2015

Veronika

Otázka: 

Dobrý den, jak je možné, že člověk přijde na obor dopravy krátce po 12,30 hodin ve středu, jsou obsluhování dva lidé, nikdo jiný zde nečeká a vyjede mu lístek, že je pro zbytek dne již obsazeno, když je úřední doba do 18. hodin? Tento systém mi připadá nějaký podivný a zajímalo by mě, jak funguje. Nemyslím si, že by pár internetových rezervací znemožnilo občanovi bez rezervace dostat se na přepážku během 5,5 hodiny do konce úředních hodin. Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den,

předpokládám, že jste na odboru dopravy byla 30.12.2015. Bohužel v té době byly přepážky obsazeny z důvodů řešení aut v depozitu. Je možné, že ve chvíli, kdy jste odbor navštívila byli zaregistrovaní klienti mimo budovu, nicméně rezervační doklady byly vydány a tento den bylo obslouženo 122 klientů. Pokud jdou internetové rezervace plynule za sebou, pak tito klienti mají přednost.

Markéta Bučoková, PR

Jana Bavorová

Otázka: 

Dobrý den,onehdy jsem šla na procházku Bavorovou ulicí a z komínu u č.288 šel odporný kouř a zápach z pálených umělých hmot a patrně z izolací na el.kabelech, nešlo by s tím něco udělat?Existjue snad nějaká vyhláška o pálení šílených věcí a následné kontrole s udělením pokuty.Vím ,že v zimním období se topí ale dřevo nikomu nevadí, ovšem špatné uhlí,domácí odpad a dokonce umělé hmoty a toxické věci snad do kotlů nepatří.Děkuji za opověd a pokud možno za kontrolu u zmíněného objektu.Nebyl to první případ, je to téměř pořád.

Odpověď: 

Vážená paní Bavorová,

děkujeme za váš postřeh i snahu upozornit na podobné nešvary. Bohužel současná legislativa neumožňuje kontrolu paliva v soukromých objektech. Je pouze možné sledovat tzv. kouřovou vlečku, avšak ta na věci nic nemění a v důsledku nemůže napomoci k odstranění problému. 

Přeji Vám spokojený a zdravý nový rok.

Markéta Bučoková, PR

Petr M

Otázka: 

Dobrý den, zajímalo by mne, z jakého závažného důvodu (stížnosti a lobování místních obyvatel za důvod nepovažuji) bylo v horní části ulice Raisova umístěno, zcela nepochopitelně, dopravní omezení na rychlost 30km/h. Co je tak speciálního na této ulici oproti ostatním , i podstatně rušnějším, ulicím ve Strakonicích, kde žádné podobné opatření nejsou, a to např. ani u škol. Zajímá mne kdo toto opatření navrhl a na čí návrh. Pokud je jediný důvod úlitba nějakému místnímu stěžovateli, pak tedy navrhuji umístit značky se stejným omezením rychlosti na hranicích města s platností pro jeho celé území. Tím bude všem občanům měřeno stejným způsobem.

Odpověď: 

Dobrý den,    

ve jmenované lokalitě se nachází jak obytná část, tak průmyslová. Proto z důvodů velkého provozu těžké techniky bylo přistoupeno k opatřením, která v současné době platí. Celá situace byla konzultována s místními obyvateli a nebyl zaznamenán žádný jiný požadavek.

Markéta Bučoková, PR

Vít Lelek

Otázka: 

Rezervace vstupenek na kulturní představení V současné době probíhá on-line rezervace tak, že je možno vstupenky rezervovat ihned po naplánování představení. Když se např. ve Zpravodaji města zveřejní, že se představení bude konat, už jsou vstupenky nebo jejich značná část zarezervovány. Rezervují si je zaměstnanci kulturního střediska, jejich známí či dokonce překupníci? Nevím. Navrhuji, aby on-line rezervace vstupenek začala přesně měsíc před konáním představení. Jen tak lze zabránit spekulativnímu jednání při rezervaci vstupenek.

Odpověď: 

Dobrý den,

váš dotaz jsem předala MěKS Strakonice, níže přikládám vyjádření.

Rezervace na programy MěKS jako např. divadelní přestavení v rámci předplatného, koncerty v rámci KPH, přednášky, taneční odpoledne atd. se opravdu mohou rezervovat měsíc před termínem konání.

Jinak je to s rezervací např. u koncertů, divadel mimo předplatné atd., kdy ve smlouvě si manažer sám určí termín prodeje. A úplně jinak je to i u programů, které se konají v rámci pronájmu. Tam si pronajímatel opět ve smlouvě určí termín prodeje, a ten  může klidně být i půl roku před termínem konání akce. A tak se opravdu může stát, že programy, které se uvádějí ve Zpravodaji na nastávající měsíc, jsou již částečně nebo i úplně vyprodané. Doporučuji sledovat naše webové stránky, kde jsou programy prezentovány v dostatečném předstihu. Dana Jedličková, MěKS Strakonice - předprodej

Markéta  Bučoková, PR

Občan

Otázka: 

Dobrý den, cituji z "Tiskové zprávy č. 39 (25. Listopad 2015)": Ve Strakonicích vstupují v platnost 13.12.2015 nové jízdní řády MHD. Během letošního podzimu proběhlo další připomínkování jízdních řádů linek městské hromadné dopravy ve Strakonicích. Chtěl bych se zeptat, je-li možné zveřejnit seznam připomínek zaslaných občany Strakonic. Děkuji.

Odpověď: 

Dobrý den,

takový seznam zveřejnit není možné, pro jeho rozsah. Nicméně jakýkoliv dotaz Vám zodpoví ochotně pracovníci odboru dopravy.

Markéta Bučoková, PR 

Hlášení městského rozhlasu - 8. Prosinec 2015

1.
Nadace pro transplantace kostní dřeně pořádá v Sokolovně ve Strakonicích ve čtvrtek 10.12.2015 od 9:00 do 18:00 hodin a v pátek 11.12.2015 od 9:00 do 17:00 hodin VÁNOČNÍ JARMARK.

Hlášení městského rozhlasu - 3. Prosinec 2015

Nadace pro transplantace kostní dřeně pořádá v Sokolovně ve Strakonicích ve čtvrtek 10.12.2015 od 9:00 do 18:00 hodin a v pátek 11.12.2015 od 9:00 do 17:00 hodin VÁNOČNÍ JARMARK.

Hlášení městského rozhlasu - 1. Prosinec 2015

Základní umělecká škola Strakonice srdečně zve všechny rodiče, prarodiče a širokou veřejnost na Adventní koncert žáků školy, který se bude konat v úterý 1.prosince v Městském domě kultury od 17 hodin. Vstupné dobrovolné. Přijďte se podívat!

Hlášení městského rozhlasu - 26. Listopad 2015

Základní umělecká škola Strakonice srdečně zve všechny rodiče, prarodiče a širokou veřejnost na Adventní koncert žáků školy, který se bude konat v úterý 1.prosince v Městském domě kultury od 17 hodin. Vstupné dobrovolné. Přijďte se podívat!

Ivana

Otázka: 

Dobrý den Chtěla bych se zeptat ,zda vrátíte zpět spoj v 6,25 od zastávky 5,května.Jezdilo nás s ním hodně lidí do nemocnice a dále na Zvolenskou k doktorce Novákové k odběrů krve. Husovkou také jenom projíždí další spoj po 7 hod.Odběry se berou jen do 7.45 hod.Cukrovku mají starší lidé a bereme si taxíky od nového jízdního řádu.Už jsem to připomínkovala,ale nevím zda můj návrh vrátit spoj zpět, prošel.Denně u paní doktorky sedí až 30 lidí.Ne všichni jezdí autem nebo je někdo vozí. Děkuji za odpověď Email na pana Byčka je neplatný?Nevzalo to

Odpověď: 

Dobrý den,

další připomínkování jízdních řádů proběhne do konce dubna 2016. Doporučuji tedy poznatek zaslat přímo k rukám vedoucího odboru dopravy Ing. Václava Býčka na adresu vaclav.bycek@mu-st.cz.

Markéta Bučoková, PR

Hlášení městského rozhlasu - 24. Listopad 2015

1.
E.ON oznamuje, že 25.11.2015 v době od 8:00 do 11:00 bude přerušena dodávka elektrické energie v Dražejově. Vypnutá oblast: Strakonice Habeš ulice Pod Hájovnou č.p. 284, Buková č.p. 285 – 288 a v době od 12:00 do 16:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v Předních Ptákovicích. Vypnutá oblast: Strakonice Ptákovická č.p. 403, 433, 435, 438, 439, 440.

Kontakt

Otázka: 

Bude ohňostroj na Nový rok? Děkuju za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den,

ano, i pro Nový rok 2016 je připraven ohňostroj, který tak jako v jiných letech proběhne na třetím hradním nádvoří v čase od 18.00 hodin. Hrad je pro dobu ohňostroje veřejnosti uzavřen.

Markéta Bučoková, PR

Jarka

Otázka: 

Dobrý den, slyšela jsem, že město proplácí romským občanům taxi. Můžete tuto zprávu potvrdit nebo vyvrátit? Děkuji.

Odpověď: 

Dobrý den,

město rozhodně platby za přepravu pomocí taxi služby neproplácí. Pokud dojde k využití sociálních dávek právě na tyto účely není možné za strany města takovému jednání zabránit. 

Markéta Bučoková, PR

Hana Klouparová

Otázka: 

Dobrý den, mohl by někdo kompetentní zdůvodnit, proč se ve stejný den i čas konají dvě podobné akce pořádané Městským kulturním střediskem ve Strakonicích? Mám na mysli 15.12. od 19, 30 hodin - v Rytířském sálu se koná tradiční Vánoční koncert Prácheňského souboru a zároveň v Domu kultury - jak je nově zveřejněno na strankách MěKS - vystoupí PIKO s Rybovou mší vánoční. Není to trošku nedomyšlené, když vezmeme v úvahu, že tyto koncerty navštěvuje víceméně podobná skupina diváků? Takhle budou nejspíš tito diváci ochuzeni o jeden z koncertů, nehledě na to, že i na vstupném se vybere méně... Děkuji za odpověď.

Odpověď: 

Dobrý den,

dle vyjádření programového oddělení MěKD byla pro velký zájem diváků  Česká mše vánoční zařazena do programu MěKS. Tato akce byla původně panem Vlčkem plánována na 15.12.2015 do kostela sv. Markéty. Po společné domluvě byl ale koncert zařazen do prostor MěKD. Jiný termín se nemohl zvolit, neboť se odvíjel od volného termínu hlavní protagonistky.

Markéta Bučoková, PR

Pages

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 8.-9.10.2021 Informace pro voliče, kteří se...
Termín voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se blíží, připomínáme důležitá fakta...
Vážení rodiče, narodilo se vám dítě v době, kdy neprobíhalo z důvodu...
Od dnešního dne můžete podepisovat petici za zajištění dodávek tepla pro sídliště...
Petice za urychlení práce ERÚ a okamžité uplatnění Energetického zákona k zajištění...
Informace pro žadatele O co, jak a kde lze zažádat? Jaká je zde role datové schránky...
V přiložených souborech jsou uvedeny informace jak postupovat při podezření na...
Výzva občanům, žádáme o respektování opatření v souvislosti se šířením nákazy COVID-19...
Jihočeský kraj zřídil kvůli šíření nákazy koronavirem Bezplatnou linku seniorů. Začne...
S účinností nové vyhlášky o ochraně dřevin a jejich kácení se od 1. listopadu 2014 měnily...
3.November 2021
Občané, kteří topí v těchto spalovacích zařízeních: kotel na pevná paliva teplovodní...
20.September 2021
Technické služby Strakonice oznamují, že v neděli 26.září a v úterý 28.září 2021 bude...
10.September 2021
Město Strakonice získalo opět od společnosti EKO-KOM a.s. „Osvědčení o úspoře emisí“ za...
8.June 2021
v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích...
4.June 2021
  Mimo poslední týden v srpnu bude letní provoz zajišťovat pro celé město pouze jedna...
4.June 2021
Díky občanům našeho města se můžeme za rok 2020 pochlubit sběrem starého elektra určeného...
1.June 2021
Pro děti narozené od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016 a všechny děti, které mají pro školní...
6.April 2021
V soutěži SPP, která je jedinou spotřebitelskou celorepublikovou anketou a zároveň...
Římskokatolická farnost Strakonice obdržela dotaci z EU ve výši 52,5 mil. Kč na...
Informační centrum je uzavřené pro veřejnost z důvodu vládních nařízení. Dále poskytuje ...
Od října mají zákazníci infocentra možnost zakoupit nové pohlednice. Devět, tedy ne...
Městské informační centrum vydalo nově dvě edice pexesa. Na straně obrázku, k němuž...
I v letošním roce se návštěvníci města mohou přijít v rozšířeném čase podívat do kostela...
Strakoničtí organizátoři Běhu okolo Kuřidla v rámci letošního již 40. ročníku  a zároveň...
  V řekách Blanici a Otavě, a také v mnoha rybnících na území Prácheňska pobývají...
Jihočeský kraj se rozhodl pro finanční podporu dovolené  v jižních Čechách a obnovu...