility (dále jen ETM), jehož 13. ročník na téma NAŠE ULICE, NAŠE VOLBA se již tradičně uskuteční od 16. do 22. září. Od roku 2002 se ETM snaží ovlivnit mobilitu a městskou dopravu, stejně jako zlepšit zdraví a kvalitu života občanů. Do letošního ročníku se přihlásilo 22 měst z celé České republiky. Plakát s programem přiložen.

Pozor uzavírka

V souvislosti s revitalizací veřejného prostranství upozorňujeme na uzavírku místních komunikací Mlýnská a Ellerova ve Strakonicích: od 4. září do 19. prosince 2014 - úplná uzavírka místní komunikace v ulici Mlýnská v úseku od křižovatky s místní komunikací v ulici Ellerova do konce slepého úseku směr náměstí a dále od 4. do 24. září 2014 - částečná uzavírka místní komunikace v ulici Ellerova v místě křižovatky s místní komunikací v ulici Mlýnská.

 

Přiložené foto: Stavební úpravy v ulicích Mlýnská, Hradební a Ellerova ze dne 9. 9. 2014

Inhalt abgleichen