Město Strakonice

Novinky ze Strakonic

Czech English French German Ukrainian

Oficiální www stránky města

Zuzana

Otázka: 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kde je možné najít vizualizaci revitalizace sídliště Mír? Všude jsou napsané jen položky, co všechno se bude měnit, ale reálná podoba není nikde zobrazená. Dále by mě zajímalo, které ulice budou obousměrné mimo ulice Mládežnická, kde auta budou parkovat přímo pod okny bytů. Nebylo by lepší zachovat zeleň a myslet spíš na zdraví lidí než pohodlí při parkování? Nehledě na to, kolik nových parkovišť zde již bylo vybudováno. Děkuji

Odpověď: 
Dobrý den,
do projektové dokumentace akce "Revitalizace sídliště Mír" je možné nahlédnout na majetkovém odboru MěÚ Strakonice u Ing. Jana Blahouta (tel.: 383700325). Po dokončení stavebních úprav již budou obousměrné všechny ulice na sídlišti Mír.
Projektovou dokumentaci bylo kromě jiného možné prodiskutovat také 11. března 2010 na setkání se starostou města Ing. Pavlem Vondrysem v kulturním zařízení U Mravenčí skály. Pozvánka na setkání byla zveřejněna ve Zpravodaji a byla doručena i do všech bytových domů na sídlišti Mír. Výstupy z Čaje o páté se starostou najdete v dubnovém Zpravodaji města Strakonice 2010. Více na http://www.strakonice.eu/zpravodaj.
Ing. Jana Narovcová, majetkový odbor

Zemen Pavel

Otázka: 

Nesleduji značení všech ulic ve Strakonicích,ale již delší dobu nám problém s orientací ať už kurýrních nebo dodavatelských firem.Bydlím totiž v ulici Šumavská čp.145 a poslední dům v ulici je sousedka s čp.144,dále navazuje ulice Ptákovická.V této oblasti není žádné označení ulic proto všichni mají dojem,že ulice Šumavská končí odbočkou na ulici Považskou a já jsem tu jako by na neexistující adrese.Proto vás prosím zda by nešla zjednat nějaká náprava.S pozdravem Zemen Pavel

Odpověď: 

Dobrý den,

problém s nepřehledností značení ulic má zřejmě historické pozadí, kdy v minulosti byla pro Vámi uvedené dvě stavby č.p. 145 a 144 přidělena ulice Šumavská, protože zástavba zde dále nepokračovala. V současné době zde dochází ke konfliktu označení ulic, neboť dům stojící naproti Vám přes ulici již má adresu Ptákovická. Z tohoto důvodu nelze oficiálně označit jednu stranu ulice jako Šumavská a druhou jako Ptákovická.

Tuto situaci lze ze strany Městského úřadu Strakonice řešit pouze jediným možným způsobem a tím je změna adresy u č.p. 145 a 144 z ulice Šumavská na ulici Ptákovická. Náklady na změnu těchto údajů ve Vašich osobních dokladech by nebyly v tomto případě žádné. Ostatní záležitosti spojené se změnou adresy si již budete muset zajistit na příslušných institucích sami.

Ing. Jaroslav Bašta, odbor rozvoje

Zdeněk Kolinger

Otázka: 

Tímto se přidávám ke kritice křižovatky u nemocnice.Pro chodce jdoucí od ,,Hvězdy" do Lidické k náměstí je krátký čas pro přejití přes dvě silnice ač, když vozidla zastaví na červenou od směru od řeky Otavy,v tom okamžiku může mít chodec zelenou k přejití na prostřední ostrůvek a následná zelená pro chodce snadno umožní chodci za ten krátký čas přechod opustit,jinak chodím velmi pomalu i po přechodu a stává se že řidiči už na mě bezohledně najíždí.Zdeněk Kolinger

Odpověď: 
Vážený pane Kolingere,
nastavení zelené pro chodce jde prodloužit, ale o tento čas se protáhne i celkový cyklus na křižovatce. Tímto protažením cyklu může docházet ve špičkách k dopravním zácpám. Proto se snažíme najít kompromis mezi časy pro chodce a pro motoristy.
Ing. Václav Býček, odbor dopravy

zdenek

Otázka: 

proč se neudržuje cyklostezka kolem staré řeky,snad to není tak velký problém

Odpověď: 
Dobrý den,
pozemky u slepého ramene staré řeky nejsou v majetku města. Proto nemohou být  pravidelně sečeny či jinak udržovány.  Při cestě do Strakonic po cyklostezce značené jako Otavská  lze však využít druhou cyklostezku, značenou číslem 1045, která Otavskou cyklostezku kříží v obci Hajská (u vodárny) a do Strakonic vede  přes Hajskou po silnici s výjezdem v Předních Ptákovicích (křižovatka u prodejny Farmář). Kdo se chce vyhnout automobilové dopravě může z Hajské zvolit alternativu po modré turistické značce ( za železničním viaduktem doprava po polní cestě, krátce po silnici a odbočkou vpravo kolem transformátorové stanice, pak po místní komunikaci kolem garáží s výjezdem u hřbitova. Tato trasa vede po městských pozemcích, které jsou pravidelně sečeny a je sjízdná i za horšího počasí. 
Ing. Ondřej Feit, odbor životního prostředí